Jump to content
uhuhu

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok

Recommended Posts

1 órával ezelőtt, csaba66 írta:

Ebbol is csak az latszik, hogy a villanyautoke a jovo :)

Nyilván azoké, de majd csak a jövő most meg a jelen van. Amúgy ez nem is olyan hatalmas és megoldhatatlan probléma ami miatt villanyra kellene váltani. Aztán meg bár nem kell a másik pénztárcájában turkálni, de nekem pölö nincs kábé 10 millió forintom egy E Golfra de csak második autónak, mert ezzel nem tudok 1000Kilométeres kört tenni megállás nélkül az országban amire a jelenlegi kábé 200ezer forint értékű autóm képes. Tehát kell mellé egy benzines vagy diesel is. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
4 órája, Jumpalaja írta:

Amúgy fél nap állás, vagy több nap állás után szoktam nézni.

Hát ez a baj...., meg az, hogy nem nézel utána, meg nem hallgatsz másra. :(

Módosítva : sasa58

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
23 perce, sasa58 írta:

Hát ez a baj...., meg az, hogy nem nézel utána, meg nem hallgatsz másra. :(

Az miért baj ha leállítom a kocsit és fél nap múlva megnézem az olajszintet?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
22 perce, Jumpalaja írta:

Mert a gyártó üzem meleg motornál írja az ellenőrzést gyanítom erre kalibrálták a pálcát. Egyszerűen ezt írják, el kell fogadni. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
1 óra, Jumpalaja írta:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Mert a gyártó üzem meleg motornál írja az ellenőrzést gyanítom erre kalibrálták a pálcát. Egyszerűen ezt írják, el kell fogadni. 

Hát ezért.

Én sem értem, de ez van. Én is keresztülmentem ezen kezdő Astra H-s koromban.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
17 órája, zotya975 írta:

Megnéztem üzem meleg motornál is (25 percet vártam) ugyanaz a helyzet .Szerintem olajlerakódást szedi magára a pálca nyillásából. Hagyom a fenébe, Annyi lett beleöntve amennyit előírt a nagykönyv.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
54 perce, Jumpalaja írta:

Megnéztem üzem meleg motornál is (25 percet vártam) ugyanaz a helyzet .Szerintem olajlerakódást szedi magára a pálca nyillásából. Hagyom a fenébe, Annyi lett beleöntve amennyit előírt a nagykönyv.

Meg kellene próbálni kitakarítani ahogy a többiek is írták, azért jó dolog ha ellenőrizni lehet az olajszintet. Benzinkutakon szokott lenni olyan szerkezet amivel a álca helyén le lehet szívni az olajat ha keresel egy ilyet és elmondod a kutasnak hogy te csak a csőből akarod leszívni a trutyit biztos segít némi jattért. A nagyját szerintem kihozná. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
6 órája, Jumpalaja írta:

Ez néha nálam is előfordul, mondjuk minden ötödik esetben, én sem jöttem rá, hogy miért. Egyik fórumtárs szerint a kapilláris hatás miatt szívódik fel az olaj. Próbáld meg kihúzás után várni pár percet, majd dugd vissza és olvasd le.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
1 órával ezelőtt, sasa58 írta:

Ez néha nálam is előfordul, mondjuk minden ötödik esetben, én sem jöttem rá, hogy miért. Egyik fórumtárs szerint a kapilláris hatás miatt szívódik fel az olaj. Próbáld meg kihúzás után várni pár percet, majd dugd vissza és olvasd le.

Szerintem az a cső nem ér bele az olajba, a kapilláris hatás akkor lenne ha beleérne. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
49 perce, zotya975 írta:

Szerintem az a cső nem ér bele az olajba, a kapilláris hatás akkor lenne ha beleérne. 

Raadasul ki lehet szedni, ki lehet pucolni, meg lehet nezni, mi van a csatlakozasanal. Igy nez ki:

51JGMyTyvDL._SX300_.jpg

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
19 perce, csaba66 írta:

Raadasul ki lehet szedni, ki lehet pucolni, meg lehet nezni, mi van a csatlakozasanal. Igy nez ki:

Nekem az F-en szivárog az olaj a  tövénél, vajon azon is ki lehet szedni, és letakarítva pasztázva visszanyomni? Arra gondoltam egyenlőre csak körbepasztázom, de az olajszűrő fél centire mellette van, csak olajcserekor férek hozzá. Egyértelműen a tövétől szivárog.

2572640-20170624-fw9iz0.jpg

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
25 perce, zotya975 írta:

Nekem az F-en szivárog az olaj a  tövénél, vajon azon is ki lehet szedni, és letakarítva pasztázva visszanyomni? Arra gondoltam egyenlőre csak körbepasztázom, de az olajszűrő fél centire mellette van, csak olajcserekor férek hozzá. Egyértelműen a tövétől szivárog.

