Jump to content
uhuhu

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok

Recommended Posts

53 perce, painkiller írta:

Ami jelenleg benne van (olajfogyasztás van): Total Quartz ineo mc3 5w-30.

Szeretném tudni hogy ez az olaj belevaló -e ha nem akkor esetleg tudnátok nekem írni konkrét márkákat (márka típus viszkozitás).

Elvileg jo bele, es az 1l / 7000 km egyaltalan nem tul nagy fogyasztas, bar teny, hogy nalam egy ugyanilyen motor 340ezer utan is gyakorlatilag semmi olajat nem fogyaszt (vagy akkuratusan utantolti gazolajjal :) ).

Nem hiszem, hogy masik olaj sokat tudna javitani rajta, en egyebkent a gyari 5W30-ast hasznalom, es 30ezrenkent cserelem (igaz, tulnyomo reszt varoson kivul megy).

• Köszi! 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
15 minutes ago, csaba66 said:

Elvileg jo bele, es az 1l / 7000 km egyaltalan nem tul nagy fogyasztas, bar teny, hogy nalam egy ugyanilyen motor 340ezer utan is gyakorlatilag semmi olajat nem fogyaszt (vagy akkuratusan utantolti gazolajjal :) ).

Nem hiszem, hogy masik olaj sokat tudna javitani rajta, en egyebkent a gyari 5W30-ast hasznalom, es 30ezrenkent cserelem (igaz, tulnyomo reszt varoson kivul megy).

Köszönöm csaba66,

Nekem is városon kívül megy az autó mert a lakhelyemtől messze dolgozom és Debrecenbe járok vele autópályán de épp megfigyeltem hogy rátöltöttem ma azt 1 az liter, de lehet hogy kicsit sok is volt mert ahogy olvastam az isuzu motorban lassan folyik vissza az olaj.

Gondolom akkor ezt használod: https://www.arukereso.hu/motorolaj-c3678/gm/5w30-dexos2-5l-p52900322/?gclid=CjwKCAiA47DTBRAUEiwA4luU2ceKbu9loNPB2SAZEbGRB2LRqm3jsRgGFWTas3iIqEwtIGt2_6jIIRoCxwgQAvD_BwE

Köszönöm.

Üdv,

Painkiller 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
1 óra, painkiller írta:

Szeretném tudni hogy ez az olaj belevaló -e ha nem akkor esetleg tudnátok nekem írni konkrét márkákat (márka típus viszkozitás).

Hali, nekem Z13DTH van, benne Genuine GM Dexos2 5W30-as olajjal, szerintem ez minden modern Opel motorba jó. Sosem értettem ezt a mit tegyek bele kérdést (most nem rád gondolok, hanem úgy általában), az a legjobb és kb legolcsóbb, amit ehhez a motorhoz fejlesztettek ki. Asszem ez olyan megfoghatatlan dolog, hogy "én jobb olajat használok", eddig még senki sem bizonyította be, miért ne lenne jó a gyári GM Dexos2 olaj. Egyébként bármit tehetsz bele, csak teljesítse a Dexos 2-t. És szerintem 5W30-as legyen. És a megadott intervallumban cseréld mindig. Ez nálam egy év, bár csak 8000-ret megyek egy évben, azt ajánlják, évente kell. Szerintem semmi nem lenne, ha csak kétévente cseréném egyébként, de ez elhanyagolható tétel ahhoz képest, hogy még nem mertem meglépni, hogy ne cseréljem.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
24 perce, painkiller írta:

Nekem is városon kívül megy az autó mert a lakhelyemtől messze dolgozom és Debrecenbe járok vele autópályán de épp megfigyeltem hogy rátöltöttem ma azt 1 az liter, de lehet hogy kicsit sok is volt mert ahogy olvastam az isuzu motorban lassan folyik vissza az olaj.

Gondolom akkor ezt használod: https://www.arukereso.hu/motorolaj-c3678/gm/5w30-dexos2-5l-p52900322/?gclid=CjwKCAiA47DTBRAUEiwA4luU2ceKbu9loNPB2SAZEbGRB2LRqm3jsRgGFWTas3iIqEwtIGt2_6jIIRoCxwgQAvD_BwE

Igen, ez az.

