Jump to content
uhuhu

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok

Recommended Posts

Sziasztok!

Abban kérném a segítségeteket, hogy a manuális váltóm (Z16XER a motor) a hátramenetet többször is nehezen akarja elfogadni. Főleg akkor, amikor elérek a célhelyre és hátramenetre lenne szükség. Első körben mit ellenőrizzek vagy mi okozhatja ezt?

Váltó olaj csere volt már, a hiba okát viszont jó lenne megtalálni.

Köszi előre is a segítséget!

Ha visszaolvasol, látni fogod, hogy "ez nem hiba, hanem ilyen". A hátramenet kapcsolása előtt, üresben nyomd ki egyszer a kuplungot, majd fel, aztán ismét kuplung és úgy kapcsold a rükit. Néha segít. :) 

https://prnt.sc/k3yw96

Sziasztok! 

Astra H 2007 1.4 (136000km) egy kicsit csipegeti az olajat (1-2 dl/1500km).

Eddig Castrol Titanium Edge 5w30 Fst ment bele. Jobb híján Magnatec 5w40et töltöttem rá 1 litert, mikor eljött az ideje. Tudom, hogy nem szerencsés keverni az olajakat, de talán márkán belül nem gáz. Két olajcsere között kétszer szoktam pótolni, a kérdésem az lenne, hogy 5w30 vagy 5w40 lehetne e jobb. Mindkettőnek megvan természetesen az Opel minősítése s ahogy olvastam, az 5w40 előbb utóbb 5w30-á "nyíródik" de abból talán kevesebb fogyna(?). Van érdemi különbség s gáz ha keverem a két Castrolt vagy mindig azzal (viszkozitás, típus) töltsek rá kizárólag, amivel a csere megtörtént? 

Még egy dologra kíváncsi lennék. Elég durván le van akciózva az egyik hipermarketben a mellékelt fotón lévő olaj. Rá van írva alul h gasoline/petrol and diesel. Elméletileg ez jó a benzines motorhoz is, nem? Ami bezavar, az a bazi nagy fekete betűkkel kiemelt TURBO Diesel felirat :)

Köszi a választ! 

Edited by Peter80

1 órával ezelőtt, Peter80 írta:

Még egy dologra kíváncsi lennék. Elég durván le van akciózva az egyik hipermarketben a mellékelt fotón lévő olaj. Rá van írva alul h gasoline/petrol and diesel. Elméletileg ez jó a benzines motorhoz is, nem? Ami bezavar, az a bazi nagy fekete betűkkel kiemelt TURBO Diesel felirat :)

Letezik ugyanez turbo diesel felirat nelkul is, aztan hogy a tartalomban is van-e kulonbseg, azt senki sem tudja... Nyilvan jo bele, elmeletileg es gyakorlatilag is, ezeknek az olajoknak a legfobb extra komponense a marketing :) Mennyi az a durvan akcios ar?

1 óra, csaba66 írta:

Letezik ugyanez turbo diesel felirat nelkul is, aztan hogy a tartalomban is van-e kulonbseg, azt senki sem tudja... Nyilvan jo bele, elmeletileg es gyakorlatilag is, ezeknek az olajoknak a legfobb extra komponense a marketing :) Mennyi az a durvan akcios ar?

Auchan Dunakeszi 2650 Ft/l. Magnatec és amit linkeltem. Azért ez elég jó ár, h vegyek egy-két lötyit. Legalábbis ahhoz képest, amennyiért adni szokták. :) 

19 órája, Peter80 írta:

Auchan Dunakeszi 2650 Ft/l. Magnatec és amit linkeltem. Azért ez elég jó ár, h vegyek egy-két lötyit. Legalábbis ahhoz képest, amennyiért adni szokták. :)

Csak az eredete lehet kétséges. :-) A váltóolajra azt mondta a szerelő cserekor, hogy ugyan nem csúcsminőség, de ez legalább eredeti. :-)

Persze egy ekkora üzletláncnál megengedhetik maguknak egy-két terméknél a veszteséget, így az sem kizárt, hogy eredeti. Mindenesetre én utánajárnék a dolognak.

40 perce, Astra555 írta:

Csak az eredete lehet kétséges. :-) A váltóolajra azt mondta a szerelő cserekor, hogy ugyan nem csúcsminőség, de ez legalább eredeti. :-)

Persze egy ekkora üzletláncnál megengedhetik maguknak egy-két terméknél a veszteséget, így az sem kizárt, hogy eredeti. Mindenesetre én utánajárnék a dolognak.

