Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA J-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


forumadmin

Recommended Posts

10 perce, penell írta:

Köszi a segítséget még körülnézek, és megpróbálok alkudni belőle.

Nincs mit. Alkudni kell belőle.

De nem nézel kombit, azaz sportstourert? Nekem volt 5 ajtós kocsim, és nyaraláskor mindig telipakoltuk barátnőmmel. Igaz ebben sem sok hely marad, de kényelmesebb.

Link to comment
Megosztás:

Amit linkeltél cosmo az lényegében nem az, írtam is nekik és a válaszuk a következő volt

Köszönettel vettem jogos  észrevételét. Valóban ,a magyar Cosmo felszereltség tartalmazza az Ön által említett króm csíkot,a nevezett autón azonban a krómcsík nem szerepel. Ennek az az oka,hogy némileg eltérő felszereltség specifikációval készülnek a járművek,attól függően,hogy melyik országba kerülnek először forgalomba. A krómcsíkon kívül még könyöklő, és visszagurulás gátló nincs az autóban, viszont a félbőr,17-es alufelni és kétzónás klíma extrákat az autó tartalmazza,ami a Cosmo felszereltség része.                 

Válaszom nekik.  Akkor lényegében ez nem cosmo csak tartalmaz cosmo felszereltséget is. Nem mindegy.  És amire már nem is válaszoltak kérdeztem tőlük hogy (milyen enjoy?)  És hol volt először forgalomba helyezve az autó?
 

 

Link to comment
Megosztás:

Még azt kérdezném meg, hogy beszéltem a Nyíregyházi Opel márka szervizel természetesen megnézik az alvázszám alapján a dolgokat és még ami hozzá tartozik 10000-Ft amit gondolom nekem kell ki fizetni. De mint mondták 1 év vagy 30000-km nél kel olaj és olajszűrőt cserélni meg talán  polennszüröt mondott de abban nem vagyok biztos. Mivel a kocsi 2015/3 és 33413-km van benne így ha nem volt cserélve olaj és a többi akkor nekem vagy a kereskedésnek kell állnia az olaj cserét? 

Módosítva : penell
Link to comment
Megosztás:

9 órája, penell írta:

Még azt kérdezném meg, hogy beszéltem a Nyíregyházi Opel márka szervizel természetesen megnézik az alvázszám alapján a dolgokat és még ami hozzá tartozik 10000-Ft amit gondolom nekem kell ki fizetni. De mint mondták 1 év vagy 30000-km nél kel olaj és olajszűrőt cserélni meg talán  polennszüröt mondott de abban nem vagyok biztos. Mivel a kocsi 2015/3 és 33413-km van benne így ha nem volt cserélve olaj és a többi akkor nekem vagy a kereskedésnek kell állnia az olaj cserét? 

Szerintem jobban jársz, ha te csináltatod meg valami megbízható szervizben. Lehet, hogy azt mondja a kereskedés, hogy kedvező x összegért (mondjuk kb. anyagárban) megcsinálják, de hogy az tényleg megtörténik-e vagy csak rámondják... Szóval ne kockáztass.

Link to comment
Megosztás:

21 órája, penell írta:

Még azt kérdezném meg, hogy beszéltem a Nyíregyházi Opel márka szervizel természetesen megnézik az alvázszám alapján a dolgokat és még ami hozzá tartozik 10000-Ft amit gondolom nekem kell ki fizetni. De mint mondták 1 év vagy 30000-km nél kel olaj és olajszűrőt cserélni meg talán  polennszüröt mondott de abban nem vagyok biztos. Mivel a kocsi 2015/3 és 33413-km van benne így ha nem volt cserélve olaj és a többi akkor nekem vagy a kereskedésnek kell állnia az olaj cserét? 

Talán volt szervizben, mert 30e km ideális eset, a computer maga számolja, nézi mindent az...

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

 

Én is egy ilyen Astrára tervezem lecserélni a jelenlegi 1.2-es Fiat Punto II-t.

Melyiket javasoljátok a következő felhasználásra: főképp városi autózás, hétvégente nagyobb távok (Pest - Szigetszentmiklós, néha Heves megye), egész éves kilométer megtétel kb 6000 km.

Árban talán olyan max 3 millióig mennénk el. Igaz most a használt autón van egy 2 milliáért, igaz 220 000 kilométerrel.

Köszönöm szépen.

 

U.I.: Igaz a vásárlás az kb ősszel lenne esedékes.

Apóséknak egy Corsájuk van, de inkább egy VW Golf VI-t javasolt. :D De nekem az Astra jobban tetszik.

Módosítva : spiky
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 08. 04. at 11:26, spiky írta:

Sziasztok!