Nem szoktam feltolteni csak kb. a ket jel kozott felutig, nezni pedig azonos korulmenyek kozott kell, pl. megallas utan 5 perccel. A betoltes utan nem erdemes nezegetni, csak miutan mentel vele. Ha a maximum folott van, az nem jo, akkor engedj le belole.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!

Olajcsere előtt állok, már beszereztem mindent hozzá. Egy kérdés merült fel bennem: Filtron 648/6 szűrőt vettem. A boltos szerint ez jobb, mert van benne egy szelep, ami nem engedi kifolyni az olajat belőle, így indításkor nem fog csörögni. (Merthogy az indításkori alacsony olajnyomás miatt nincs feszítve a lánc (ezen csak mosolyogtam..."érdekes" módon most sem csörög...:) ) Mindenesetre a kérdés, hogy van ennek a szelepnek bármi értelme? Vagy jobban járnék a szelep nélküli, hagyományos szűrővel?

Köszi!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
8 órája, Kishenceg írta:

Sziasztok!

Olajcsere előtt állok, már beszereztem mindent hozzá. Egy kérdés merült fel bennem: Filtron 648/6 szűrőt vettem. A boltos szerint ez jobb, mert van benne egy szelep, ami nem engedi kifolyni az olajat belőle, így indításkor nem fog csörögni. (Merthogy az indításkori alacsony olajnyomás miatt nincs feszítve a lánc (ezen csak mosolyogtam..."érdekes" módon most sem csörög...:) ) Mindenesetre a kérdés, hogy van ennek a szelepnek bármi értelme? Vagy jobban járnék a szelep nélküli, hagyományos szűrővel?

Köszi!

Szerintem a legtöbb szűrőben már ott a visszacsapó szelep. Van hogy nincs is a hagyományos értelemben vett szelep, hanem az egész szűrőbetét mozdul, és akadályozza meg a visszafolyást egy rugóval terhelve. Ha belenézel nem látni semmit, csak szétvágva lehet észrevenni. 

2754952-20180130-fXe4Gb.jpg

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
5 órája, zotya975 írta:

Szerintem a legtöbb szűrőben már ott a visszacsapó szelep. Van hogy nincs is a hagyományos értelemben vett szelep, hanem az egész szűrőbetét mozdul, és akadályozza meg a visszafolyást egy rugóval terhelve. Ha belenézel nem látni semmit, csak szétvágva lehet észrevenni. 

A 648/6 az papirbetétes szűrő,a tetején van szelep

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2018. 01. 30. at 23:26, csicsó írta:

A 648/6 az papirbetétes szűrő,a tetején van szelep

igen, így van. a kérdés, hogy jó lesz-e így, vagy nézzek inkább mást? mann-t pl.?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Ez az olaj vajon jo a H Astraba? :)

image.aspx?id=f7b26435-8a13-4b59-8db9-bb

Módosítva : csaba66

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
1 óra, csaba66 írta:

astrába nem,Rolls-Royce-ba igen:)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
14 órája, csaba66 írta:

image.aspx?id=f7b26435-8a13-4b59-8db9-bb

Ha a Phantom, vagy a Ghost Z17DTH-val szerelt, akkor nyugodtan öntsd bele.:-)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok. Van egy 1.6-os xer motoros karavánom. Alul elég jól csöpögtette az olajat. Műszaki vizsgánál szóltam, hogy nézzék meg. Ki is cserélték az olajnyomás gombát, olajhűtő tömítés szettet, kipufogó sor tömítést. Most jobb a helyzet, mivel csak 5-6 csöpp volt a betonon 2 hét alatt. Az még belefér? 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
53 perce, Jumpalaja írta:

Sziasztok. Van egy 1.6-os xer motoros karavánom. Alul elég jól csöpögtette az olajat. Műszaki vizsgánál szóltam, hogy nézzék meg. Ki is cserélték az olajnyomás gombát, olajhűtő tömítés szettet, kipufogó sor tömítést. Most jobb a helyzet, mivel csak 5-6 csöpp volt a betonon 2 hét alatt. Az még belefér? 

