Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


forumadmin

Recommended Posts

On 2017. 11. 19. at 10:28, Imi (Astra) írta:

Szerintem a Hankook-al semmi gond nincs, némelyik gumijuk jobb mint egyes prémium. Volt amikor a prémium gumi rég elhasalt, mikor egy középkategóriás gumi (mint pl. amilyen a Hankook is) még simán jó volt (pl. szakadó esőben autópályán). Sajnos manapság az a bizonyos német tesztelő cég tesztjében sem lehet már bízni, volt egy botrányuk 1-2 éve,pont ez miatt, és elég gyanús, hogy mindig a német márka nyer egy német cég gumitesztjén. Én is fontosnak tartom a gumi minőségét, mégiscsak itt érintkezel az úttal, de a név alapján manapság nehéz eldönteni. Sokat számít a minta, kialakítás, anyagszerkezet stb... Én kipróbálnám mit tud, nem tudom milyen körülmények között közlekedsz, de ez az autó eleve nem egy verseny kategória, hátha elég amire Neked kell.

Örülök, hogy így fogod fel, bárcsak mindenki így állna hozzá, és nem 10x éves gummikkal szaladgálnának, ami tényleg életveszély.

Másik oldalról megértem, mindenki máshogy áll hozzá. Egyébként a TELJES csere 2 ezer és nem kerekenként, szal évente 4 ezer forint. Én biztos elköltöm ezt a pénzt egyéb, sokkal feleslegesebb dolgokra is. Ki hogy gondolja. Nekem ennyit megér, legalább ránéznek az autóra, hogy tuti minden ok-e. Remélem nem séretettelek/bántottalak meg ezzel.

Hol csinálják meg a cserét 2e-ből a 4db-on? Még vidéken is minimum 1e/kerék elkérnek... (igaz centirozással, mert ha leveszi, akkor már felrakja)

Nekem is azt mondták, hogy évente kellene centiroztatni, de akkor viszem el, ha érzem, hogy ráz. Ez van amikor 3-4 év is.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, imy írta:

Hol csinálják meg a cserét 2e-ből a 4db-on? Még vidéken is minimum 1e/kerék elkérnek... (igaz centirozással, mert ha leveszi, akkor már felrakja)

Nekem is azt mondták, hogy évente kellene centiroztatni, de akkor viszem el, ha érzem, hogy ráz. Ez van amikor 3-4 év is.

Ahol vettem az autót, ott ezt mondták. :-) Mondjuk az is igaz, hogy amikor vettem az autót akkor sikerült kialkudni 10% alkatrész és 10%szerviz kedvezményt is, illetve nem tudom mit számít, de ahol dolgozom, ott volt flottakedvezmény is az autóra, hiába magánszemélyként vettem. Majd kíváncsi leszek rá. Mondjuk az is igaz, hogy a 4 téli kerék komplett szerelése + rátanítás (szelep beszerelése felnibe, gumi felszerelése felnire, centírozás, betanítás) 6000 párszáz Ft volt. Ami szerintem szintén abszolút nem sok...

Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...
21 órája, csicsó írta:

1.4T-re tennék 205/50R17 gumikat 215/50 R17 helyett,okoz ez valamilyen gondot?

10mm-el kisebb átméröben,nagyobb lesz a hely a kerék és a sárvédö között,esztétikailag mennyire lenne béna?

Nem az esztétika a fő gond, hanem hogy a km óra nem fog valós értéket mutatni. A gumik "váltóméreténél" 2-3% eltérés a megengedett max, erre figyelj. Vannak ilyen kalkulátorok fent neten, mondjuk e szerint ez felmehet rá... Bár nem értem, miért jobb, mint a 215/50... :)  

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Imi (Astra) írta:

Nem az esztétika a fő gond, hanem hogy a km óra nem fog valós értéket mutatni. A gumik "váltóméreténél" 2-3% eltérés a megengedett max, erre figyelj. Vannak ilyen kalkulátorok fent neten, mondjuk e szerint ez felmehet rá... Bár nem értem, miért jobb, mint a 215/50... :)  

Nem jobb,H Astráról maradtak meg eladás után 7,5mm-es 2éves Barum Bravuris gumik,ezeket gondoltam felrakni rá.

