Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


forumadmin

Recommended Posts

Szia!

Gondolom ez nem gyári második kulcs .. feltételezem lemásolták így eladáskor meg volt a 2db kulcs ami szépen nyitotta az ajtókat... ha gyári immos a második kulcs is, akkor fel kell programozni az új transpondert, és már indíthatja is az autót. Ha nem rég vetted az autót, akkor szerintem programoztasd át azt is amivel most is megy a gép...

Amikor sikerült arról is számolj be kérlek. Jó lenne olvasni, amikor valaki megírja mi volt a probléma megoldása is. Még akkor is, ha nem itt kap érdemi választ, de Ő maga megtudta oldani.

 

Link to comment
Megosztás:

Köszi a hozzászólásod,én úgy veszem észre,hogy eredeti a második kulcs is,mert benne van az immo,meg a kulcsszár is azonos számú.Távirányitással nyitja-zárja az ajtókat,csak a motor nem indúl vele.Pörgeti de nem indúl be.Cseréljek benne transpondert ?DE én nem tudom azt felprogramozni,jól sejtem?

Link to comment
Megosztás:

Jól sejted. Op-com-mal vagy Tech2-vel (márkaszervizben) tudnak kulcsot programozni. Ezekkel meg lehet nézni azt is hogy összesen hány db kulcs van az autóra programozni. Ha ez több annál amennyi a kezedben van, akkor kezdhetsz aggódni, mert ez azt jelenti hogy a világban valakinél van egy kulcs ami nyitja és indítja is az autódat. De erre is van megoldás: az összes felprogramozott kulcsot törölni kell, és újra ráprogramozni azokat amelyek a kezedbe vannak. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. 

Nemrégiben vásároltam egy C Corsát(2001) és jelentkezett egy olyan probléma hogy ha bal irányba indexelek akkor elég gyakran elkezd gyorsan villogni mint amikor kivan égve egy izzó. Izzókat ellenőriztem relét cseréltem. 

Járt már valaki hasonló cipőben? Esetleg ötlet hogy mi lehet a gond?

 

Link to comment
Megosztás:

6 órája, atka8918 írta:

Sziasztok. 

Nemrégiben vásároltam egy C Corsát(2001) és jelentkezett egy olyan probléma hogy ha bal irányba indexelek akkor elég gyakran elkezd gyorsan villogni mint amikor kivan égve egy izzó. Izzókat ellenőriztem relét cseréltem. 

Járt már valaki hasonló cipőben? Esetleg ötlet hogy mi lehet a gond?

 

Na és azt nézted már hogy ha bal irányba indexelsz akkor mindkét ( három) index villog egyfolytában, vagy amikor gyorsabban villog akkor egyik kialszik? Alapból az egyik izzó kiégése ( vagy más okból nem működése kontakthibás csati, foglalat) szokott gyorsabban villogni. Próbáld csatlakozó-kábel mozgatással előidézni a hibát az izzók mögött. 

Link to comment
Megosztás:

9 órája, zotya975 írta:

Na és azt nézted már hogy ha bal irányba indexelsz akkor mindkét ( három) index villog egyfolytában, vagy amikor gyorsabban villog akkor egyik kialszik? Alapból az egyik izzó kiégése ( vagy más okból nem működése kontakthibás csati, foglalat) szokott gyorsabban villogni. Próbáld csatlakozó-kábel mozgatással előidézni a hibát az izzók mögött. 

Egyenlőre csak menet közben jelentkezett a hiba. De leellenőrzöm a csatlakozókat is a lámpa testekben hátha az okozza a problémát. 

Köszönöm a gyors segítséget.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
5 órája, atka8918 írta:

Sziasztok.

Pontosan hol helyezkedik el az index relé a corsa c-ben? Attól tartok hogy nem azt cseréltem ki amit kellett volna.

Sikerült megnéznem amikor gyorsan villog akkor a bal hátsó index izzó nem villog.

Akkor inkább nem az izzó kontakthibás? Azért villog gyorsabban...

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Szeretett Corsámban, ami 1.2-es, 2004-es évjáratú, elől hátul van ködlámpa, de kapcsolóm csak egy nyomógombos volt, ezért gondoltam jó lenne elől-hátul külön kapcsolni. Vettem is egy olyant ami két kapcsolós, beszereltem, de továbbra is csak a hátsó lámpa kacsolójával lehet működtetni.. tudom, hogy kell egy relé külön az első ködlámpáknak is, de még nem tudtam beszerezni, gondoltam átteszem kipróbálás erejéig az első helyére(17-es foglalat), ám akkor jött a gondom: biztosíték táblán nincs aljzat csatlakozója a 15 A-es biztosítéknak.. csatoltam képet is. Van valakinek ötlete? Előre is köszi a segítséget!

