Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


forumadmin

Recommended Posts

53 perce, Laka írta:

Automata J Astra fogyasztásáról van valakinek tapasztalata? Mennyivel tér el a gyári adatoktól, mennyit fogyaszt városban illetve Autópályán?

1.4 140 LE 6 sebességes automatát szeretnék venni.

Köszi

Gyári fogyasztási adatokhoz nyugodtan hozzátehetsz 1-1,5 litert mindegyik paraméternél akkor kapsz kb reálisat, de valósban ott a https://www.spritmonitor.de/

Beütöd az autó adatait és kapsz egy rakat adatot.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. február 4. at 12:37 PM, Laka said:

Automata J Astra fogyasztásáról van valakinek tapasztalata? Mennyivel tér el a gyári adatoktól, mennyit fogyaszt városban illetve Autópályán?

1.4 140 LE 6 sebességes automatát szeretnék venni.

Köszi

Nekem az van.Faxa auto.Most telen kerek 7 lityi,nyaron6,5l.Tenyleges,nem ora szerinti fogyi.Keves varos,95% autout 110-120 tempomattal.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Üdv. Mindenkinek!

Nekem pár hónapja van egy 1,6-os J Astra, nem turbós és nagyon el vagyok keseredve, mert hosszú távon (5-600 km) 8,5 liter, télen rövid távon (3km) 10,5 literes fogyasztást produkál. Opelem még nem volt, előtte Fokusszal jártam. Szerintetek ez a fogyasztás normális?

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Georgie írta:

Üdv. Mindenkinek!

Nekem pár hónapja van egy 1,6-os J Astra, nem turbós és nagyon el vagyok keseredve, mert hosszú távon (5-600 km) 8,5 liter, télen rövid távon (3km) 10,5 literes fogyasztást produkál. Opelem még nem volt, előtte Fokusszal jártam. Szerintetek ez a fogyasztás normális?

Biztos, hogy nem. 8000 km után nekem 6.6 a teljes átlagom:

https://photos.app.goo.gl/nMxwtyYw8y0WEIQp1

 

Link to comment
Megosztás:

Teljesen normális lehet ez a fogyasztás, ha dinamikusan haladsz. A több mint 200kg-val könnyebb 1.6-os 115 lovas H astrával is simán lehet hozni a fenti fogyasztást, ha pl pályán 140-150 között haladsz, és városban is dinamikusabban mozogsz a kocsival. Mivel nincs 6-ik fokozat így forog a motor magas fordulaton és 140 környékén (H astránál legalábbis, hirtelen megugrik a pillanatnyi fogyasztás vagy 2 literrel..)

Lehet papásan is autózni (mármár vitorlázni és hozható a 7 alatti fogyasztás, de BP és környékén nem túl életszerű)

Kicsit óvatosabban bánva a gázpedállal és figyelve a magas fordulatszám kerülésre reálisan levihető a fogyasztás 7.5 körülire vegyes használatnál.

1.4 turbóval  (140HP+racechip) dinamikus vezetés mellett és 6-ik fokozat adta nagyobb áttétel előnyével 8.2-8.6 között változik a fogyasztásom. (nem ész nélküliséget jelent a dinamikus, csak szimplán haladok ahol tudok a megengedett határokon belül, ész nélküli használattal simán hozható az 1.4T vel is 10 liter feletti fogyasztás adat..)

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Nekem egy 2 generacióval visszábbi G astram volt 1.4 90 lovas sedan 1180 kg alapsúllyal.Sajnos nekem is varosba télen rövidtavozva (6 km oda ugyanennyi vissza masszív varosi tempóban) 12!!!!!litert fogyasztott. Nagyon nagyon haragudtam emiatt a kocsira 100 k huf feletti összeget elköltottem ennek a problemának a felderítésere persze megoldás ohne. A végső megoldás egy j astra kombi lett 1.7 dízel+videkre költözés.Most 20 km-t megy oda meg vissza fogyasztas 5-5.5 ha rengeteg a varos akkor meg max 6.5 liter!!!!! Ez egy magyar fizetesből jarható út a 12 liter nagyon nem!!!Semmi meghibásodásom nem volt eddig pedig mar 60 ezer kmt mentem mióta megvan. Kis benzines ebbe a kategóriában sajnos felejtős a súlya miatt.Városi rövitávozni vmi kicsi autó kell benzinesből netán hybrid vagy dpf nelküli diesel! J astra benzinnel főleg szívóval városozni anyagi csöd!!!!!!!Kicsi motorteljesitmény 0 nyomatek plusz nagy súly =hatalmas fogyasztas.Itt jön ki hogy a kisköbcentis fenntartása nem olcsóbb hanem sokkal de sokkal dragább. En megfogadtam hogy csaladi meretü kocsit kicsi motorral soha többé.... 8 év 12 literrel járva egy életre szóló lecke volt. 

