Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

forumadmin

Recommended Posts

  • 1 month later...

Sziasztok.

2012-es évjáratú 1.4 turbos Opel Astra J tulajdonosa vagyok. Sajnos a napokban elkezdett világítani a motordiagnosztika lámpa. Szerelőnk kiolvasta a hibakódot: P0171. Többféle probléma jelentkezhet ezalatt a hibakód alatt. Esetleg tudnátok segíteni, hogy első körben mit ellenőriztessek le?! Köszönöm a segítséget! 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Sziasztok!

Vadonatúj 1.4 turbos benzines Astra tulajdonosa vagyok.Az lenne a kerdesem,hogy barki aki zsir ujan jutott hozza ehhez a tipushoz,mikent emlekszik vissza a motor hangjara?Tulkepp 0 kilometerrel (szamszerint 7) hoztam el de full olyan hangja van mint egy dizelnek, morgos,meglehetosen mely es relative hangos (nem a hidrotoke csattogos dizel zorejre gondolok ami a hasznaltautok paraja szokott lenni).A tesztautot vezetve feltunt hogy hangosabb mint pl a 13 eves japan autome de valahogy nem ilyen karakterisztikaju hangra emlekszem,persze siman lehet tevedek.Mas is tapasztalta ezt?Ez a normalis hajngja ezeknek a kocsiknak?Valahol olvastam, hogy ez halkulhat majd idovel,egyelore meg jocskan bejaratos.Masik kerdesem:hallott mar valaki arrol,hogy az opeleknel is van lehetoseg visszaallitani a kilomter orat 0-ra egy bizonyos km szamig?(rokonom x markaszerzvizben melozik,naluk 300ig vissza tudjak allitani es tesztautokat szoktak visszanyomni..krva gaz de mindegy).

Módosítva : Bécigyerek
Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...

Sziasztok! A14NET motor. Az a jelenség, növekvő gyakoriság mellett, hogy az elektronikus kézifék ellenőrzésére figyelmeztető (sárga, nem piros) lámpa menet közben fel-felvillan vagy másodpercekig világít, majd elalszik. Talán mintha gyorsításkor gyakrabban jelentkezne. Amúgy a kéziféknek semmi baja, teljesen normálisan működik, szóval ez valami más lesz. Valakinek ötlete esetleg? Köszönöm előre is.

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 03. 20. at 8:53, BalazsLorincz írta:

Sziasztok! 

Boldog gtc tulajdonos lettem komoly 2 napja. 

Az autó 2012-es, A14NET motor kódú. 

Egy tapasztalati kérdésem lenne a kuplung pedálnak csak nálam van holt játéka(kB 2-3cm)? Lehet ki van kicsit lazulva? 

 

Köszönöm a válaszokat/segítséget

Nálam nincs.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...
On 2015. 04. 07. at 7:27, kokoabc írta:

További különbség az előző autóhoz képest, hogy ebben nincs gépháztető szigetelés. Ez eredetileg nincs benne, vagy csak az enyémből hiányzik?

Nem tudom, valójában mennyire kell oda az a (hő vagy hang)szigetelés, de az enyémben van. (nemrég vettem 1,4-es Turbo).
Régen a Skodámban volt, no meg volt olyasmi a Suzukiban.

Az Astra G-ben viszont NEM!

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 04. 19. at 19:06, AstraJ140 írta:

Sziasztok! A14NET motor. Az a jelenség, növekvő gyakoriság mellett, hogy az elektronikus kézifék ellenőrzésére figyelmeztető (sárga, nem piros) lámpa menet közben fel-felvillan vagy másodpercekig világít, majd elalszik. Talán mintha gyorsításkor gyakrabban jelentkezne. Amúgy a kéziféknek semmi baja, teljesen normálisan működik, szóval ez valami más lesz. Valakinek ötlete esetleg? Köszönöm előre is.

Elkoptak a féktárcsák és a feknyergek dugattyuinak teljesen ki kell mozdulniuk, hogy a betéteket hozzányomjak a tarcsakhoz - ergo több fekolaj kell a mukodeshez annak a szintjelzoje pedig villantja a kézifék lámpáját. Hacsak nem tényleg fekolaj fogyás vagy kézi érzékelő probléma. De a tapasztalat ue. volt nálam is egy másik markanal. 

