Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy van egy 2002-es évjáratú 1.2-es 16 szelepes opel corsa c-m. Az ablaktörlő első fokozatánál az az a szaggatott funkciónál az ablaktörlő lapátok fél úton megállnak aztán tovább megy és valahol ahol tetszik neki meg áll. Szóval mindig máshol áll meg. a többi fokozaton teljesen jól működik. Mi lehet a probléma?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy van egy 2002-es évjáratú 1.2-es 16 szelepes opel corsa c-m. Az ablaktörlő első fokozatánál az az a szaggatott funkciónál az ablaktörlő lapátok fél úton megállnak aztán tovább megy és valahol ahol tetszik neki meg áll. Szóval mindig máshol áll meg. a többi fokozaton teljesen jól működik. Mi lehet a probléma?

Vagy elkopott a pozíciótárcsa a motorban, vagy a relében lévő elektronika haldoklik.

Link to comment
Megosztás:

Biztosíték tábla felső részén vannak a relék, ott lesz köztük, fejből nem tudom megmondani, de a fedél belső oldalán ott vannak a szimbólumok a relékhez is, abból látni fogod.

Köszönöm szép! Viszont találtam egy weboldalt ahol leírják, hogy mi lehet a problémája. http://www.csimag.hu/?p=631

Szétkapom hátha meglehet javítani. Írok majd, hogy mire jutottam.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Cserélni szeretném a 2005-ös C Corsámban a kormányt, mert a duda gomb gumi borításai eltörtek.... ÉS ha már cserélem beraknék egy multi kormányt. Kérdésem az lenne h tudja e a multi kormány kezelni a sima CD30-as rádiót vagy csak az MP3-as fajtát? Ha igen mit igényel a beszerelése?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Arra lenék kiváncsi, hgy a C corsának a kábel dobozában lévő számokrol és csatlakozokrol tudna esetleg valaki valamit mondni , hogy melyik micsoda.

Sajnos a könyve csak a biztoséték táblát irja, és egyelöre a neten sem találtam semmit , az X16 os csatlakozot keresem.

Válaszokat előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Az lenne a kérdésem, hogy 2003 Corsa C 1.2 16V hogyan tudom bekötni a xenont? Mert gyári lámpába szeretném betenni de nem tudom. Valaki jártas ebbe. Nem projektoros lámpa hanem sima. Mert volt már projektoros abba simán beletudtam tenni, de a sima lámpába nem tudom hogyan kell. Valaki tudna segíteni?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok!

Alap problémám, hogy nem indul a motor. Corsa C 1.2 twinport, benzines, 2004-es.

Észrevettem, hogy gyújtás ráadásánál nem megy az üzemanyag szivattyú. Rámértem 3,6V feszültséget mérek gyújtás ráadásánál. Nem 12V-nak kellene ott lennie?
Kicseréltem a szivattyút, de ugyanúgy nem megy.
Kérdésem az, hogy hol találom a reléjét pontosan?
Köszönöm előre is a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Új vagyok az opelosok közt , de máris lenne pár kérdésem :-D

Vásároltam egy 2005 12.havi 1,7 cdti C combo-t (isuzu) gazdag felszereltséggel

elektromos ablakok , elektromos tükrök , klíma ,navi.

A navihoz szereztem magyarország szovtvert , ami tökéletessen műkszik , csak nem magyarul beszél

A kérdésem a következő lenne :

-lehetséges ,hogy magyarul beszéljen a navi ?

-elindulás után szeretném , ha lezárnának az ajtók ,nehogy a gyerek szórakozásból "kiszáljon"

-és MELEGEN nehezen indul.

ha valakinek valami ötlete volna , örömmel meghallgatom .

