Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA J-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


forumadmin

Recommended Posts

On 2018. 06. 10. at 20:31, KMilán írta:

Nem szeretnék turbós benzines autót, félek tőlük, ráadásul az újakban a turbó mellé már megjelent a részecskeszűrő is. Szóval csak is szívó benzines. De felvetődött már bennem  a gondolat, hogy új autó lesz és nem használt. A felszereltebb tíz éves autók 2 milláért mennek, ez meg igen magas ár, vagy ha jobban tetszik, közelít az új árához. Tehát lehet hitelre lesz egy új ... astra k már csak 1,4 van szívóban, szóval az kilőve. (J még van a szalonautón, de mind sedan) Ötajtósban még találni egy-egy Ford focust 1.6 szívó benzinnel, de ritka már az is. 

Lett volna egy J astra 1.6 ötajtós 7 éves 2,2-ért, de az orrom előtt vitték el a hétvégén. Nem volt fent az autó 2 napig sem a használtautón. Ez már a harmadik autó, amit kinéztem, de már nem értem oda érte.

Vezettél már turbó benzinest?

Ha nem,próbáld ki aztán utána dönts,hogy szivó vs.turbó.

Link to comment
Megosztás:

Ha csak a vezethetőséget, vezetési élményt nézzük nem kérdés a turbó benzines sokkal sokkal jobb. De......, nem ez az egyetlen szempont ami alapján autót (motortipust) választunk. Legtöbben ezért nem veszünk pl. egy Ferrarit, pedig jó lenne. Pl. inkább rövidtávon, városban, vagy mondjuk váltott sofőrrel, vagy nem ideális" módon használjuk nem biztos hogy jobban járunk a turbóssal, melynek várhatóan így  nagyobb fenntartási és szerviz költsége. Nem beszélve, hogy alapból magasabb a vételára, és a biztosítása. Úgy mint a dieselt vagy benzinest kérdése: bizonyos futásteljesítmény alatt nem szabad dieselt venni. A szívó benzines lényegesen egyszerűbb technikailag, kevesebb meghibásodási lehetőséggel, cserébe gyengébb, lassabb. Kinek mi a fontosabb, mit engedhet meg magának. 

Link to comment
Megosztás:

19 órája, csicsó írta:

Vezettél már turbó benzinest?

Ha nem,próbáld ki aztán utána dönts,hogy szivó vs.turbó.

Én elhiszem, hogy jobb, de szerintem a fenntartási költségei is magasabbak. A turbócsere garantált (tervezni kell vele) és kényesebb is az egész motor. Ha rövid távra megyek, nincs kedvem melegíteni, hogy elindulhassak vele, na meg leállítás előtt is járatni, hogy visszahűljön. Viszonylag egyszerű motorral szeretnék autót, még ha az őskövület megoldása is van. Ezek még megbízhatóbbak és olcsóbban fenntarthatóak (biztosítás + szerviz költségek).

Ha sokat keresnék, lesz@rnám, hadd gazdagodjanak a szerelők..... de jelenleg nem tehetem meg.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, KMilán írta:

Én elhiszem, hogy jobb, de szerintem a fenntartási költségei is magasabbak. A turbócsere garantált (tervezni kell vele) és kényesebb is az egész motor. Ha rövid távra megyek, nincs kedvem melegíteni, hogy elindulhassak vele, na meg leállítás előtt is járatni, hogy visszahűljön. Viszonylag egyszerű motorral szeretnék autót, még ha az őskövület megoldása is van. Ezek még megbízhatóbbak és olcsóbban fenntarthatóak (biztosítás + szerviz költségek).

Ha sokat keresnék, lesz@rnám, hadd gazdagodjanak a szerelők..... de jelenleg nem tehetem meg.

Rendben a Te döntésed,kinek mi a prioritás:)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

 

Megosztanám veletek a "dilemmámat", hátha előkerül pár okos gondolat, okosabb, mint ami az én fejemben megfogalmazódott eddig. :)

Adott egy H Astra (5, ajtó , A16XER, 2012, 50eKM). Ez van most, nagyon jól megvagyok vele, elférünk benne, nekem megfelel minden szempontból, mondhatni szeretem. De jött egy "lehetőség": lehetne cserélni egy J sedanra (B16XER, 2016, 12eKM) családon belül. Kb fél-egy misit kellene rátenni,  attól függően, mennyiért sikerülne a H-t eladni. (Ha nem kérem, eladó lesz hamarosan.) A J-nek volt egy  sérülése tavaly, szakszervízben (casco-ra javítva, nem spóroltak le semmit), tehát elvileg (és láthatóan) olyan, mint újkorában, semmi hiba nem látszódik rajta.

