Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


uhuhu

Recommended Posts

7 órája, pjotr írta:

Mobil olajat használok évek óta, de az eggyel előtti olajcserénél GM Opel olaj lett beletöltve. Innentől kezdve autópályán rendszeresen kigyulladt az alacsony olajszint jelzés úgy, hogy közben a max jelölésnél volt az olajszint (sőt némileg fölötte, mert az első ilyen esetnél ellenőrzés nélkül rátöltöttem néhány decit). Most visszaálltam Mobil-ra, és azóta egyszer sem jött elő ez a jelenség. Egyébként az Opel olaj kb. vízszerű viszkozitású volt leeresztéskor 15.000 km után..

Nem véletlenül ilyen olcsó, kb. annyit is ér...

Nem tudom, az olajszint ellenorzes pontosan hogy tortenik, de feltehetoen egy adott helyen levo szenzor azt erzekeli, olajban van-e, vagy sem. Menet kozben ez erdekes dolog, mert az olaj frocsog ossze-vissza, de ebben az esetben eppen a "vizszeru" olaj az, amelyik jobban lefolyik, azaz nem kene a szintjevel gond legyen.

Az olaj szintjet alapvetoen kezzel kell ellenorizni, es tultolteni sem jo. A jelzes csak a durva problemak elkerulesere hivatott, es ha az olaj fajtajan mulna a mukodese, akkor masnal is kene jelezzen gyari olaj mellett.

Tehat a megfigyeleseid is kisse ellentmondoak, az olaj minosegere pedig egyaltalan nem lehet kovetkeztetni beloluk.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

10 órája, pjotr írta:

Mobil olajat használok évek óta, de az eggyel előtti olajcserénél GM Opel olaj lett beletöltve. Innentől kezdve autópályán rendszeresen kigyulladt az alacsony olajszint jelzés úgy, hogy közben a max jelölésnél volt az olajszint (sőt némileg fölötte, mert az első ilyen esetnél ellenőrzés nélkül rátöltöttem néhány decit). Most visszaálltam Mobil-ra, és azóta egyszer sem jött elő ez a jelenség. Egyébként az Opel olaj kb. vízszerű viszkozitású volt leeresztéskor 15.000 km után..

Nem véletlenül ilyen olcsó, kb. annyit is ér...

 

 

A GM olaj nem azért olcsóbb, mert gyengébb a minősége. A GM vásárolja valamelyik (vagy akár több) "nagy nevű" beszállítótól. Egyszerűn kevesebb árréssel adják. A GM-nek így is van rajta búsás haszna. Ha ugyanannyi lenne mint a Castrol, OMV BP stb, akkor kevesen vásárolnák. Mindenki venné a márkanevet.

Én OMV Bixxol 5w30 at használok mert ugyanannyiért (vagy közel ugyanannyiért) kapom mint a GM olaj, és még boltba sem kell menni érte. Közvetlen a forgalmazótól veszem.

Érdekes, ha websohpban rendelném közel kétszeres áron adják a benzinkútról nem is beszélve (ott talán még négyszeres ára is van). 

Tehát a márkás olajak egyszerűen túl vannak árazva.

Módosítva : Sztaricsnaja
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 06. 13. at 22:29, pjotr írta:

Mobil olajat használok évek óta, de az eggyel előtti olajcserénél GM Opel olaj lett beletöltve. Innentől kezdve autópályán rendszeresen kigyulladt az alacsony olajszint jelzés úgy, hogy közben a max jelölésnél volt az olajszint (sőt némileg fölötte, mert az első ilyen esetnél ellenőrzés nélkül rátöltöttem néhány decit). Most visszaálltam Mobil-ra, és azóta egyszer sem jött elő ez a jelenség. Egyébként az Opel olaj kb. vízszerű viszkozitású volt leeresztéskor 15.000 km után..

Nem véletlenül ilyen olcsó, kb. annyit is ér...

 

 

69 ezerrel vettem az autót, most 146 ezer van benne. Az 5 év alatt csak GM olajat kapott, semmi mást. Két alkalommal villant fel a szintjelző eddig, a szint mindkét alkalommal rendben volt, azonban már bőven az olajcsere periódus vége felé jártam (12-15 eKm.). Csere után semmi jelzés nem volt egy alkalommal sem.

Az, hogy vízszerű, egy szubjektív dolog. Eddig senki sem tudta bizonyítani a GM olaj alkalmatlanságát konkrét mérésekkel, csak a nagyjából ugyanazon állításokat olvashatjuk minden ilyen fórumon.

Link to comment
Megosztás:

58 perce, Astra555 írta:

Az, hogy vízszerű, egy szubjektív dolog. Eddig senki sem tudta bizonyítani a GM olaj alkalmatlanságát konkrét mérésekkel, csak a nagyjából ugyanazon állításokat olvashatjuk minden ilyen fórumon.

Az egyebkent letezo dolog, hogy uzemanyag kerul az olajba, amitol higabbnak tunhet, illetve esetleg ez is okozhatja a szintjelzo atvereset. Persze ez sem az olaj hibaja...

