Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA J-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok! Vettünk a párommal egy 1,4 j sport curer-t, nem turbós sima szivo. Meg nincs. Állunk az autó az okmány irodák miatt már nincs nyitva egyik sem. Kérdésem hogy mikor kellene vezérlést cserélni illetve kb milyen fogyasztást lehet elérni ezzel a motorral? Ahogy kinéz most Monor magassága ahova járok haza szóval napi 100 km 50 oda 50 vissza. Már leszoktam a versenyzésrol azért kellett mert jön a baba és kellett egy nagyobb biztonságosabb autó mint a 12 éves fiestank. :) 

koszi üdv Laci

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 12. 22. at 19:55, imy írta:

Ahogy írták akkor ne azt vegyél.

De a turbós benzinesnek sem jó, ami közvetlen befecskendezésű.

Akkor csak a szívó 1.4 vagy 1.6 ami neked ajánlott. Mást ne!

Az 1.4 Turbo nem közvetlen befecskendezésű (a K szériában már az tudtommal, de a J-nél még nem). Ha a közvetlen benzín-befecskendezős lenne, akkor nem lehetne rátenni LPG-t.

 

Módosítva : Norbi80
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

18 perce, imy írta:

Közvetlen befecskendezésnél 1500-2000Bar-ron fecskendezi be az üzemanyagot, az LPG meg a reduktor után gáz, ergo ezt akkora nyomásra összepréselni nem tudom hogyan lehetséges.

Ott még nem tart a technika, benzinmotoroknál legfeljebb 150 bar körül van a nyomás.

Pro és kontra:

http://www.lezo.hu/szerkezettan/hajtas/motor/benzin/kozvetlen-benzinbefecskendezes.pdf

Módosítva : HaPetya
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, atis c14se írta:

De akkor még a kérdés nyitott. Akkor most közvetlen befecskendezéses a J Astra 1.4T, vagy sem?

Hali!

Az alábbi szöveg szerint nem direkt, az én olvasatomban, hanem a régi motor egy jó turbóval.

One of the most successful, and “long-playing” series of supercharged engines in the European market is produced by Opel. Motors A14NET / A14NEL of atmospheric A14XER series differ, in fact, only by supercharged. The rest – is a simple and robust hardware, conventional distributed injection and a good turbine. And the power is of 118-140 liters. These engines are put in Astra, Meriva and Insignia since 2008.

Forrás: http://www.auctionexportblog.com/mostly-modern-gasoline-engines-are-with-supercharging-what-should-you-expect/

 

Üdv!

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

A14XER motorral kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni. A motor hideg időben (-5/-8 fok) indításkor reccsenő hangot ad ki magából kb 2-3 sec erejéig. Önindítóra gyanakszom, meg kenőanyag problémára (zsír?), mivel garázsban +5/+10 fokban indításkor nem produkálja a hangot. Csak hidegben, huzamosabb állás (minimum 8 óra) után. Ilyet tapasztaltatok már? Az autó nem Astra, hanem Corsa D, de mivel ilyen motorral szereltek Astrát is, gondoltam itt érdeklődök.

Módosítva : motorosgabor
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 12. 30. at 6:14, atis c14se írta:

De akkor még a kérdés nyitott. Akkor most közvetlen befecskendezéses a J Astra 1.4T, vagy sem?

100 %, hogy nem. Ez még szívócső befecskendezéses, ebből adódóan nem fog a szívószelep úgy koxolódni, mint a VW group 1.2 és 1.4 TSI-jeinél, amik közvetlen befecskendezéses turbós motorok.
Hogy aztán a K szériában és az új 1.6 Turbónál az Opel milyen megoldással küszöbölte ki, hogy a szívószelep ne koxolódjon, azt nem tudom ?! Bizonyára tanultak ők is az FSI és TSI motorok nyűgjeiből és eleve másképp tervezték az egész befecskendező-szívó rendszert.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 12. 28. at 18:15, Papplan írta:

Ezt mi indokolja?

2-3 éve tuti nem lehetett. Nekem korábban egy 1.6 FSI V Golfom volt és akkor érdeklődtem az átalakításról. Nem volt rá technika két helyen sem. Rebesgették, hogy fejlesztgetnek már hozzá rendszereket, de szinte mindegyik motorspecifikus (tehát gyártónként és motoronként egyedi a rendszer), és nem biztos, hogy az első közt kellene kipróbálni, forrja ki magát.
Az akkori rendszerek amúgy a használat során kb. 10-15 % benzínt is fogyasztottak a gáz mellé. Erre azért volt szükség, mert a közvetlenül az égéstérbe helyezett benzín-befecskendezőket gázüzemben (ilyenkor a benzín-befecskendezők ki vannak kapcsolva ugyebár) muszáj volt hűteni, különben károsodtak volna.
De ilyen rendszerekkel az autógyártók nem szarakodtak, mert az nem valódi LPG, ha benzín is kell mellé. Ezért nem is láttunk az utóbbi években gyári LPG-ket közvetlen befecskendezésű motoroknál. 

