Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


uhuhu

Recommended Posts

Autószerelők, akik több tíz éve minden nap autókat szerelnek. Van összehasonlítási alapuk gondolom. Én meg hiszek nekik. :)

Nem néztem utána, nekem legutóbb amikor kértem olcsóbban adták literét, mint amennyi a Castrol lett volna ugyanolyan minőségben. Annyi hozzá tartozik, hogy én az 5 literes kiszerelést vettem.

T Gee!

"... hozzáértő emberek vizsgálatai alapján nagyon ajánlott kategóriájú ..."

Hol? Mikor? Kicsoda?

" Castrolnál amúgy olcsóbb "

Castrol Edge Fst 5W-40 2.990 Ft/L

Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30 4.190 Ft/L

Én ezt nem tapasztalom.

Link to comment
Megosztás:

Tudomáson szerint Total termék

de mantec majd kijavít :)

Köszönöm! Ez megnyugtató lenne.

Engem tulajdonképpen az érdekel, hogy megbízható és stabil minőséget nyújt-e a GM olaj? És mivel sokan azzal rémisztgetnek, hogy nem ezért kérdeztem.

Illetve, hogy a javasolt Dexos 2 minősítésűek közül melyeknek a legjobbak az ACEA ill. API minősítésük?

Link to comment
Megosztás:

T polifémosz!

"... GM olaj ..."

A GM Genuine Motor Oil pontosan ugyanolyan, mint bármelyik más beszállító által gyártott és

GM termékbe beszerelt, értékesítési hálózatba került termék (gumiabroncs: Dunlop, Continental,

rádió: Blaupunkt, gyertya: Bosch, légkondicionáló: BEHR, Delphi, lámpatest: Hella, kormányszervó: TRW,

fék: Bosch, ATE).

Ha nem a kínai piacon veszed occsóért, tudja amit kell neki.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm! Ez megnyugtató lenne.

Engem tulajdonképpen az érdekel, hogy megbízható és stabil minőséget nyújt-e a GM olaj? És mivel sokan azzal rémisztgetnek, hogy nem ezért kérdeztem.

Illetve, hogy a javasolt Dexos 2 minősítésűek közül melyeknek a legjobbak az ACEA ill. API minősítésük?

Ha megbízható helyen veszed (cromax, csergő),akkor probléma nem lehet vele :)

biztos vannak még boltok akik korrekt árut árulnak ....

hogy milyen márkájú/gyártmányú az olaj az valójában a Te ízlésedre és pénztárcádra van bízva , a lényeg hogy Dexos 2 gyártóművi jóváhagyása legyen ;)

Link to comment
Megosztás:

T polifémosz!

"... GM olaj ..."

A GM Genuine Motor Oil pontosan ugyanolyan, mint bármelyik más beszállító által gyártott és

GM termékbe beszerelt, értékesítési hálózatba került termék (gumiabroncs: Dunlop, Continental,

rádió: Blaupunkt, gyertya: Bosch, légkondicionáló: BEHR, Delphi, lámpatest: Hella, kormányszervó: TWR,

fék: Bosch, ATE).

Ha nem a kínai piacon veszed occsóért, tudja amit kell neki.

T Mantec!

Igen, valóban érdekes, hogy vannak webshopok ahol 6000 Ft alatt adnak 5 litert, de pl. a Bárdinál ( Szekszárdon ők a legkomolyabb autósbolt) 10.000 körül mérik....

Link to comment
Megosztás:

T Polifémosz!

"... 6000 Ft alatt ..."

autoteka2000.hu 6.190,- Ft / 5 liter,

olajat.hu 6.740,- Ft / 5 liter,

olajborze.hu 6.750,- Ft / 5 liter,

autoolaj.hu 6.990,- Ft / 5 liter,

olajshop.hu 7.600,- Ft / 5 liter,

oilpower.hu 7.950,- Ft / 5 liter,

formula3000.hu 8.000,- Ft / 5 liter

oilcenter.hu 8.000,- Ft / 5 liter

olajplaza.hu 8.941,- Ft / 5 liter.

Én ezt nem látom. Szállítási költséggel pláne.

"... Bárdinál ..."

Én a webshopban nem látok 5 literes GM Dexos 2-t teljesítő GM olajat.

Link to comment
Megosztás:

T Polifémosz!

"... sok ..."

Ebben a szóösszetételben nem tudom értelmezni a sok fogalmát.

A szabadversenyes kapitalizmusban az egyik jelentős piacbefolyásoló tényező az ár.

http://kauffer.hu/webaruhaz/htmls/termekcsoport__kenoanyag__gm_opel__motorolaj__5w_30 szerintem rájuk gondolt...:) Vettem már itt ilyen olajat, panaszom nem volt rá...:)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Most azt vettem észre, hogy meleg motor újraindításakor az olajnyomásjelző 2-3 mp múlva alszik el. Hidegindításkor azonnal kialszik. Ez így rendben van? Opel Astra H 1,6 xer. 1000km van benne, új a kocsi. A régi f Astrámnál ilyet nem tapasztaltam pedig volt benne 200.000 km.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most azt vettem észre, hogy meleg motor újraindításakor az olajnyomásjelző 2-3 mp múlva alszik el. Hidegindításkor azonnal kialszik. Ez így rendben van? Opel Astra H 1,6 xer. 1000km van benne, új a kocsi. A régi f Astrámnál ilyet nem tapasztaltam pedig volt benne 200.000 km.

Igen, normális.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok! Szia Mantec!

Vectra C 1.9 CDTI Z19DTH motorba szeretnék valami tuti motorolajat venni. Első körben Castrolra vagy Mobilra gondoltam. Melyiket ajánlanád illetve pontosan milyen típust? Az OMV bixxol special C3 is képbe került. Melyik lenne a legjobb választás? (Jelenleg valamilyen Castrol 5W-40 van benne, amit az Opelnél tettek bele a Kerepesi úton, legalábbis a szervízkönyv szerint) Köszi a választ. Tarnó

Link to comment
Megosztás:

T Tarno!

Az előírás nem márkanév, hanem az aktuális gyártóművi követelmény (GM dexos2) megléte.

GM dexos2-t teljesítő motorolajok.

És még:
eni i-Sint MS 5W-30,
Castrol Magnatec C3 5W-40,
Eurol Fluence DXS 5W-30.

A kenőolajgyártók szerint teljesítik a követelményt, de liszensz nincs:
Castrol Edge Fst 5W-40,
Valvoline SynPower MST 5W-30,
Addinol Premium 0530 C3-DX 5W-30,
Divinol Syntholight HC-FE 5W-30.

Módosítva : mantec
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Ma valahogy furcsán nehezebben tudtam fordítani a kormányt indulás után. Kíváncsiságból megnéztem a szervóolajat amiből persze hiányzott. Gondolom és egyben remélem ez lehet a tünet okozója. Mivel érdemes után tölteni?

Link to comment
Megosztás:

Mantec köszi a gyors választ!

Ez még jó is lenne, mert van itthon 1 liter. Viszont nekem a tartályban zöldes színű/árnyalatú folyadék van jelenleg.

Ez kell neked, sajna kicsit drága...:)

http://www.autoalkatreszfutar.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1855&category_id=502&option=com_virtuemart&Itemid=60

Nem lehet, hogy az akksid is gyengül?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.