Kalkulátor szerint 2% az eltérés tehát mehetne fel,de mivel 10mm-el kisebb lesz átméröben lehet bután nézne ki...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Egy éve vettem az Astrát. Természetesen nyári gumikkal. Ősszel lecseréltettem a kerekeket, így jöttek az új TPMS szelepek. Volt egy kis kavar a betanításnál, mert a szerelő nem volt a legjobb választás. Ahol betanították az új szelepekre, azt mondták, most már minden okés, már nem lesz gond a cserénél. Hát ez se úgy történt, mint ahogy a nagykönyvben meg van írva. (Vagy éppen így van leírva?) Most visszakerült a gyári felnis kerék és csak bután nyarvizik, hogy nem találja a szenzort. Próbáltam a tanítást is a menüből. Lehet, nem jól tettem. Nem tudom.

Mi a helyes eljárás ilyenkor? Most van 8 kerék és már lehet, a télit se ismeri. :confused:

Ufonauta linkelt egy kütyüt az aliról. Ezzel én is tudnám tanítgatni kerék csere esetén a járgányt?

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
11 órája, PappZola írta:

Sziasztok! Most vettem egy Astra J kombit . Téli gumi van rajta 205/60R16. Az előző H Astrámról van szinte zsír új 205/55R16 garnitúra, szerintetek nem gond ha felrakom az J-re?

 üdv Zola

Nem lesz semmi gond. Nálam a téli gumi ilyen méretű, új autóhoz kaptam ajándékba márkakereskedőtől.... Szerintük is jó a méret, szerepel a gépkönyvben váltóméretként.

Kb 1 cm az átmérőkülönbség....3-4 km/h tévedés, ha egyáltalán pontos lenne az óra (gps adatokhoz képest is van ennyi tévedés)

 

Link to comment
Megosztás:

30 perce, flali írta:

Nem lesz semmi gond. Nálam a téli gumi ilyen méretű, új autóhoz kaptam ajándékba márkakereskedőtől.... Szerintük is jó a méret, szerepel a gépkönyvben váltóméretként.

Kb 1 cm az átmérőkülönbség....3-4 km/h tévedés, ha egyáltalán pontos lenne az óra (gps adatokhoz képest is van ennyi tévedés)

 

Nem váltóméret amúgy...de attól még jó lehet,nem tudom hogy mutat,mivel 10mm-el kisebb átméröben ahogy irod is.

Link to comment
Megosztás:

13 órája, csicsó írta:

Nem váltóméret amúgy...de attól még jó lehet,nem tudom hogy mutat,mivel 10mm-el kisebb átméröben ahogy irod is.

De az, alap benzineseknél-annyira nem, alig  szembetűnő a különbség- ezért az "esztétika" nem releváns ebben a műszaki kérdésben. 

Link to comment
Megosztás:

16 órája, flali írta:

Nem lesz semmi gond. Nálam a téli gumi ilyen méretű, új autóhoz kaptam ajándékba márkakereskedőtől.... Szerintük is jó a méret, szerepel a gépkönyvben váltóméretként.

Kb 1 cm az átmérőkülönbség....3-4 km/h tévedés, ha egyáltalán pontos lenne az óra (gps adatokhoz képest is van ennyi tévedés)

 

Köszönöm a gyors válaszokat. Megmarad ez a garnitúra, ez tényleg nem nagy különbség.

Szép napot mindenkinek...

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 2 years later...
11 órája, mesemaraton01 írta:

Sziasztok! 

Szőke nőkènt szeretnék a párom J Astrájára  16" dísztárcsát. Szépet jó minőségűt.. Merre keresgèljek? Köszönöm szépen! 

Neten is találsz vagy bármely nagyobb hipermarketben.Esetleg autósboltban.

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.