Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA J-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


forumadmin

Recommended Posts

On 2015. 12. 22. at 11:42, sulep írta:

Szerintetek Opel Meriva 1.4 120 turbo-ba mennyire lehet jó az Eni iSint MS 5W30-as olaj? Elvileg teljesíti a dexos 2 szabványt de mégis mennyire mondható jónak az Eni olaj? Nagyon jó áron lehet hozzájutni olajos webshopokban (4l kb 5.600 Ft). Sose használtam még ilyet egy korábbi autómnál sem. Eddig GM, Castrol, Shell és Valvoline amiket használtam. 

igaz nem ide való a téma de majd a modik átteszik:

A Meriva-d a legolcsóbb volt a polcon amikor megvetted?

Akkor most miért tennéd bele a legolcsóbb olajat?

én a Z17DTH-ba (290ekm) a Y17DT-be(kb 700ekm) és a B14NET-be(24ekm) is csak Mobil olajat teszek eddig nagyon jó ajánlom.

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 12. 16. at 16:43, helgi írta:

Szeva Mindenkinek!

G szedánról mennék át J szedánra, 1,6 benzin.

Tapasztalatok: fogyasztás, felszereltség, stb

 

Előre is kösz!

A G Astra sedan nagyon szépen megrajzolt autó volt most jöhet a J :) ügyesen kihagyod a H sedan-t ami formailag nem sikerült jól.

én nem venném szívó motorral. az enyémben B14NET-van ami a 140LE turbó benzines 1,4-es és tökéletes, nagyon csendes autó. Autópályán tudja az 5,1-es fogyit 120-al 140-nél olyan 6,3

városban pedig nekem 7 fölé még nem ment. A nagy átlag olyan 6,5-6,7.

felszereltség itt van, ez egy Cosmo+ és van hozzá OpelFlexCare 120.000km 2+2év gari :) nem is adom olcsón mert nagyon jó autó

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_j/opel_astra_j_sedan_1.4_t_cosmo-9650255

 

Ha veszel:

-csak xenon AFL+ automata távfény kanyarkövetés világítási kép változtatás

-a navi950 egész jó csak a TMC itthon nem megy a címbeadás lassú a tekerőgomb miatt

-parkoló radar szuper, de behúzott kéziféknél is sípol amikor ugye az autó nem gurul közelebb a kapuhoz

-esőérzékelő remek

-kormány- és ülésfűtés legyen

-ha téli nyári komplett kerék garnitúrát szeretnél a nyomásérzékelős szelepek miatt drága (kb 200-250eFt a négy kerék)

-komfort ülés 2 legyen benne :)

nagyon szerethető autó igazán csendes kényelmes nagy csomagtartóval csak belóg a zsanér...hajrá

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

BUÉK!

 

Köszi a választ, és a hirdetést. Valami ilyenben gondolkodom, de csak a nyáron, ha addig tartod. Az enyém, amit el szeretnék adni, egyenlőre romokban, mert karácsonyi ajándéknak kaptam egy Suzukit a csomagtartóba, kb 80-90-nel.

A szívó motor még kérdés, én ezt ismerem. A turbóstól kissé tartok - szervíz, hiba forrás, stb.

 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
5 órája, Kormix85 írta:

Rövidebb távokra,és maximum hétvégente hosszabb utazásra családi autónak.

Ha nem vagy száguldozós típus, én mindenképp a szívó benzinest ajánlanám. Biztos jó a turbó motor, gondolom élvezetesebb vezetni, de több hibalehetőség is van benne, illetve használtnál már vásárláskor ott a kockázat, még ha szervizkönyves is, nem tudhatod, az előző tulaj hogy bánt vele.

Link to comment
Megosztás:

On 3/7/2016 at 21:46, retfirD írta:

Ha nem vagy száguldozós típus, én mindenképp a szívó benzinest ajánlanám. Biztos jó a turbó motor, gondolom élvezetesebb vezetni, de több hibalehetőség is van benne, illetve használtnál már vásárláskor ott a kockázat, még ha szervizkönyves is, nem tudhatod, az előző tulaj hogy bánt vele.

