Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Recommended Posts

Üdv! Régen jártam erre de most bővűlt az opel kollekcióm. A régo jól bevált astra f után vettem egy combo c-t is. Egy kérdésrm lenne. Ha a forgalmi szerint "nem olvasható a motorszám" hogyan tudom megállapítani milyen tipusu motorom van? Jelenleg csak azt tudom hogy 1.7 dizel. Meg állítólag y17dtl. Van ilyen?

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Morfin írta:

Üdv! Régen jártam erre de most bővűlt az opel kollekcióm. A régo jól bevált astra f után vettem egy combo c-t is. Egy kérdésrm lenne. Ha a forgalmi szerint "nem olvasható a motorszám" hogyan tudom megállapítani milyen tipusu motorom van? Jelenleg csak azt tudom hogy 1.7 dizel. Meg állítólag y17dtl. Van ilyen?

Küld privátban alvázszámot és megmondom a motorkódod.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Davee írta:

Küld privátban alvázszámot és megmondom a motorkódod.

A forgalmiban az van hogy y17dtl valószinüleg az volt az eredeti de engem az érdekelne hogy ha nem látom a motoron a kódot honnan tudom megállapítani mi van benne? Milyen látható külömbség van a külőmbőző tipusokon?

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek.

Nem régiben vásároltam egy 2001-es C corsát. 1.7 16v DTI. (y17dt) A problémám a következő tele nyomja a vízrendszert levegővel. Állítólag volt hengerfej felújítás, de nem tudom mi lehet a probléma. Valakinek ötlete???

Segítségeteket előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

18 órája, Morfin írta:

A forgalmiban az van hogy y17dtl valószinüleg az volt az eredeti de engem az érdekelne hogy ha nem látom a motoron a kódot honnan tudom megállapítani mi van benne? Milyen látható külömbség van a külőmbőző tipusokon?

Ha valóban le van rohadva a szám akkor egyik verzió az, hogy az adott motor ismertető jeleit keresed, másik megoldás, hogy minden öntött alkatrészen van egy GM szám azok alapján beazonosítható milyen motorról származik.

2 órája, KARY Dee írta:

Üdv mindenkinek.

Nem régiben vásároltam egy 2001-es C corsát. 1.7 16v DTI. (y17dt) A problémám a következő tele nyomja a vízrendszert levegővel. Állítólag volt hengerfej felújítás, de nem tudom mi lehet a probléma. Valakinek ötlete???

Segítségeteket előre is köszönöm.

Hát az, hogy állítólag, meg a valóban között nagy különbség van, utána kell járni valóban hengerfejezve lett-e a motor, ha igen akkor is elronthatták. Máshol nem igen találkozik a vízzel a "levegő". Valószínűleg az egyik henger dolgozik bele a vízkörbe mert át van szakadva a  tömítése.

Link to comment
Megosztás:

19 órája, KARY Dee írta:

Köszönöm a választ. Tehát a leghelyesebb ha elviszem én jómagam felújíttatni a hengerfejet??  

Első körben utána kell járni valóban hengerfejezve volt-e, ha igen akkor annak a nyomai látszanak, pl hengerfej tömítésen, csavarokon, stb.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 06. 19. at 15:27, Davee írta:

Ha valóban le van rohadva a szám akkor egyik verzió az, hogy az adott motor ismertető jeleit keresed, másik megoldás, hogy minden öntött alkatrészen van egy GM szám azok alapján beazonosítható milyen motorról származik.

 

Tudnál ilyen ismertető jelet mondani? 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, zotya975 írta:

3 fajta 1.7-es dieselt építettek be f-be és szerintem később se lett több motorfajta. Fényképezd le, tedd fel a képet, és megmondjuk milyen motor.

De ez egy Combo C ahogy fentebb is írta. Mondjuk abba is háromféle 1.7-es dízelt szereltek, de rögtön az évjárat alapján lehet szűkíteni a kört, ugyanis az Y17DT-t és az Y17DTL-t csak 2004 júniusáig szerelték be, 2004 júliustól pedig egyedül a Z17DTH volt elérhető. Probléma a két korábbi (Y-nal kezdődő motorkódú) motorral van, azok ugyanis nem sokban különböznek ránézésre, ellenben a forgalmiban ha helyesen van megadva a teljesítmény adat, akkor már meg is van a megfejtés: az Y17DTL ugyanis 48kw/65LE-s, míg az Y17DT 55kW-ot avagy 75LE-t tud.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 06. 19. at 15:27, Davee írta:
22 órája, tgabika76 írta:

De ez egy Combo C ahogy fentebb is írta. Mondjuk abba is háromféle 1.7-es dízelt szereltek, de rögtön az évjárat alapján lehet szűkíteni a kört, ugyanis az Y17DT-t és az Y17DTL-t csak 2004 júniusáig szerelték be, 2004 júliustól pedig egyedül a Z17DTH volt elérhető. Probléma a két korábbi (Y-nal kezdődő motorkódú) motorral van, azok ugyanis nem sokban különböznek ránézésre, ellenben a forgalmiban ha helyesen van megadva a teljesítmény adat, akkor már meg is van a megfejtés: az Y17DTL ugyanis 48kw/65LE-s, míg az Y17DT 55kW-ot avagy 75LE-t tud.

Ez 2003-as de nem vagyok biztos benne hogy a forgalmi pontos az 48kw-ot ír

 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...
  • 3 months later...

Sziasztok.

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Tapasztalatot, és lehetőség szerint megoldási javaslatot az alábbi problémára:

Adott egy 2005-ös 1,3-as dízel C Corsa. Nagyon nehezen indul, sokáig 5-10mp kell inditózni és olyan mintha a hengerek egymás után egyesével indulnának be.

Amióta megvan ezt csinálja, pedig vétel előtt hozzáértő kezek nézték át és cseréltek mindent. Pl izzító gyertyákat.

Amúgy indulás után semmi gond, hibajel nincs, computer üres,  megy szépen nem kormol nem füstöl (jobban mint ami egészséges egy 11 éves dízel motortól).

Köszi előre is.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Szasztok,

 

Opel Corsa C 1.3cdti, 2006-os moddolt SW 100 lóerőre...

Tud valaki valakit aki nem horror áron (40-60 ezerért) , de kiírja belőle az egr-t? eddig külföldi utakra volt használva, évente egy tisztitás kellett neki..De most fater használja faluban  és 3 havonta pucolni kell...

Link to comment
Megosztás:

  • 7 months later...

Üdv!

Egy Corsa 1.3 cdti z13dt motorral hidegen nagyon nehezen indul. Alapjáraton kissé egyenetlen a motor. Rendszertelenül időnként "rúg" egyet. 10 másodpercenként kb. 3-at.

Hibakód nincs. Porlasztók, map szenzor, nyomás szabályzó szelep cserélve. EGR szelep kiiktatva. Teljes tanácstalanság.

Amúgy nem erőtlen, megy rendesen. Hálás lennék, ha valaki tudna mondani valami biztatót.

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

  • 6 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Sziasztok!

Volna egy 2004-es Meriva A 1.7 CDTi, mely olyan hibát produkál, hogy 1900-as fordulatnál megtorpan egyet, mintha levenném a lábamat a gázról. Alatta fölötte nem produkálja, és folyamatos gyorsításnál sem. Mitől lehet ez? Vész üzemmódban nem produkálja. De úgy meg nem merem hosszútávon használni. :/ 

Az opel szervizben sem tudtak mit mondani, a gépük nem olvasott ki semmit.

Előre is köszönöm!

Üdv,

Árpi 

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Nem olyan régen vásároltam egy 2006 Corsát 1.3CDTI motorral, kb 270 000 km(Jelenleg 170 000km :), valamikor valaki vissza tekerte, azonban a szervizkönyvet elfelejtették ki venni belőle , abban 2016 -ben volt az utolsó bejegyzés 230 000-ezer km, évente kb 20 000 - 30 000 mentek vele ). Többé kevésbé hibátlanul működik is, azonban valami gondja van a motornak. Hidegen - melegen minden gond nélkül indul, azonban indítás után menet közben mikor eléri a 2000 fordultatott erőteljesebb gáz adásra hol erősebb hol gyengébb fémes hang kíséretében 1-2 ránt + egy nagy adag szürkés füstöt is ki köp magából, a motor hiba jelző lámpa megvillan, de hibát nem tárol, aztán a következő hidegindításig nem jelentkezik hasonló. Az autó jól megy dinamikus azonban erősebb gyorsításokkor feketén füstöl, nappal nem túl erősen látszik, azonban éjszaka az utánam lévő autót elég szépen elhomályosítja. 

Valakinek van rá ötlete miért rángathat?

Link to comment
Megosztás:

  • 11 months later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.