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 03. 21. at 17:57, Georgie írta:

Üdv. Mindenkinek!

Nekem pár hónapja van egy 1,6-os J Astra, nem turbós és nagyon el vagyok keseredve, mert hosszú távon (5-600 km) 8,5 liter, télen rövid távon (3km) 10,5 literes fogyasztást produkál. Opelem még nem volt, előtte Fokusszal jártam. Szerintetek ez a fogyasztás normális?

Nálam most 10.000 km-hez érkezve a következőképpen áll a fogyasztás (Astra J Sedan, 1.6 szívó benzines, B16XER):

Főút 90-100 km/h: 5.9 l

Autópálya 130-140 km/h: 7.1 l

Város (sok araszolás + emelkedők): 12 l

Teljes vegyes fogyasztás (kb. 40 % város, 60 % főút + autópálya): 8.1 l

Szerintem - közepesen dinamikus vezetés mellett - ezek normális értékek egy ilyen tömegű és egy 1.6-os szívó benzines autótól.

Szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

Sajnos feljebb leirtam hogy normális.Szívó benzines ekkora súlyú kasztnit főleg dombot mászva ennyit kér.Bár lehet ha kicsit még "összébb kopik" a blokk lejjebb megy de városozva 10 L alá nem fogsz tudni lemenni ezzel a motor kasztni duoval!! Én ezt untam meg hogy napi munkába jarásom 12 Literrel kell hogy törtenjen.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 03. 27. at 21:38, _Robi_ írta:

Sajnos feljebb leirtam hogy normális.Szívó benzines ekkora súlyú kasztnit főleg dombot mászva ennyit kér.Bár lehet ha kicsit még "összébb kopik" a blokk lejjebb megy de városozva 10 L alá nem fogsz tudni lemenni ezzel a motor kasztni duoval!! Én ezt untam meg hogy napi munkába jarásom 12 Literrel kell hogy törtenjen.

Ez mind igaz, de ennyire nem sz@r a B16 XER motor, csak egy kis odafigyeléssel a fenti értékek mínusz 2 liter könnyen hozható. 

A 12 liter megitatásához kell a balf@szság, vagy a nemtörődömség. Ez a konstrukció, súly stb közúti! közlekedést feltételezve tudnia kell legrosszabb esetben is a 8-9 literes átlagot. Ha ez nem megy, akkor a vezetőben vagy a gépben kell keresni a hibát. 

Módosítva : flali
Link to comment
Megosztás:

Bocs hogy megint reagalok erre.Masszív városi forgalomban irtam a 12 litert.Ahol szinte hideg motorral jár az ember, és minden sarkon lámpát kap. Főleg ha dimbes dombos a város ahol használva van akkor sajnos full varosba nézve nem sok a 10-12 liter.Átlagban ha van benne akár 40%országút mindjárt 7.5-8.5ről beszélünk. Egykor én sem hittem el 100k huf körül elköltöttem diagnosztikára alkatrész cserékre és nem lett jobb.Végén beletörödtem.Irás erről 3 al fentebb...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Most mentem egy 200 km-es távot országúton (benne Mecseki szakasszal) és 5.5 l fogyasztást produkált az autó (B16XER). Ez eddig a legkellemesebb eredmény, amit elértem vele (persze nem tapostam szét a gázpedált).