Azt nem engedhetik meg, hogy ne legyen eredeti, de veszteseguk sincs rajta, az biztos.

https://www.arukereso.hu/motorolaj-c3678/castrol/edge-turbo-diesel-td-titanium-fst-5w40-1l-p238643459/

Ezen a listan husz helyen adjak 2650 forintnal olcsobban, akkor az mind hamis??

14 órája, csaba66 írta:

Azt nem engedhetik meg, hogy ne legyen eredeti, de veszteseguk sincs rajta, az biztos.

https://www.arukereso.hu/motorolaj-c3678/castrol/edge-turbo-diesel-td-titanium-fst-5w40-1l-p238643459/

Ezen a listan husz helyen adjak 2650 forintnal olcsobban, akkor az mind hamis??

Nem. Nyilván még egyetlen terméket sem hívtak vissza, mert gond volt a minőséggel, vagy a származásával. Nyilván nem azt jelenti, hogy minden olcsó termék hamis, de érdemes vigyázni vele, főleg az ilyen helyeken.

Igen, számold hozzá a 800-1000 Ft-os kiszállítási díjat is. Akkor is olcsóbb?

20 perce, Astra555 írta:

Nem. Nyilván még egyetlen terméket sem hívtak vissza, mert gond volt a minőséggel, vagy a származásával. Nyilván nem azt jelenti, hogy minden olcsó termék hamis, de érdemes vigyázni vele, főleg az ilyen helyeken.

Igen, számold hozzá a 800-1000 Ft-os kiszállítási díjat is. Akkor is olcsóbb?

Nem az volt a kerdes, hogy a vevonek hol olcsobb, hanem hogy egy adott arbol kovetkezik-e az, hogy hamisitvany az olaj, vagy veszteseggel adjak. Ehhez nyilvan nem kell a kiszallitasi koltseget is figyelembe venni.

Egyebkent nekem a ZS+U, ahol 2258 forintert adjak, tortenetesen kozelebb van, mint barmelyik Auchan.

A korabban emlitett utanjarast nem tudom, hogy erted, mert a nagyon gagyi hamisitvanyoktol eltekintve egy laikus eleg nehezen fogja kideriteni, hogy eredeti-e valami. Marad az, hogy megbizhato helyen vasarolsz, illetve bizol abban, hogy a Castrol azert csak utanajarna a hamisitvanyoknak. En legalabbis elvarnam ez utobbit, ha mar felarat fizetek a markaert.

• Like 1

Sziasztok! 

Mostanában felvetődött bennem, h kipróbáljam az Eneos Sustina 5w30 olajat, amit agybafőbe dícsérnek s állítólag a legtisztább s egyik legjobb minőségű olaj. A gondom, h nem látok a dobozán GM minősítést ugyanakkor máshol azt olvasom, mehet a H Astraba 1.4 zxp. Mit gondoltok? 

Köszi a választ 

21 perce, Peter80 írta:

Mostanában felvetődött bennem, h kipróbáljam az Eneos Sustina 5w30 olajat, amit agybafőbe dícsérnek s állítólag a legtisztább s egyik legjobb minőségű olaj. A gondom, h nem látok a dobozán GM minősítést ugyanakkor máshol azt olvasom, mehet a H Astraba 1.4 zxp. Mit gondoltok? 

Elvileg csak Dexos2-est szabadna belerakni, gyakorlatileg persze mastol sem lesz baj, plane rovid tavon.

A kiprobalast nem ertem, milyen modon fogod megallapitani a proba eredmenyet?

Ha visszaolvasol, boven voltak itt vitak ilyesmirol, sok ujat mar nem lehet hozzatenni. Mindenki hisz valamiben, nincs konszenzus.

Szerintem barmelyik Dexos2-es olaj jo, beleertve a gyarit is. Csere a gyari eloiras szerint, nem x kilomerenkent, ha fuj, ha fagy, de ezt sem hajlando mindenki elfogadni.

21 órája, Peter80 írta:

Sziasztok! 

Köszi a választ 

Z14xep - be most ezt tettem, előtte a Premium Hypert. Biztosan jó a Sustina, én a téli habosodás elkerülésének reményében próbálom ki, de az eddigi tapasztalatom annyi, hogy a P. H. - el hidegindításkor a hidrotőkék valamivel kevesebb ideig és kevésbé csattogtak. Azt olvastam, hogy a Sustina elég "híg" az 5w30-asokhoz képest. 

Ha ugyanúgy lesz trutyisodás, maradok a jövőben a P. H. - nél, annak a gyártó szerint van dexos2 megfelelősége is. 

Olajszürőt ki milyet javasol?

Opel Astra H 1,4 benzinzineshez 2006.

Van valami érezhető külömbség olaj és olajszürő között tapasztalatot köszönöm.

Edited by Tibihoho

3 órája, Tibihoho írta:

Vegyél gyárit!Nem drága és tökéletes.