Most amiket hallok, illetve olvastam egy helyen, az arra az elvre épül, hogy nem gáz, hanem folyékony halmazállapotban kerül az LPG az égéstérhez.Ráadásul a folyékony LPG-t a benzníbefecskendező adagolja be. Az LPG nem a reduktorban, hanem itt az égéstérben alakul át gáz halmazállapotúvá. Ezzel elvileg az égéstér hűtése is meg van oldva, nem kell mellé benzín.
Ez most a legújabb. De hogy ez tartós-e, és mik a tapasztalotok róla, azt nyilván még senki nem tudja, annyira új a rendszer. Meglátjuk.
Bár a szívó benzínesek eltűnésével és úgy am block a hibridek és elektromos autók elterjedésével ezek szépen lassan ki fognak kopni.
Most láttam pl. a hahun, hogy 4-5 éves Opel Amperákat, 120-170.000 km futással tömegével árulnak 3.7 és 4.2 millió között. 40-50 km-t elmennek egy töltéssel, a legtöbb embernek tökéletes lenne munkába. És már elérhető áron vannak használtan. Újkori áruk 10-12 miska volt. Ezek a jövő, nem az LPG és hidrogén...

 

Link to comment
Megosztás:

Érthető a magyarázat, de kis kétkedéssel fogadom. Két spricc között többszörös idő telik el hőterheléssel, mint a befecskendezés/hütés/ideje. Tehát benzin üzemben is komoly hőt kell elviselnie a befecsinek. De nyilván a gyártók tudják, náluk a hőmérő.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
On 2017. 02. 05. at 23:46, repa írta:

Sziasztok,

1.6-os G Astra-mat szeretném lecserélni Astra J Sports Tourer-re, ezeket néztem ki:

 

A véleményetekre lennék kíváncsi.

Köszi,

Cs.

Elég nehéz autók, ezért rugalmassága miatt az 1,4 turbót választanám, persze manuális váltóval.
 

Link to comment
Megosztás:

Happy hír...!!!

A harmadikai akcióban leelőlegeztem egy 1.6 astra enjoy sedant. Metál fény+tolatóradar+árba alkudott LED-es nappali menetfény.
Tudom, hogy itt sokan lomhának tartják, de remélem annyira még a nagy súlyával is menni fog, mint amennyire a mostani 1.4-es G astrám.
Május 10-re van írva az érkezése, de a kereskedő szerint valamivel hamarabb is megjöhet.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

23 órája, ufonauta írta:

Happy hír...!!!

A harmadikai akcióban leelőlegeztem egy 1.6 astra enjoy sedant. Metál fény+tolatóradar+árba alkudott LED-es nappali menetfény.
Tudom, hogy itt sokan lomhának tartják, de remélem annyira még a nagy súlyával is menni fog, mint amennyire a mostani 1.4-es G astrám.
Május 10-re van írva az érkezése, de a kereskedő szerint valamivel hamarabb is megjöhet.

Gratula hozzá! Én is ilyet szeretnék magamnak, nézegetem már egy ideje... :) Megkérdezhetem mennyi lett a vége, és honnan veszed? :)

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

20 órája, Imi (Astra) írta:

Gratula hozzá! Én is ilyet szeretnék magamnak, nézegetem már egy ideje... :) Megkérdezhetem mennyi lett a vége, és honnan veszed? :)

Köszönöm!

Szia!

Nem titok. Opel Gombos 4.043.000. De ez lehet még változni fog, mert gondolkodom a 950-es navin is. Épp most beszéltem velük, de még meg kell nézniük, hogy miként áll a rendelés.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 óra, ufonauta írta:

Szia!

Nem titok. Opel Gombos 4.043.000. De ez lehet még változni fog, mert gondolkodom a 950-es navin is. Épp most beszéltem velük, de még meg kell nézniük, hogy miként áll a rendelés.

Az nagyon baráti ár lett! Ügyesen alkudoztál, nagy "harc" volt? :) Na lehet kérek árajánlatot tőlük is :)

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Imi (Astra) írta:

Az nagyon baráti ár lett! Ügyesen alkudoztál, nagy "harc" volt? :) Na lehet kérek árajánlatot tőlük is :)

Köszönöm!