A legnagyobb atveres az, amikor kb. annyi olajat eszik a motor, mint amennyi uzemanyag belekerul... Ezt pl. en sem tudom kizarni, mert csak azt latom, hogy az olaj nem fogy.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, csaba66 írta:

Az egyebkent letezo dolog, hogy uzemanyag kerul az olajba, amitol higabbnak tunhet, illetve esetleg ez is okozhatja a szintjelzo atvereset. Persze ez sem az olaj hibaja...

A legnagyobb atveres az, amikor kb. annyi olajat eszik a motor, mint amennyi uzemanyag belekerul... Ezt pl. en sem tudom kizarni, mert csak azt latom, hogy az olaj nem fogy.

Akkor sarkítva lehet, hogy még az is jobb, ha minimálisan fogy az olaj, mert akkor valószínűleg nem kerül bele üzemanyag. Persze az is lehet, hogy több olaj fogy, mint amit az üzemanyag visszapótol. :( 

Jó lenne erre valami vizsgálati procedúra.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, sasa58 írta:

Akkor sarkítva lehet, hogy még az is jobb, ha minimálisan fogy az olaj, mert akkor valószínűleg nem kerül bele üzemanyag. Persze az is lehet, hogy több olaj fogy, mint amit az üzemanyag visszapótol. :( 

Jó lenne erre valami vizsgálati procedúra.

Egy kis autópályás menet megoldja.

Pont erre szokták mondani hogy autópályán csipegeti az olajat a gép, holott a fenét: csipegeti az városban is csak ott pótolja üzemanyaggal, amit aztán gyorsan kitol magából egy pályázás alatt és úgy hat mintha ott evett volna meg 100km alatt deciket.

Link to comment
Megosztás:

29 perce, kisp113 írta:

Egy kis autópályás menet megoldja.

Pont erre szokták mondani hogy autópályán csipegeti az olajat a gép, holott a fenét: csipegeti az városban is csak ott pótolja üzemanyaggal, amit aztán gyorsan kitol magából egy pályázás alatt és úgy hat mintha ott evett volna meg 100km alatt deciket.

Akkor azt hiszem megnyugodhatok. :) Szinte csak autópályázásra használom az autót (tartós 130-140km/h). 15.000km alatt nem szokott szemmel látható szintbeli különbség lenni a nívópálcán. Pedig 254.000km elteltével néhány kivételtől eltekintve legfőképp GM olajat látott. :)

Link to comment
Megosztás:

12 perce, Cserenkov írta:

Akkor azt hiszem megnyugodhatok. :) Szinte csak autópályázásra használom az autót (tartós 130-140km/h). 15.000km alatt nem szokott szemmel látható szintbeli különbség lenni a nívópálcán. Pedig 254.000km elteltével néhány kivételtől eltekintve legfőképp GM olajat látott. :)

Én meg idegeskedhetek. Már a második alkalommal jön le háromnegyed literrel több, mint amit beletöltöttem.

Havi 1000-1200 km Nagyrészt rövid táv városban, és egy alkalom hosszú táv pályán kb 350km.

Rövidesen kinyírom szerencsétlen autót :(

Link to comment
Megosztás:

8 órája, sasa58 írta:

Akkor sarkítva lehet, hogy még az is jobb, ha minimálisan fogy az olaj, mert akkor valószínűleg nem kerül bele üzemanyag. Persze az is lehet, hogy több olaj fogy, mint amit az üzemanyag visszapótol. :( 

Jó lenne erre valami vizsgálati procedúra.

Amig hideg a motor, valamennyi uzemanyag kicsapodasa a henger falan es onnan az olajba jutasa elkerulhetetlen (ezert is lenyeges parameter a hideginditasok szama az olajcserenel).

Egy megfelelo laborban, megfelelo penzert megmondjak, mi van az olajadban :)

De ha mas gyanus dolog nincs, szerintem nem erdemes foglalkozni vele...

 

34 perce, Sztaricsnaja írta:

Én meg idegeskedhetek. Már a második alkalommal jön le háromnegyed literrel több, mint amit beletöltöttem.

Havi 1000-1200 km Nagyrészt rövid táv városban, és egy alkalom hosszú táv pályán kb 350km.

Rövidesen kinyírom szerencsétlen autót :(

Az eleg szep tobblet...  Es akkor a maximum fole kerul a szint?

Benzines? Persze ott is kene valami hibakod, ha nem jo a keverek aranya...

 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Sztaricsnaja írta:

Első alkalommal fölé ment. Másodjára alsó határra töltöttem, és így max-ig ment.

Dízel részecskeszűrős Z17DTJ motor.

Akkor ott lehet, hogy a regenerálás miatt hígul az olaj, úgy tudom, a gyakori városozás-regenerálás higítja az olajat, sok minden más miatt ezért sem tuti megoldás a részecskeszűrő, ahogy kitalálták, a jelenlegi formájában.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, dsteel írta:

Akkor ott lehet, hogy a regenerálás miatt hígul az olaj, úgy tudom, a gyakori városozás-regenerálás higítja az olajat, sok minden más miatt ezért sem tuti megoldás a részecskeszűrő, ahogy kitalálták, a jelenlegi formájában.

