Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!A következő lenne a problémám.Van egy 91 es A vectram c20ne motorral.Minden rendben vele imádom is csak hogy van egy aprócska gondom.Kb az 5.-ik szerelőnél járok vele aki azt mondja rátette gépre,az adataiteljesen rendben.Nemrég lett szelepszárszimering cserélve,valamint hengerfej síkbahúzva,szelepek becsiszolva.Tehát olajat nem eszi,vizet nem eszi mért adatok tökéletesek,mégis ha bemelegszik a motor fehéresen füstöl.Senki nem tudja miért.Ha tudtok adjatok tippeket.Előre is köszi!

hát szerintem ha fehér füstöt nyom, akkor a vízzel lesz valami.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A vectram van c20xe.Olyan gond van vele mostanában ,hogy néha rájön és menetközben megáll.Olyan is volt már ,hogy nehezen akart beindulni vagy be sem indult.Mostanában azt csináltam ilyenkor ,hogy akkumlátor sarut pár percre leveszem és úgy indítom be(ez kétszer bejött).Azt akarom megtudni ,hogy van ebben az autóban indításgátló és annak valami vezérlőmodulja és az tud-e így szivatni engem.Ezt abból gondolnám ,hogy az elektromos ablak és a központizár is nagyon fura dolgokat produkál és arra gondoltam ,hogy egy modul vezérli ezeket ami esetleg bekrepált.

Előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv!

Van egy vectra2000-em, és rohadtul zörög a tető, mit tudnék vele csinálni?

Van tetőablak, de nem annak a hangját hallom. Nem is zörgés, inkább rezgés, de bosszantó.

Arra gondoltam, hogy valami zajcsillapítót kellen rá ragasztani, ha elfér a tetőablaktól, de

egyáltalán ha leszedem a kárpitot, hozzáférek? Ha igen mit ajánlotok?

Légyszi segítsetek.

Csaba

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Olyan promblémám van a vectrámmal, hogy nem tudok bele tankolni normálisan B) A töltőpisztoly állandóan lekattan, mintha tele lenne. Azt a műanyag csövet, ami összeköti a betöltőt és a tankot, leszedtem, meg is találtam benn darabokba azt a kis műanyag visszacsapó szelepet, ami megakadályozza, hogy ólmozott benzint tudjak tankolni. Ugyanakkor még van pár benzicsővem is, ami a szellőzést látja el, illetve az aktívszén-tartályhoz vezeti a benzingőzt. Ezeknek mennyire valószinű az eltömődése, illetve ilyen hiba esetén általában mi a megoldás kulcsa? A betankolt mennyiségnek megfelelő levegőnek kéne helyet cserélni a tankban, szerintem ez nálam valahogy nem valósul meg. B)

Köszi előre is. ÜDv.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sziasztok!

Olyan promblémám van a vectrámmal, hogy nem tudok bele tankolni normálisan B) A töltőpisztoly állandóan lekattan, mintha tele lenne. Azt a műanyag csövet, ami összeköti a betöltőt és a tankot, leszedtem, meg is találtam benn darabokba azt a kis műanyag visszacsapó szelepet, ami megakadályozza, hogy ólmozott benzint tudjak tankolni. Ugyanakkor még van pár benzicsővem is, ami a szellőzést látja el, illetve az aktívszén-tartályhoz vezeti a benzingőzt. Ezeknek mennyire valószinű az eltömődése, illetve ilyen hiba esetén általában mi a megoldás kulcsa? A betankolt mennyiségnek megfelelő levegőnek kéne helyet cserélni a tankban, szerintem ez nálam valahogy nem valósul meg. B)

Köszi előre is. ÜDv.

Úgy látom A-s Vekid van, ha jól emlékszem - még Vectraclubon olvastam - a kerékjáratnál le kell szedni a kis műanyag csövet ami a betöltőnyíláshoz vezet és óvatosan meg lehet fújni levegővel, ha tévedek majd kijavítanak.

Azt hiszem két vékony cső van, az egyik lemegy a tartályhoz, a másik előre a motortérbe, legalább is mikor megfújtam ott sziszegett.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Sziasztok!

Olyan promblémám van a vectrámmal, hogy nem tudok bele tankolni normálisan :D A töltőpisztoly állandóan lekattan, mintha tele lenne. Azt a műanyag csövet, ami összeköti a betöltőt és a tankot, leszedtem, meg is találtam benn darabokba azt a kis műanyag visszacsapó szelepet, ami megakadályozza, hogy ólmozott benzint tudjak tankolni. Ugyanakkor még van pár benzicsővem is, ami a szellőzést látja el, illetve az aktívszén-tartályhoz vezeti a benzingőzt. Ezeknek mennyire valószinű az eltömődése, illetve ilyen hiba esetén általában mi a megoldás kulcsa? A betankolt mennyiségnek megfelelő levegőnek kéne helyet cserélni a tankban, szerintem ez nálam valahogy nem valósul meg. :D

Köszi előre is. ÜDv.

Én B Omival jártam így. Annak a csövében van egy gumi, ami magakadályozza, hogy baruláskor visszafolyon az üza. Az teljesen meg volt keményedve, és mikor tankoltam nem nyílott szét, és csak csorogni tudott a benzin a tankba. A betöltő cső tank felöli végében volt, de már kidobtam belőle :P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Pár hete szereztem be egy 95-ös vectra A-t /sedan/, egész jó állapotban is van, jól megy, de azért lenne pár kérdésem.