Nem hagy nyugodni a gondolat, hogy érdemes lenne-e esetleg meglépni a fenti cserét?

Ami a J mellett szól, hogy tetszik a belseje :), újabb, kevesebb km, valamivel talán több benne a hely (csomagtartóban biztosan).

Ami ellene, hogy (bár lehet, hogy rosszul érzékelem), szerintem lomhább és a korábbi sérülése aggaszt némileg, később valszeg emiatt nehezebb lesz eladni (ugye most is nyomott áron jutnék hozzá), gondolom kicsit többet is eszik. Olyan érzésem van benne, mint egy korszerű liftben: szép-szép, de beszállsz-kiszállsz, közben hallgatod a zenét, semmi extra.

Ami a H mellett szól, hogy tetszik, funkcionálisan pont ugyanazt tudja, mint a J,  jobban is megy (bár ezzel biztosan lehet vitatkozni, hiszen nincs nagyon nagy különbség a tömegükben), jól érzem magam a H-ban, szeretek vele menni, autószerűbb mint a J. Ha nem lenne a fenti lehetőség, eszembe nem jutna cserélni.

Szerintetek jól gondolom, hogy maradjon a H?

 

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 06. 24. at 15:46, Kishenceg írta:

Sziasztok!

 

Megosztanám veletek a "dilemmámat", hátha előkerül pár okos gondolat, okosabb, mint ami az én fejemben megfogalmazódott eddig. :)

Adott egy H Astra (5, ajtó , A16XER, 2012, 50eKM). Ez van most, nagyon jól megvagyok vele, elférünk benne, nekem megfelel minden szempontból, mondhatni szeretem. De jött egy "lehetőség": lehetne cserélni egy J sedanra (B16XER, 2016, 12eKM) családon belül. Kb fél-egy misit kellene rátenni,  attól függően, mennyiért sikerülne a H-t eladni. (Ha nem kérem, eladó lesz hamarosan.) A J-nek volt egy  sérülése tavaly, szakszervízben (casco-ra javítva, nem spóroltak le semmit), tehát elvileg (és láthatóan) olyan, mint újkorában, semmi hiba nem látszódik rajta.

Nem hagy nyugodni a gondolat, hogy érdemes lenne-e esetleg meglépni a fenti cserét?

Ami a J mellett szól, hogy tetszik a belseje :), újabb, kevesebb km, valamivel talán több benne a hely (csomagtartóban biztosan).

Ami ellene, hogy (bár lehet, hogy rosszul érzékelem), szerintem lomhább és a korábbi sérülése aggaszt némileg, később valszeg emiatt nehezebb lesz eladni (ugye most is nyomott áron jutnék hozzá), gondolom kicsit többet is eszik. Olyan érzésem van benne, mint egy korszerű liftben: szép-szép, de beszállsz-kiszállsz, közben hallgatod a zenét, semmi extra.

Ami a H mellett szól, hogy tetszik, funkcionálisan pont ugyanazt tudja, mint a J,  jobban is megy (bár ezzel biztosan lehet vitatkozni, hiszen nincs nagyon nagy különbség a tömegükben), jól érzem magam a H-ban, szeretek vele menni, autószerűbb mint a J. Ha nem lenne a fenti lehetőség, eszembe nem jutna cserélni.

Szerintetek jól gondolom, hogy maradjon a H?

 

A fenti paraméterek alapján ne cseréld le semmiképp szerintem. J Astra nehéz, lomhább lesz mint a H, ugyan azzal a motorral. Tágassága átverős, lehet literben nagyobb, de pakolhatoság szempontjából a H sokkal jobb. J-nél már szűkebb a nyílás, így ha nagyobb dolgot akarsz berakni ott akár bukhatod is.

Az utastér szintén, ha hátulról ránézel a J-re látszik, hogy "derékvonaltól" felfelé erősen szűkül, nem igazán van fejtér.