Nyári gumival, autópályán is 6.5-6.8 l között mozog jelenleg. Egyedül a városi fogyasztását utálom még mindig, pedig ott is odafigyelve és tudatosan vezetek, de mégis megdobja az átlagfogyasztást rendesen.

Ti általában hány km-t tudtok elautózni egy tele tank benzinnel (km / l)?

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, vectorka írta:

Most mentem egy 200 km-es távot országúton (benne Mecseki szakasszal) és 5.5 l fogyasztást produkált az autó (B16XER). Ez eddig a legkellemesebb eredmény, amit elértem vele (persze nem tapostam szét a gázpedált).

Nyári gumival, autópályán is 6.5-6.8 l között mozog jelenleg. Egyedül a városi fogyasztását utálom még mindig, pedig ott is odafigyelve és tudatosan vezetek, de mégis megdobja az átlagfogyasztást rendesen.

Ti általában hány km-t tudtok elautózni egy tele tank benzinnel (km / l)?

Nekem 1.4T város(Szfvár)rövid 4-5km távokkal 8,5l,ami teljesen reális ilyen távokon sztem.

6l alatti átlagot nekem még nem sikerült produkálni,6,2 volt a legjobb 90-100km/h körül mentem akkor.

Pályán 6.5-6,7l között eszik 140km/h tempomattal:)

De ezeket elfogadom így,a 90LE H Astrám pár decivel volt jobb átlagban aztán menetteljesitményben közelébe sincs a turbósnak...

Link to comment
Megosztás:

4 órája, vectorka írta:

Most mentem egy 200 km-es távot országúton (benne Mecseki szakasszal) és 5.5 l fogyasztást produkált az autó (B16XER). Ez eddig a legkellemesebb eredmény, amit elértem vele (persze nem tapostam szét a gázpedált).

 

 

ez tankolástól tankolásig érték, vagy a fed.komp. adata?

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Kishenceg írta:

 

ez tankolástól tankolásig érték, vagy a fed.komp. adata?

Az 5.5-öt a fed.komp. kijelző írta ki az út végén, mikor megálltam.

Tele tank Shell Racing 100-as benzinnel indultam útnak, induláskor nulláztam a kijelzőt, 90-95 km/h között csorogtunk (2 felnőtt és 2 gyerek), települések között tempomattal, amikor csak lehetett motorfék, stb., egyszóval óvatoskodás.

Egyszerűen csak kíváncsi voltam, hogy városon kívül minden ok-e a fogyasztással, mi lehet a minimum, amit el tudok érni nagy odafigyeléssel, mert eddig csak riogatott a városi fogyasztás értékekkel (10+ l) az autó. Ideje volt, hogy valami biztató adatot is produkáljon, bár a pályás 6.8-at is jónak gondolom (130 km/h-nál).

Télen persze minden legalább 0.5-1 l-el többre jött ki.

Amúgy - 15.000 km után - az eddigi totál átlagom továbbra is 8.1 l (kb. 40 % város, 60 % főút + autópálya).

Az egy tankkal megtett út kb. 630 km-re szokott kijönni (akkor kezd el világítani az üzemanyagszint jelző és belemegy kb. 51 l benzin).

Összességében azért lehetne jobb is...és én még óvatos sofőr vagyok, nem taposom ki a szemét az autónak.

Link to comment
Megosztás:

18 perce, vectorka írta:

Az 5.5-öt a fed.komp. kijelző írta ki az út végén, mikor megálltam.

Tele tank Shell Racing 100-as benzinnel indultam útnak, induláskor nulláztam a kijelzőt, 90-95 km/h között csorogtunk (2 felnőtt és 2 gyerek), települések között tempomattal, amikor csak lehetett motorfék, stb., egyszóval óvatoskodás.

Egyszerűen csak kíváncsi voltam, hogy városon kívül minden ok-e a fogyasztással, mi lehet a minimum, amit el tudok érni nagy odafigyeléssel, mert eddig csak riogatott a városi fogyasztás értékekkel (10+ l) az autó. Ideje volt, hogy valami biztató adatot is produkáljon, bár a pályás 6.8-at is jónak gondolom (130 km/h-nál).

Télen persze minden legalább 0.5-1 l-el többre jött ki.

