Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA J-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


forumadmin

Recommended Posts

Szia!

Ha mindenáron ragaszkodsz a dízelhez (ez nyilván ízlés dolga) szerintem várd meg amíg rendelhető lesz az új 1.6-os dízelmotor (B16DTH) az Astrakhoz. Kicsit ugyan kisebb a teljesítménye (136 LE, 320 Nm), de cserébe halkabb, modernebb, takarékosabb és nem utolsó sorban olcsóbb is. Az új Meriva már rendelhető ezzel a motorral és az újságírók is egész jókat írtak erről a motorról.

Itt van a tavalyi angol nyelvű sajtó közlemény: http://media.gm.com/content/media/intl/en/opel/vehicles/astranew/2009.detail.html/content/Pages/news/intl/en/2013/opel/11-11-astra-1-6-turbodiesel.html

Módosítva : kovacsr
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ha mindenáron ragaszkodsz a dízelhez (ez nyilván ízlés dolga) szerintem várd meg amíg rendelhető lesz az új 1.6-os dízelmotor (B16DTH) az Astrakhoz. Kicsit ugyan kisebb a teljesítménye (136 LE, 320 Nm), de cserébe halkabb, modernebb, takarékosabb és nem utolsó sorban olcsóbb is. Az új Meriva már rendelhető ezzel a motorral és az újságírók is egész jókat írtak erről a motorról.

Használtban gondolkodok. Az mire elérhető lesz árban is használtan, az több év. És az első szériából nem biztos, hogy érdemes venni...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A 2.0 CDTi motorokkal mik a tapasztalatok?

Az 1.7 kicsinek tűnik nekem, de a 2.0-ás 160Le-je már elég egy sportstourerba.

Szevasz Imy,

Decemberben vettem egy 2.0 cdti st-t, azóta egyfolytában vigyorgok vezetés közben.

Én is 1,4-ből ültem át, hát mit ne mondjak, nem semmi. Elég jó nyomatéka van, már alacsony fordulaton is, lefulladásra nem hajlamos. Ami furcsa egy kicsit, hogy a váltó áttételek elég hosszúak, de meg lehet szokni. (130-nál 2100-at forog 6-ban). A hátsó üléssorba ülőknek beszállásnál figyelni kell, mert az ülés, és a B oszlop közötti távolság kicsi, de beülve, már van elég hely, hozzáteszem nem fekve vezető típus vagyok. A csomagtér nagyon jól használható, és elég nagy a maga 500 literével. Menetzaj alig hallható, a motorzaj is elenyésző, ami menet közben beszűrődik. Hideg indításnál kicsit kerregő hangja van, de ha bemelegszik szépen elcsendesül. Használtan vettem, egyből lecseréltettem a komplett vezérlést, ( szíjak, görgők, vízpumpa, olaj, és a szűrők) így indulok neki a következő éveknek.

Összegzés:nekem tetszik.

Üdv.

Gábor

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 6 months later...
A véleményetekre lenne szükségem. Le szeretném cserélni a mostani Opel Astra H 1.7 CDTI autómat, egy újabb típusra az Astra J-re. A kérdés az lenne,hogy érdemes-e venni CDTI-t vagy legyen Benzines, esetleg Turbó benzines... Ami fontos,hogy városban van használva többet a kocsi, ritkán évi 2-3-4x nagyobb utazásra vidéken. Én egy Astra J turbóbenzinesen gondolkozom 1.4 vagy sima 1.6.
De láttam CDTI-s 1.7-est is,de mivel inkább városba használom, félnék,hogy a részecskeszűrő hamar tökremenne..
Köszönöm a válaszokat!
Mit gondoltok melyiket érdemes, ezen szempontok alapján?
Link to comment
Megosztás:

A véleményetekre lenne szükségem. Le szeretném cserélni a mostani Opel Astra H 1.7 CDTI autómat, egy újabb típusra az Astra J-re. A kérdés az lenne,hogy érdemes-e venni CDTI-t vagy legyen Benzines, esetleg Turbó benzines... Ami fontos,hogy városban van használva többet a kocsi, ritkán évi 2-3-4x nagyobb utazásra vidéken. Én egy Astra J turbóbenzinesen gondolkozom 1.4 vagy sima 1.6.

De láttam CDTI-s 1.7-est is,de mivel inkább városba használom, félnék,hogy a részecskeszűrő hamar tökremenne..

Köszönöm a válaszokat!

Mit gondoltok melyiket érdemes, ezen szempontok alapján?

Minimum az 1.6-ost ajánlom, a sima szívó benzinesből, nincs turbó nem kell 100 ezer után felújítani, van bent elég erő, az eddigi tapasztalatok szerint az 1.4 turbó hiába hangzik jól elég gyengére sikerült.

Az A16XER a Z16XER H astra motor továbbfejlesztett változata, nem sok dolog változott, csak annyi, hogy jobb euro besorolást kapjon, ez volt a legmegbízhatóbb motor a szériában, tudok olyanról is ami 600 ezredik km-t tapossa és csak egyszer volt bontva, de akkor sem volt felújítva.