Előtte le kell mosni a motor alját, aztán hagyni kell megszáradni, a műszaki előtt esetleg még megtörlöd ronggyal, és akkor nem lesz vészes mennyiségű olaj amibe bele tudnak kötni. Max fél óra egy műszaki vizsga, abból 10 percet töltenek az autó alatt normál esetben. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
45 perce, zotya975 írta:

Előtte le kell mosni a motor alját, aztán hagyni kell megszáradni, a műszaki előtt esetleg még megtörlöd ronggyal, és akkor nem lesz vészes mennyiségű olaj amibe bele tudnak kötni. Max fél óra egy műszaki vizsga, abból 10 percet töltenek az autó alatt normál esetben. 

Most igazából arra lettem volna kíváncsi, hogy nem vészes hogy csöpögteti az olajat, még ha pár cseppről is van szó?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
1 perc, Jumpalaja írta:

Most igazából arra lettem volna kíváncsi, hogy nem vészes hogy csöpögteti az olajat, még ha pár cseppről is van szó?

Nincs megszabva mennyi a sok vagy a kevés, alapból egyáltalán nem szabad kijutni olajnak, gyakorlatban meg ezek nem új autók. Kopnak a szimeringek  szivárognak a tömítések. Szerintem ez messze nem vészes. Vizsgán meg csak a pillanatnyi állapotot nézik, azt amit ott látnak. Az olajjal az a baj hogy nem tűnik el, és elviszi a menetszél hátrafelé a porral összekeveredve olajsarat képez, ami mindíg ott lesz. Heti pár csepp is tud csúnya látványt okozni egy év alatt, aztán valójában nincs egy deci sem összesen ami kijött. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
21 órája, zotya975 írta:

Nincs megszabva mennyi a sok vagy a kevés, alapból egyáltalán nem szabad kijutni olajnak, gyakorlatban meg ezek nem új autók. Kopnak a szimeringek  szivárognak a tömítések. Szerintem ez messze nem vészes. Vizsgán meg csak a pillanatnyi állapotot nézik, azt amit ott látnak. Az olajjal az a baj hogy nem tűnik el, és elviszi a menetszél hátrafelé a porral összekeveredve olajsarat képez, ami mindíg ott lesz. Heti pár csepp is tud csúnya látványt okozni egy év alatt, aztán valójában nincs egy deci sem összesen ami kijött. 

Köszi. Megnyugtattál.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
1 órával ezelőtt, Jumpalaja írta:

Köszi. Megnyugtattál.

Nincs mit!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok. Z14XEP-hez milyen váltólaj kell? Írnak a neten mindent összevissze, egyik szerint GL4, másik szerint GL5, már teljesen el vagyok veszve. Valaki tudja biztosan, hogy milyen való bele?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
11 perce, holex írta:

Sziasztok. Z14XEP-hez milyen váltólaj kell? Írnak a neten mindent összevissze, egyik szerint GL4, másik szerint GL5, már teljesen el vagyok veszve. Valaki tudja biztosan, hogy milyen való bele?

http://olajshopnet.hu/spd/GM1940182_OPEL93165290_-_733-959/GM-1940182-75W-80-GL4-1L-VALTOOLAJ-KEZI

https://workshop-manuals.com/vauxhall/astra-h/k__clutch_and_transmission/manual_transmission_front_wheel_drive/transmission_oil/specifications/transmission_fluid/

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Mannol motorolajat használ valaki?

Csere elött állok,van 5W-40 GM LL-A jóváhagyással elég jó áron,dicsérik több helyen is.

Évente cserélem 9-10 ezer km megy bele(60%város,a többi fele-fele pálya-országút)1000km/2dl fogyás mellett.

A sok város miatt elgondolkodtam a 0W-40-en is,most 5W-30 Mobil van benne,ezúttal mindenképp -40-et tennék bele.

Módosítva : csicsó

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
21 órája, csicsó írta:

Mannol motorolajat használ valaki?

Csere elött állok,van 5W-40 GM LL-A jóváhagyással elég jó áron,dicsérik több helyen is.

Évente cserélem 9-10 ezer km megy bele(60%város,a többi fele-fele pálya-országút)1000km/2dl fogyás mellett.

A sok város miatt elgondolkodtam a 0W-40-en is,most 5W-30 Mobil van benne,ezúttal mindenképp -40-et tennék bele.

Mannolt még csak a robogómba mertem tenni. Miért ragaszkodnal a 40-hez 30 helyett? Milyen motor? 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Fuchs Titan-ból pontosan melyik teljesiti a dexos2-t?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.