Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA J-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


forumadmin

Recommended Posts

13 órája, imy írta:

Itt van elöttem a kezelési útmutató, és 1393/1408kg-ot írnak rá. De ne feledd, hogy az Opel akár 200kg-ot elcsal a súlyából!

Astra J teszt

Végül is tényleg össze-vissza írja az opel az autó súlyát. Itt egész legörgetve 1405 kg-ot ír, de vezetővel.
https://www.opel.hu/content/dam/Opel/Europe/hungary/nscwebsite/hu/13_Tools/01_Pricelists/HU_Astra_I.pdf

Itt viszont 1318 kg szerepel. (igaz ez nem az Opel hivatalos álláspontja, de ezt az adatot mát láttam forgalmiba is írva)
https://katalogus.hasznaltauto.hu/opel/opel-25023

De alapjaiban mindegy, mert nem száguldozni akarok vele. Hanem ahogy írod is, eljutni A-ból B-be. Nem is tudom elképzelni, mi másra jó még egy autó ezen kívül :-D

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra J- vennék. A mai napon ki is próbáltam egyet. Mire kell odafigyelni i vásárlásnál, mik a típushibák?

Az ülésfűtés gombot megnyomta és egy perc múlva magától kikapcsolt. Az autó sajnos törve volt.

https://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_j/opel_astra_j_1.6_enjoy_ulesfutes.tempomat-10998220

Ez lenne a kiszemelt autó.

Válaszotokat előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1.7 CDTI motorokról mi a vélemény? Facelift-est keresek, amennyire nézem volt 110 és 131 (130) PS változat, mik a különbségek vagy a 110-es csak vissza van fojtva?

Továbbá tudom nehéz megmondani, de egy 300e futott autónál, ami rendszeresen karban volt tartva, mik lehetnek a problémák: https://new.hasznaltauto.hu/szemelyauto/opel/astra_j/opel_astra_j_sports_tourer_1_7_cdti_cosmo-10959287

Üdv és köszönöm előre is a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 18. at 19:12, R.Robi írta:

Sziasztok!

Astra J- vennék. A mai napon ki is próbáltam egyet. Mire kell odafigyelni i vásárlásnál, mik a típushibák?

Az ülésfűtés gombot megnyomta és egy perc múlva magától kikapcsolt. Az autó sajnos törve volt.

https://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_j/opel_astra_j_1.6_enjoy_ulesfutes.tempomat-10998220

Ez lenne a kiszemelt autó.

Válaszotokat előre is köszönöm.

csak kíváncsiságból: melyik része volt törve?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok, kérdéssel szeretnék fordulni hozzátok, van egy J Astrám 1. Turbo 103kwh 140 LE, 2011-es évjárat, hűtőrendszerrel kapcsolatban szeretnék kérdezni,

zárt a hűtő rendszer, először a kiegyenlítő tartályhoz menő vékonyabb cső a csatlakozásnál ellőtte, elfolyt minden hűtő vizem, lett vízpumpa cserélve csöpögés miatt, termosztátot is cseréltek, szerintem ez volt a ludas, a kérdésem az lenne ha üzem meleg motornál, jobb oldali cső keményedik nem tudom, hogy ez normális e illetve ha ilyenkor leveszem óvatosba a kiegyenlítő tartályról a kupakot szint emelkedés nyomná ki a vizet mint az állat alsó csőről nyomja bele a buborékokat, tiszta a hűtőfolyadékom is olajam is, nem füstöl a kocsi, vagy egyáltalán nem szabad nem is kell levenni a kupakot..., ja és kupak is lett cserélve, lehet hogy ez normális a tartálynál? igazából termosztát csere óta hosszabb úton nem voltam, hűtő víznek nincsen kipufogó gáz szaga, G Astrám volt ott ha levettem a kupakot szisszent egyet és kész

