Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

forumadmin

Recommended Posts

On 2021. 04. 21. at 13:22, harmincas írta:

Üdv. Nemrég vettem egy A16XER motorkódú Astrát. Azt szeretném tudni, hogy a vezérlést hány km-enként (vagy milyen időszakonként) kell cserélni. Elnézést, ha volt már a téma, keresgéltem, de nem találtam meg az infót. Köszönöm!

Szia!

Nem volt jó ötlet az a motor. :D

Tudomásom szerint 100 000 km vagy 6 év a vezérműszíj csereperiódusa. De sajnos én is elég nehezen találok normális, stabil infókat erről az autóról javítás/karbantartás témában (pedig lenne mit megtalálni...)

Link to comment
Megosztás:

37 perce, nzozz írta:

Szia!

Nem volt jó ötlet az a motor. :D

Tudomásom szerint 100 000 km vagy 6 év a vezérműszíj csereperiódusa. De sajnos én is elég nehezen találok normális, stabil infókat erről az autóról javítás/karbantartás témában (pedig lenne mit megtalálni...)

Ezen van a széles vezérműszíj, nem? 

Link to comment
Megosztás:

On 2021. 04. 24. at 13:39, zotya975 írta:

Ezen van a széles vezérműszíj, nem? 

Erről egyelőre nincs infóm, még normális szerelő híján nem lett cserélve. A vezérműszíj cserét meg össze kéne kötni a hosszbordás szíj cseréjével, csak valahogy ellentmondásosak az információk. Ez egy elektromos szervós, digitális klímás autó (elméletileg mindkettőnek "hatása" van a hosszbordás szíj típusára) és egy 55563926 JS 6PK1554 feliratos szíj dolgozik most benne, ennyi biztos. De valahogy nem sikerül 100% -osan egyértelmű egyezést találni az aktuális szíj típusa, a boltok kínálata és a robbantott ábrához tartozó gyári típusszámok közt. Ugyanígy vagyok a gyújtógyertyával is, ott is ahány oldal, annyi típus. Ennyit talán még nem szívatott ilyen hétköznapi alkatrészek megtalálása. :D

Link to comment
Megosztás:

13 órája, nzozz írta:

Erről egyelőre nincs infóm, még normális szerelő híján nem lett cserélve. A vezérműszíj cserét meg össze kéne kötni a hosszbordás szíj cseréjével, csak valahogy ellentmondásosak az információk. Ez egy elektromos szervós, digitális klímás autó (elméletileg mindkettőnek "hatása" van a hosszbordás szíj típusára) és egy 55563926 JS 6PK1554 feliratos szíj dolgozik most benne, ennyi biztos. De valahogy nem sikerül 100% -osan egyértelmű egyezést találni az aktuális szíj típusa, a boltok kínálata és a robbantott ábrához tartozó gyári típusszámok közt. Ugyanígy vagyok a gyújtógyertyával is, ott is ahány oldal, annyi típus. Ennyit talán még nem szívatott ilyen hétköznapi alkatrészek megtalálása. :D

Annyira én sem ismerem, csak úgy rémlik hogy ennél ( is) van olyan széles vezérműszíj, a többi szíjjas motorhoz képest, valószinűleg azért hosszabb a csereperiódus. 

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok! 

A14net, 1.4 turbo

Nekem olyan problémám lenne, hogy agresszívabb gázadásnál kezdetben rendesen el kezd húzni az autó, aztán egyszercsak mintha elfogyott volna a benzin és nem húz tovább.. Ha felváltok magasabb fokozatba ugyanez történik és durva égett szag kíséri a jelenséget. Ha nem erőltetem és lassan gyorsítok fel akkor nincs probléma. Frissen lett rajta cserélve a szívosori és szelepfedél membrán. Tapasztalt Bárki  hasonló finomságot? 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Matess írta:

Sziasztok! 

A14net, 1.4 turbo

Nekem olyan problémám lenne, hogy agresszívabb gázadásnál kezdetben rendesen el kezd húzni az autó, aztán egyszercsak mintha elfogyott volna a benzin és nem húz tovább.. Ha felváltok magasabb fokozatba ugyanez történik és durva égett szag kíséri a jelenséget. Ha nem erőltetem és lassan gyorsítok fel akkor nincs probléma. Frissen lett rajta cserélve a szívosori és szelepfedél membrán. Tapasztalt Bárki  hasonló finomságot? 

Szia.

Durva égett szag mitől lehet?

Befog valamelyik fék?Esetleg kuplung? Csúszik .

Link to comment
Megosztás:

16 órája, kingblue írta:

Szia.

Durva égett szag mitől lehet?

Befog valamelyik fék? Esetleg kuplung? Csúszik .

A féket szerintem kizárhatjuk, mert ha az lenne beszorulva, az nem csak a gyorsításkor "büdösítene", hanem folyamatosan. A kuplung az már inkább lehetne, stimmelhet rá az égett szag és a "nyomaték hiány" is, bár ezeknél az "óriási" teljesítményű motoroknál ha ilyen mértékben csúszik a kuplung, ott valami komoly problémának kell lenni, ami pl. elindulásoknál is szinte biztos, hogy jelentkezne. Nem tudom itt szó van-e ilyesmiről. 

18 órája, Matess írta:

Sziasztok! 

A14net, 1.4 turbo

Nekem olyan problémám lenne, hogy agresszívabb gázadásnál kezdetben rendesen el kezd húzni az autó, aztán egyszercsak mintha elfogyott volna a benzin és nem húz tovább.. Ha felváltok magasabb fokozatba ugyanez történik és durva égett szag kíséri a jelenséget. Ha nem erőltetem és lassan gyorsítok fel akkor nincs probléma. Frissen lett rajta cserélve a szívosori és szelepfedél membrán. Tapasztalt Bárki  hasonló finomságot? 