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Opel astra j sports tourer benzines A16XER 1598 cm3 85 kW  típusú autóm van 2014-es. Nekem eddig izzókon kívül többször volt  a vízhőfokkal problémám! Nem tudom pontosan de trafó vagy termosztát cserém volt 3 évesen 150.000 km-nél. Rá egy évre amikor hidegen elindultam és 3000 felé emelkedett a fordulat, a hőmérő felfelé haladt 110 fokig, levettem a gázról a lábam (visszaállt) és mintha mi sem történt volna működött minden rendesen. Nem vittem el szerelőhöz csak megkérdeztem, hogy mi lehet ez, a válasz az volt hogy vagy termosztát vagy előtte utána van egy szonda, amik produkálhatnak ilyen esetet! Majd 1-2 hónap után eltűnt a probléma (ez hogy??), 1 éven keresztül normálisan működött minden (ugyanúgy használtam az autót). Most a semmiből 40-50 km megtétele után felforrt, a víz a mutató 110 foknál. Megálltam tartály kupak lassan letekerve, mert bugyogott ki belőle a forró víz, 10 perc alatt megnyugodott, majd mentem vele még aznap teljesen kihűlt motorral 70-80 km, ami alatt semmi probléma nem volt.  Valószínűleg ereszt valahol a hűtővíz, mert teljesen fel volt töltve és most a tartály felénél volt a víz szintje. (megyek szerelőhöz az tuti)

1 kérdésem, hogy a hűtővíz folyamatos csökkenése, gondolom ilyenkor nyomás csökkenés is van a rendszerben, okozhat felforrt vizet?

2 kérdésem, hogy találkoztatok ilyen problémával, esetleg lehet ez széria hiba, valamelyik alkatrész minősége okozhatja ezt?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv

 

Link to comment
Megosztás:

1.4 turbo nem csinált nálam ilyet és vízfolyás sincs. (minimális volt, de volt egy hajszálrepedés a termosztátházon/csere/ majd a víztartályon/csere/ cserénél két vízcső csere is volt. - ezeket érdemes csekkolni) 

Ha csak félig fogy a víz nem szabadna forrnia. Így tippre : vízpumpa nem megy rendesen, rosszabb tipp: hengerfejes az autó. 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Sziasztok. Segítséget kérnék. 2015 ös astrám van. 1.6 benzin. Rángatni kezdet, most olyan mintha nem menne valamelyik henger. Én trafó sorra tippelek csak nem értem hogy miért jelent meg az ESP SERVICE hiba kód? 

A segítséget előre is köszönöm 

Mishi

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Adott egy Opel Astra J 2010-es 1.6-os Selection. Tavaly június elején vettük 145000km-rel most van benne 160000km azóta volt termosztát csere, motor olajfolyás amit megcsináltak most meg a vízcső a motor és a tartály között eldurrant. Egy Opel szervizhez szoktam vinni ami távolabb esik tőlem mert eddig elégedett voltam velük de a vízcső miatt kénytelen voltam a közelebbibe menni mert folyt a víz. Ott már egyszer voltam az olajfolyás miatt amire a csávó 2-3 per  lámpával való nézegetés után azt mondta motorcsere amit azzal indokolt hogyha megcsinálja neki garanciásan kell visszaadnia mert hogy szerinte lehet hogy motorkarosodás van. És most a vízcső miatt megint azt mondta. És mivel teljesen tanácstalan meg hozzá nem értő vagyok így nem tom hogy igaza lehet-e? Honnan tudhatom hogy tényleg motorkáros a kocsi? Van esetleg bármi jele? Vagy mindenképp szét kellene kapni és úgy látni?

Link to comment
Megosztás:

17 perce, viktor88cs írta:

Sziasztok!

Adott egy Opel Astra J 2010-es 1.6-os Selection. Tavaly június elején vettük 145000km-rel most van benne 160000km azóta volt termosztát csere, motor olajfolyás amit megcsináltak most meg a vízcső a motor és a tartály között eldurrant. Egy Opel szervizhez szoktam vinni ami távolabb esik tőlem mert eddig elégedett voltam velük de a vízcső miatt kénytelen voltam a közelebbibe menni mert folyt a víz. Ott már egyszer voltam az olajfolyás miatt amire a csávó 2-3 per  lámpával való nézegetés után azt mondta motorcsere amit azzal indokolt hogyha megcsinálja neki garanciásan kell visszaadnia mert hogy szerinte lehet hogy motorkarosodás van. És most a vízcső miatt megint azt mondta. És mivel teljesen tanácstalan meg hozzá nem értő vagyok így nem tom hogy igaza lehet-e? Honnan tudhatom hogy tényleg motorkáros a kocsi? Van esetleg bármi jele? Vagy mindenképp szét kellene kapni és úgy látni?

Szia.Hát azért rámondani egyből valamira hogy motorcsere elég merész dolog.Én azt javaslom hogy vidd el másik szakihoz aki talán lát is nemcsak néz illetve gondolkodni is képes.

Egyébként milyen cső durrant el?Motor és a kiegyenlitő tartály között?Vízzel nem volt eddig gond?Viz forralás stb.Túlzott melegedés viz fogyás . Ezt így innen távgyógyászatilag nehéz lesz megmondani de több szem többet lát alapon keress fel másik szerelőt.

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

On 2015. 04. 07. at 7:27, kokoabc írta:

További különbség az előző autóhoz képest, hogy ebben nincs gépháztető szigetelés. Ez eredetileg nincs benne, vagy csak az enyémből hiányzik?