 

Én is egy ilyen Astrára tervezem lecserélni a jelenlegi 1.2-es Fiat Punto II-t.

Melyiket javasoljátok a következő felhasználásra: főképp városi autózás, hétvégente nagyobb távok (Pest - Szigetszentmiklós, néha Heves megye), egész éves kilométer megtétel kb 6000 km.

Árban talán olyan max 3 millióig mennénk el. Igaz most a használt autón van egy 2 milliáért, igaz 220 000 kilométerrel.

Köszönöm szépen.

 

U.I.: Igaz a vásárlás az kb ősszel lenne esedékes.

Apóséknak egy Corsájuk van, de inkább egy VW Golf VI-t javasolt. :D De nekem az Astra jobban tetszik.

Sima 1,6-os, 116 lovas motorral

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2016. augusztus 22. at 13:59, sbalint írta:

Sziasztok! 

Tudnátok abban segíteni, hogy J Astra kihangosítot próbálom használni iphone 5S-es telefonnal, de nem működik. A kapcsolat megvan, a telefonkönyvem listázza is az autó de híváskor semmi nem történik. Mi lehet a probléma? 

Nekem iPhone 6-al, és a mostani 6s-emmel is megy gond nélkül. Korábbi androidos telefonaimmal is ment. (CD900-as egységem van)

Telefonon egy gyári visszaállítás? Hátha valami ott van elkutyulva...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Eléggé megtetszett a j astra sedan és mivel autóvásárlás előtt állok megnézem ezt a szériát is. Dieselt szeretnék, de amint felmentem a használtautóra csak 3db-ot találtam eladót. Benzinesből van több, de nagyrészt csak 0km es szalonból. A kérdésem a következő, miért nincs eladó használt j astra sedan diesel? Ennyire rossz autó lenne vagy annyira jó, hogy nem adja el senki? Utakon rengeteget látok, de eladót nagyon keveset.
Válaszokat köszi előre is.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. szeptember 17. at 18:04, dimrol írta:

Sziasztok!

Eléggé megtetszett a j astra sedan és mivel autóvásárlás előtt állok megnézem ezt a szériát is. Dieselt szeretnék, de amint felmentem a használtautóra csak 3db-ot találtam eladót. Benzinesből van több, de nagyrészt csak 0km es szalonból. A kérdésem a következő, miért nincs eladó használt j astra sedan diesel? Ennyire rossz autó lenne vagy annyira jó, hogy nem adja el senki? Utakon rengeteget látok, de eladót nagyon keveset.
Válaszokat köszi előre is.

Mert dieselből általában ST van. :)

Sedanból általában HU piacos kocsik vannak, amit nem nagyon akarnak eladni, mert nem sokat hajtják.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségetek kérném. Hamarosan egy Punto III Classicot (1.3JTD)-t szeretnék lecserélni a kiszemelt példány egy használt (2012-2014)  Astra J vagy Ford Focus lenne. Astra jobban tetszik és szimpatikusabb de elsősorban benzinest szeretnék (1.4/101LE) de ezt a motort minden tesztben szidták, hogy nagyon gyenge és rengeteget fogyaszt. Azonban nem szeretnék óriási motorral venni. A keret max. 3.2M HUF lenne és minél kevesebb km és minél fiatalabb évjárat. 

A fő kérdésem, hogy a nagy választékból melyik az a benzines motor ami már gond nélkül mozgatja az autót, megbízható és 6-8L-ből kijön az átlagfogyasztás? Érdemes Turbósat venni?

Megj: Tourer kizárva, kizárólag ferde-hátú jöhet szóba.

Köszönöm előre is a segítséget.

Módosítva : DaDa
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 09. 26. at 13:28, DaDa írta:

Sziasztok!

A segítségetek kérném. Hamarosan egy Punto III Classicot (1.3JTD)-t szeretnék lecserélni a kiszemelt példány egy használt (2012-2014)  Astra J vagy Ford Focus lenne. Astra jobban tetszik és szimpatikusabb de elsősorban benzinest szeretnék (1.4/101LE) de ezt a motort minden tesztben szidták, hogy nagyon gyenge és rengeteget fogyaszt. Azonban nem szeretnék óriási motorral venni. A keret max. 3.2M HUF lenne és minél kevesebb km és minél fiatalabb évjárat. 

A fő kérdésem, hogy a nagy választékból melyik az a benzines motor ami már gond nélkül mozgatja az autót, megbízható és 6-8L-ből kijön az átlagfogyasztás? Érdemes Turbósat venni?

Megj: Tourer kizárva, kizárólag ferde-hátú jöhet szóba.

Köszönöm előre is a segítséget.

Mi a gond a diesellel?

Jobb választás, mint a benzines. Legalább van nyomaték... Én ha már benzines turbósat nézegetek, akkor nem sokkal kényesebb a diesel. De Te tudod.