A válaszokat előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Sziasztok!Múlt héten vettünk egy 2001-es 1,2-es Corsát.Az ablaktörlő szakaszosan úgy kezd törölni, hogy kicsit lefelé megy, utána megcsinálja az ütemet.Amikor végez, nem meg vissza alaphelyzetbe, hanem korábban megáll.A következő ütemnél megint kicist lefelé megy.Most már a hátsó ablaktörlőnél is ez van.A vízhőfokmérő kevéssel 80C felett mutat. Először azt hittem, nem a megfelelő termosztát van benne, de néha közel van a 90-es jelzéshez ( úgy vettem észre, hogy ez nem függ a terheléstől ).Az üzemanyagszintjelző teletankoláskor 3/4-et mutatott, de egy huplin való áthajtáskor felment tele-ig, tehát lehet, hogy ez úszóprobléma.Azonban kb. 3000-es fordulatnál felment 4/5-ről vissza tele-ig.Merre lehet a hiba?Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy a műszerfalon a töltés, az ABS, a kézifék visszajelző és a ködlámpa visszajelző világít, akkor is, ha a indítókulcs ki van véve.A digitális km számláló viszont nem világít, ha a gyújtást ráadom. Az autó beindítás után beindul és le is áll.Gyújtásáramon az ablaktörlő állandóan megy. Gyújtáskapcsoló betétet kizártam. Ebben kérném segítségeteket.

Link to comment
Megosztás:

Üdv, mindenkinek! :icon1: Kis ingázó/munkás autóm Corsa C Benzin 1.0 2004!

Előjött egy probléma vagyis jó pár. Az első és legbosszantóbb, másodjára történik az, hogy esős időben belemegyek egy nagyobb állóvízbe, az elektromos gázpedál nem reagál ergo beázik és csak pár óra száradás után reagál újra. Szeretek magam gondoskodni az öreglányról, ezért kérdem mi a teendő, elektromos szakihoz vigyem, vagy magam is letudom szigetelni (nem vagyok egy bal), vagy esetleg vegyek bontóban a tavaly eltört motortér haslemez helyett egy újat? :D

Előre is köszönöm segítségeteket!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdvözletem a kérdésem az len felétek hogy a digit klíma helyes használatáról szeretnék érdeklődni hogy hogy kell megfelelően használni meg az eco és az autó funkciók mit is takarnak igazából és hogy elkerüljem a penészedést a kellemetlen szagokat a polenszűrőben és hogy mikor is van kikapcsolvateljesen a klíma mikor működik körül belül ennyit szeretnék előre is köszönöm a válaszokat mindenkinek és a segítséget is

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Meriva a drága de beírom ide is mert Corsa eredet,és katszámnál sűrűn hozza fel a Corsa alkatrészt.

Olyan probléma merült fel, hogy a kormányszervó lámpája (esp) villog. Több műhely is rátette a laptopot. Hibakód nincs viszont a kormányszervó vezérlőjét sem látja senki. Mindenkinek azt írja ki, hogy kommunikációs hiba. Szögjeladót kizárták (nem rezeg és működik a szervó az autón) Aki most nézi azt mondja, hogy kormány oszlop csere. Ötlet? Elgondolás? Anyagilag Fájdalmas a csere.

Köszönettel.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Adott egy Corsa C (Z12XE) Comfort, gyári első elektromos ablakemelővel.

Eddig mind a két oldalon egyformán jól működött:

1) gombbal szakaszosan: fel-le működtethető. (csak a gomb néhány pillanatnyi megnyomásáig)

2) gombbal teljesen, végállásig: fel-le működtethető. (a gomb néhány pillanatig folyamatosan nyomva tartása után)

3) riasztó bekapcsolásakor: teljesen, végállásig felzáródó. (a riasztó bekapcsolásakor automatikusan felhúzza a lehúzott ablakot.)

Most a bal oldali oldalon csak az 1)-es működik! Sajnos a 2)-es és 3)-as verzió nem!

Míg a jobb oldalon mind a három verzió tökéletesen működik!

Mi lehet a gond??? :confused:

Köszönöm a válaszokat! :icon13:

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Édesanyámnak van egy 2001-es 1.2-es benzines kis Corsa C-je, a gond az vele hogy van amikor menet közben egyszer csak elmegy róla minden világítás és a mutatók is leesnek, aztán egyszer csak minden visszajön, most volt olyan hogy az autó beindult és édesanyám hazajött vele úgy pár km-ről hogy semmi mutató és világítás nem volt, aztán ma be sem indult egyszerre, gyújtás és se kép se hang, aztán pár próbálkozás után egyszer csak indult, aztán megint csak nem, aztán most megint csak jó.