Persze ezt mindenki maga dönti el.

Teljesítmény szempontból azt ajánlom ülj be mind a 3 fajtába, beleértve a dízelt is, illetve az 1.6 turbóst is, és próbáld ki, sokat dob majd a döntéseden.

Az XER motort könnyen ki lehet hozni 6.5-6.8-as fogyasztásra, a turbóssal bőven 7 felett kell számolni, ezt hosszabb távra értem, tehát 1-1,5 litert városi használat mellett még hozzáadhatsz.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Minimum az 1.6-ost ajánlom, a sima szívó benzinesből, nincs turbó nem kell 100 ezer után felújítani, van bent elég erő, az eddigi tapasztalatok szerint az 1.4 turbó hiába hangzik jól elég gyengére sikerült.

Az A16XER a Z16XER H astra motor továbbfejlesztett változata, nem sok dolog változott, csak annyi, hogy jobb euro besorolást kapjon, ez volt a legmegbízhatóbb motor a szériában, tudok olyanról is ami 600 ezredik km-t tapossa és csak egyszer volt bontva, de akkor sem volt felújítva.

Persze ezt mindenki maga dönti el.

Teljesítmény szempontból azt ajánlom ülj be mind a 3 fajtába, beleértve a dízelt is, illetve az 1.6 turbóst is, és próbáld ki, sokat dob majd a döntéseden.

Az XER motort könnyen ki lehet hozni 6.5-6.8-as fogyasztásra, a turbóssal bőven 7 felett kell számolni, ezt hosszabb távra értem, tehát 1-1,5 litert városi használat mellett még hozzáadhatsz.

Nem tudom milyen 7 liter feletti fogyasztásról írsz turbós esetében. Én 7.2vel járok városban, hosszú távon pedig 6-6.5 az átlag.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem tudom milyen 7 liter feletti fogyasztásról írsz turbós esetében. Én 7.2vel járok városban, hosszú távon pedig 6-6.5 az átlag.

Bocs, nem voltam teljesen egyértelmű, a végén már 1.6-os motorra értettem amit írtam, neked 1.4-es turbósod van, én az 1.6 turbóra értettem!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Egy Opel Astra J-hez keresek Európa térképcsomagot. Navi 600-as a rendszer, de a navi 900 európa térképpel is működik. Az enyémben sajnos csak németországi van és a napokban megyünk utazni. Sehol sem tudok 2-3 hétnél korábban ilyen térképhez jutni.

Ha van ilyen térképetek (SD kártyás) és egy hétre kölcsön adnátok, akkor egy méltányos összeggel tudnám ezt honorálni és persze a teljes árát is letenném kaucióba.

Köszönöm előre is a segítséget!

S

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Hát én vidéken látok, de nem sok áll belőlük. ;)

Mindegy, lefoglalóztam egy 2011-es 1.7D SportsTourert.

itt Bp-n sok kombi futkozik, cégesnek veszik őket, elég sok van belőlük.

most már nálunk is több Opel van, (idén április óta lehet nálunk Opelt rendelni), szeptemberig egyedüliként ácsorgott az enyém a mélygarázsban, de most már egy Mokaa és két kombi Insignia is van

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

itt Bp-n sok kombi futkozik, cégesnek veszik őket, elég sok van belőlük.

most már nálunk is több Opel van, (idén április óta lehet nálunk Opelt rendelni), szeptemberig egyedüliként ácsorgott az enyém a mélygarázsban, de most már egy Mokaa és két kombi Insignia is van

:)

Nálunk is egyel több lesz jövő hét végén.

Itt vidéken nincs sok új astra, de Bp-en tényleg több van.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Gratulálok. Sok balesetmentes kilómétert hozzá.

Egyébként bővebb infó az autóról?

Ennyit tudok.: http://ecat24.com/opel/catalog/vindecode/W0LPD8EG5B8037555 Megnéztem, tetszik, 116e km van benne...Németországból behozott. Nekem tetszik.

Hétvégén lesz nálam... Egy kérdésem lenne itt tettem fel:http://www.opelforum.hu/topic/1592-egyeb-cseveges/?p=1011516

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Hi

J-s astra kombit vennék mire kell odafigyelni,vagy mit érdemes megnézni ?

http://ww3.autoscout24.de/classified/262283890?asrc=st|as Ő a kiszemeltem.

Ne is haragudj, de ez az autó elég... inkább nem írom le :)

Szerintem keress másikat! Biztos hogy dohányzó volt! Felszereltsége sem az igazi, de lehet valakinek ezek nem számítanak! Az enyém különbül néz ki 160.000 km után :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Sports tourer-t akarok vásárolni 1.7 dizel vagy 1.4 turbó benzines motorral. Érdeklődnék milyen típushibákkal számolhatok mindkét motornál,és magával az autóval kapcsolatban? A dízel motor DPF-s -e? (regeneráló folyadék). 1 éveseket nézegetem,cosmo felszereltséggel,max 20-30 ezer kilométerrel.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.