A vezetőre rá van passzítva minden és kicsit nyomott belülről. Mondom ezt úgy, hogy H Astram van és többször vezettem J-t is.

Én J-re nem cserélném le, persze ez csak a szubjektív véleményem, csak iránymutatásnak szántam, ami alapján végiggondolhatod a döntésed.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Davee írta:

A fenti paraméterek alapján ne cseréld le semmiképp szerintem. J Astra nehéz, lomhább lesz mint a H, ugyan azzal a motorral. Tágassága átverős, lehet literben nagyobb, de pakolhatoság szempontjából a H sokkal jobb. J-nél már szűkebb a nyílás, így ha nagyobb dolgot akarsz berakni ott akár bukhatod is.

Az utastér szintén, ha hátulról ránézel a J-re látszik, hogy "derékvonaltól" felfelé erősen szűkül, nem igazán van fejtér.

A vezetőre rá van passzítva minden és kicsit nyomott belülről. Mondom ezt úgy, hogy H Astram van és többször vezettem J-t is.

Én J-re nem cserélném le, persze ez csak a szubjektív véleményem, csak iránymutatásnak szántam, ami alapján végiggondolhatod a döntésed.

Igen, köszi, ezekre jutottam én is, odaát a H-részben írtam is. Bármennyire is tetszik, mint forma (főleg a betér), a praktikus szempontokat mérlegelve nem győzött meg. Ezt még aláhúzták a vezetés közben tapasztaltak is. (Kellene abba az autóba egy 2 literes benzines ~150 pacival, hibátlan lehetne... :) )

Maradunk a H-nál.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
  • 2 months later...
On 2018. 09. 23. at 20:30, Márkó015 írta:

sziasztok! nézegetek túrbós 1.4 j astrát milyen véleményetek van róla milyen hibái szoktak lenne mert most amit nézek 170 000km van benne

Köszönöm

Bővebb információ kell, hátha ez alapján jobban tudnak neked segíteni a fórumozok. Melyik 1.4 motorra gondoltál? Szívó? Turbó? https://www.opel-infos.de/modelle/astra_j5t.html

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Van egy 2011-es 1.7 CDTI Sport Tourer (J) Astrám. Külföldön (Belgiumban) vettem használtan, amikor ott dolgoztam, de nem tudom pontosan melyik felszereltség típusba tartozik (Cosmo? vagy Sport?)

Van valami olyan extra ami alapján el lehet ezt dönteni? Vagy van valahol olyan forrás ahol le van írva melyik mit tartalmaz?

Segítséget előre is köszönöm.

Gyuri

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 01. 09. at 15:40, feketegyorgy írta:

Sziasztok!

Van egy 2011-es 1.7 CDTI Sport Tourer (J) Astrám. Külföldön (Belgiumban) vettem használtan, amikor ott dolgoztam, de nem tudom pontosan melyik felszereltség típusba tartozik (Cosmo? vagy Sport?)

Van valami olyan extra ami alapján el lehet ezt dönteni? Vagy van valahol olyan forrás ahol le van írva melyik mit tartalmaz?

Segítséget előre is köszönöm.

Gyuri

Szia!

Krómcsik van az ablakok körűl?

A cosmónak félbör ülései vannak.

Elvileg a szervizkönyv elejèn ott van.

 

Módosítva : csicsó
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni tőletek, van egy Astra J 2014. éj. 1.4, 120Le -öm! Ablakmosó fúvókát szeretnék cserélni rajta, mert a gyári az nekem nem jött be, nehézkes a beállítása és nagyon oda kell rá figyelni ha nincs megfelelő szerszámod, műanyag az egész! Nézegettem a G-s spricnit ami jobb és egyszerűbnek tűnik a beállítása, látszólag a befogatásuk egyforma, de az a baj, hogy nem vagyok benne biztos! Esetleg ha valaki tudna ebben nekem segíteni, hogy ez működhet-e vagy sem, nagyon megköszönném!

Itt a J-s:https://cromax.hu/elso_ablakmoso_fuvoka_opel_astra_j_bal_41651     

Itt pedig a G-s:https://cromax.hu/elso_ablakmoso_fuvoka_opel_astra_g_bal_36222

Ez meg a H-s:https://www.autodoc.hu/febi-bilstein/9804650

Módosítva : R2-D2
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Kedves Márkatársak!