Olvastam hogy lehet hogy a motorvezérlőnek a csatlakozójával van a gond.

Szerintetek ez is az lehet?

Előre is köszönöm!

Norbi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Édesanyámnak van egy 2001-es 1.2-es benzines kis Corsa C-je, a gond az vele hogy van amikor menet közben egyszer csak elmegy róla minden világítás és a mutatók is leesnek, aztán egyszer csak minden visszajön, most volt olyan hogy az autó beindult és édesanyám hazajött vele úgy pár km-ről hogy semmi mutató és világítás nem volt, aztán ma be sem indult egyszerre, gyújtás és se kép se hang, aztán pár próbálkozás után egyszer csak indult, aztán megint csak nem, aztán most megint csak jó.

Olvastam hogy lehet hogy a motorvezérlőnek a csatlakozójával van a gond.

Szerintetek ez is az lehet?

Előre is köszönöm!

Norbi

hi.

Nekem is voltak ilyen problémáim.

A hibát a műszerfal csatlakozója okozza.

Inkább a párás és hideg-meleg váltakozása miatt jön elő.

Ha gyújtást ráadva nincs kijelződ (nem világít semmi), mozgasd meg egy kicsit a műszerfaladat.

Egyébként 3 csavar fogja, egy kis kontakt javítás segíthet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Édesanyámnak van egy 2001-es 1.2-es benzines kis Corsa C-je, a gond az vele hogy van amikor menet közben egyszer csak elmegy róla minden világítás és a mutatók is leesnek, aztán egyszer csak minden visszajön, most volt olyan hogy az autó beindult és édesanyám hazajött vele úgy pár km-ről hogy semmi mutató és világítás nem volt, aztán ma be sem indult egyszerre, gyújtás és se kép se hang, aztán pár próbálkozás után egyszer csak indult, aztán megint csak nem, aztán most megint csak jó.

Olvastam hogy lehet hogy a motorvezérlőnek a csatlakozójával van a gond.

Szerintetek ez is az lehet?

Előre is köszönöm!

Norbi

hi.

Nekem is voltak ilyen problémáim.

A hibát a műszerfal csatlakozója okozza.

Inkább a párás és hideg-meleg váltakozása miatt jön elő.

Ha gyújtást ráadva nincs kijelződ (nem világít semmi), mozgasd meg egy kicsit a műszerfaladat.

Egyébként 3 csavar fogja, egy kis kontakt javítás segíthet.

Itt található hozzá leírás a megoldásról:

http://opelmuhely.com/leiras-reszletei/96/muszeregyseg_javitasa

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek GPS nyomkovetőt tehetek a rádió mögé? 1 DIN-es nem gyári rádió van benne úgyhogy gondolom hely az van. "Kilátna" még onnan az antennája?

Rádió fele szokott menni olyan 12V-s tápkábel ami akkor is megy ha a gyújtás nincs ráadva a kocsira?

Nekem közvetlen az ablak alatt van, és oda is illik tenni, mert leárnyékolják könnyen a műszerfalban található dolgok, ettől függetlenül működhet, de a gyors pontos találathoz minél közelebb kell tenni a szélvédőhöz.

Rádiónál van gyújtás és direkt 12 is.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Azért gondoltam a rádióra mert még soha sem bontottam műanyag borításokat autóban viszont a rádiót kiszedni nem annyira nagy kunszt. Józan ésszel meg lehet csinálni? Létezik róla valami szervíz leírás esetleg?

Illetve arra felé (valahol az ablaka alatt) is találhatok megfelelő kábeleket?

Nekem közvetlen az ablak alatt van, és oda is illik tenni, mert leárnyékolják könnyen a műszerfalban található dolgok, ettől függetlenül működhet, de a gyors pontos találathoz minél közelebb kell tenni a szélvédőhöz.

Rádiónál van gyújtás és direkt 12 is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.