Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Az autóm VEctra c20ne motorral.

Kérdésem az lenne hogy a gyújtáselosztónál a vezérműtengely szimeringnél folyik az olaj, kicseréltettem a szimeringet kb 7000 km ezelőtt mikor a kocsi hozzámkerült, de most újból előjött ez a gond, létezhet hogy csak ennyit bír ki a szimering? A motorban elég sok kilóméter van 272 000 km, arra is gondoltam hogy talán a vezérműtengely kopott ki ennyire?? Ilyen esetben létezik valami megoldás az állandó szimering csere helyett?

Válaszokat előre is köszönöm!

NPeti

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az autóm VEctra c20ne motorral.

Kérdésem az lenne hogy a gyújtáselosztónál a vezérműtengely szimeringnél folyik az olaj, kicseréltettem a szimeringet kb 7000 km ezelőtt mikor a kocsi hozzámkerült, de most újból előjött ez a gond, létezhet hogy csak ennyit bír ki a szimering? A motorban elég sok kilóméter van 272 000 km, arra is gondoltam hogy talán a vezérműtengely kopott ki ennyire?? Ilyen esetben létezik valami megoldás az állandó szimering csere helyett?

Válaszokat előre is köszönöm!

NPeti

Sztem ha gyári szimeringet veszel, nem fog szivárogni......

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Na a következő a helyzet a vectrámmal:

- oldalt kifúj a kipufogóm

- szar lett a zöldkártyám

- bizonytalan az alapjáratom

- ég a motorellenörző lámpám

szerintetek utóbbi három a lambdaszonda hibájával magyarázható?

hogy lehet ezt kimérni?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok van egy gondom

Hátha valakinek van egy ötelete

AF-as automata váltóm van kb 1km -et megyek az autóval szépen vált és egyszer csak villogni kezd a sportváltó visszajelzöje

a müszerfalon ,onantól kezdve nem vált egyest ha megállok. Ha kézzel váltok veszi miden fokozatot.tech 1 nem ir ki hibát :(

Link to comment
Megosztás:

olyan nincs, ha villog, akkor van hibakód....

[/quote

Tulajdonképpen igazad van. Van rá ötleted hogy olvasam ki mert a motorét kivillogtatom ha áll az nem gond.

de a váltóé nem marad benne ha leveszem gyújtásról,és visszateszem eltünik.Valami elektromos gebasz van

vagy a váltóban senzor vagy kábel ha ki tudnám olvasni a kódot egyszerü lenne :(

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Helló. Izzítással kapcsolatban szeretnék egy kis segítséget kérni!

Az autó: Opel Vectra A 1.7D

A probléma: Főleg hideg motornál nem izzít elég ideig az autó kb 2-3 másodpercig tart az izzítás és ezért nagyon nehezen is indul! A gyertyákat megnéztem eggyenként és mindd tökélletesen működik ha adok neki áramot.

Én az izzító relére gyanakszom de nem tudom hogy tudnám leellenőrizni a működését! Fölöslegessen meg nem akarok venni 12000 Ft-ért egy új relét!

Valaki tudna segíteni nekem?

Link to comment
Megosztás:

Hali!

A hibakódot hogy lehet törölni?

Vagy törlődik magától, ha tünetmentes a kicsikém?

Igen, elméletileg kitörlődik magától is néhány indtás után, ha nem jelentkezik újból a hiba, de az akkusaru kb. 1 percig történő levételével azonnal is tudsz törölni.

Illetve szerintem még a TECH műszer is barátod, de az nem kifejezetten a háztartások alapkelléke.

Link to comment
Megosztás:

Igen, elméletileg kitörlődik magától is néhány indtás után, ha nem jelentkezik újból a hiba, de az akkusaru kb. 1 percig történő levételével azonnal is tudsz törölni.

Illetve szerintem még a TECH műszer is barátod, de az nem kifejezetten a háztartások alapkelléke.

Kösz!

Tényleg nincs Tech-em.

Miből gondoltad??? :huh: :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

sziasztok van egy gondom

Hátha valakinek van egy ötelete

AF-as automata váltóm van kb 1km -et megyek az autóval szépen vált és egyszer csak villogni kezd a sportváltó visszajelzöje

a müszerfalon ,onantól kezdve nem vált egyest ha megállok. Ha kézzel váltok veszi miden fokozatot.tech 1 nem ir ki hibát :huh:

Esetleg nézd meg az olajszintet a váltóban. Üzemmeleg, járó motornál, P állásban.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Ötletszinten az A oszlopban, legalábbis a Caliban meg az E Kadettban ott megy, az alsó vége meg a küszöb elejénél jön ki a kasztniból (jó esetben, mert van hogy eltömődik vagy valamiért visszacsúszik és akkor pont a küszöbbe folyik a víz). Hogy hogyan tudsz hozzáférni azt passzolom, de én mindenképp tetőkárpit lebontással kezdeném.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sziasztok!

Elöl hol mennek el a vecikben a tetőablak vízelvezető csöveket? Hogyan tudnák hozzáférni?

Köszi előre is.

vectrában 4 vízelvezető cső van a tetőablakhoz, a tetőablak modul 4 sarkában. kettő megy előre az a oszlopban, kettő hátra a c oszlopban. cseréjéhez, kifűzásáhez bontani kell rendesen :)

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

94-es Vectram van X20Xev motorral. Kb 3000-3500-as fordulatnal elkezd remegni a motor vagy a valto... ilyenkor zavaro zaj keletkezik a kocsiban es ha kezem rajt tartom a valton, akkor ezt a remegest meg tudom szuntetni (csillapitani). Magasabb fordulaton megszunik. Varosban nem zavar, de hosszutavon elegge bosszanto tud lenni, ha epp ebben a tartomanyban porog a motor. Szerintetek mi okozhatja ezt? Tudom, hogy egyik motortarto bak meg van gyengulve, de lehet o a felelos ezert a jelensegert?

Udv

frankie

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sziasztok!A következő lenne a problémám.Van egy 91 es A vectram c20ne motorral.Minden rendben vele imádom is csak hogy van egy aprócska gondom.Kb az 5.-ik szerelőnél járok vele aki azt mondja rátette gépre,az adataiteljesen rendben.Nemrég lett szelepszárszimering cserélve,valamint hengerfej síkbahúzva,szelepek becsiszolva.Tehát olajat nem eszi,vizet nem eszi mért adatok tökéletesek,mégis ha bemelegszik a motor fehéresen füstöl.Senki nem tudja miért.Ha tudtok adjatok tippeket.Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.