Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motor - dízel


forumadmin

Recommended Posts

Tisztelt Werjem! 

Sokáig gondolkodtam hogy honnan is kezdjem mert ez igencsak komplex komplex kérdés.Első talán legbagatelebb kérdésem hogy az ACpumpa a tankban jár-e? Az előrejövő üzemanyag nyomását mértétek?? Indítózás közben a rail csöben mekkora a nyomás? Élő adatok között az immo engedélyezödik. Motorvezérlöben elő adatok közt indítózás alatt rail csö nyomásnak mi látszik? A csúcsok feszültségét kár mérni nem releváns sokkal inkább a kitöltési tényezöje a mérvadó az meg szóppal látszik. Vezértengely jeladóról vajon jön implulzus, fordulat jel van?? Rengeteg kérdés merül fel igazából ugye 1000 oka lehet hogy nem indul motor. Ha az önindító hajt es a motorvezérlö él akkor az első amit én megnéznék hogy mekkora nyomás épül fel a rail csőben. Ugyanis 150bar alatt nem vezérli ki a csúcsokat az ECU. Ha esetleg felépül es történik kivezérlés nem e rogyik össze egyböl (beesik 150bar alá kivezérlés megszűnik) Ez eddig elektronikai megközelités.Írtad hogy nyomások rendben ez alatt mit értesz? Vezérműszíj állapota milyen , jó pozicioban van? Esetleg meg lehet próbálni ha a vezérmü ok hogy önindítózás közben fimoman pisszegetni féktisztítóval hogy röffenik-e ha igen akkor a motor mechanikusan jó esélyel ok. Ha féktisztítóval sikerülne életre kelteni akkor lehet odavan a magasnyomású szivattyú és nem bir elég nyomást elöállítani az indításhoz. Km mennyi van benne?? Végezetül a féktisztítóval nagyon finoman mert ha bekínálsz vele rendesen akkor hajtókar törés dugórepedés is lehet. Van még jópár ötletem mit érdemes megnézni de ez csak ezek után jönnek.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok.

Olyan kérdésem lenne hogy,1-2-esbe az autó ciripelő hangot ad a motor tér felől(1.7 CDTI 110L).De csak is 1-es 2-esbe,többi sebességbe nem csinál ilyet.Ha gyorsítok persze egy gyorsabban kelepel.Kettős tömegű,illetve kuplungszett cserélve már volt,azóta kb.20000km-mentek vele!Még azt fogom megnézni hogy felemelem az első kerekeket és 1-es 2-esbe fogom járatni hogy ad-e úgy hangot!

illetve 6-os sebesség fokozatba meg még egy fokozatba a váltókar előre-hátra kb.1cm ugrál.Ahogy leveszem a gázpedálról a lábam illetve,visszateszem és gyorsítok!Na ez mitől lehet,mi lehet kikopva?

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 01. 28. at 21:49, lackoo0112 írta:

Igen már 2 szerviz is nézte. Egerben semmit sem tudtak mondani. Miskolcon pedig kitisztították az EGR-t és a részecskeszűrőt. Ugyanúgy csinálja most is. Semmi hibát nem dob továbbra sem :/ Én valami üzemanyag ellátási gondra gyanakszom. Mert például ha 2 esben nyomom neki és forog kb 3200-at. Akkor már 3. ban kezdi is a rángatást kb 2200-es fordulaton. De ha 2 esben mondjuk váltok 1500 ös fordulaton akkor meg például 3 asban nem rángat olyan 3200ig. A többi fokozatban ez a rángatás már mindenhol jelentkezik 2000 után.

 

Ugyanez a problémám nekem is egy Zafira B ugyanilyen motorjával. Annyit még hozzá tennék, hogy start után van hogy 50-70 km-en keresztül minden frankó, de aztán elkezdi. Másnap legtöbbször gond nélkül teszi meg ugyanúgy a kisebb távolságokat. Mihelyt emelkedő jön, vagy intenzíven gyorsítani szeretnék, mintha valami lefojtaná a teljesítményt és szinte teljesen eltűnik, erősebb gázadásra rángatni kezd. Egyetlen megoldás, ha óvatos gázadással alacsony fordulaton minél feljebb tudok váltani, de emelkedőn ez sem működik.

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Bugi!