Utazni készülök nagyobb csomagmennyiséggel. Tetőboxot kellene felpattintani de tetősínem nincsen, meg most hirtelen 30 ezrem se, hogy vegyek egyet. A szigetelőszalag pedig nem megoldás ugye. Szóval jó magyar szokás szerint kuncsorognék egyet valakitől március idusán pár napra (ígérem, hozok hűtőmágnest szuvenírnek). A kicsikocsim Meriva A. Ahogy néztem a Corsa D/E, Astra J, Zafira C is ugyan olyan rögzítéssel bír. Pécsi vagyok. Előre is köszönöm segítségeteket!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

2011 évjáratú 1.4 Turbo Astra J-m van (benzin, 6 sebesség). Mostanában városi menet közben durva égett szag jön be az utastérbe. Tapasztalt már valaki ilyet?

2 hete volt az olajcsere, stb.

Köszi a hozzászólásokat!

Üdv Péter

Módosítva : hagymasipet
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2019. 02. 14. at 17:17, hagymasipet írta:

Sziasztok!

 

2011 évjáratú 1.4 Turbo Astra J-m van (benzin, 6 sebesség). Mostanában városi menet közben durva égett szag jön be az utastérbe. Tapasztalt már valaki ilyet?

2 hete volt az olajcsere, stb.

Köszi a hozzászólásokat!

Üdv Péter

Szia!

Szerintem csak nem lett körültekintően letakarítva olajcsere utan az autó.

Biztos vegigcsöpögött az olaj pár alkatrészen a szűrő kivételekor vagy az olajbeöntėskor.

Egy féktisztitóspray és egy rongy higeden meg fogja oldani.

Üdv 

Laci

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Erősen gondolkodom, hogy leváltom a G Astrát (1.4 Z14XEP). 180e km van benne, 2005-ös. Igazából hibátlanul teszi a dolgát és nagyon szeretjük, de kezd eljárni felette az idő. Akár hogy is nézegetem, ár/értékben nem nagyon találok jobb autót, mint az Astra. Franciát és olaszt nem szeretnék (hogy miért, ebbe ne menjünk bele, könyörgöm), a japán vagy drága, vagy az eltartása az (pl. Mazda 3). Golfban nem bízom a TSI motor miatt, Ford nem igazán jön be.

Egy J Astra nagyon is tetszene, kinézetre is, külsőre és belsőre egyaránt. Ahogy sokan előttem, tartok egy kicsit a turbótól, mert egy komoly meghibásodási tényező, ami elég drága. Persze sokat dob az autón, de legalább annyit el is vesz (fenntartás, alkatrész, ki tudja az előző tulaj hogyan bánt vele). Új autóban nem félnék tőle, mert nálam arany élete lenne.

Így marad a már jó kiforrt 1.6-os, amivel meg mindenki azt írja, hogy igen lomha. XEP14-hze képest mennyire az? Mert nekem az elég. Nyilván szeretnék pörgősebbet, gyorsabbat, de mint tudjuk, annak komoly ára lehet. Dízel teljesen kizárt. Napi használatban lenne, asszonyka hajtaná többet, kb. 2 x 25km távra, de viszonylag lassú tempóban. Ezért is úgy érzem, hogy a turbónak nem tenne jót a dolog.

Mit gondoltok, jó választás lehet az 1.6-os? Manuális klíma, tempomat van benne (radar sajnos nincs, ahogy digit klíma sem). 2011-es, 120e km, magyarországi. 

A másik 1.4 szívó (turbó nélkül), az ugye 101 LE, de digit klíma, csak 58e km! és szintén 2011-es, szintén első tulaj, hazai. Ez egy elég megbízható motor, tudtommal. Munkába járásra és évente 1 nagyobb (5-600 km) útra tengerre és 4-6 kisebb (200-300 km) útra ez nem lehet rossz.

Link to comment
Megosztás:

Sok a tévhit a "gonosz" turbóról :)

2011es a kocsim es köszöni jól van a turbo, ellenben más nem csak turbora jellemző dolog már cserelve lett.. Pl szelepfedel vakummmebran miatt (hasonló ára van mint  a turbonak..) viztartaly, vizcsovek feszítő rugók.. 