Az enyémben (még a nyáron vettem használtan) gyárilag van gépháztető szigetelés. Igaz, egy kissé sérült (például mintha felrobbant volna alatta az akkumulátor),
ámde nagyon sokan azt mondták az ismerőseim közül - az autóm mellett állva egyszerűen nem lehet hallani, hogy jár-e benne a motor.
Tehát - az a szigetelés szerintem valamit használ.
A Suzuki-mban például szintén volt, de akkoriban még egyáltalán nem zavart, hogy az a szigetelés ott van avagy nincs, és hogy csakis a motorzajt, avagy csupán hőt szigetel.

Link to comment
Megosztás:

34 perce, L.Fazakas írta:

Az enyémben (még a nyáron vettem használtan) gyárilag van gépháztető szigetelés. Igaz, egy kissé sérült (például mintha felrobbant volna alatta az akkumulátor),
ámde nagyon sokan azt mondták az ismerőseim közül - az autóm mellett állva egyszerűen nem lehet hallani, hogy jár-e benne a motor.
Tehát - az a szigetelés szerintem valamit használ.
A Suzuki-mban például szintén volt, de akkoriban még egyáltalán nem zavart, hogy az a szigetelés ott van avagy nincs, és hogy csakis a motorzajt, avagy csupán hőt szigetel.

Jó régi kommentre válaszoltál de az valóban igaz hogy az utolsó szériás G astrákból már ki-ki spórolták a gépháztető paplant.Helye megvan patentek helye is csak kispórolták belőle.De amugy jó dolog utólag is bontőba belehet szerezni aztán felrakni.Zajszigetelő főleg.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 06. 30. at 14:28, opelos balázs írta:

mi ez a hang merre keressük a hibát

 

Sziasztok! Full vak vagyok ezekhez a fórumokhoz,de nekem is van egy astra j-m és ugyanezt a hangot produkálja mint opelos balázsé!! Opelos balázs kérlek segíts,neked megoldódott a probléma?? Nekem már kicseréltek kb mindent,szelepfedél,generátor,szíjak stb...és még mindig nyikorog!!!

Lécci segíts! Köszi előre is

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok!

Azt szeretném megtudni, hogy 1.4 turbo motor (A14NET) vezérlés oldali főtengely szimering cseréjéhez meg kell-e bontani a vezérlést? Ha esetleg valakinek van márkaszervízes tapasztalata ezzel a hibával, érdekelne, hogy mennyiért csinálták meg.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
On 2020. 02. 03. at 19:16, kijan írta:

Nem tudom megtaláltátok-e a hibát, de egy Youtube videóban főtengely szimmering cserével orvosolják a problémát. Ott Chevy Cruze de elvileg ugyanaz a motor.

 

https://www.youtube.com/watch?v=uT3EE9x4htI

Szia nagyon köszönöm szépen a videó segítséget ès a videó  linkjét.Ugyn ez volt a problémám az autóval .Kicseréltem a szimeringet és megszünt a probléma.

 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok.
Remélem jó helyre írom a problémám. Adott egy Opel Astra J 1.6 2010.-es A16XER motorkódú autóm. Az okoskeréknek már rendesen volt hangja így cserélve lett benne mind a kettő okoskerék, mindkettő szolenoid szelep, komplett vezérlés, friss olaj(gyári). 100km után ismét dobott hibát. Először csak P0011 utána már társult hozzá a P0014.-es hibakód is. Szívó oldalról enyhe kopogást is lehet hallani. A kérdésem, hogy valaki járt e hasonlóan és tud nekem segíteni a problémában. Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 05. 06. at 10:03, EmTé2 írta:

Sziasztok.
Remélem jó helyre írom a problémám. Adott egy Opel Astra J 1.6 2010.-es A16XER motorkódú autóm. Az okoskeréknek már rendesen volt hangja így cserélve lett benne mind a kettő okoskerék, mindkettő szolenoid szelep, komplett vezérlés, friss olaj(gyári). 100km után ismét dobott hibát. Először csak P0011 utána már társult hozzá a P0014.-es hibakód is. Szívó oldalról enyhe kopogást is lehet hallani. A kérdésem, hogy valaki járt e hasonlóan és tud nekem segíteni a problémában. Előre is köszönöm!

Regisztrálj a facen az astra j csoportba ott biztos kapsz rá választ.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...
On 2019. 07. 24. at 7:52, L.Fazakas írta:

Nem tudom, valójában mennyire kell oda az a (hő vagy hang)szigetelés, de az enyémben van. (nemrég vettem 1,4-es Turbo).
Régen a Skodámban volt, no meg volt olyasmi a Suzukiban.

Az Astra G-ben viszont NEM!

Abban is van csak az első generációsokban tuti!!!!!!!

Link to comment
Megosztás:

  • 7 months later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.