Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

OPC rulez chat


Lanti

Recommended Posts

Az XE a G astra kasztniban nem tudom mennyire menne jól. Ha nincs kibelezve a G astra akkor ugyanaz lehet a problémája mint az OPC-nek, olyan 100kg-al nehezebb a kasztni mint egy GSI F Astra pl. és ez főleg az alsó tartományban érezhető is nagyon. Félő hogy ha egy kadett/astra XE teljesítményére vágysz akkor azt a G astra nem fogja hozni.

Amúgy a motorcserélősdi mutyizás sosem volt egy leányálom, előgg utóbb hozza magával a gondokat. Nem nagyon éri meg sehogysem. Én anno a GSI-ben c20xe helyére tettem c20xe-t és még így is szét akartak szedni a műszakinál atomjaimra!

Amúgy a szívó OPC sajnos kifejezetten fapados, semmiféle különleges felszereltsége nincs.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a hozzászólásokat. Közben mással is egyeztettem és kiderült, hogy némileg bonyolultabb lenne a motorcsere, mint ahogy elképzeltem, van néhány buktatója sajna (és ez csak a szerelés, akkor a vizsgáról még nem is beszéltünk).

Úgyhogy szerintem így ebben a formában elvetem a dolgot.

Lacee: jogos a felvetés, bár nem várnám el, hogy hozza azt, mint egy XE Kadett, nyilván. De talán egy Euro 1-es XE még mindig közvetlenebb és virgoncabb tudna lenni a G-ben is, mint az Euro 3-as, környezetvédelmi szempontok miatt már kicsit folytottabb OPC motor. Nem volt hozzá szerencsém sajnos személyesen, de YouTube videók alapján pl. az OPC (XER) egész másképp ejti vissza a fordulatot, mint az XE...

Megbízhatóságban egyébként kábé ugyanazt tudja a két motor (XE-XER)? Persze XE-ből gondolom már nagyobb művészet normális állapotút találni (van 8-10 év hátránya), de egyéb szempontból?

Link to comment
Megosztás:

Lacee: jogos a felvetés, bár nem várnám el, hogy hozza azt, mint egy XE Kadett, nyilván. De talán egy Euro 1-es XE még mindig közvetlenebb és virgoncabb tudna lenni a G-ben is, mint az Euro 3-as, környezetvédelmi szempontok miatt már kicsit folytottabb OPC motor. Nem volt hozzá szerencsém sajnos személyesen, de YouTube videók alapján pl. az OPC (XER) egész másképp ejti vissza a fordulatot, mint az XE...

Teljesen más a kettő karaktere, de nem a fojtás hanem a nagy tengely miatt. Én 10 éve vezetek XE-t, amikor kipróbáltam egy opc-t nagyon meg voltam lepődve mennyire kényelmetlen alacsony fordulaton használni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Akkor +1 érv az XE mellett... :)

Szerintem felejtsd el ezt a motorcserét, tök értelmetlen és szívás hegyekkel teli amit terveztél, ráadásul mindennapi autónak szánod

Azzal nem számolsz, hogy egyre nehezebb lesz alkatrészeket szerezni, mert ami elromlik az mindenkinél elromlik pl. légtömegmérő

Link to comment
Megosztás:

Szerintem felejtsd el ezt a motorcserét, tök értelmetlen és szívás hegyekkel teli amit terveztél, ráadásul mindennapi autónak szánod

Azzal nem számolsz, hogy egyre nehezebb lesz alkatrészeket szerezni, mert ami elromlik az mindenkinél elromlik pl. légtömegmérő

A motorcseréről beszélnél le, vagy önmagában az XE-ről? Nem javasolt már mindennapi használatra?

Link to comment
Megosztás:

... jogos a felvetés, bár nem várnám el, hogy hozza azt, mint egy XE Kadett, nyilván. De talán egy Euro 1-es XE még mindig közvetlenebb és virgoncabb tudna lenni a G-ben is, mint az Euro 3-as, környezetvédelmi szempontok miatt már kicsit folytottabb OPC motor. Nem volt hozzá szerencsém sajnos személyesen, de YouTube videók alapján pl. az OPC (XER) egész másképp ejti vissza a fordulatot, mint az XE...