A turbora figyelve - hidegen nem taposni majd hosszabb vagy nagyobb sebesseg utan hagyni alapjaraton legalább addig mig onvedelembol magasabb alapjaraton tartja a fordulatszamot, éves vagy 10ezrenkent olajcsere - pont nem kell tőle felni. Ellenben a nagyon zöld emissziós szívómotorok, alul lomhán felül zabálva a kopogasos egesukkel es a csak 5 sebesseges valtojukkal, palyan 130-140es tempónál 4000et üvöltve.. Hát nem kéne. 

Módosítva : Alientwo
Link to comment
Megosztás:

On 2019. 03. 25. at 16:36, Alientwo írta:

Sok a tévhit a "gonosz" turbóról :)

2011es a kocsim es köszöni jól van a turbo, ellenben más nem csak turbora jellemző dolog már cserelve lett.. Pl szelepfedel vakummmebran miatt (hasonló ára van mint  a turbonak..) viztartaly, vizcsovek feszítő rugók.. 

A turbora figyelve - hidegen nem taposni majd hosszabb vagy nagyobb sebesseg utan hagyni alapjaraton legalább addig mig onvedelembol magasabb alapjaraton tartja a fordulatszamot, éves vagy 10ezrenkent olajcsere - pont nem kell tőle felni. Ellenben a nagyon zöld emissziós szívómotorok, alul lomhán felül zabálva a kopogasos egesukkel es a csak 5 sebesseges valtojukkal, palyan 130-140es tempónál 4000et üvöltve.. Hát nem kéne. 

De ugye a turbó mellett a hűtésrendszere is más ha jól rémlik a turbós motoroknak )komplex, pl kettős jeladók és termosztát), és a kuplungcsere sem 60-80k a kettőstömegű miatt mint egy szívő 1.6 esetében (hanem 250)... Jól tudom? 

Link to comment
Megosztás:

Persze, hogy más, költségben nagyságrendben valóban max a kettőstomegu dobhatja meg, ha hagyod magad megvezetni a bevétel orientált markaszervizes "szakembereknek", valójában sokkal kisebb rezonanciat olt ki egy benzinesnel mint egy dieselesnel-kevesbe használodik, ha nem durvan rugta neki a gazdaja, ha nem vontatott rendszeresen es társai akkor közel sem indokolt egy kuplung cserenel ennek is a  feltétlen csereje.. 

Szintén saját tapasztalat, 167ezernel nem falabbal es egetesig csusztatgatott kuplunggal semmi rendellenesség sincs. 

Kicsit olyan partalan vita ez a turbo rinya azoktól akiknek még sosem volt turbós autója, mint a nagyobb kategóriák ellen felhozott abban tobb minden tonkre is mehet érv. Ami egyrészt közel sincs így, másrészt a napi használatban az a plusz vezetési es kenyelmi komfort bőven kárpótol, h pl 10 évente belefér neadj isten turbo csere. (hozhatnam a premium vs. Kínai vagy kormoran es egyeb gumik példáját, mindkettő gurul es megis van köztük 50% ardifi jó esetben még el is megy a kinai annyit kmben mint a prémium, max kicsit hangosabb, esőben idealis drift auto lesz vele a gep, az elso faag kivagja az oldalat, az elso satu utan rázni fog - feltéve ha sikerült megallni az autohossznyi fektavolsag különbségek miatt cserebe olcsó, de napi szintre 3 ev tavlatra lebontva vicces az ár difi) 

Módosítva : Alientwo
Link to comment
Megosztás:

On 2019. 03. 28. at 8:29, Alientwo írta:

Persze, hogy más, költségben nagyságrendben valóban max a kettőstomegu dobhatja meg, ha hagyod magad megvezetni a bevétel orientált markaszervizes "szakembereknek", valójában sokkal kisebb rezonanciat olt ki egy benzinesnel mint egy dieselesnel-kevesbe használodik, ha nem durvan rugta neki a gazdaja, ha nem vontatott rendszeresen es társai akkor közel sem indokolt egy kuplung cserenel ennek is a  feltétlen csereje.. 

Szintén saját tapasztalat, 167ezernel nem falabbal es egetesig csusztatgatott kuplunggal semmi rendellenesség sincs. 