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2017. 03. 01. at 7:04, piluka79 írta:

sziasztok, kérdéssel szeretnék fordulni hozzátok, van egy J Astrám 1. Turbo 103kwh 140 LE, 2011-es évjárat, hűtőrendszerrel kapcsolatban szeretnék kérdezni,

zárt a hűtő rendszer, először a kiegyenlítő tartályhoz menő vékonyabb cső a csatlakozásnál ellőtte, elfolyt minden hűtő vizem, lett vízpumpa cserélve csöpögés miatt, termosztátot is cseréltek, szerintem ez volt a ludas, a kérdésem az lenne ha üzem meleg motornál, jobb oldali cső keményedik nem tudom, hogy ez normális e illetve ha ilyenkor leveszem óvatosba a kiegyenlítő tartályról a kupakot szint emelkedés nyomná ki a vizet mint az állat alsó csőről nyomja bele a buborékokat, tiszta a hűtőfolyadékom is olajam is, nem füstöl a kocsi, vagy egyáltalán nem szabad nem is kell levenni a kupakot..., ja és kupak is lett cserélve, lehet hogy ez normális a tartálynál? igazából termosztát csere óta hosszabb úton nem voltam, hűtő víznek nincsen kipufogó gáz szaga, G Astrám volt ott ha levettem a kupakot szisszent egyet és kész

A problémádra tudnak válaszolni nálamnál jártasabbak is, de ők sajnos nem itt vannak.
Ez nem a reklám helye, de pár hónapja csatlakoztam én is az Opel Astra J Magyarország csoporthoz a facebookon,. ami elvileg egy zárt csoport, de az admin beenged.
Elég sok tulaj van ott, és eléggé pörög is az ottani fórum. Link:
https://www.facebook.com/groups/783261318428991/
Javaslom mindenkinek, hogy nézzen be, mert tényleg pikk-pakk választ kaptok a kérdésekre.

Link to comment
Megosztás:

Reggel hívott a kereskedő, hogy ma érkezik Győrbe az autó és a holnapi trélerrel már náluk lesz. Így szerda reggel megyek megnézni az autót és intézni a papírokat és szerintem pár nap múlva átvehetjük a gépsárkányt. :) 

Szerk: Ma megint hívott, hogy nem jött meg az autó. Azt mondja valószínű a Hödlmayr egy-két napot késik. Esetleg bevárják, hogy teli legyen a kamion. :(

Módosítva : ufonauta
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Üdv,

2010es Astra J, irányjelzésnél 3 normál villogás után gyorsra vált, és kiírja a "check left rear indocator lamp" vagy "check right rear indicator lamp" üzenetet az irányjelzés oldalának megfelelően.
Minden irányjelző működik akkor is, amikor gyorsan villog.
Bal oldalon minden izzót kicseréltünk, jobb oldalon csak az irányjelzőt, a helyzet változatlan.
Van e bármilyen ötlet?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

  Sziasztok!

 Megvan az új autó: Astra J 1.6 XER 5 ajtós...nagyon tetszik 35100km van benne...egy dolog nem hagy békén,mégpedig a kuplung benyomásakor finom ,kattanó hangot hallani,mint mikor az egérrel klikkelünk...és van némi oldal irányú mozgása is a pedálnak...szerintetek mi lehet ez?

 

 

Módosítva : Virgo
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok,

úgy tűnik opeles leszek, ha találok egy alkalmas jelöltet megvéltelre, ebben kérném segítségeteket. Elsősorban városi használatra lesz, kisebb távokra, jelenleg 2 kiszemelt van:

- Astra J kombi sport tourer benzin 1.4 turbo 140Le, 2011-es ,160k kilóméter, végig vezetettt szervízkönyv, 1 év gari, 2.1 misi
- Astra J kombi sport tourer benzin 1.6 116Le, 2011-es, 230k kilóméter, vezetett szervízkönyv (Opel Gombos), 2 misi,
  vin-info.com-on alvázszám alapján lekérdezve 2014-ben 2 javítás volt 92ezer km-en 75-150ezer és 150-300ezer ft közötti értékben, a kilóméter állás stimmel kb időben.

Mindkettőnek még csak a hírdetését láttam, holnap telefonálok, hogy miújság, illetve felhívom a márkaszervízet is, alváz szám alapján megérdeklődöm, hogy lehet ránézni az adatlapjára.
A turbó biztos céges, mivel áfásként hírdetik, a sima esetében is cégesre tippelek.

A turbós jobban hangzik, viszont nem tudom mennyire megbízható és ha javítani kell akkor sokkal jobban fáj mint a sima benzinesnél. Városi használatra sem a legjobb, de mondjuk a kb +1.5l fogyasztás nem fog földhözvágni és 155 helyet 200nm nyomatékot meg gondolom azért meg lehet érezni.

