Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


forumadmin

Recommended Posts

Mostanában 3 teljes tank átlagában is 5.9 l lett az átlagunk,tényleges tankolt mennyiség alapján.A BC 6.2l átlagot jelez. <_<

Semmiképp nem mondanám takarékosnak a gépet,de nem is vállalhatatlan ez a fogyi.Továbbra is elégedettek vagyunk 1mással :evilgrin:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Egyelőre még csak nézegetem a gépeket, de jó lenne tudni 1-2 dolgot.

Nekem 1.6H Caravan 115LE-s van, a nyomatékarány alapján (H - 115LE: max. 115Nm, J - 120LE/140LE: max. 200Nm) rendben van, ha figyelembe veszem, mennyivel nehezebb a J Astra.

Ami versenyez egymással: 1.4ST Turbo 120LE vs. 1.4ST Turbo 140LE.

Ha jól olvastam az adatlapot, akkor a motor ugyanaz (1.4), nyomaték ugyanaz (200Nm) csak míg a 140LE-s 4900-as fordulatig adja le a max. nyomatékot, addig a 120LE-s csak 4200-ig.

- Az autópályán 130km/h körül mennyit forog a motor?

- Van akkor még elég nyomaték, hogy esetleg 130-ról gyorsítsak egy kicsit?

- Arról van tapasztalat, hogy esetleg működik egy tuning, amivel utólag fel lehet pörgetni 140LE-re? Gondolnám ez nem probléma, mivel minden azonos, csak más software karakterisztika van beállítva (ilyet olvastam a BMW 114i-nél is).

Előre is köszönöm a választ.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Egyelőre még csak nézegetem a gépeket, de jó lenne tudni 1-2 dolgot.

Nekem 1.6H Caravan 115LE-s van, a nyomatékarány alapján (H - 115LE: max. 115Nm, J - 120LE/140LE: max. 200Nm) rendben van, ha figyelembe veszem, mennyivel nehezebb a J Astra.

Ami versenyez egymással: 1.4ST Turbo 120LE vs. 1.4ST Turbo 140LE.

Ha jól olvastam az adatlapot, akkor a motor ugyanaz (1.4), nyomaték ugyanaz (200Nm) csak míg a 140LE-s 4900-as fordulatig adja le a max. nyomatékot, addig a 120LE-s csak 4200-ig.

- Az autópályán 130km/h körül mennyit forog a motor?

- Van akkor még elég nyomaték, hogy esetleg 130-ról gyorsítsak egy kicsit?

- Arról van tapasztalat, hogy esetleg működik egy tuning, amivel utólag fel lehet pörgetni 140LE-re? Gondolnám ez nem probléma, mivel minden azonos, csak más software karakterisztika van beállítva (ilyet olvastam a BMW 114i-nél is).

Előre is köszönöm a választ.

És miért is kell gondolkozni? Mert 40E a különbség a két motor ára között? Tuningműhelynél a 3szorosát hagynád ott a programozásért. Vagy alkudjál még kicsit, hogy beleférj a keretbe. :)
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

És miért is kell gondolkozni? Mert 40E a különbség a két motor ára között? Tuningműhelynél a 3szorosát hagynád ott a programozásért. Vagy alkudjál még kicsit, hogy beleférj a keretbe. :)

Amiatt gondolkozom, ha veszek, akkor külföldön kell bejelenteni a kocsit, ez a +20LE évente kb. 40eFt-al több teljesítményadót jelent, tehát 5 év alatt kb. 200eFt plusz kiadás, miközben a gép ugyanaz.

Természetes az autó árkülönbsége nem igazán befolyásoló, mert egy 5.5MFt-os autónál 40eFt nem tétel.

Link to comment
Megosztás:

Amiatt gondolkozom, ha veszek, akkor külföldön kell bejelenteni a kocsit, ez a +20LE évente kb. 40eFt-al több teljesítményadót jelent, tehát 5 év alatt kb. 200eFt plusz kiadás, miközben a gép ugyanaz.

