Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

OPC rulez chat


Lanti

Recommended Posts

Üdv mindenkinek! :hiya:
23 éves, budapesti/egri végzős egyetemista vagyok. Jelenleg egy F Astrát használok (C14SE '93ból), azonban szeretném egy GSi-re cserélni. Taknyos korom óta imádom a formát (azért is lett első autónak F), és már egy ideje nézelődöm, az orrom elől elvittek már pár példányt sajnos.

C20NE vagy XE, mindkettőről hallani jót és rosszat, megbízható autószerelő rokonomban bízva, függetlenül a teljesítménykülönbségtől, bármelyiket elfogadnám.

Olx, jófogás és hahu napi többszöri böngészése során szűkítve lett a kör, van pár autó amit ha időnk engedi, megnézünk.

Tippeket szeretnék kérni, mik azok a hibák, hangok, amikbe ha belebotlunk pl. a próbaút során, akkor meneküljünk jó messzire előle?

Köszönöm a "befogadást", és a válaszokat is előre! :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek! :hiya:

23 éves, budapesti/egri végzős egyetemista vagyok. Jelenleg egy F Astrát használok (C14SE '93ból), azonban szeretném egy GSi-re cserélni. Taknyos korom óta imádom a formát (azért is lett első autónak F), és már egy ideje nézelődöm, az orrom elől elvittek már pár példányt sajnos.

C20NE vagy XE, mindkettőről hallani jót és rosszat, megbízható autószerelő rokonomban bízva, függetlenül a teljesítménykülönbségtől, bármelyiket elfogadnám.

Olx, jófogás és hahu napi többszöri böngészése során szűkítve lett a kör, van pár autó amit ha időnk engedi, megnézünk.

Tippeket szeretnék kérni, mik azok a hibák, hangok, amikbe ha belebotlunk pl. a próbaút során, akkor meneküljünk jó messzire előle?

Köszönöm a "befogadást", és a válaszokat is előre! :icon1:

Semennyire nem értek hozzá, de 10 éve van ilyen autóm. Én ezt tanácsolnám a 10 évvel ezelőtti magamnak:

- Rozsda, elálló ajtó, stb....lehetőleg kerülni kell, vagy kalkulálni a javítással

- Minden elektromos cucc működjön, az odavetett "áh csak kicsit kontaktos" félmondat a legnagyobb hazugság. Ha filléres tétel lenne már meg lenne csinálva, de a 20-25 év alatt minden fakezű által odakókányolt sz@rral senki nem akar szívni, senki nem akarja megjavítani.

- Vezető ülés ki van kopva/szakadva? Fogadd el, majdnem mind ilyen imho.

- Bármit kiír a BC? Lásd elektromos rész, félmondat nem válasz, valami sz@r

- A tulajra ránézve, figyelni a viselkedését sok mindent elárulhat az autóról, láttam sok olyan usert akinek nemhogy autót nem adnék a kezébe hanem inkább kitenném a sivatag közepébe kaktusznak

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

1. tanács: ne vegyél :D

2. tanács: lásd 1.-es tanács :D

3. tanács: sajnos mind le van már pukkanva. mondanám hogy nézzél 96-os c20xe-t mert az még a legfiatalabb és jól felszerelt is általában de jóeséllyel nem lesz eladó vagy már azt is kicsinálták.

4. ez egy pénztemető, szóval vagy tényleg válogass fél évig mire tűrhetőt találsz vagy készülj fel hogy röpködnek a százezrek.

5. Én végig szoptam 3,5 évet a sajátommal mert roncsot vettem de azért volt itt olyan bőven akinek sok örömet hozott (nekem is mikor beindult ).

6. végül amit kértél:

- hidotőke hang, jellemzően hidegen van de nekem pl melegen volt, tehát próba során beinditod hiszen HIDEG motorral vár az eladó, majd megvárod míg felmelegszik.

- vízpuma csattogást jó szerelő kihallja.

- generátor csapágyat is

- klímakompresszort is hallani ha bekapcsol vagy sem de működő klímás GSI.. háát

- bugó kerékcsapágynak szintén jellegzetes hangja van

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_f/opel_astra_f_2.0i_16v_gsi_irmscher_ritkasag-8365145 - ezt pl. elmennék megnézni ha jóárasítva lenne...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat! Itt az egyik, amit kinéztem.

Nyilván kapott az évek során, de én bízom benne, hogy akár a szarból is lehet várat építeni.

Nem tudom hányadik eladó autóra bukkanok (nem csak gsi), amit úgy hirdetnek, hogy Svájcból hozták... Svájci ismerősöm kifejezetten óvaint az onnan származó használtautóktól.

Még a végén addig gyűjtögetek, amíg Astra Coupe lesz belőle... :evilgrin:

Link to comment
Megosztás:

5. Én végig szoptam 3,5 évet a sajátommal mert roncsot vettem de azért volt itt olyan bőven akinek sok örömet hozott (nekem is mikor beindult ).

Jó, te spec mély torokra vetted a harcif@szt azzal az autóval, de tényleg lehet nem-annyira-szörnyen-rosszul is járni vele :D

Az a fekete egyébként nem tűnik rossznak, nem rejtegeti a hibákat, ráadásul 8 szelepes, talán jobban bírja a rideg tartást.

Ha sokáig nézelődsz a coupek is lesüllyednek erre a szintre :D

Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.