Vásárláshoz tudtok ajánlani hozzáértő szakit, aki opel astrára speciálaizálódot és kézrátétellel :) (de max egy próba kör alatt) megmondja, hogy van e baja az autónak?
Ti melyiket vennétek és miért? 

köszi!

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
2 órája, atis c14se írta:

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy a J sedán 1.6 benzines 116 le-s, a klímát nagyon megérzi? Mármint teljesítményre gondolok, nem fogyasztásra.

Nekem az A17DTR (125Le@280Nm)-nél nem érezhető. Astra G-m is volt Z14XEP-vel, az megérezte, előzéskor kikapcsoltam. :)  J is valószínű megérzi, mert nehéz a kocsi. De az 1.6 szívó jó választás a rövid távokhoz.

Link to comment
Megosztás:

45 perce, imy írta:

Nekem az A17DTR (125Le@280Nm)-nél nem érezhető. Astra G-m is volt Z14XEP-vel, az megérezte, előzéskor kikapcsoltam. :)  J is valószínű megérzi, mert nehéz a kocsi. De az 1.6 szívó jó választás a rövid távokhoz.

Azért gondolkodunk az 1.6 szívóba, mert kb 80%-ban városba rövid távokat megyünk. Csak a mostani autó (1.6 szívó, 101le, közel 1200kg, 18 éves) nagyon érzi a klímát.

Módosítva : atis c14se
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 09. 17. at 10:25, atis c14se írta:

Azért gondolkodunk az 1.6 szívóba, mert kb 80%-ban városba rövid távokat megyünk. Csak a mostani autó (1.6 szívó, 101le, közel 1200kg, 18 éves) nagyon érzi a klímát.

Ha nincs paranoia a technika iránt, ajánlom az 1.4 turbo-t. Sok rövid távval (hétköznap 2x3-4km, hétvégén pár 40-60, ritkábban hosszabb táv) átlag fogyasztás 8.3-8.5 között van. A klímát ez sem igazán érzi meg, olaj cserére (nálam a Motul megfelelő GM Dexos2-es olaja vált be, a gyári GM helyett ezt is 10ezrenként cserélve) és hidegen nem nyomjuk ki a szemét dolgokra figyelve nincs igazán probléma vele. Német fórumokat böngészve sem igazán láttam, hogy bárkinél kellett volna kettőstömegűt cserélni, de a turbó sem jellemző. Alacsonyan megjön a nyomaték 2000 alatt simán lehet felkapcsolgatni, ég és föld vezetni (pozitív irányba)mint egy 2 liter alatti szívóbenzinest.

Nem utolsó szempont, hogy pályán a bűvös 140es sebességet elérve a pillanatnyi fogyasztás nem ugrik 10 liter fölé mint az 1.6 szívónál, hanem 8 L környékén van 160-nál és nem üvöltő motorral.

Egy kis ~40e Ft-s okossággal további lovak és nm csalogatható ki, mérés szerint 171LE, 252NM. Ez csak 3500-3600-tól jön meg, tehát kigyorsításoknál jön igen jól, de pályán nagy sebességnél is máshogy viselkedik. Nyilván, plusz teljesítmény plusz égetnivalót kíván, tehát ezekben a tartományokban valamennyit növekszik a fogyasztás. Nálam speciel semmit nem venni észre, annyira ritkán forgatom ki ennyire, ha meg mégis és menni akarok, akkor nem az fog érdekelni, hogy a pillanatnyi fogyasztás fél literrel többet mutat. ;)

 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Alientwo írta:

Ha nincs paranoia a technika iránt, ajánlom az 1.4 turbo-t. Sok rövid távval (hétköznap 2x3-4km, hétvégén pár 40-60, ritkábban hosszabb táv) átlag fogyasztás 8.3-8.5 között van. A klímát ez sem igazán érzi meg, olaj cserére (nálam a Motul megfelelő GM Dexos2-es olaja vált be, a gyári GM helyett ezt is 10ezrenként cserélve) és hidegen nem nyomjuk ki a szemét dolgokra figyelve nincs igazán probléma vele. Német fórumokat böngészve sem igazán láttam, hogy bárkinél kellett volna kettőstömegűt cserélni, de a turbó sem jellemző. Alacsonyan megjön a nyomaték 2000 alatt simán lehet felkapcsolgatni, ég és föld vezetni (pozitív irányba)mint egy 2 liter alatti szívóbenzinest.