Konkértan milyen motor van a zafirádba? 1.7? 2.0?? Ilyesmi hibát többminden is okozhat. Eltünö teljesitmény lehet töltőnyomás oldali megközelítes illetve üzemanyag ellátás oldali is. Nem lehet hogy melegen szorul a geometria állító a turbón?Cooler ill a csövezés tömörzárása rendben van?  Elő adatokat néztetek a kérdéses üzemállapotba?? Rail csö nyomás? Nyomás szabalyzó szelep kivezérlés? Turbó geometria állás? Ezek mind mind beszédesek lehetnek. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Van egy 2014 es astra j kombim 1.7 diesel dts motorkóddal. A kérdésem a részecskeszűrő lenne. Azt vettem észre hogy télen 300/400 km regenerál viszont nyáron ennek legalább duplája a regenerálás. Télen iszonyatos fehér füst viszont nyáron semmi füst. És rádásul még sosem villant fel a részecskeszűrő hiba lámpa. 120ekm van az autóban és valós mert első tulaj vagyok. Mi tapasztalatotok ezen a téren? Előre is köszönöm a válaszokat.

Isti.

Link to comment
Megosztás:

Hello Bukopapa!

Lehet normalis a 300-400 kmkenti regeneralás. Ez ugye függ a hasznalati módtol (mennyire sok a hidegüzem ill a varosi ki tempoju töszörgés) . Az öntisztisztulashoz hő kell a hö meg az elégetett üzemanyagból van. Sajnos a dpfes kocsik esetében a téli idöszak szenvedösebb. A könyebb imdulas érdekésben az elektronika eldusit ezáltal füstösebb az eges (részecskeszűrő többet kap) hidegebb van a motortól távolabb esö szürö nehezebben hevül át. Minekután elér egy telítettsegi szintet ( nyomaskülömbség megugrik) a motorvezérlö elkezd látványosan regenerálni, ami ha nem jön neki össze akkor kigyújtja a lámpát ill feliratba figyelmeztet. Javasolnám ha sok a városi rövidtav, heti egy temposabb pályás üzemet vagy országútit 4esbe. Hidd el meghálálja a technika. Tudom az ideje mindenkinek drága nah meg a gázolaj is. De sajna a teljes eldugulást (es persze a draga tisztitast vagy az esetleg meg drágabb cserét)  igy nagyban el tudod kerülni. Persze itt is mint mindíg elmondom a pörgös üzem elött finoman használva érd el az üzemi hőfokot. Majd ha függöbe áll a hömérö mehet a 2500-3000 közti pörgös üzem egy jó 25-30km en át. Hidd el kimegy a korom belöle :)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Sziasztok!

Egy 2016-os 1,6CDTI AstraJ boldog tulajdonosa lettem néhány hete... Az autóval semmi gond nem volt eddig, viszont tegnap az alábbi hibát produkálta:

hatodikból ötödikbe visszakapcsolásnál, egy előzés során p0299-es hibakód, és eltűnt a teljesítmény az autóból. Ez Valamilyen turbónyomással összefüggő hibakód, ha minden igaz.... Mi lehet a probléma?

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Valszeg megszorult a turbó geometria állító szerkezet vagy vmi vácuum probléma van. És ezáltal túltöltötté válik a motor és ezért tilt.Meg kéne nézni könnyen mozog-e az állitó mechanika ill a vacuumdob ami állitja szemre jó e. Esetleg beszédesek lehetnek az elöadatok. Hány km van benne?? Esetleg bemelegedés után próbáld meg kicsit meghajtani had járjon a geometria. Kézzel is megpróbalhatod megmozgatni ha szorul akkor ott vmi nem kerek. Ha nagyom nehezen mozog akkor turbo le és lehet csak takarítani kell de lehet hogy felújítani.Próbáld meg ezeket.Ha van fejlemény irj aztán hátha még tudok okosat mondani.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

 

Céges kocsiként  1 hete kaptam egy 2012-es Astra J sports tourirt. 82-es és 89-es hibakódot ír ki, 270.000 km van a kocsiban. Kanyarodásnál,  vagy kobbkezes utcáknál fékezve, 20 km/h- ra lassitva,  2-esbe visszaváltva, gázadást követően lefullad a kocsi. 

 

Dízeles, 1.7-es egyébként. Tapasztalt már valaki hasonlót?