Szívó benzinesből mindenképpen az 1.6-ot kell venni... Az 1.4 még a G astrákba sem volt egy erőművész.

Amúgy meg nem értem, hogy minek kell félni a turbotól. Okés, hogy tönkremehet, de nélküle nincs erő. És az 1500kg+ kocsihoz kell(ene) az erő.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most tervezek venni egy új 1.6 sedan J Astrát, a kérdésem a következő, hogy az ablak körüli díszcsíkot (krómkeret) meg tudom-e valahol venni külön, és nem a gyárból rendelni? Az eladó azt mondta, hogy csak úgy juthatok hozzá, hogyha a gyárban rakják rá és külön nem tudok venni, ami nekem furcsa mert azért nem idei kiadású már ez a masina. Ha valaki valamilyen megoldást tud az kérem írja le nekem, én arra gondoltam elsőként, hogy valamilyen tuning műhely is tud rá csinálni, de sajnos nem vagyok otthon ebben a témában. Ja és az sem ártana ha olcsóbb lenne, mint a gyári 138.000 Ft.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Hi Misi,

Kromcsik szerintem is kell az ablakhoz  lehet venni utollag is fillerekert pl. ebay utangyartottat,hogy milyen eloben azt nem tudom....

Szemelyes velemeny,ne vedd az 1.6 os szivo motorral.Autopalyan 130 nal mar 3500 rpm el erolkodik,gyenge penge.....

Min.1.4 turbo......

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2016. 03. 14. at 12:31, Misi83 írta:

Sziasztok!

Most tervezek venni egy új 1.6 sedan J Astrát, a kérdésem a következő, hogy az ablak körüli díszcsíkot (krómkeret) meg tudom-e valahol venni külön, és nem a gyárból rendelni? Az eladó azt mondta, hogy csak úgy juthatok hozzá, hogyha a gyárban rakják rá és külön nem tudok venni, ami nekem furcsa mert azért nem idei kiadású már ez a masina. Ha valaki valamilyen megoldást tud az kérem írja le nekem, én arra gondoltam elsőként, hogy valamilyen tuning műhely is tud rá csinálni, de sajnos nem vagyok otthon ebben a témában. Ja és az sem ártana ha olcsóbb lenne, mint a gyári 138.000 Ft.

Előre is köszönöm a válaszokat!

MIért nem jó a fekete?

Amúgy ez felszereltségi szinthez volt.... Az alapokba nem került (selection, Enjoy)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Új vagyok itt, és rögtön szeretnék is tanácsot kérni. Idén szeretnénk autót cserélni egy Focus MK1 1.6-os kombit váltanánk le. Ez a motor a kasztnihoz elégséges, ezért szeretnék egy kicsit erősebb motorral szerelt autót venni. Eddig Mondeot nézegettem, de a használati szokásaink miatt a disel nem lenne megfelelő nekünk(évente kb 10-12000 km-t megyünk). Viszont a benzines meg ritka darab. Gyakorlatilag a középkategoriából alig lehet választani kombit ami nem disel- ezért szerintem maradunk kategorián belül. A Focus mellett nekem tetszik a J Astra is. Sőt jobban mint a Focus. A kérdésem az lenne- hogy 2 felnőt és 2 pici gyerek +csomagokkal az 1.6 T mennyire ajánlott? Vannak tipushibák vagy bármi egyébb ami jellemző a típusra? Vagy van olyan széria évjárat ami kerülendő? A szervizelések és alkatrészek mennyire húzosak?Nem vagyok egy száguldozó fajta. Nem gyorsulok lámpától lámpáig, de azért egy előzést sem szeretnék remegő lábbal befejezni:-)

A válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 05. 05. at 11:24, Mike81 írta:

Sziasztok!