Nem utolsó szempont, hogy pályán a bűvös 140es sebességet elérve a pillanatnyi fogyasztás nem ugrik 10 liter fölé mint az 1.6 szívónál, hanem 8 L környékén van 160-nál és nem üvöltő motorral.

Egy kis ~40e Ft-s okossággal további lovak és nm csalogatható ki, mérés szerint 171LE, 252NM. Ez csak 3500-3600-tól jön meg, tehát kigyorsításoknál jön igen jól, de pályán nagy sebességnél is máshogy viselkedik. Nyilván, plusz teljesítmény plusz égetnivalót kíván, tehát ezekben a tartományokban valamennyit növekszik a fogyasztás. Nálam speciel semmit nem venni észre, annyira ritkán forgatom ki ennyire, ha meg mégis és menni akarok, akkor nem az fog érdekelni, hogy a pillanatnyi fogyasztás fél literrel többet mutat. ;)

 

Megmondom őszintén, picit tartok a turbóstól a sok városi rövidtáv miatt. Kérdés, hogy 8-10-12 év múlva mit fog szólni a turbó a sok rövid távhoz. Olajcserével nem lenne gond, mert most is évente cserélem az olajat, ami kb 6000km-t jelent. A nagyobb teljesítmény nem nagyon vonz, mert a mostaninak a teljesítménye is elég, amig nem klímázok. Klíma használatakor, nem olyan vidám a városi közlekedés.

Link to comment
Megosztás:

16 perce, atis c14se írta:

Megmondom őszintén, picit tartok a turbóstól a sok városi rövidtáv miatt. Kérdés, hogy 8-10-12 év múlva mit fog szólni a turbó a sok rövid távhoz. Olajcserével nem lenne gond, mert most is évente cserélem az olajat, ami kb 6000km-t jelent. A nagyobb teljesítmény nem nagyon vonz, mert a mostaninak a teljesítménye is elég, amig nem klímázok. Klíma használatakor, nem olyan vidám a városi közlekedés.

Ezeket az "új" autókat konkrétan úgy tervezik, hogy ne tartsd meg 10 év felett.. :) Hidd el, nem a mechanikus részek esnek szét, sokkal banálisabb dolgok.. szétmálló lebomló műanyag és gumi használat, hogy a zöldeknek is imponáljanak.. az eredmény, szétmálló - kirepedő gumi és műanyag alkatrészek.. Ha zavar, hogy megfogja a klíma a kocsit, erősebb kell, diesel rövidtávokra nem célszerű, főleg télen.. így a mostani motorválasztékból marad a kis turbós. (vagy elfogadni, hogy klímával lassan reagál a kocsi és forgatni kell)

A saját tapasztalatom a 2011-es 1.4 turbóról 17xezer km-el, a legdrágább alkatrész egy szelepfedél csere volt, ami független a turbótól.. és ez saját kapcsolatnak hála csak 65 volt, egyébként 120-ért adta volna az opel márkaszerviz. Ezen kívül amiket cseréltem az főtengely tömítés (szintén nem turbós függő), valamint volt egy turbó olajcső, mert a végén a tömítés már könnyezett, ez 6ezer Ft körül volt. (persze volt még termosztát ház a szétmálló műanyag miatt, és hűtővíz tartály, de ezek sem köthetőek a turbóhoz) A kuplung semmi jelét nem mutatja, hogy használódna, sem a turbó és a kettőstömegű. A saját tapasztalatomból kiindulva, újra ezt venném meg, de persze, mielőtt megvettem bennem is volt aggodalom.. :)

Ez az 1.4 turbó még nem közvetlen befecskendezéses mint a sokat szídott első szériás TSI motorok.

Ha lehetőséged van, próbálj ki egyet és utána dönts. :)

A vezérlés (láncos motor) az átlag használat melletti turbó és kettőstömegű csere periódusa bőven 200e futás fölé várható, ezzel bátran lehet kalkulálni. Ha ettől nagyon hamarabb jön elő akkor vagy ütötték vágták a kocsit, vagy vontattak vele vagy nem valós a futott km. Egy turbó felújítás, kettőstömegű és lánc csere ~200 körül van. (nem márkaszervizben természetesen.. az no komment.. )

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Alientwo írta:

 

A vezérlés (láncos motor) az átlag használat melletti turbó és kettőstömegű csere periódusa bőven 200e futás fölé várható, ezzel bátran lehet kalkulálni. Ha ettől nagyon hamarabb jön elő akkor vagy ütötték vágták a kocsit, vagy vontattak vele vagy nem valós a futott km. Egy turbó felújítás, kettőstömegű és lánc csere ~200 körül van. (nem márkaszervizben természetesen.. az no komment.. )

Minden képpen új autóba gondolkodunk.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Új 4-ajtós Astra J vásárlásán gondolkozom, csak dízel jöhet szóba.