Amúgy - 15.000 km után - az eddigi totál átlagom továbbra is 8.1 l (kb. 40 % város, 60 % főút + autópálya).

Az egy tankkal megtett út kb. 630 km-re szokott kijönni (akkor kezd el világítani az üzemanyagszint jelző és belemegy kb. 51 l benzin).

Összességében azért lehetne jobb is...és én még óvatos sofőr vagyok, nem taposom ki a szemét az autónak.

A város az milyen távokat jelent?

 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, vectorka írta:

Az 5.5-öt a fed.komp. kijelző írta ki az út végén, mikor megálltam.

Tele tank Shell Racing 100-as benzinnel indultam útnak, induláskor nulláztam a kijelzőt, 90-95 km/h között csorogtunk (2 felnőtt és 2 gyerek), települések között tempomattal, amikor csak lehetett motorfék, stb., egyszóval óvatoskodás.

Egyszerűen csak kíváncsi voltam, hogy városon kívül minden ok-e a fogyasztással, mi lehet a minimum, amit el tudok érni nagy odafigyeléssel, mert eddig csak riogatott a városi fogyasztás értékekkel (10+ l) az autó. Ideje volt, hogy valami biztató adatot is produkáljon, bár a pályás 6.8-at is jónak gondolom (130 km/h-nál).

Télen persze minden legalább 0.5-1 l-el többre jött ki.

Amúgy - 15.000 km után - az eddigi totál átlagom továbbra is 8.1 l (kb. 40 % város, 60 % főút + autópálya).

Az egy tankkal megtett út kb. 630 km-re szokott kijönni (akkor kezd el világítani az üzemanyagszint jelző és belemegy kb. 51 l benzin).

Összességében azért lehetne jobb is...és én még óvatos sofőr vagyok, nem taposom ki a szemét az autónak.

Á, köszi! Most gondolkozok/tam, hogy esetleg H-->J, de mivel sok az elővárosi jellegű km, valszeg a fogyasztáson is "buknék", nem csak a dinamikán... :(

Az a pályás 6,8 mondjuk nem rossz.

Link to comment
Megosztás:

19 órája, csicsó írta:

A város az milyen távokat jelent?

 

Általában 4 - 4 km-es oda-vissza ingázás (munkahely, ovi, stb.), csúcsforgalomban, emelkedős útszakaszokon, sokszor csak 1. és 2. seb.fokozatokban araszolva. Hetente néhányszor egyéb ügyek intézése városon belül max. 10 km-es távokon. Nem a legkedvezőbb körülmények, valószínűleg ezért a 10 + l-es városi fogyi. :(

Szerencsére összességében többet jár autópályán és országúton az autó, így kiegyenlítődik a fogyasztás és marad a 8 l körüli átlag.

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Nincs egy hete, hogy átvettem új Astra J Sedanom. 1.6-os szívó motorral. Nagyon friss az autó, de sikerült vele 500km-t közlekedni eddig.

Ebben durván 20% városi közlekedés van, a többi országút változó tempóban 70-100-ig. Ez idő alatt kb 30%-ban a klíma is ment. Számomra meglepő(pozitív) adatok jöttek ki.

Fedélzeti szerint 6.8 az átlagfogyasztás. Tankolás után számolva 6.7.

Hozzáteszem nem vezetek sportosan, inkább vitorlázva motorfékkel előrelátóan. Ahol lehet tempomattal. Persze kellően kigyorsítva az utazási sebességre.   

Bízom az előttem járók tapasztalatában és ez a bejáratás után talán még jobb lehet.