Konzultáltam szerelővel is mielőtt megvettem, most épp szervizben áll, és egy kerékcsapágyon meg a repedt kipufogón kívül nem talált sok bajt. Viszont a csomagtér ajtajának alja teljesen szétrohadt, nemtom ez tipikus hiba e? Mert gyári új csomagtérajtóért 130e ft-ot kérnek...ennyit azért túlzásnak tartok. Viszont találtam pár bontottat, azokat tizedannyiért be lehet szerezni, csak szinre kéne fújni, viszont nem tudom, hogy ezeknek nincs e ugyanilyen bajuk.

Ehhez képest a weboldalakon tipikusnak írt helyeken nincs berozsdásodva.

Indítás után az első gázadásnál eléggé beremeg néha, egyszer elegnedtem a gázt azonnal, megnézni mi lesz, és szinte lefulladt magától. De ha rendesen elindulok vele egyből, utána semmi gond nincs, ezért nem is nagyon izgulok emiatt, de azért hátha van vkinek tippje mitől lehet ez.

Ja és a forgalmiba vhogy leredukálták az 1.6os teljesítményét 70 lóerőre, én 1.6os 70 lóerős motort nem találtam sehol, ez vmi trükközés lehetett? :D

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

üdv megint :rolleyes:

Az olaj-légszűrő-ékszíj-gyertya csere után az indulás utáni döglődés megszűnt ;)

A csomagtartót is sikerült megoldanom, csodálatos új házi készítésű kárpitot csináltam és az ajtót is sikerült rendbehozni egy "kevés" kittel meg pár órányi csiszolással ;)

Viszont a csomagtartó jobb oldalán ha jól sejtem van egy szellőzőmicsoda, és az a gyanúm, hogy ha esik, onnan beszivárog a víz (múltkor vizes volt a kárpitozás alja azon a részen). Ezen nem tudja vki hogyan lehetne segíteni?

előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Segítségeteket kérném hogy a családban van egy már nem mai darab 91 es Vectra A C16NZ motoros kocsi és előjött egy olyan probléma szerintem ez tipus hiba mert már nem egy vectránál láttam ilyet ahol W=1083 műszerfal egység van benn hogy hámlik mint a pergamen a számlap főleg fordszámnál!

tud e valaki olyan weboldalt ahol lenne precíz pontos méretű ford szám , kilométer óra sablon feltöltve fekete hátlapos mert arra gondoltam hogy azt ragasztom a régi helyére!

Fehér számlapos tuningra szántat képformátumba találtam a www.astra.autokacik.pl oldalon, de fekete jobb lenne?!!!

várom ötleteiteket

Link to comment
Megosztás:

Nekem van pár szkennelt verzió, viszont attól tartok nem 1:1 méretarányú, tehát valszeg le kell kicsinyítened. Ezek lennének azok, hátha segít (mivel fogalmam sincs hogy milyen számlap is kell neked pontosan, ideraktam egy párfélét):

Köszönöm majd addig probálkozom a nyomtatásnál mire olyan lesz hogy kb 1:1 !

W=1083 kellett volna pont de szerintem nem lesz gond hiszen minden ASTRA f , Calibra, Vectra A számlap méret egyforma csak a műszer egység beltartalmi értéke más .

Mégegyszer köszi!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

hali!

ide is beírom, hátha többen olvassák

van egy 92es 1.8 as 8 szelepes 5 ajtós vecrám aminek 8-10 km után leáll az üzemanyag pumpája

majd ha áll egy ideig újra megy

áramot kap

valami miatt ha bemelegszik leáll a gép

van erre okosság vagy új szivattyú kell bele??

köszi!!!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
hali!

ide is beírom, hátha többen olvassák

van egy 92es 1.8 as 8 szelepes 5 ajtós vecrám aminek 8-10 km után leáll az üzemanyag pumpája

majd ha áll egy ideig újra megy

áramot kap

valami miatt ha bemelegszik leáll a gép

van erre okosság vagy új szivattyú kell bele??

köszi!!!

Nézd meg az AC relét is lehet az a ludas.

Egy másik kolegának is megállt mikor bemelegedett, és a relé volt a hunyó.

Az AC pumpa vagy megy vagy nem.

Nézd meg kap -e áramot olyankor.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Viszont a csomagtér ajtajának alja teljesen szétrohadt, nemtom ez tipikus hiba e?

Indítás után az első gázadásnál eléggé beremeg néha, egyszer elegnedtem a gázt azonnal, megnézni mi lesz, és szinte lefulladt magától. De ha rendesen elindulok vele egyből, utána semmi gond nincs, ezért nem is nagyon izgulok emiatt, de azért hátha van vkinek tippje mitől lehet ez.

Nekem 92-es Vekim volt, csomagtér ajtó teljesen szarrá rohadva (alul). Ha van kivülről rajta műanyag borítás akkor általában az összes csomiajtó így jár. Próbálj olyat szerezni bontóban amin nincs műanyag, és ép is, ha szerencséd van még ugyanolyan szinbe is találhatsz.

A másik probléma nálam is jelentkezett, bár az C20NE volt, de egy alapjárati motor tisztítás segített rajta.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Én Fina 10W-40-et használok. Ugyanilyen motorba. Nálam biztos, hogy igénybe van véve a motor rendesen és nincs rá semmi panaszom. <_< :huh:

Egyszer már tettem bele 10w40-et de elkeszte eszegetni.Mondjuk fekete kannás opel olaj volt lehet hogy a minöséggel volt a baj?Most mobil 1 van benne a metroba vettem 5litert 6000ft-ért15w40-es-ezt nem bántja anyira

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Szevasztok!

Lenne egy kérdésem:

Nemrég vettem egy 2.0i A vectrát és előjött egy olyan probléma,hogy minden sebességben rángat az alapjárat!

Ez mitől lehet???Légyszi segítsetek,mert ez az első kocsim és ha ez a hiba megoldódik akkor minden nagyon zsír lesz!

Előre is kössz mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.