Természetes az autó árkülönbsége nem igazán befolyásoló, mert egy 5.5MFt-os autónál 40eFt nem tétel.

Ja értem. Hát igen, az ár 1% kb. a különbség a motorok között. De arról nincs még infó, hogy ezt vki meg tudná hekkelni. Egyik fórumtárs érdeklődött már az Autokorbelnél chiptuning ügyben, állítólag ők tudnak már buherálni a vezérléssel, esetleg kérdezz rá náluk, mit tudnak tenni az érdekedben.
Link to comment
Megosztás:

Én 35500ft ot fizetek a 140 lovasra.

Amúgy szinte biztos más a 140 es turbója-változó-mint a 120asé-fix. geo-,onnét a telj. különbség,az előző t.benyás autómnál is igy volt 120 vs 150 lóerős verzió.

j Astra ból 120 lovast nem vennék tutkó,a 140 min. kell.

Link to comment
Megosztás:

180 lóra (1.6T)nekem 55900ft/év a "teljesítményadó",amit szerintem korrektebb lenne vagyonadónak hívni,mert minél újabb(drágább)az autód annál többet fizetsz.Kicsit néztem,amikor az öreg 100 lovas Opelom megszokott 10 ezres díja után kijött ez az összeg.

De sajna kell a plusz lóerő,a majd másfélszeres pluszsúly miatt.

Ez az össszeg akkor is pofátlanság szerintem,egy alsó-közép kat. autóhoz.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...

Azt írták a Tc-n hogy ezek az új Opel motorok mármint a SIDIk sem lesznek olyan jók legalábbis fogyasztásban sokat kérnek szóval ezért a jövőben lehet hogy nem Opel lesz a következő kocsim meg hát ugye a súlyuk se könnyű!Meg nem érzik olyan erősnek az új motorokat se például egy 170 lóvasat csak 140 lovasnak éreznek szóval megint nem sikerült maradandót alkotni sajnos!

Link to comment
Megosztás:

Én is mindenkit lebeszélnék a J Astráról,zabál(gyors),nehéz(nem nyeklik és csavarodik),úgyhogy figyelem :régi 1.6 T-t meg PLÁNE NE VEGYEN SENKI !!

Így nem jövök saját magammal szembe percenként,mint egy Swiftes,és szeretném,ha ez így is maradna.

(200 felett az enyém is,mint a csiga :icon1:,te Giulio,mi nagyon át lettünk b...va .)

Link to comment
Megosztás:

Igy igaz,átvágtak....4lityis fogyi helyett 2 littyóval több a papi,turbóbenyás autónál ez katasztrófa,200 után mint a tetű,nem akar menni.

Ne vegyetek J Astrat.Pont elég ha nekünk az van. Pözsót,Renyót vegyetek,azzal sosem fogtok unatkozni/szerviz/ vagy tescos audit/skoda/

LOL

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Mennyivel drágább egyébként a Maxx Motion 95 és 100,mint a sima 95-ös?

Azt hiszem 10 Ft-al drágább a max95. Az én off G on Astrám kerek 0.5L-el fogyaszt kevesebbet az M95-ből mint egyéb kutas 95-ösből.

Még a sima OMV95-ös is jobb de nem fél literrel.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Múlt héten leugrottak a 17 es gurigák és felpattantak a 205/55/16 téliek. Az autó szebb nem lett velük :icon1: viszont egy gyenge chip :D hatását érezni póverben :icon1: Ja,fogyiban mint ahogy tapasztaltam tavaly is -3 dl.Most 6l alatt elvan o.úton....

Azé" jobban szeretném ha a 17 es lenne rajta.....

Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...

Nemrég váltam egy Astra J GTC 1.6 Turbo boldog tulajdonosává, nálam a fogyasztás moderált és előrelátó vezetési stílussal 7,5 liter körül alakul, rövid etapokon, húzósabban 8,5 és afelett. Nem fukarkodom a jó üzemanyaggal, 98 AGIP, vagy OMW 100 MaxxMotion megy bele, esetleg LUKOIL 98.