Új vagyok itt, és rögtön szeretnék is tanácsot kérni. Idén szeretnénk autót cserélni egy Focus MK1 1.6-os kombit váltanánk le. Ez a motor a kasztnihoz elégséges, ezért szeretnék egy kicsit erősebb motorral szerelt autót venni. Eddig Mondeot nézegettem, de a használati szokásaink miatt a disel nem lenne megfelelő nekünk(évente kb 10-12000 km-t megyünk). Viszont a benzines meg ritka darab. Gyakorlatilag a középkategoriából alig lehet választani kombit ami nem disel- ezért szerintem maradunk kategorián belül. A Focus mellett nekem tetszik a J Astra is. Sőt jobban mint a Focus. A kérdésem az lenne- hogy 2 felnőt és 2 pici gyerek +csomagokkal az 1.6 T mennyire ajánlott? Vannak tipushibák vagy bármi egyébb ami jellemző a típusra? Vagy van olyan széria évjárat ami kerülendő? A szervizelések és alkatrészek mennyire húzosak?Nem vagyok egy száguldozó fajta. Nem gyorsulok lámpától lámpáig, de azért egy előzést sem szeretnék remegő lábbal befejezni:-)

A válaszokat előre is köszönöm!

Szia!

Az 1.4T - 140lovas változat is már kellemesen és dinamikusan mozgatja az autót. Az 1.6T fogyasztásban fixen többet kér, simán egy literrel lehet számolni, de ha sportosabb gépre vágysz akkor jó lehet. A sprintmonitor.de oldal jó irányadó fogyasztáshoz, szépen látszik, hogy a legtöbb 1.4 turbós astra 7-8l között van vegyes használatnál, ugyanez 1.6T-nél 8-9 de inkább 9 és felette.

Persze lehet szélsőséges értékeket behasalni, ha valaki kizárólag pályán használja és lábujjal pöcögteti a gázpedált és riadtan felvált 2000 alatti fordulatszámnál, de valljuk be, a valós felhasználása nem ez az autóknak főleg nem MO-n. (a tartós alacsony fordulatszám pedig idő előtt kinyírja a kettőstömegűt, valamint ebben a tartományban nem a legjobb az égés és kormolás - kokszolódás indulhat el a motorban - ez magával hozza, hogy idő előtt kéne olajat cserélni.. persze mivel sokan úgy vannak vele, hogy a kocsi mutatja, hogy váltani kell felfelé, akkor lehet is. Persze, csak az esetleg önmegtartóztatott 1 liter spórolás kőkeményen visszaüt egy kettőstömegű - kuplung kombo cserénél. Évi 10-15 ezres megtett km-nél nem igazán éri meg ezen a fél literen - literen spórolgatni.

Ezzel le is írtam mire kell figyelni a kis turbós kocsiknál. Amit az opel rovására írok, azok a hitvány műanyag anyagok a vízcsövek tövénél, a termosztátháznál, valamint a szimeringekre is ajánlott kapásból ránézni. (főtengely - turbócső - ha olajnedvességet látsz körülöttük - alulról is megnézve, akkor csere, szerencsére pár ezer forintos tétel)

(nálam speciel 8.2 - 8.6 között mozog nagy átlagban az átlagfogyasztás 1.4T SportsTourer-el, sok rövidtávval és dinamikus vezetéssel)

Az autó nagyon nehéz, több mint 200kg-val nehezebb (~1500kg - felszereltségtől motortól függően, akár közel 1600 kg is lehet), mint a konkurencia szintén kombi modelljei (focus-golf pl.), az új "K" astra legnagyobb változása épp ez, hogy leküzdötték a kocsi tömegét.

