Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Vectra OPC


forumadmin

Recommended Posts

He?

Én úgy tudtam a pre-facelift változatból nem készült OPC, csak egy prototípus 2003-ban promóciós célokra, de az is egy sima Vectra GTS volt felpöckölt 1.9CDTi motorral (sztem ez van az első képen is). Vectra C-ből OPC hivatalosan csak 2005 novemberétől létezik (2005 szeptemberétől már a facelift verzió futott), és csak az 5ajtós és a Caravan változatokból.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Ez nem OPC. Sem a lökhárítók nem olyanok, sem a kormánykerék, hiányzik a hátsó szárny is, valamint az ilyen évjáratú OPC-k már nem 250, hanem 280 lovasak voltak.

Ez egy Z28NET 2.8V6 Vectra, hasonló mint Mc-Elek cartársé, bár az övében még a gyengébbik motor van úgy rémlik...

A felni sem stimmel, OPC-re nem ilyet raktak gyárilag.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ez nem OPC. Sem a lökhárítók nem olyanok, sem a kormánykerék, hiányzik a hátsó szárny is, valamint az ilyen évjáratú OPC-k már nem 250, hanem 280 lovasak voltak.

Ez egy Z28NET 2.8V6 Vectra, hasonló mint Mc-Elek cartársé, bár az övében még a gyengébbik motor van úgy rémlik...

A felni sem stimmel, OPC-re nem ilyet raktak gyárilag.

Felhívtam.

Válasz, hogy miért nem stimmel: mert úgy kérték amikor kijött a gyárból, hogy ilyen OPC legyen, ne legyenek "csingilingi" dolgok.

Szóval szerintem ez egy OPC-ként árult síma...

Link to comment
Megosztás:

Az hát... :D ilyen hülye alibit se hallottam még: Ha valaki OPC-t akart volna rendelni az OPC optikai elemei nélkül, akkor arra volt mód, úgy hívták hogy 2.8V6 Turbo (Z28NET), méghozzá a 250 lovas motorral. De az OPC (ilyen évjárat esetén széria) 280 lóerős motorját csak OPC felszereltséggel, az ahhoz tartozó optikai elemekkel lehetett megrendelni.

Link to comment
Megosztás:

Az hát... :D ilyen hülye alibit se hallottam még: Ha valaki OPC-t akart volna rendelni az OPC optikai elemei nélkül, akkor arra volt mód, úgy hívták hogy 2.8V6 Turbo (Z28NET), méghozzá a 250 lovas motorral. De az OPC (ilyen évjárat esetén széria) 280 lóerős motorját csak OPC felszereltséggel, az ahhoz tartozó optikai elemekkel lehetett megrendelni.

Kíváncsi lenék, hogy másnak mit mond. Én nekiálltam sorolni, hogy itt szinte semmi sem stimmel, de mindenre volt kifogás, hogy semmit sem kértek, hogy OPC legyen, hanem mindent úgy hogy ne, teljesen hihetetlen. :D

Link to comment
Megosztás:

Kíváncsi lenék, hogy másnak mit mond. Én nekiálltam sorolni, hogy itt szinte semmi sem stimmel, de mindenre volt kifogás, hogy semmit sem kértek, hogy OPC legyen, hanem mindent úgy hogy ne, teljesen hihetetlen. :D

Sztem az ilyet akkor se győzöd meg ha megmutatod neki a gyári prospektust... volt ilyen változat mint amit ő mond, csak azt nem OPC-nek hívták. A dolog fordítottja működött, bármelyik motorhoz lehetett kérni az OPC optikai elemeit (ezt hívták OPC Line-nak, kívülről úgy nézett ki mint egy OPC, de adott esetben egy 1.8 140 lovas motorja volt), de valódi OPC csak kétféle motorral volt: 255 lovassal (kvázi olyannal mint ami ebben van), de ez csak 2006 júniusig (ebben az esetben tehát az optikán kívül az évjárat sem stimmel), illetve a 280 lovassal 2006 júliustól. Viszont mindegyik az OPC megszokott optikai elemeivel. Szóval a nepper nem ért hozzá.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.