Kicsit olyan partalan vita ez a turbo rinya azoktól akiknek még sosem volt turbós autója, mint a nagyobb kategóriák ellen felhozott abban tobb minden tonkre is mehet érv. Ami egyrészt közel sincs így, másrészt a napi használatban az a plusz vezetési es kenyelmi komfort bőven kárpótol, h pl 10 évente belefér neadj isten turbo csere. (hozhatnam a premium vs. Kínai vagy kormoran es egyeb gumik példáját, mindkettő gurul es megis van köztük 50% ardifi jó esetben még el is megy a kinai annyit kmben mint a prémium, max kicsit hangosabb, esőben idealis drift auto lesz vele a gep, az elso faag kivagja az oldalat, az elso satu utan rázni fog - feltéve ha sikerült megallni az autohossznyi fektavolsag különbségek miatt cserebe olcsó, de napi szintre 3 ev tavlatra lebontva vicces az ár difi) 

Vita vagy nem vita, de a világhálón olvasgatva a kis turbós motorokról sok jót nem olvasni (Ecoboost, TSI...). Továbbá ugye egy átlagos magyar család esetében (akik Opel-t biztosan nem a vezetés élményéért nézegetnek) nem tudom hogy egy autóvásárlás kapcsán az autó teljesítménye hányadik helyen szerepel a biztonságosság és a minél olcsóbb fenntarthatósági szempontok mögött. A turbó motorok olyanok mint a Romet, amíg nincs vele baj tökéletesek, aztán jön a fekete leves ha egyszer hozzá kell nyúlni (bár a Romet-hez legalább olcsó volt az alkatrész és a szerelhetősége se volt egy nagy kihívás). Arra gondolok, hogy egy átlag családnak nagyon nem mindegy hogy egy esetleges turbó meghibásodás, egy mezei kuplung csere mekkorát rúg bele a szűk költségvetésbe. A parttalan rész ebből inkább csak az, amikor egységnyi összegnél próbálom lebeszélni a területemen dolgozó emberkéket, hogy az 1,2 millióért ne egy 15-16 éves 320d-t vegyen, inkább valami hétköznapi benzinest 10 év környékén, mert jöhetnek olyan költségek amik nem szükségszerűek ahhoz hogy legyen egy autója A-ból B-be eljutni, és legalább nem fogja az éves költségvetésüket bedönteni csak hogy autóba üljenek. Én így látom ezt... 

Link to comment
Megosztás:

Természetesen mindenki olyat vegyen amire szüksége és amire pénze van.

A TSI-kel és több közvetlen befecskendezésű turbó motorokkal komoly baj van természetes jelenség a koromképződés a szelepeknél - szívócsatornán, amikről karbantartás nélkül leválhatnak nagyobb darabok és azok már kárt tehetnek a hengerekben, hengerfejben. A J astra 1.4 turbómotorja nem közvetlen befecskendezésű, ezért vállalható bátran.

A turbo diesel egy más kategória az egy időzített bomba szerviz szempontból és nem is kell öregnek lennie.. már egy 5 éves diesel autónál is sok városi üzemmel több százezres tétel a részecskeszűrő cseréje és akkor a többiről még nem is beszéltem. (a bmw felárakról inkább nem is beszélve)

A fentiek miatt írtam, hogy a J astra 1.4turbó motorjától nem kell félni. Ki kell próbálni milyen vezetni mi a különség, aztán kalkulálni az esetlegesen (valóban) várható szerviz differenciát.

(vezetésre ég és föld, közel alapjárattól már 200nm-es nyomaték jelentkezik, nagy általánosságban 3500 fölé felesleges forgatni, csendes suhan, klímát nem érzi meg és még 6. sebességben is marad nyomaték előzésre pályán)

Ami becsapós.. az új szívómotorok sem "egyszerű" problémamentes motorok, mint utaltam rá.. hogy teljesítsék a szigorú emisszíiós elvárásokat, alapjáraton szegénykeverékkel kopognak és a teljesítményüket is csak nagyon forgatva adják le, ott azonban a fogyasztás már közel sem baráti és az általánosan nagyobb fordulatszám miatt akár előbb előjöhetnek olajfogyás tünetek mint a turbósnál..

A többi alkatrész pedig ugyanolyan drága már ezekhez a kocsikhoz akár szívó akár turbó.

Módosítva : Alientwo
Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.