Ha nem szimpatikus az 1.7D (110Le@260Nm, 125Le@280Nm, 130Le@300Nm), akkor az 1.4T 140Le@200Nm vedd meg, tényleg az ajánlható. De hogy tényleg mennyiből jön ki.... Nézd meg, hogy az aláírásomban szereplő A17DTR is azért fogyaszt, mert nem könnyű a kocsi. A turbós benzines minimum 1-2l plusz, főleg ha keveset mész, akkor még több is.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

 

Végigolvastam a topicot, de azért lenne 1-2 kérdésem, hogy az alábbi jelenségek mennyire gyakoriak és mikor jelentkeznek:

 

- kevés km-es 1.4T 140 lovas autóban picit remeg a kuplung (lendkerék elhasalt volna ilyen hamar?)

- a vákuum membrán miatti szelepfedél csere (70e a fedél - max 10 a cseréje)

- hűtővíz csövek és termosztátház szivárgás

 

Turbo elhasalás, kettőstömegű csere kb. mikor esedékes? Olajat, szűrőt 10.000 km-enként cserélnék. Tudom hogyan kell bánni egy turboval, jelenleg turbo dízelem van (hidegen nem nyomni neki, 2500 fordulat alatt váltani (dízelnél legalábbis), beindítás után járatni fél percig legalább, nagyobb tempó után nem egyből leállítani, hanem hagyni hogy visszahűljön a turbo). Kettőstömegűnél pedig nem szabad túl alacsony fordulaton használni, mert az is nyírja keményen.

Mininum Cosmo felszereltségűt keressek?

Amúgy pesti vagyok, lenne az autó dugóban, lenne amikor szépen átsuhanok a városon (hajnalban, éjszaka). Ide nem jó a dízel. Néha megyek hosszú távra is, de nem ez a jellemző.

Amit keresek: minél fiatalabb és garanciális még (2014-2015 környékiek, 3 év a garancia?), kevés km-rel (max 20-30.000 km).

Cél: megbízható, kicsi szerviz igényű autó vásárlása, 100.000 km-ig ne igen kelljen a kötelezőkön felül hozzányúlni. Évente 15.000 km-t megyek, tehát vásárlástól számítva kb 4-5 év alatt érném el azt a futást. 3.5 millió Ft-ig mennék el.

Ha nem kapok megerősítést a kocsit illetően, akkor inkább új kocsit fogok venni 4.5 millió Ft-ig (Focus vagy Vitara).

Köszi!

Norbi

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olvastam az autónavigátor tesztjét miszerint az 1,6-os 115 LE-s motorral lomha az autó. Jelenleg egy 1.4-es 90 LE-s G Astrám van és valamikor tavasszal tervezem lecserélni. 55 évesen már nem szoktam gyorsulási versenyt rendezni egy-egy lámpaváltásnál, így a megbízhatóság nekem fontosabb. Ezért turbós motort nem szívesen választanék. Most az 1.6-os 115 Le-s szedán 3 799 000-ért van a márkakereskedőknél akcióban. Bár jelenleg még nincs meg rá a lóvé, de ha meglesz (tavasszal, vagy nyár elején), akkor pont ez az az ár, amit a jelenlegi kocsi beszámításával be tudnék vállalni. Szóval az a nagy kérdés, hogy mennyire lomhább a jelenlegi 1.4-es, 90 LE-s G Astrámnál? Mert ha nem olyan vészes, akkor ezzel terveznék. Bár nem tudom, hogy kb. fél év múlva még vihető e ezen az áron.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, ufonauta írta:

Sziasztok!

Olvastam az autónavigátor tesztjét miszerint az 1,6-os 115 LE-s motorral lomha az autó. Jelenleg egy 1.4-es 90 LE-s G Astrám van és valamikor tavasszal tervezem lecserélni. 55 évesen már nem szoktam gyorsulási versenyt rendezni egy-egy lámpaváltásnál, így a megbízhatóság nekem fontosabb. Ezért turbós motort nem szívesen választanék. Most az 1.6-os 115 Le-s szedán 3 799 000-ért van a márkakereskedőknél akcióban. Bár jelenleg még nincs meg rá a lóvé, de ha meglesz (tavasszal, vagy nyár elején), akkor pont ez az az ár, amit a jelenlegi kocsi beszámításával be tudnék vállalni. Szóval az a nagy kérdés, hogy mennyire lomhább a jelenlegi 1.4-es, 90 LE-s G Astrámnál? Mert ha nem olyan vészes, akkor ezzel terveznék. Bár nem tudom, hogy kb. fél év múlva még vihető e ezen az áron.

Fél év múlva elvileg már kifut a J.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.