Miert ne lehetne kiszedni? Az biztos, hogy a blokkal nincs egybeontve :) De nem tudom, mi a hivatalos rogzitesi mod...

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
16 órája, csaba66 írta:

Miert ne lehetne kiszedni? Az biztos, hogy a blokkal nincs egybeontve :) De nem tudom, mi a hivatalos rogzitesi mod...

Az a baj hogy én sem, az látszik hogy van neki némi mozgása, de nagyobb bajt sem akarok mint ami most van, és van egy kis olajos folt itt a blokkon. Szerintem majd ha leveszem az olajszűrőt lemosom és körbepasztázom egyenlőre.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok. Nemsokára olajat kell cserélni - z16xep- milyen olajat ajánlotok. 2005ös és 160000 km van benne. Eddig 10w40 volt benne. Maradhat továbbra is ez a típus?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
12 perce, szilike24 írta:

Sziasztok. Nemsokára olajat kell cserélni - z16xep- milyen olajat ajánlotok. 2005ös és 160000 km van benne. Eddig 10w40 volt benne. Maradhat továbbra is ez a típus?

Eddig miert ezt tetted bele, es miert gondolod, hogy nem jo?

Egyebkent elvileg valoban nem jo, mert a Dexos2 -es olajok kozott nincs 10W40-es. Az mas kerdes, hogy amikor kijott a H Astra, meg szo sem volt Dexosrol, igy gyakorlatilag azert elmegy massal is.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
15 órája, szilike24 írta:

Ezzel sem lesz baja ha ezt rakod bele,de azért én ennél jobbat tennék bele

5W-40 vagy 5W-30 a márka szinte mindegy(Mobil 3000 x1 vagy xe,Eneos pl.) amelyik árban megfelelő számodra:)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
2 órája, csicsó írta:

Ezzel sem lesz baja ha ezt rakod bele,de azért én ennél jobbat tennék bele

5W-40 vagy 5W-30 a márka szinte mindegy(Mobil 3000 x1 vagy xe,Eneos pl.) amelyik árban megfelelő számodra:)

Akkor miert nem mindjart 0W60-asat? :)

Szerintem a gyari Dexos2-es a legegyszerubb valasztas, minden masnal eleg nehez megindokolni, hogy miert azt.

Barmilyen alkatresznel, ha a gyari olcsobb, vagy ugyanannyiba kerul, mint egy masik, senki sem kerdez, es a gyarit valasztja (akar meg dragabban is). Hogy az olaj miert kivetel ez alol, az orok kerdes marad...

Módosítva : csaba66

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
5 órája, csaba66 írta:

Akkor miert nem mindjart 0W60-asat? :)

Szerintem a gyari Dexos2-es a legegyszerubb valasztas, minden masnal eleg nehez megindokolni, hogy miert azt.

Barmilyen alkatresznel, ha a gyari olcsobb, vagy ugyanannyiba kerul, mint egy masik, senki sem kerdez, es a gyarit valasztja (akar meg dragabban is). Hogy az olaj miert kivetel ez alol, az orok kerdes marad...

Lehet a legegyszerűbb,de nem a legjobb...

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
8 órája, csicsó írta:

Lehet a legegyszerűbb,de nem a legjobb...

Nyilvan nem a legjobb, csak eppen azt nem tudjuk, melyik a legjobb, es hogy miben jobb.

De az legalabb biztos, hogy a "josag" nem a viszkozitason mulik...

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Egyes szofisztikált userek szerint a legjobb Dexos2 olaj a Mobil1 ESP 0W40, ami valóban szintetikus olaj (PAO alapolajból készült, IV kategória). A többi "szintetikus" olaj (talán még egy-két kivételtől eltekintve) HC (hidrokrakkolt) alapolajból készült, amiket egy kategóriával lejjebb sorolnak (III.)

Persze nem vagyok meggyőződve róla, hogy egy tizenvalahány éves típusnak a "legjobb", legmodernebb olajra van szüksége. Nem akarok lavinát indítani sokadszor az olajkérdésből, de én is most - már másodszor - a fent említett olajat használom, de nem vagyok meggyőződve róla, hogy ez a legjobb a kínálatból. Legközelebb nem is ezt fogom beletenni, valami 5W30-ast inkább (talán Shell vagy Eneos, estleg Total). A GM olajat is próbáltam már, de nem igen érzek különbséget, igaz hogy 8-10 ezrenként cserélek.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On ‎2017‎.‎08‎.‎02‎. at 21:47, szilike24 írta:

A napokban hívtam fel a helyi Opel szervizt, hogy bejelentkezzek olajcserére hozott olajjal. Közölték, hogy idén már nem vállalnak semmilyen munkát hozott alkatrésszel. No, gondoltam sebaj, ott van a budaörsi Opel szerviz, még újak, azok biztos nem fintorognak. Tévedtem, onnan is az a válasz jött, hogy hozott anyag nuku.