Link to comment
Megosztás:

most mennyi egy 140lovas autóra a teljesítmény adó??

én a 250lóra fizetek évi 55eft ... és második sávban vagyok

akkor hogyan lehet +40e ???

http://www.autotanacsado.com/kalkulator/teljesitmenyado-gepjarmuado_kalkulator/?evjarat=2013&kw=&ps=140&calc=1

Ausztria...120LE: 481€/év, 140LE: 594€/év, azaz 110€/év a különbség. +16.66% teljesítmény és +24% adó hozzá...

Link to comment
Megosztás:

  • 9 months later...

Nekem most az 1.7D-nél (A17DTR) ~6.9l-re jött ki az első fogyasztás. MOL kúton tankoltam. Most az OMV-nél töltöttem meg sima diesellel. Erre kíváncsi leszek. Az OMV extrább dieselje a MaxMotion amúgy jobb? És árban menyivel drágább? Mert azt nem néztem. :)

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Nekem most az 1.7D-nél (A17DTR) ~6.9l-re jött ki az első fogyasztás. MOL kúton tankoltam. Most az OMV-nél töltöttem meg sima diesellel. Erre kíváncsi leszek. Az OMV extrább dieselje a MaxMotion amúgy jobb? És árban menyivel drágább? Mert azt nem néztem. :)

Körülbelül 30 Ft-tal és a Maxxmotion Diesel, valamint a 100-as egyenesen Schwechatból jön. Hogy ez jó vagy rossz, mindenki döntse el saját maga... :D Én a GTC-be csak 100 MM-t öntök. Ott már nem mindegy, hogy 95 vagy 100 oktán.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Körülbelül 30 Ft-tal és a Maxxmotion Diesel, valamint a 100-as egyenesen Schwechatból jön. Hogy ez jó vagy rossz, mindenki döntse el saját maga... :D Én a GTC-be csak 100 MM-t öntök. Ott már nem mindegy, hogy 95 vagy 100 oktán.

Én most fogyasztom ki a tankot, amikor már jelez, akkor majd töltök bele MaxxMotion dieselt.

Link to comment
Megosztás:

Én most fogyasztom ki a tankot, amikor már jelez, akkor majd töltök bele MaxxMotion dieselt.

Kapott Maxxmotion dieselt... De amikor már sárgán világít a lámpa, aki el felejt tankolni, az vak, és süket... Csipog, sárga lámpa a szintjelzőnél, a piros elején van, a középkijelzőre kiírja, és a Navi is jelzi, és felajánlja a benzinkutak keresését. :D

Link to comment
Megosztás:

Kapott Maxxmotion dieselt... De amikor már sárgán világít a lámpa, aki el felejt tankolni, az vak, és süket... Csipog, sárga lámpa a szintjelzőnél, a piros elején van, a középkijelzőre kiírja, és a Navi is jelzi, és felajánlja a benzinkutak keresését. :D

Akkor érdekes, ha villog is, onnatól max. 30-40km hatótáv. Nem sokszor fogyasztom le eddig, de mostanság a csökkenő benzinár miatt néha mégis... :D Majd írj a tapasztalatokról! Tudom, hogy kvázi placebo hatás, de ki tudja, a diselek jól reagálnak a premium nyálra. Halkabb járás, jobb gázreakció, kissé csökkenő fogyasztás.

Link to comment
Megosztás:

Akkor érdekes, ha villog is, onnatól max. 30-40km hatótáv. Nem sokszor fogyasztom le eddig, de mostanság a csökkenő benzinár miatt néha mégis... :D Majd írj a tapasztalatokról! Tudom, hogy kvázi placebo hatás, de ki tudja, a diselek jól reagálnak a premium nyálra. Halkabb járás, jobb gázreakció, kissé csökkenő fogyasztás.

Szerencsére ez csak világított.

Azért fogyasztottam le, hogy prémium üzemanyag legyen benne. ;)

Majd megírom mit tapasztaltam, meg majd amúgy is látszani fog az aláírásomban a fogyasztás. ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.