 

Összeségében egy jól vezethető nagyon jó futóművel rendelkező kényelmes utazó autó, minőségben is jó, de a motortérben a műanyag - gumi alkatrészeket nagyon elspórolták és tüzetesen érdemes átnézni, ha erre esik a választás. (a vízcső csatlakozási pontjaira különösen felhívom a figyelmet minden 1.4T - 1.6T-vel rendelkező opelesnek, ugyanis a műanyag hasad szét a gumi végén és ez szerencsétlen esetben megtörténhet menet közben.. utána pedig mehet trélerre.. nálam szerencsére épp a szervizben ért hozzá a szervizes és ott hasadt el és spriccelte ki a hűtővizet.. tehát ha olyan helyen vagyunk ahol számított körülmények között nem nagy baj ha megtörténik. néha mozgassuk meg kézzel.. )

Szervizes info, hogy pl a főtengely szimering a legújabb K sorozatú astránál, új pár ezer km-es autóknál is előfordul, hogy engedi az olajat és nedves tőle a motor alsó fele, ami szomorú..

Az előző autóm (focus - 2.0 benzin) 16 éves korára is patyolat száraz volt és sehol nem volt olajfoltos.. arról nem beszélve, hogy a gyári vízcsövek és szimeringek voltak még az autóban mikor eladtam. Na az opelek nem ilyenek. :(

A gyári GM 5w30-as dexos2-es olaj helyett, pedig ajánlott valami jobb.. akár a castrol megfelelő dexos2-es vagy amit én használok Motul dexos2-es olaja.

(a gyári olajnál hallhatóan hangosodott a motor járása 6-7ezer km-nél, igaz sok a rövidtáv és 10ezrenként ígyis - úgyis cserélek olajat, kíváncsi leszek a motul olajnál hallok-e hangosodást)

Módosítva : Alientwo
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Köszi a részletes és kimerítő választ! Nekem a szívem vágya egy MK4 Mondeo volt. De ilyen felhasználásra nem szabad dieselt vennem. Ezért jöttek képbe a benzines kompaktok és így  a J Astra is . Csak az a bajom hogy nem nagyobb a hely benne a mostani autónknál, sőt lehet kisebb is. Nézegettem az Insigniákat is de azzal is kb ugyan ez a helyzet.  Szóval ugyan ott vagyok ahol a part szakad:-( Néztem újabb Focusokat is de azokhoz képest nekem az Astra és annak a kidolgozottsága jobban tetszik. Nehéz döntés lesz ez. De olvasgatom a fórumot, és gyűjtöm az infókat :-)

Módosítva : Mike81
Link to comment
Megosztás:

19 órája, Mike81 írta:

Szia!

Köszi a részletes és kimerítő választ! Nekem a szívem vágya egy MK4 Mondeo volt. De ilyen felhasználásra nem szabad dieselt vennem. Ezért jöttek képbe a benzines kompaktok és így  a J Astra is . Csak az a bajom hogy nem nagyobb a hely benne a mostani autónknál, sőt lehet kisebb is. Nézegettem az Insigniákat is de azzal is kb ugyan ez a helyzet.  Szóval ugyan ott vagyok ahol a part szakad:-( Néztem újabb Focusokat is de azokhoz képest nekem az Astra és annak a kidolgozottsága jobban tetszik. Nehéz döntés lesz ez. De olvasgatom a fórumot, és gyűjtöm az infókat :-)

Szia!

Kombi hely kínálatban minimális különbségek van astra-focus-golf-ceed- stb között.

Az octavia kombi valószínű nagyobb, azonban ott a TSI motorokkal vannak komoly gondok (100ezrenként kb, hengerfejlevétel.. pucolás, szelepfészek takarítás stb stb.. mivel a közvetlen befecskendezés miatt szépen képződik belül a korom.. ) (megnyugtatásul az opel 1.4 turbósa nem közvetlen befecskendezéses :) legalábbis a J astrában használt, pl az 1.4NET motorkódú)

A francia autóktól pedig idegenkedem, aki isteníti pl a 307SW-t, talán ez a hosszított 7 személyes kombi elnevezése, fura mód elég gyakran mászkál szervizbe.. (valamint nem tudnék megbékélni azzal, hogy teljesen normálisnak tartják, hogy új koruk óta fixen fogyasztják az olajat a benzines motorjaik is)