 

Link to comment
Megosztás:

J Astra méretű benzines autó akkor fogyaszt 8 l alatt ha jellemzően országút/pályán van használva.Városba főleg ha sok a dugó 8.5-9 ről indul a "licit".De a 10-12 is simán mondható normálisnak. En most 20 km ről járok dolgozni amiben város is van 1.7 cdtivel 5-5.5 l re jön ki ha rengeteg a város és el el süt egy rengenerálást akkor 6.2 a teteje télen. A DPF hez kell a hosszú menet de ez nálam megvan 68 ezer kmt mentem vele eddig gond nelkül , a kocsiban 161ezer km van eddig semmi gond vele.En nagyon nem bántam meg a dieselt.. A dinamika meg fogyasztas igen jó! Következő is diesel lesz ha meg tudok majd venni :)

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 07. 04. at 13:46, _Robi_ írta:

J Astra méretű benzines autó akkor fogyaszt 8 l alatt ha jellemzően országút/pályán van használva.Városba főleg ha sok a dugó 8.5-9 ről indul a "licit".De a 10-12 is simán mondható normálisnak. En most 20 km ről járok dolgozni amiben város is van 1.7 cdtivel 5-5.5 l re jön ki ha rengeteg a város és el el süt egy rengenerálást akkor 6.2 a teteje télen. A DPF hez kell a hosszú menet de ez nálam megvan 68 ezer kmt mentem vele eddig gond nelkül , a kocsiban 161ezer km van eddig semmi gond vele.En nagyon nem bántam meg a dieselt.. A dinamika meg fogyasztas igen jó! Következő is diesel lesz ha meg tudok majd venni :)

Ez azért nem teljesen így van. 16 ezret mentem 1.6 benzinessel (8 hónapos). A havi átlagom soha nem ment 7.5 fölé. Sőt a teljes átlagom 6.7. Vegyes használat, főként 110-es tempó autóúton. Nem kicsit túlzás a 10 literes fogyasztás. Sok szempontból jobb a diesel, de azért kíváncsi lennék, hogy mikor hozza vissza a kedvezőbb fogyasztása (max 2 liter 100 km-enként, azaz 800 ft- 8ft/km) új autó esetén a 1.5 millával több árát, nem beszélve a szervizköltségről. Kb. 50000km/év alatt biztos hogy nem olcsóbb a fenntartása... 150 ezer után gyakori turbó, részecskeszűrő, stb. problémákról ne is beszéljünk. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrégiben vásároltam egy használt Astra J Sprot Turert 1.7 CDTI-t, kérdésem egy kicsit a felszereltség és a fogyasztás témakör höz is szól mivel a műszerfalon semmilyen üzemanyag fogyasztással kapcsolatos adatot nem tudok megjeleníteni. Csak a 2db napi Km számláló és a digitális sebességmérő jelenik meg. A kérdésem az lenne hogy ezt csak szoftver ből kell beállítani (OP com , Tech 2 ) vagy modult is kell hozzá vásárolnom?

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 07. 07. at 17:21, flali írta:

Ez azért nem teljesen így van. 16 ezret mentem 1.6 benzinessel (8 hónapos). A havi átlagom soha nem ment 7.5 fölé. Sőt a teljes átlagom 6.7. Vegyes használat, főként 110-es tempó autóúton. Nem kicsit túlzás a 10 literes fogyasztás. Sok szempontból jobb a diesel, de azért kíváncsi lennék, hogy mikor hozza vissza a kedvezőbb fogyasztása (max 2 liter 100 km-enként, azaz 800 ft- 8ft/km) új autó esetén a 1.5 millával több árát, nem beszélve a szervizköltségről. Kb. 50000km/év alatt biztos hogy nem olcsóbb a fenntartása... 150 ezer után gyakori turbó, részecskeszűrő, stb. problémákról ne is beszéljünk. 

Én még normálisan fogyasztó benzines autót nem láttam j astra méretben.Abszulut nem tulzás full városi használatban 10l körüli fogyasztás.P.csköszörü méretben vannak jól fogyasztó benzinesek de az nem családnak való.150 ezer km utáni meghibásodások abban az esetben jellemzőek ha valaki nem figyel oda használatuk során.Normális anyagot tankolva normális alkatrészekkel szervízelve inkább 250ezerre tenném a meghibásodások előjövetét. A -2 liter egy dolog de a nyomaték és a vezetési élmeny és mellé a barátságos fogyasztás ami miatt én a dieselt preferálom.Utalom a 3000 felett ébredő lomha,dimaikusan használva 7-8 l fogyasztó benzineseket,amikkel ha beleül a család akkor egy komolyabb emelkedőn 3.ban bőgetve sem tudok normálisan haladni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.