Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra GSi


forumadmin

Recommended Posts

opel_astra-f-gsi_r2.jpg

2.0i 8V C20NE 1998 OHC hengerenkénti injektor 115LE/5200 170Nm/2600 GSi

2.0i 16V C20XE 1998 DOHC hengerenkénti injektor 150LE/6000 196Nm/4800 GSi

1.8i 16V C18XE 1794 DOHC hengerenkénti injektor125Le/5600 168Nm/4800 GSi

2.0i 16V X20XEV 1998 DOHC hengerenkénti injektor 136Le/5600 185Nm/4000 GSi

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Sziasztok! Nekem egy 91'-es C20XE-m van és egy nagy felújítás után (hengerfejet nem vettük le, egyébként kb. minden tömítés és szimmering cserélve) azzal a problémával találkoztam hogy magas az alapjárat (fülre 1500 körül) és nem is esik vissza. Nem rég vettem szóval nem vagyok még zseni benne Motronic 2.5-ös elektronika és rotoros a gyújtáselosztó. Ugyanekkor a gyári műszerfalat kicserélték és amit próbáltam fordulatszámmérős műszerfalat belerakni, nem méri a fordulatot, tudja valaki, hogy hova kéne és mit bekötni?

Link to comment
Megosztás:

  • 9 months later...
  • 8 months later...
  • 2 years later...
  • 2 weeks later...

Ez most komoly? Motort, autót GSI-t nem km futásra vegyél hanem állapotra.... vidd el egy szervize nézesd át! Kérj egy tételes hibalistát a látottak alapján. Avval már tudsz számolni. 

Igen a kaszni fogja meghatározni hidd el a döntésed... a futóművet, kopó alkatrészek könnyebb orvosolni. A motor is fontos persze.., ha jól hajtották, akkor már volt hengerfejes stb :) (pörgős, sportos.) Kétféle hengerfejjel készült  Cosworth és Kolben-schmidt. Utobbi érzékenyebb, de mindet szét lehet tépni. Minden info a neten :)

Jót csak nagyon drágán fogsz találni. A 260ezer meg a km. órában van. Kitudja mennyi volt amikor az országba került... 10 éve is izgalmas kihívás volt egy C20xe GSi ez mostanra semmit nem változott , sőt :)  Ne feledd GSi-t nézzél, lakatolni tuti kell,majd (a motor javítást lehet ezalatt megúszod) Fék és egyéb kopóalkatrészeket is számolhatod.  Érdemes lehet, mert egyre kevesebb van. De komoly kitartás és pénzmag kell hozzá. Ne dönts az első mellett. A tudatos autóvásárlás összes egyéb szabálya itt is érvényes. 

Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.