Ha nagyobb kell akkor valóban nagyobb kategóriát érdemes nézni. Mondeo - Insignia - Accord - Avensis - Mazda6 sőt nem vetném el az egyterűeket sem, pl. SMax - Galaxy. Vannak ezekből benzines motorok a piacon (min. 2.0 szívó ajánlott ezekhez az autókhoz) de valóban ritkábbak.
Céges autókban pedig ebben a kategóriában kevesebb a kombi (és a benzines)

(szintén MK4 mondeon - 2.0 / 2.5T vagy mazda6 GTA 2.5 autókban gondolkodtam sokáig és nézegettem a piacot, de nagyon kevés van belőlük, ami volt is vagy automata volt, vagy a bevallott km is 2-essel kezdődött, mellé elég túlárazottnak is tűntek a korukat és a beletekert km-eket nézve, egy-két mondeót fel is hívtam és kiderült, hogy mégsem tulaj hanem nepper, nem tudott lényegi infókat, a vezetett szervizkönyv utolsó bejegyzése is évekkel ezelőtt történt, németből behozott stb.. feladtam.. élvezném a nagyobb motort, de kipróbáltam az 1.4 turbót és meggyőzött, hogy teljesen jó a dinamikája, a hely nálam nem feltétel volt, csak hasznos, így sok autó után a J astra kombi mellett tettem le a voksom :)  főleg, hogy szerintem J astrának, sőt.. más autónak is a kategóriában vagy a 3 ajtó, vagy a kombi kivitel áll jól :) ) Utólag nem bántam meg a kis műszaki idegesítő dolgokon túl sem és valószínű újra így döntenék. Alkatrész árakban pedig szerencsére kommersz autó lévén olcsóbban megúszható minden mint egy kategóriával feljebb. :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok! Én egy Ford Fusion 1.4   80 LE 2006 benzinest szeretnék lecserélni egy Astra 1.4 turbós benzinesre. Azt gondolom hogy nagy ugrás lesz, és ég és föld a két kocsi,de használtan venném amitől tartok egy kicsitopel_astra_j_1.4_t_cosmo_34ekm_plusz__na  Erről volna szó.Szerintetek?

Módosítva : penell
Link to comment
Megosztás:

13 órája, penell írta:

Sziasztok! Én egy Ford Fusion 1.4   80 LE 2006 benzinest szeretnék lecserélni egy Astra 1.4 turbós benzinesre. Azt gondolom hogy nagy ugrás lesz, és ég és föld a két kocsi,de használtan venném amitől tartok egy kicsitopel_astra_j_1.4_t_cosmo_34ekm_plusz__na  Erről volna szó.Szerintetek?

Csak nem látom, hogy miről. Alapfelszerelésűt ne vegyél, az jó tanács, érdemes a cosmokat nézegetni. Az enjoy és főleg a selection nagyon fapad.

Link to comment
Megosztás:

Háát nem tudom, lehet kb jó ár. De meg kellene nézetni szervizben alvázszám alapján, hogy mikor mennyi km-el volt szervizeltetve. Kb reális az ár, de ka 3-400e-el olcsóbb lene, akkor azt mondanám, hogy OK.

Én 1,5 éve vettem az enyimet akkor 2,5 évesen 3.0M-ért kombi, és kb ilyen felszereltséggel (ebben mintha nem lenne elektromos ülés, de nem biztos), annyi, hogy abban 1.7D (125le)  van benne, és 98e km-el.

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg tudták mondani....

Szerintem drága, de nem néztem, hogy jelenleg mennyiért mennek.

De most néztem, pl...: 1.7Diesel Igaz Enjoy-nak vín írva, de navi tolatóradar benne van, szóval nem enjoy. Igaz nincsen benne félbőr ülés és alu felni. De ezzel a motorral sem roszabb, mint a 1.4T-vel. 1.4T-vel mentem, engem nem nyűgözött le. 8L vagy felletti benzint megeszík símán... Vagy itt van egy cosmo a legigénytelenebb motorral. Ebben se turbó, se kettőstömegű nincsen.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.