Egyébként szerviz 4+ -ban 18.000 Ft lenne az olajcsere  (Z18XER 4.50 liter olajjal), ami nem vállalhatatlan, de már meghozattam japánból az olajat (Eneos), nem akarnám kidobni.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
9 órája, kezdőkabriós írta:

A napokban hívtam fel a helyi Opel szervizt, hogy bejelentkezzek olajcserére hozott olajjal. Közölték, hogy idén már nem vállalnak semmilyen munkát hozott alkatrésszel. No, gondoltam sebaj, ott van a budaörsi Opel szerviz, még újak, azok biztos nem fintorognak. Tévedtem, onnan is az a válasz jött, hogy hozott anyag nuku.

Egyébként szerviz 4+ -ban 18.000 Ft lenne az olajcsere  (Z18XER 4.50 liter olajjal), ami nem vállalhatatlan, de már meghozattam japánból az olajat (Eneos), nem akarnám kidobni.

Opel Wallis. Kerepesi út. Nem szólnak, ha viszed az anyagot, bár olajcserén még nem voltam náluk, de féket, izzót gond nélkül cseréltek.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On ‎2017‎.‎08‎.‎08‎. at 17:08, Astra555 írta:

Opel Wallis. Kerepesi út. Nem szólnak, ha viszed az anyagot, bár olajcserén még nem voltam náluk, de féket, izzót gond nélkül cseréltek.

Tavaly még itt helyben is tudtam olajat cseréltetni hozott olajjal sőt Budaörsön a vezérléscserét is megcsinálták hozott anyaggal, de mára bevezették az új ISO-t ( Istenesen Szopasd az Opeltulajt) :-)

Néha már örülök, hogy a Pözsó bezabálta őket, hátha történik valami pozitív is...

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
8 perce, kezdőkabriós írta:

Tavaly még itt helyben is tudtam olajat cseréltetni hozott olajjal sőt Budaörsön a vezérléscserét is megcsinálták hozott anyaggal, de mára bevezették az új ISO-t ( Istenesen Szopasd az Opeltulajt) :-)

Es ha elszakad a szij, akkor az anyag volt hibas, vagy rosszul szereltek? Szoval lehetnek a haszonszerzesen tulmutato reszletek is...

Egyebkent etteremben is ritka a fozd meg amit hoztam, vagy a hoztam sokmindent, csak nehany kiegeszitot kerek uzemmod :) Nem is nagyon jarok se etterembe, se autoszervizbe, de nem is haborgok azon, ha ugy mukodnek ahogy.

Illetve ha valaki szerint itt piaci resek vannak, es lehet eletkepes egy olyan uzleti modell, ahol a fentieket megengedik, akkor lehet vallalkozni :)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
2 perce, csaba66 írta:

Es ha elszakad a szij, akkor az anyag volt hibas, vagy rosszul szereltek? Szoval lehetnek a haszonszerzesen tulmutato reszletek is...

Egyebkent etteremben is ritka a fozd meg amit hoztam, vagy a hoztam sokmindent, csak nehany kiegeszitot kerek uzemmod :) Nem is nagyon jarok se etterembe, se autoszervizbe, de nem is haborgok azon, ha ugy mukodnek ahogy.

Illetve ha valaki szerint itt piaci resek vannak, es lehet eletkepes egy olyan uzleti modell, ahol a fentieket megengedik, akkor lehet vallalkozni :)

Szerintem életképes vállalkozás lenne szervízbeállókat bérbe adni emelővel vagy aknával, oszt a tulaj a saját felelősségére barkácsolhatna. Még nem láttam ilyesmit itthon.

Az éttermes példa elsőre érdekesnek tűnik, de kicsit sántít. Étterembe szórakozni megy az ember szervízbe viszont szükségből :-)

Egyébként több éttermet is ismerek, ahol akár a saját hozott borodat is felszolgálják dugódíj/felszolgálási díj fejében vagy pl. ha kifogsz egy kapitális harcsát megsütik neked és meghívhatod a pecatársaidat is kajálni. Persze ezért is fizetni kell, de nem jelentik ki ex catedra, hogy "hozott harcsát nem szolgálunk fel".

Boldogult ifjú koromban értékesítettem életbiztosításokat, úgyhogy a "mi lesz akkor, ha elszakad az ékszíj" típusú kérdéseket jól ismerem. ("És mi lesz a családdal, ha Önt netán valamilyen baleset éri?") A átlagmagyar családapa klasszikus válasza: azt most  kinemszarjale, majd akkor gondolkodom rajta, ha már megtörtént.  :-)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.