Jump to content
Sign in to follow this  
hemi

Tipushibák

Recommended Posts

Érdekes ezzel a tipus semmi gázzzz nincs? Vagy tüntetőleg nem használjaák a tipus tulajok a topicot:))?

Guest

Opel omega 88 as, 2.4 cdi motor, automata sebességváltó...sajnos.

Létezik olyan, hogy a sok /kb6 hó/ állástól a seb váltó szimering tönkremegy?

Most vettem az autót, és kb 80 km után elfolyt az olaj a seb váltóból..

Valamint a váltókaron van egy "S" betű is... ez mit takar?

gdea :?:

Guest
Opel omega 88 as, 2.4 cdi motor, automata sebességváltó...sajnos.

Létezik olyan, hogy a sok /kb6 hó/ állástól a seb váltó szimering tönkremegy?

Most vettem az autót, és kb 80 km után elfolyt az olaj a seb váltóból..

Valamint a váltókaron van egy "S" betű is... ez mit takar?

gdea :?:

Hello Vendég ! Engedd meg hogy segítsek.

Nálam 1 O.Omega Caravan '92 2600ccm benzines virgonckodik szintén aut.váltóval,és a váltókar teteján a "S" betű-s gomb 1szeri megnyomására a műszerfalad bal szélén kigyullad szintén 1 "S" visszajelzés.Így van?Amikor ez világít,"sportos"vezetési stílust választottál.Röviden:az 1-es fokozatok magasabb fordulatszámoknál-ezáltal nagyobb sebességnél-követik egymást.Fontos:menet közben is használható-különösen hasznos tud lenni kritikus helyzetben.

Üdv:a magyar aszfalt Istene legyen veled.

Tipus hiba kell...?

A 4ajtósoknál beázik a jobb felső sarka a csomagtartónak, ahol a lemezek összepasszintódnak és a víz nem mellette folyik el, hanem bekukkant a kárpitra. Sajna nehezen szárad ki a csomagtartó. De a sziloplaszt sok mindenre jó :)

Eddig 3 családunkba lévő Omega produkálta ezt.

Ezek után én ezt tipushibának nevezném.

Lev

Utálom az Opelt! :) :) Tipushibának tartom, hogy egy k**** légkondihűtő miatt szét kell szerelnem a fél autót :o

Gondolok itt a "normál" hűtő kiszerelésére, stb... Grr:)

Sose gondoltam volna hogy visszasírom az Airbus 320-ast :oops: :)

Érdekes ezzel a tipus semmi gázzzz nincs? Vagy tüntetőleg nem használjaák a tipus tulajok a topicot:))?

Ez az Opel legtökéletesebb autója, nem tudtad Hemi? :) Ezt most kicsit több mint 1 havi tapasztalatomat felhasználva mondom :) :D :) :o

Én azt sérelmezem, hogy olyan kretén módon oldották meg a fényszórók rögzítését, hogy a lökhárító felső pereme (!) támasztja alá őket, ami azt eredményezi, hogy egy kisebb ütközés során - ami egyáltalán nem indokolná a dolgot - betörnek a fényszórók üveg búrái. :? Ez nagyon gagyi megoldás. Ahogyan az is, hogy az indexbúrát a fényszóró műanyag házának oldalához kell rögzíteni, ám a fülek, amelyekbe a tartó fémet kell rögzíteni, gyenge műanyagból készülnek, és bizony könnyen törnek. Az eredmény: az ember elhagyja útközben az indexbúráját... :) Velem már történt ilyen. :x

Legalább nem kerül sokba:))

Sajnálatos ez Opel technológia szinvonal. (talanság?)

Astra hasonló.... Nagyon sok ehez hasonló gyártás technólogiai megoldások vannak a 90-es évekből.

Egyetértek. A legnagyobb baj az volt az Opellel a 80-90-es években, hogy rengeteget költött fejlesztésre (az A Omega fejlesztése 2 milliárd német márkába került 5 év alatt!), ám a gyártási technológiára annyira nem figyelt oda, mert az olcsó előállíthatóság volt a legfőbb szempont. :? Így lesznek a "jó ötletekből" - silányabb minőségű és kevésbé megbízható - "jobb autók"... :)

Nem tom más Opelen hogy volt pl az említett indexbúra, de az Asconán is hasonló volt. de sosem hagytam el, még csatt után se .. :D :)

Nem tom más Opelen hogy volt pl az említett indexbúra, de az Asconán is hasonló volt. de sosem hagytam el, még csatt után se .. :D :)

Na most meg Te írtad helyettem!

Szóval a Thököly nevű nemistudomminenevezzem abszolválása után letörtek az indexet a lámpához fogó fülek, és csak lógott a madzag végén :evil:

DE Te egy Omcsival suhansz, mi meg Asconások egy csodával mentünk arra :))) Hja bocs csak volt Asconás vok.. :D :D

Ac pumpám halodott be. :? Mennyire tipushíba? Vagy tényleg csak a felszívott homokot nem szereti? :)

Megátkozatok engemet Akaliban :)) Mondom én :D)

Egyébként a homkozótól függetlenül, mennyire jellemző az AC meghibásodás?

Megátkozatok engemet Akaliban :)) Mondom én :D)

Egyébként a homkozótól függetlenül, mennyire jellemző az AC meghibásodás?

nem jellemző.

de ne feledd, a szekered elmult 10 éves futott rengeteget, szerintem ez most nem tipushiba, inkább végelgyengülésben elhalálozott.

Ákos, azt tom mitől halt meg most, most csak úgy érdeklődöm :))

Ákos, azt tom mitől halt meg most, most csak úgy érdeklődöm :))

mitől?

Manta néni telibe trafálta 5 pont Neki :D

Homokos volt.. sajna szószerint, ez a baj. :) A pumpa utáni szűrő eltömődött!! a homoktól. Sőt, sajna átpréselődött egy kicsike is :D No most járom a kutakat mintavételezési céllal, oszt ha meglesz a bűnös a 4 kútból, akko biza megcsináltatok mindent. Remélem a motor nem kapott annyit, hogy komlyabb baja legyen, mert az Ascim várja ezt a motort :P :D

Úgyan még Fót elöt kipucoltattam, megnézettem az AC pumpát, de mostmár elég sokat ment, szal mondhatom eddig jó... :) Semmi zörej semmi hang :D Így jó :D