Jó lenne tudni, hogy vannak-e hibakódok, de tudtommal az Astra J -ből már kihagyták a műszer nélküli hibakód kiolvasás illetve "kivillogatás" lehetőségét...
Milyen jellegű égett szagról van szó? Olaj, műanyag, bakelit, stb. Álló helyzetben, üresben, nagyobb gázadásnál is jelentkezik? 
Turbós verziókkal kevésbé vagyok tisztában, de az A14NET -ben talán 2db szolenoid illetve emiatt még több cső is tartozik a turbóhoz. Ezek illetve a levegő/vákuum nyomásérzékelők mind rendesen a helyükön vannak és megfelelően tömítettek? Bár az égett szagra ezek nem nagyon adnának magyarázatot, de az "erővesztésre" igen.

Link to comment
Megosztás:

Ma mentem vele dolgozni pályán, tette a dolgát alsóbb fokozatokban, de 5-ben olyan mintha elszállna az erő belőle.. Aztán kidobta az Auto demnaechst warten feliratot... Létezik, hogy 185 ezernél autómatikusan leszabályozza a teljesítményt a kötelező szerviz miatt??? 

Link to comment
Megosztás:

27 perce, Matess írta:

Ma mentem vele dolgozni pályán, tette a dolgát alsóbb fokozatokban, de 5-ben olyan mintha elszállna az erő belőle.. Aztán kidobta az Auto demnaechst warten feliratot... Létezik, hogy 185 ezernél autómatikusan leszabályozza a teljesítményt a kötelező szerviz miatt??? 

"Auto demnaechst warten" az elméletileg a "Service vehicle soon" üzenettel egyenértékű (sajnos a német nyelvtudásom gyakorlatilag nem létezik, úgyhogy én az angol nyelvű infók közt szoktam keresgélni). Jelen esetben sokkal inkább arra szeretné rávenni az autó a tulajdonosát, hogy vigye el őt szervizbe, mert valami nem stimmel (elméletileg kimondottan motor vonatkozású hibáknál szokott ez az üzenet előjönni) és valami beavatkozásra van szükség illetve nagyon valószínű, hogy van valami tárolt hibakód is. Tehát szerintem nem azért van teljesítményvesztés, mert szervizbe kell vinni az autót, hanem azért kéne szervizbe vinni, mert teljesítményvesztés van. :D

Van ahol keverik ezt a hibaüzenetet az olajcsere "emlékeztetővel", ami akkor jelez ha elfogyott az autó által becsült olajélettartam, de annak van saját hibaüzenete (change engine oil soon). 

Szerintem ha szeretnéd ezt saját magad kideríteni és javítani, akkor első körben nézd meg a turbóhoz tartozó sok kis cső állapotát és a szenzorok állapotát. Ha minden cső, elektromos csatlakozó, vezeték, stb. ép és rendesen csatlakoztatva van, akkor egy szervizben nézesd meg a hibakódokat, az segíthet abban, hogy merre tovább (vagy kezdheted ezzel is és akkor eleve célzottabban lehet hibát keresni). 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok!

Astra J A16XER motorja csörög 1000-20000 fordulat tartományban, de csak terhelés hatására, és csak melegen 70 fok felett. Terhelés nélkül és hidegen tökéletes hangja van. Hibakód nincs, 100000 alatti a km, most kapott GM 5-30-as Dexos-2-es olajat olajszűrőt, és levegőszűrőt, de megmaradt a hiba. A csörgés alig hallható, azt is csak lehúzott ablakokkal hallani. Tipp, hogy mi lehet a gond? Előre is köszi a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Pár napja vettem egy Astra J sports Tourer-t, 1.4-es turbós A14NEL. 3 napnyi használat után észrevettem, hogy a motor melegen egy ciripelő hangot ad. Hidegen semmi, szép természetes hangja van.

Ezen kívül némi olajfolyás látható a motornál (talán a szelepfedél tömítés) okozhatja ez a ciripelő hangot?

A felvételen sokkal erősebbnek tűnik a hang mint valójában, egészen bebújtam a motortérbe.

Mellékelek két videót a hideg motorról és a meleg motorról:

1. Hideg: 

 

2. Meleg: 

 

Link to comment
Megosztás:

5 órája, AnubisHUN írta:

Sziasztok!

Pár napja vettem egy Astra J sports Tourer-t, 1.4-es turbós A14NEL. 3 napnyi használat után észrevettem, hogy a motor melegen egy ciripelő hangot ad. Hidegen semmi, szép természetes hangja van.

Ezen kívül némi olajfolyás látható a motornál (talán a szelepfedél tömítés) okozhatja ez a ciripelő hangot?

A felvételen sokkal erősebbnek tűnik a hang mint valójában, egészen bebújtam a motortérbe.

Mellékelek két videót a hideg motorról és a meleg motorról:

1. Hideg: 

 

2. Meleg: 

 

Szia.

Mivel meleg motornál jön elő a ketyegés lehet akár vezérmű lánc is.De a szelepfedelet úgyis le kell venni tömítés csere miatt és akkor be lehet látni a kulisszák mögé.Valóban a lánc vagy a vez.tengely körül van problem.Azonkívül egy gyári jó minőségű olajcsere sem ártana.Bár az a láncnyúlást nem oldja meg de a motornak mindenképpen hasznos.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a választ!

Online már bejelentkeztem a helyi opel szervízbe egy teljes átvizsgálásra, motorolaj, valtóolaj vezérlés szett cserére. Csak közben el kellene mennem egy autópályás körre de így nem kísérletezek.

Módosítva : AnubisHUN
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.