Jump to content
OPEL FÓRUM

Meriva B - csevegés

Recommended Posts

Elegáns, kifejező és rugalmas.

Az Opel Meriva tökéletesen illeszkedik az Ön életstílusához.

Ismerje meg az Opel Merivát! A stílusos családi autót az ügyes FlexDoors® rendszerével, fantasztikus rugalmasságával, kényeztető komfortjával és elegáns hatékonyságával.

• És ami olyan egyedülállóvá teszi:
  • Elegáns, lenyűgöző forma
  • Újszerű, ügyes rugalmassága
  • Kategóriaelső kényelem
  • Átfogó és megbízható biztonsági funkciók
  • Kivételesen hatékony erőforrások választéka

meriva_b.jpg

• 5 months later...

Ez a fórum miért ilyen üres?

Csak annyit szeretnék kérdezni attól aki véletlenül erre jár és 1,4 Meriva B tulaj, hogy mikre lehet számítani negatív értelemben a kocsival kapcsolatosan.

Most néztem egy ilyen kocsit 70.000Km-el.Kiváncsi lennék hogy ennyi futásteljesítménnyel milyen problémák lehetnek.

• 1 year later...

Ez a fórum miért ilyen üres?

Csak annyit szeretnék kérdezni attól aki véletlenül erre jár és 1,4 Meriva B tulaj, hogy mikre lehet számítani negatív értelemben a kocsival kapcsolatosan.

Most néztem egy ilyen kocsit 70.000Km-el.Kiváncsi lennék hogy ennyi futásteljesítménnyel milyen problémák lehetnek.

1,4 Meriva B Cosmo tulaj vagyok. A kocsi 1 éves. Még semmi probléma nincs vele, kitűnően megy és viselkedik. Valószínű ezért nincs sok hozzászóló, mert hasonlóak a tapasztalataik.

Azért vannak megjegyzéseim:

1. A leszerelhető vonóhoroghoz a biztosító láncot nem lehet beakasztani, mert túl magasan van. letépi a hátsó műanyagot. (konstrukciós hiba)

2. A vezető oldalon kapaszkodó van szemüvegtartó helyett. A vezető remélem sohasem kapaszkodik!

3. Hátsó kartámaszt (bár hirdetik) nem lehet rendelni, a helye sincs kihagyva a lehajtható középrészben.

4. Az első ülések közötti középkonzol hátul nyitott, azaz az ott tárolt apróságok hátul kihullanak.

De minden másban nagyon jó a MERIVA B.

• Like 1
  • 1 year later...

Nekem is lenne egy "általános" kérdésem: mennyire alkalmas egy B Meriva arra, hogy a hátsó ülésen egy gyerekülés mellett elférjen 2 felnőtt ?

Tudom, hogy ez eléggé szubjektív kérdés, amiben még gondolkodunk, az egy J Astra kombi, Octavia kombi (próbáltam, az autó méretéhez képest meglepően kicsi a hátsó lábtér), illetve esetleg még egy Focus kombi (papíron ennek  a tengelytávja a legnagyobb, de ebben se volt olyan fene nagy a hely hátul).

Azt is tudom, hogy ebben a kategóriában ez mindenképpen kompromisszum, de kategóriát nem szeretnék lépni, a Vectra/Zafira/Mondeo vonalat egyelőre kizártuk.

A Merivában tetszik, hogy rövidebb (nálunk az udvarra beállásnál szempont) és hogy magasabb, de még nem jutottam el odáig, hogy ki is próbáljak egyet.

köszi,

SzT.

• 2 months later...
On 2015. 11. 12. at 8:28, szt írta:

Nekem is lenne egy "általános" kérdésem: mennyire alkalmas egy B Meriva arra, hogy a hátsó ülésen egy gyerekülés mellett elférjen 2 felnőtt ?

Tudom, hogy ez eléggé szubjektív kérdés, amiben még gondolkodunk, az egy J Astra kombi, Octavia kombi (próbáltam, az autó méretéhez képest meglepően kicsi a hátsó lábtér), illetve esetleg még egy Focus kombi (papíron ennek  a tengelytávja a legnagyobb, de ebben se volt olyan fene nagy a hely hátul).

Azt is tudom, hogy ebben a kategóriában ez mindenképpen kompromisszum, de kategóriát nem szeretnék lépni, a Vectra/Zafira/Mondeo vonalat egyelőre kizártuk.

A Merivában tetszik, hogy rövidebb (nálunk az udvarra beállásnál szempont) és hogy magasabb, de még nem jutottam el odáig, hogy ki is próbáljak egyet.

köszi,

SzT.

• 10 months later...

Üdv. Èn most lettem egy 2012 Opel Meriva B tulaja. A kèrdèsam az lenne hogy elvileg az autóban van telefonos kihangosìtàs de nem tudok ràjönni hogyan tudok összekapcsolòdni a telefonommal. A hasznàlati utasìtàs szerint kène lennie egy telefon menüpontnak a Configban de nem talàlom. Ha valaki tud segìtsen. Előre is köszi.

Edited by kolnk
  • 1 year later...
  • 7 months later...
  • 4 weeks later...
On 2016. 12. 15. at 4:29, kolnk írta:

Üdv. Èn most lettem egy 2012 Opel Meriva B tulaja. A kèrdèsam az lenne hogy elvileg az autóban van telefonos kihangosìtàs de nem tudok ràjönni hogyan tudok összekapcsolòdni a telefonommal. A hasznàlati utasìtàs szerint kène lennie egy telefon menüpontnak a Configban de nem talàlom. Ha valaki tud segìtsen. Előre is köszi.

ebben tudok segíteni ha még aktuális!

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sziasztok.Új vagyok az oldalon és lenne egy kérdésem nemrég vásároltam egy meriva b-t de sajnos a központi kijelzőben a nyelvek között nem szerepel a magyyar.A kérdésem az hogy ezt lehet e pótolni természetesen szervízben .Ha lehet akkor ez mennyibe kerülne.Segítségeteket előre is köszönöm.Tisztelettel Károly. 

• 2 weeks later...

Sziasztok,

1 hete lettem meriva B tulajdonos, külföldről behozott autót vettem. Navi 650 van benne és nincs rajta a kelet Európa térkép. A márkakereskedő és a külföldi opel oldal eléggé elkeserített, mondván, hogy vagy kelet-, vagy nyugat európai térkép fut, attól függ hova gyártották, és nem megoldható a másik szoftver telepítése, sőt figyelmeztetnek, hogy tönkremegy a készülék telepítéskor! Tud erre valaki használható megoldást??! üdv, Laci

• 2 months later...
On 2015. 11. 12. at 8:28, szt írta:

köszi,

SzT.

3 perce, Tóth János írta:

2010-es Meriva B  valaki tudja-e hogy az elöl a vezető oldalon a gumiszőnyeg alatt víz honnan tud befolyni ?

Köszönöm előre is .

• 1 year later...
On 2019. 01. 31. at 18:48, blackmagnum írta:

ebben tudok segíteni ha még aktuális!

Üdv Mi most vásároltunk egy Opel Merivát és a Config menüben nincs telefonos beállítás. Ha jól értettem te tudod a megoldást :) Előre is köszönöm a válaszod