Nagy alku nem volt benne. Legalábbis az eredetileg kinézett fehérhez képest, ami több kereskedőnél készleten ragadt és 3,8 milláért adják. Hiszen erre pluszban a metálfény és a tolatóradar jött rá. A LED-es menetfényt már a kialkudott árra tornáztuk rá. Van egy kis turpisság is a dologban, mert a 3,8 millás fehér gépek 2016-osak OnStar nélkül, míg a 2017 gyártásúak már mind OnStar-al jönnek, ami alapból + 100.000. Nekem jó lett volna a fehér is, hiszen a 13 éves G Astrám is fehér és ragyog, mint a Salamon micsodája. De a család rábeszélt a metálra.

Viszont a dolog úgy áll, hogy 11 nap elteltével már nem lehetett bele rendelni a navi-t. Későn kaptam észbe. És bár csak márciusban kerül gyártásba, a folyamat olyan, hogy már semmit nem lehet pluszban rendelni. Azt mondta az értékesítő, hogy ránézett és valami 33-as kód van már az autón. Ha még csak 28-as lenne, akkor lehetett volna még rárendelni. De, hogy mik ezek a kódok arról fogalmam sincs. :eek: Mindegy...,  jó bele a CD 400 Plus is, így úgy spóroltam 250 ezret, hogy el sem költöttem. :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 14. at 21:51, ufonauta írta:

Nagy alku nem volt benne. Legalábbis az eredetileg kinézett fehérhez képest, ami több kereskedőnél készleten ragadt és 3,8 milláért adják. Hiszen erre pluszban a metálfény és a tolatóradar jött rá. A LED-es menetfényt már a kialkudott árra tornáztuk rá. Van egy kis turpisság is a dologban, mert a 3,8 millás fehér gépek 2016-osak OnStar nélkül, míg a 2017 gyártásúak már mind OnStar-al jönnek, ami alapból + 100.000. Nekem jó lett volna a fehér is, hiszen a 13 éves G Astrám is fehér és ragyog, mint a Salamon micsodája. De a család rábeszélt a metálra.

Viszont a dolog úgy áll, hogy 11 nap elteltével már nem lehetett bele rendelni a navi-t. Későn kaptam észbe. És bár csak márciusban kerül gyártásba, a folyamat olyan, hogy már semmit nem lehet pluszban rendelni. Azt mondta az értékesítő, hogy ránézett és valami 33-as kód van már az autón. Ha még csak 28-as lenne, akkor lehetett volna még rárendelni. De, hogy mik ezek a kódok arról fogalmam sincs. :eek: Mindegy...,  jó bele a CD 400 Plus is, így úgy spóroltam 250 ezret, hogy el sem költöttem. :)

A navira szánt pénzt költsd másra, annyit nem ér, ha használtan veszed, akkor érdemes olyat nézni, :) amiben van.

Az 1.6 tényleg nem lesz egy erőbajnok, az 1.4-es G astra 90Le@1100kg, az 1.6J pedig 1500kg@115Le. De A-ból B-be jó lesz.

Link to comment
Megosztás:

9 perce, imy írta:

A navira szánt pénzt költsd másra, annyit nem ér, ha használtan veszed, akkor érdemes olyat nézni, :) amiben van.

Az 1.6 tényleg nem lesz egy erőbajnok, az 1.4-es G astra 90Le@1100kg, az 1.6J pedig 1500kg@115Le. De A-ból B-be jó lesz.

Úgy olvasom, hogy az 1,6-os motorral olyan 1330 kg körül van a J sedan önsúlya. A G meg valóban 1120 kg. Így azért már csak 200 kg a difi, ami nem egész 20%. a 90 LE és a 115 LE között meg bő 27 %, így van plusz 7 % Lóerőm. :D Igaz egy próbakör alatt nem lehet véleményt alkotni róla, de nem olyan vészes, mint ahogy sokan mondják.
A navi árából meg tetetek bele egy riasztót, oszt még marad is. 3000 km után lecseréltetem az olajat és a szűrőt (bárhogy állítják, hogy nem kell) és még akkor is marad. 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 16. at 22:20, ufonauta írta:

Úgy olvasom, hogy az 1,6-os motorral olyan 1330 kg körül van a J sedan önsúlya. A G meg valóban 1120 kg. Így azért már csak 200 kg a difi, ami nem egész 20%. a 90 LE és a 115 LE között meg bő 27 %, így van plusz 7 % Lóerőm. :D Igaz egy próbakör alatt nem lehet véleményt alkotni róla, de nem olyan vészes, mint ahogy sokan mondják.
A navi árából meg tetetek bele egy riasztót, oszt még marad is. 3000 km után lecseréltetem az olajat és a szűrőt (bárhogy állítják, hogy nem kell) és még akkor is marad. 

Itt van elöttem a kezelési útmutató, és 1393/1408kg-ot írnak rá. De ne feledd, hogy az Opel akár 200kg-ot elcsal a súlyából!

Astra J teszt

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.