Jump to content

Recommended Posts

2 órája, mcasdf írta:

Sziasztok!

Nem rég vásárolt 2010/12 évjáratú Opel Astra J 1.4 T 120 LE kapcsolatban volna egy kérdésem. A neten talált / netről letöltött felhasználói kézikönyvben csak olajcsere periódusra találtam információkat, egyebekre nem. Hol találom meg azt például, hogy a vezérműláncot mikor kell/ajánlott cserélni, stb.? 

Köszi előre is a válaszokat! :)

Szia, 

Vezérműlánc cserére a gyártó nem ad meg konkrét periódust a gyártó. Ha zajt hallasz a lánc körül hidegen, csörgest akkor javasolt a cseréje. Ez lehet 100-200 e km között bárhol. Ez mar a twinportos G astra-nál is igy volt. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
4 órája, kadett17dforever írta:

Szia, 

Vezérműlánc cserére a gyártó nem ad meg konkrét periódust a gyártó. Ha zajt hallasz a lánc körül hidegen, csörgest akkor javasolt a cseréje. Ez lehet 100-200 e km között bárhol. Ez mar a twinportos G astra-nál is igy volt. 

Köszönöm!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Nem kell,ajánlott ha már zajos tehát megnyúlt

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Köszönöm. Még egy kérdés. Az üzemanyagfogyasztást , hol tudom kijeleztetni? Vagy az egy extra? :/
Köszi a válaszokat! :)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
5 perce, mcasdf írta:

Köszönöm. Még egy kérdés. Az üzemanyagfogyasztást , hol tudom kijeleztetni? Vagy az egy extra? :/
Köszi a válaszokat! :)

Bal oldali bajuszkapcsolon van egy tekerhető kapcsoló amit előre hátra mozgatva információk jelennek meg... 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
19 perce, kadett17dforever írta:

Bal oldali bajuszkapcsolon van egy tekerhető kapcsoló amit előre hátra mozgatva információk jelennek meg... 

Persze, addig eljutottam :) . De nem volt olyan menüpont. 1. trip 2.trip pillanatnyi sebesség , illetve összes kilométer . ennyit láttam. Vagy nem mindegyik kijelző tudja?

Módosítva : mcasdf

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2018. 05. 17. at 22:58, mcasdf írta:

Persze, addig eljutottam :) . De nem volt olyan menüpont. 1. trip 2.trip pillanatnyi sebesség , illetve összes kilométer . ennyit láttam. Vagy nem mindegyik kijelző tudja?

Elvileg minden " közép- és felsőszintű" kijelző (2014 utáni) tudja, csak gyárilag nem aktiválják. Bekapcsolható számos további funkció op-com-mal:

https://www.vxoc.org.uk/forum/Thread-HOW-TO-Turn-on-hidden-options-on-IPC-DASH

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2018. 05. 21. at 21:13, csicsó írta:

2014 elöttiek nem "okosithatóak"fel?

Az un. közép és felsőszintű bc-k igen. Amilyen a képeken van a linkben

Módosítva : flali

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2016. 03. 05. at 21:38, Papplan írta:

Sziasztok!

Nem hiszem, hogy a motorolaj minőségét bármilyen kütyü elemezné. De egy egyszerű próbát megér a kétkedőknek. Olajcsere alkalmával ne nullázd a szervizintervallum jelzést. 

Vagy nullázd olajcsere előtt. Vajon hány %-ot fog mutatni. Nagyobb a valószínűsége, hogy az idő, és megtett km adatok alapján kalkulál az ECU.

Biztosan így van. Mivel mi keveset megyünk vele, pontosan egy évre megy le 0% ra.

• Like 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Nálam pont a félév napján váltott 50%-ra:icon13:

Ezek szerint még egy év előtt el kell vinnem olajcserére (hiszen akkor 0% lesz)- kb. 25.000 km futás lesz egy év alatt- pedig, elvileg 30.000 km-t bír az olaj (ha-ha)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy A16LET-es motorom, ha a nívópálcát kihúzom, akkor az alapjárat beremeg, le nem fullad. Náha minimális alapjárat ingadozást tapasztalok. Erre azt írták, hogy szelepfedélnél a membrán szakadt át.

Viszont membránt külön nem találtam csak az egész házat: https://cromax.hu/szelepfedel_opel_1_6_1_8_135849

Létezik külön membrán is vagy ez nem cserélhető?

Köszönet a segítséget előre is!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
3 órája, amargo írta:

Sziasztok!

Van egy A16LET-es motorom, ha a nívópálcát kihúzom, akkor az alapjárat beremeg, le nem fullad. Náha minimális alapjárat ingadozást tapasztalok. Erre azt írták, hogy szelepfedélnél a membrán szakadt át.

Viszont membránt külön nem találtam csak az egész házat: https://cromax.hu/szelepfedel_opel_1_6_1_8_135849

Astra j csoport a facen sokszor ki lett tárgyalva ez a téma:)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
16 órája, amargo írta:

Sziasztok!

Van külön külföldön. ebay

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Üdv!

A 2 féle combosabb erejű 1.6T benzines motor közül van, amelyiket érdemes kerülni bármi miatt is? Tudtom, hogy a 180 lovas 8-9L körül fogyaszt, de azt én elfogadom.

2.9 millió Ft lesz a keretem: 2010-2011 utáni 1.6T, Cosmo, Xenon, automata, 100k km körüli (még nem aktuális).

A16LET 1598 cm3 132 kW (180 LE) / 5500 min 230 Nm / 2200 - 5400 min

A16XHT 1598 cm3 126 kW (170 LE) / 4250 min 280Nm / 1650 - 4250 min

Köszi!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.