On 2018. 12. 18. at 18:57, Tibihoho írta:

Mahle. Visszacsapó szelepes és nem csavarodik! 

On 2012. 01. 03. at 21:22, Mc-elek írta:

hát akkor folyon aminek folynia kell :lol: : Astra G-ból lopva

GM Dexos 2-t teljesítő motorolajok:

Genuine GM Motor Oil 5W-30 dexos2,

Mobil Super 3000 Formula G 5W-30,

Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30,

Fuchs Titan Gt1 Pro Flex 5W-30,

Q8 Formula Special G Long Life 5W-30.

Genuine GM Motor Oil 5W-30 dexos2:

1 literes Opel katalógus szám: 19 42 000.

GM Dexos 2-t teljesítő motorolaj:

Agip Formula Prestige 5W-30

Castrol Magnatec C3 5W-40,

megol Motorenoel Efficiency 5W-30,

Mobil 1 ESP 0W-40.

Dexos 2 teljesítő olajok

Ki mit szól az GM Dexos 10w 40-es olajhoz Opel Astra 2006-os .240000 km.Van benne.Valmint olajszürőt ki mit ajánl ami nem csvarodik és filteres.

Edited by Tibihoho
  • Confused 1

2 órája, Tibihoho írta:

Ki mit szól az GM Dexos 10w 40-es olajhoz Opel Astra 1996-os .240000 km.Van benne.Valmint olajszürőt ki mit ajánl ami nem csvarodik és filteres.

Mit szolunk... Ez a gyari olaj, ez valo bele, de van, aki eskuszik arra, hogy nem jo, csak azt ne kerdezd, hogy mi igen, mert ugysem lesz egyetertes. Tegyel bele gyarit, vagy kerd a boltban a legdragabb Dexos2-es olajat, az biztos tud valamit, ha egyszer olyan draga :) A filter nelkuli olajszuro eleg erdekes lehet, de ha igy kerdezed, bizonyara van olyan is :) 

1 óra, Tibihoho írta:

Konkrétan a neve?

GM olajszuro Opel Astra H 14xxx motorhoz.

7 órája, Tibihoho írta:

Ki mit szól az GM Dexos 10w 40-es olajhoz Opel Astra 1996-os .240000 km.Van benne.Valmint olajszürőt ki mit ajánl ami nem csvarodik és filteres.

Most akkor mikori évjárat is az autód?1996 vagy 2006?Amennyiben 1996,akkor nem lehet H Astra!H Astra esetén nem javallott a 10W40 olaj.Viszont,ha '96-os igazából az autó akkor rakható bele 10W40-es olaj.

9 perce, rotel írta:

Most akkor mikori évjárat is az autód?1996 vagy 2006?Amennyiben 1996,akkor nem lehet H Astra!H Astra esetén nem javallott a 10W40 olaj.Viszont,ha '96-os igazából az autó akkor rakható bele 10W40-es olaj.

No igen, ez fel sem tunt... Ma mar eleve csak Dexos 2-eseket lehet kapni, abban pedig nincs 10W40. 

Szoval barmelyik Dexos 2-es mehet bele, ezekbol 0W30, 0W40, 5W30 es 5W40 van. Magyarorszagon boven eleg az 5W30 is, de nyilvan errol is sokan mast mondanak.

Üdv.

2004-es Opel Astra H Z16XEP-hez ma megérkezett a netről rendelt motorolajom, de a rendelt gyári dexos2 helyett tévedésből dexos1-est kaptam. Utánanéztem, látom, hogy a 2012-től gyártott benzinmotorokhoz ezt ajánlják. Okozhat valami gondot, ha ezt használom? Lehet/ érdemes keverni dexos2-vel? (Minden olajcseréhez 5l olajat veszek, a maradékot a következő cserénél fel szoktam használni.)

köszönöm a válaszotok.

17 perce, zoli76 írta:

2004-es Opel Astra H Z16XEP-hez ma megérkezett a netről rendelt motorolajom, de a rendelt gyári dexos2 helyett tévedésből dexos1-est kaptam. Utánanéztem, látom, hogy a 2012-től gyártott benzinmotorokhoz ezt ajánlják. Okozhat valami gondot, ha ezt használom? Lehet/ érdemes keverni dexos2-vel? (Minden olajcseréhez 5l olajat veszek, a maradékot a következő cserénél fel szoktam használni.)

Gondolom az akkor a Dexos1 Gen2...

Jo alaposan megkavartak a dolgokat, nehogy ki lehessen igazodni rajta :)

Visszafele kompatibilis, tehat jo kell legyen, keverni altalaban az azonos viszkozitasu olajokat lehet.