Megbízhatóságban egyébként kábé ugyanazt tudja a két motor (XE-XER)? Persze XE-ből gondolom már nagyobb művészet normális állapotút találni (van 8-10 év hátránya), de egyéb szempontból?

Eleve ott kezdődik a gond, hogy rosszabb környezetvédelmi besorolású motort nem tehetsz be az autódba, motorcserekor. Kevés vizsgabiztos meri átengedi így, mert egy esetleges komolyabb ellenőrzésnél megbukik az autó, és az engedélyét is elveszítheti a v.biztos.

Az átalakítás és az esetleges levizsgáztatás meg egy anyagi csőd lesz. Abból az összegből már egy turbós motorút is tudnál venni.

Ha meg ennyire fontosak a menettulajdonságok, akkor az XE is kevés lesz. Pár hónap alatt megszokod, hogy jobban gyorsul és már az is kevés lesz. Mit csinálsz utána? Mert eladni nem fogod tudni.

Link to comment
Megosztás:

Opc jó autó,csak át kell szokni rá.Én személy szerint már nem szívesen ülnék vissza gsibe(bocs Redi) és itt napi használatról beszélünk.Elég sokban különbözik a sima G astrától,már néztem egy két darab mélyére.

Vagy vegyél egy 2.2 benzines g astra cabriot azt pont tudok eladót. :)

Ha választani lehetne én is inkább egy fiatalabb opc-ben hurcolásznám a seggem :D

De szerintem az a 2.2-es motor kurvajó...kellemesen megy mindenhol, nem zabál sokat

Link to comment
Megosztás:

Opc jó autó,csak át kell szokni rá.Én személy szerint már nem szívesen ülnék vissza gsibe(bocs Redi) és itt napi használatról beszélünk.Elég sokban különbözik a sima G astrától,már néztem egy két darab mélyére.

Vagy vegyél egy 2.2 benzines g astra cabriot azt pont tudok eladót. :)

+1 énsem akarnék gsibe visszaülni, hiába c20xe... pedig mennyire utáltam az opct az elején. csak rájöttem nem olyan rossz az ha esetleg nem esek le az utról.... tény hogy hiányzik hogy nem húz alulról mint az xe, de azért az ereimet ma nem vágom fel...

Link to comment
Megosztás:

Őőőő, azért az hogy a 2.2 nem zabál sokat az elég merész kijelentés :D Nekem dugóban talán fél-egy literrel evett az kevesebbet mint az OPC. Értsd: 11,5 vs 12,5

Városon kívül meg "minden" nagy motor jól eszik. Viszont azzal egyetértek hogy mindenhol jól húz.

Meg azzal is sajnos hogy "Teljesítményből sosem elég."

Link to comment
Megosztás:

Sztem a XER motor valamivel tartósabb is lehet, mint egy XE, azt kifejezetten amatőr versenyzéshez homológizálták. Igen, alul gyengébb, a csúcsnyomaték is valamivel kevesebb, viszont 7000-ig széria is pörgethető.Az XE motorral semmit se fogsz érzékelni a XER-hez képest. Akkor már tényleg vegyél egy LET-et, azt akkor húzhatod, amíg elolvad a dugó, és akkor majd folytatjuk ezt a beszélgetést, hogy mitévő legyél.... :)

Száz szónak is egy a vége, ne költsd el két szívó OPC árát arra, hogy legyen egy gyengébb motorral szerelt kocsid.

Link to comment
Megosztás:

Lanti! Láttam a fotót a gépedről a (19"-os?) (Vectra OPC?) felnikkel, nagyon zsír! Ami mögötte áll, az a G OPC az ugye nem a régi kocsim, hanem egy behozott másik arden g turbó? (Nagyon szép, ilyenkor mindig eldöntöm, hogy veszek egy turbicsekkest megint :D)

Link to comment
Megosztás:

Lanti! Láttam a fotót a gépedről a (19"-os?) (Vectra OPC?) felnikkel, nagyon zsír! Ami mögötte áll, az a G OPC az ugye nem a régi kocsim, hanem egy behozott másik arden g turbó? (Nagyon szép, ilyenkor mindig eldöntöm, hogy veszek egy turbicsekkest megint :D)

18" H opc felgen...

az meg mögötte a Márk ex autója, mostani kölyöké... szívó turboncs optikával...

Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.