A motorválasztékkal kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni.

A konfigurátorban (http://www.opel.hu/gepjarmuvek/opel_range/autok/astra-4-ajtos/konfigurator.html#engine) a gyengébb, 110 lóerős 1.6-os dízel kifejezetten ecoFLEX-es motorként szerepel:

B 1.6 DTL, 81 kW / 110 LE, Start/Stop ecoFLEX, 6-sebességes manuális 105-97 4,0-3,7  6 030 000 Ft
 
Az erősebb, 136 lóerős 1.6-os dízelmotort a konfigurátor két verzióban is hozza, az alábbiak szerint :

B 1.6 DTH, 100 kW / 136 LE, Start/Stop, 6-sebességes manuális 116-99   4,4-,3,7   6 030 000 Ft

B 1.6 DTH, 100 kW / 136 LE, Start/Stop, 6-sebességes manuális 116-104  4,4-3,9  6 080 000 Ft


ecoFLEX jelzés egyiknél sem szerepel. Ezek között mi a különbség? Az egyik ecoFLEX-es?
 
Létezik, hogy az alacsonyabb fogyasztású (4,4 - 3,7 l / 100 km) és CO2 kibocsátású (116-99 g/km) motor az olcsóbb?

Ha a  két motor ugyanazt a nyomatékot (320 Nm) és teljesítményt (136 LE) tudja, és mindkettő Start/Stoppos,  akkor hogyan tud az egyik kevesebbet fogyasztani? Műszakilag mi a különbség közöttük? 
 
Köszönöm szépen!
 
 
Link to comment
Megosztás:

3 órája, sgyula írta:

Sziasztok!

Új 4-ajtós Astra J vásárlásán gondolkozom, csak dízel jöhet szóba.

A motorválasztékkal kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni.

A konfigurátorban (http://www.opel.hu/gepjarmuvek/opel_range/autok/astra-4-ajtos/konfigurator.html#engine) a gyengébb, 110 lóerős 1.6-os dízel kifejezetten ecoFLEX-es motorként szerepel:

B 1.6 DTL, 81 kW / 110 LE, Start/Stop ecoFLEX, 6-sebességes manuális 105-97 4,0-3,7  6 030 000 Ft
 
Az erősebb, 136 lóerős 1.6-os dízelmotort a konfigurátor két verzióban is hozza, az alábbiak szerint :

B 1.6 DTH, 100 kW / 136 LE, Start/Stop, 6-sebességes manuális 116-99   4,4-,3,7   6 030 000 Ft

B 1.6 DTH, 100 kW / 136 LE, Start/Stop, 6-sebességes manuális 116-104  4,4-3,9  6 080 000 Ft


ecoFLEX jelzés egyiknél sem szerepel. Ezek között mi a különbség? Az egyik ecoFLEX-es?
 
Létezik, hogy az alacsonyabb fogyasztású (4,4 - 3,7 l / 100 km) és CO2 kibocsátású (116-99 g/km) motor az olcsóbb?

Ha a  két motor ugyanazt a nyomatékot (320 Nm) és teljesítményt (136 LE) tudja, és mindkettő Start/Stoppos,  akkor hogyan tud az egyik kevesebbet fogyasztani? Műszakilag mi a különbség közöttük? 
 
Köszönöm szépen!
 
 

Az ecoFlexes egy korábbi motor, az ecoFlex lényege annyi, hogy átírták a motorvezérlőt ugyan azon az alapon, tehát a motor ugyan az csak a vezérlő más, kevesebb fogyasztás, ezáltal kevesebb káros anyag kibocsájtás cserébe az elvett lóerőért és nyomatékért. Magyarul butítva van a motorvezérlő de a lényeg ugyan az.

Véleményem szerint jobban jársz a 136 lovassal, a J Astra kasztni sajnos nehéz, kell a bódé mozgatáshoz az erő.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.