IMG_20161218_085639.jpg

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!
Probléma a következő: A teljes bal oldali index nem működik.
Elakadásjelzőre is csak a jobb oldal villog. Amikor jobbra indexelek, hallom, hogy a relék felől kattog, de bal oldal esetén nincs kattogás. Műszerfalra visszajelzés van (gyorsan villog nyilván). Indexkart kicseréltem, mert amúgy is rossz volt már, és volt belőle másik. Hiba még mindig fenn áll. Mi lehet a gond? Relé, vagy valami más? És ha igen akkor a C Corsában összesen hány indexrelé van, és pontosan melyik(ek) az(ok)?

Előre is köszi a választ:

Dávid

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Corsán nem, de Astrán igen, és szerintem az elv ugyanaz.

Ha maga az antennatalp (amiben az erősítő is van) is rossz, akkor kicsit nehezebb: először is fel kell szabadítani belül a tetőkárpitot (A-B-C-oszlop burkolatok, napellenzők, olvasólámpa ki, a cél az hogy belül a tetőkárpitot el tudd mozdítani előre a szélvédő irányába pár centit), ha ez megvan, akkor előre kell húzni 1-2 centit a tetőkárpitot, mert a csomagtérajtó felett, nagyjából az antenna magasságában egy L-alakú lemez tartja a helyén, amitől nem lehet lefelé feszíteni. Ha ebből a lemezből kijött a tetőkárpit, akkor a keletkezett helyen (ha ügyes vagy, ez éppen akkora hogy befér a karod) a felnyitott csomagtérajtó felől benyúlva egy 13-as kulccsal az antennatalp csavarját leveszed, így már az antenna a tetőről felfelé kihúzható. Cseréled amit kell, majd fordított sorrendben vissza az egész, és kész is.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 26. at 12:05, tgabika76 írta:

Corsán nem, de Astrán igen, és szerintem az elv ugyanaz.

Ha maga az antennatalp (amiben az erősítő is van) is rossz, akkor kicsit nehezebb: először is fel kell szabadítani belül a tetőkárpitot (A-B-C-oszlop burkolatok, napellenzők, olvasólámpa ki, a cél az hogy belül a tetőkárpitot el tudd mozdítani előre a szélvédő irányába pár centit), ha ez megvan, akkor előre kell húzni 1-2 centit a tetőkárpitot, mert a csomagtérajtó felett, nagyjából az antenna magasságában egy L-alakú lemez tartja a helyén, amitől nem lehet lefelé feszíteni. Ha ebből a lemezből kijött a tetőkárpit, akkor a keletkezett helyen (ha ügyes vagy, ez éppen akkora hogy befér a karod) a felnyitott csomagtérajtó felől benyúlva egy 13-as kulccsal az antennatalp csavarját leveszed, így már az antenna a tetőről felfelé kihúzható. Cseréled amit kell, majd fordított sorrendben vissza az egész, és kész is.

Köszönöm! :)

 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Van a páromnak egy C Corsája 1.4 16 szelep, 90 ló 2002-es. Világít a check lámpa (Autó csavarkulccsal). Hibakódokat kiolvastam, hűtőventilátor relé nyitott állapotban 1,2,3. Tehát computer szerint 3 relé is nyitott állapotban ragadt. Ami furcsa, hiszen nem sok esély van rá, hogy 3 relé egyszerre halna meg. Ventilátor működik, bizonyos hőfok felett, dugónál araszolásban kapcsol, ki-be. Klíma bekapcsolásra szintén kapcsol, tehát a relék működnek. Kérdés, hogy akkor a computer milyen hibát lát? Főleg úgy, hogy minden működik.

Valakinek valamilyen ötlet?

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...
  • 2 months later...
18 órája, petike73 írta:

Sziasztok!

200-os corsa c 1.2 twinport-os. km mutató le fel járkál álló helyzetben is. megy a km számláló is. van valakinek ötlete? hibakódom nincs bal első jeladó cserélve lett újra.

OP-commal vagy TECH2-vel meg kell nézni a másik 3 jeladót is álló helyben.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

6 órája, Davee írta:

OP-commal vagy TECH2-vel meg kell nézni a másik 3 jeladót is álló helyben.

Nem kötekedésből, pusztán a kíváncsiság vezérel, de miért? Amennyire tudom, a sebességjeladó a bal első kerékcsapágyban van, az én téli autómban legalábbis (Corsa C 1.0, 2002), amiben nincs ABS, a többi kerékagyban nincs is jeladó, tehát azoknak elvileg semmi közük a sebességmérőhöz.

Link to comment
Megosztás:

13 órája, tgabika76 írta:

Nem kötekedésből, pusztán a kíváncsiság vezérel, de miért? Amennyire tudom, a sebességjeladó a bal első kerékcsapágyban van, az én téli autómban legalábbis (Corsa C 1.0, 2002), amiben nincs ABS, a többi kerékagyban nincs is jeladó, tehát azoknak elvileg semmi közük a sebességmérőhöz.

Ha nincs bent ABS akkor nem érvényes, de ha van bent akkor bekavarhat a többi. (C topicba nem sűrűn járok megszokás hogy egyből ABS-re gondolok :) )

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.