Van, hogy 300km után már regenerál. A bosszantó, hogy maxra töltve az olajat jobb lenne, mert több olajhoz kerülne ugyanannyi üzemanyag, tehát kevésbé hígulna, de akkor meg 3 havonta lehetne leengedni belőle. Lakótelep parkolóban elég macerás.

Link to comment
Megosztás:

10 perce, Sztaricsnaja írta:

Van, hogy 300km után már regenerál. A bosszantó, hogy maxra töltve az olajat jobb lenne, mert több olajhoz kerülne ugyanannyi üzemanyag, tehát kevésbé hígulna, de akkor meg 3 havonta lehetne leengedni belőle. Lakótelep parkolóban elég macerás.

Na ott lesz a bibi akkor. Az szerintem nem normális, hogy ennyire gyakran regenerál. Az enyém (amíg volt benne DPF) egy tanknál max 1x csinálta (az nálam 900km minimum) ha csak városoztam. Ha pálya, akkor 1,5-2 tanknál. Az enyém 1.3-as egyébként. Azt pontosan nem tudom, miért hígul az olaj a regenerálástól (tudom, hogy többletüzemanyagot fecskendeznek valahová, hogy az égesse ki a kormot, de nem tom hová és nem tom, ha a szűrőbe fecskendezik, az miért higítaná az olajat, ezt valaki megírhatná, ha tudja), de hígul, az tuti, mert több helyről is hallottam, hogy ezért sem jó a motornak a - gyakori - regenerálás, a fogyasztásnövekedés mellett - ami bagatell a másik negatívum mellett.

Szerk.: lehet, hogy a szoftvert kéne átnézni, vagy regeneráltatni a szűrőt, vagy kidobni a fenébe.

Módosítva : dsteel
Link to comment
Megosztás:

20 órája, sasa58 írta:

Akkor sarkítva lehet, hogy még az is jobb, ha minimálisan fogy az olaj, mert akkor valószínűleg nem kerül bele üzemanyag. Persze az is lehet, hogy több olaj fogy, mint amit az üzemanyag visszapótol. :( 

Jó lenne erre valami vizsgálati procedúra.

Hazilag is megkiserelheto olajvizsgalati modszer: http://www.machinerylubrication.com/Read/499/blotter-spot-method

9 órája, Sztaricsnaja írta:

Első alkalommal fölé ment. Másodjára alsó határra töltöttem, és így max-ig ment.

Dízel részecskeszűrős Z17DTJ motor.

Csak tippek, innen-onnan osszeszedett dolgok alapjan:

- allitolag ha a reszecskeszuro regeneralo ciklusa nem fut le rendesen, bejuthat az el nem egett uzemanyag az olajba
- termosztat hiba: a motor sosem eleg meleg, ami eleve nem jo, ha igy megy a regeneralas, az meg plane (ezt konnyu ellenorizni)
- az EGR is okozhatja, ha regeneralas kozben nincs lezarva
- rossz injektor(ok), nem porlaszt(anak) elegge

Link to comment
Megosztás:

6 órája, sasa58 írta:

Ezt azért nem próbálnám ki, bár van itt egy kolléga a fórumon, ö vegyész, ha jól emlékszem.

Egyébként ez az egész olajfelhígulás üzemanyaggal nem csak a dízelekre érvényes véletlenül?

Semmi vegyeszet nincs benne, az osszehasonlito mintat pedig le lehet gyartani egy (viszonylag) uj autobol olajcsere utan szerzett egy csepp olajbol.

          JAVITAS: az uj autobol x kilometerrel olajcsere utan kell mintat venni, azzal lehet osszevetni a sajat x kilometeres olajat.

Nem en kerestem vizsgalati procedurat :)  Persze ez csak egy elovalogatas, problema eseten ok is a labort irjak.

Benzin is belekerulhet az olajba, ha valamiert tul sok jut a hengerekbe, persze a DPF mint ok ott nincs.

Módosítva : csaba66
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, iampeti írta:

2004-es astra h 1.8 125le.

Töltsek rá? milyen olajat? 10-40W?

 

Lehetőleg olyat, mint ami benne van.

Ha nem tudod mi van benne, gondolom az sincs meg hogy mikor lett utoljára cserélve. 

Csere valami normális Dexos2 re vagy GM-LL-A025 -re, azután meg töltögesd ugyanabból.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 07. 01. at 7:43 PM, marton.csaba2 said:

T iampeti!
 

Miből gondolod, hogy ilyen olaj kell bele?

A kocsit használtan vettem, megbnézem majd a szervizkönyvét. Nem szarozom vele, csináltatok olajcserét, és aztán abból töltögetek majd.

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 07. 01. at 8:39 PM, kisp113 said:

Lehetőleg olyat, mint ami benne van.

Ha nem tudod mi van benne, gondolom az sincs meg hogy mikor lett utoljára cserélve. 

Csere valami normális Dexos2 re vagy GM-LL-A025 -re, azután meg töltögesd ugyanabból.

Köszönöm a választ.

Lesz olajcsere. Aztán abból töltögetek majd.

Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.