 

 

 

Link to comment
Megosztás:

Nekem ezek a müszerfali hibakódok sajnos nem mondanak semmit. Ki kéne olvasni a vezérlöt melyik részegységben milyen hibabód került eltárolásra. A lefulladás több mindentöl lehet. Kezdve a hibás üzemanyagnyomás szabályzó szeleptöl, kezdödö turbohibán át,vmelyik jeladó esetleg az ecu hibájáig ill a levegö utjának dugulásáig bármi. Ha céges kocsi akkor az jó esélyel márkaszervízes vagy van szerzödött szervíz. Szerintem beszélj a főnököddel/gépjármü felelössel, hogy így ez használhatatlan és hogy sűrgösen szervízbe kéne vinni. Ha a fönök nem akarja akkor ird meg neki emailba, nyoma legyen hogy a munkavégzésre odaadott gépjármü közlekedésre alkalmatlan és veszélyes. A munkáltatónak ha a munkavégzés céljából a munkavállaló számára gépjámüvet biztosít, kötelessége annak a müszaki állapotát úgy tartani hogy az közlekedésre teljes mértékben alkalmas legyen. Azaz ha a klíma nem kapcsol be vagy a kp zár nem müködik akkor azt nem kérheted számon, de ha kanyarodáskor megáll a motor akkor azt fönököd meg kell javitassa. Te semmiképpen sem nyúlj bele mert rádfoghatják hogy amiatt lett olyan mert hozzápiszkáltál. Ha a fönököd átpasszolja a hiba megoldását akkor esetleg lehet finoman belefolyni egy hibakeresésbe. De minekutan elég drágák az alkatrészek én nem biztos hogy pénzt szánnák a céges autom javítására.

Link to comment
Megosztás:

14 órája, _Robi_ írta:

Nekem ezek a müszerfali hibakódok sajnos nem mondanak semmit. Ki kéne olvasni a vezérlöt melyik részegységben milyen hibabód került eltárolásra. A lefulladás több mindentöl lehet. Kezdve a hibás üzemanyagnyomás szabályzó szeleptöl, kezdödö turbohibán át,vmelyik jeladó esetleg az ecu hibájáig ill a levegö utjának dugulásáig bármi. Ha céges kocsi akkor az jó esélyel márkaszervízes vagy van szerzödött szervíz. Szerintem beszélj a főnököddel/gépjármü felelössel, hogy így ez használhatatlan és hogy sűrgösen szervízbe kéne vinni. Ha a fönök nem akarja akkor ird meg neki emailba, nyoma legyen hogy a munkavégzésre odaadott gépjármü közlekedésre alkalmatlan és veszélyes. A munkáltatónak ha a munkavégzés céljából a munkavállaló számára gépjámüvet biztosít, kötelessége annak a müszaki állapotát úgy tartani hogy az közlekedésre teljes mértékben alkalmas legyen. Azaz ha a klíma nem kapcsol be vagy a kp zár nem müködik akkor azt nem kérheted számon, de ha kanyarodáskor megáll a motor akkor azt fönököd meg kell javitassa. Te semmiképpen sem nyúlj bele mert rádfoghatják hogy amiatt lett olyan mert hozzápiszkáltál. Ha a fönököd átpasszolja a hiba megoldását akkor esetleg lehet finoman belefolyni egy hibakeresésbe. De minekutan elég drágák az alkatrészek én nem biztos hogy pénzt szánnák a céges autom javítására.

Köszönöm a választ, jövő hét hétfőn megy szervízbe, sikerült elintézni!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Van egy 1.7 CDTi 110LE Meriva B autóm. Utóbbi időben olyat csinál, hogy ha melegen leállítom, pár perc múlva indítok, nem mindig indul be elsőre. Van hogy másodikra vagy harmadik indítózásra indul csak be. Megtekeri rendesen de nem indul, hidegen mindig beindul, minden reggel gond nélkül el tudok indulni vele. Tegnap piros lámpánál üresben felengedett kuplungnál adtam gázt és lefulladt, nem tudom mitől lehet, vagy hogy merre keressem a hiba okát. Ti itt okosabbak vagytok azért teszem fel itt a kérdésemet.

Előre is köszönöm ha tudtok segíteni.

 

 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hello! 

Olvasva a problémát ez eléggé üzemanyag ellátási probléma. Elsönek kéne egy élöadat kiolvasás hogy mennyi a rail csö nyomása üzemmelegen indítózás közben. Ugyanis van egy minimum nyomás rendszerektöl függöen 140-200bar közt amit ha nem ér el a rail csöben a nyomás nem vezérli ki az ecu a csúcsokat. Opelnél 150bar a minimum nyomás. Továbbgörgetve a kérdést hogy mitöl is nem épülhet fel a nyomás. Lehet hogy a magasnyomásu szivattyún lévö hozamszabályzó szelep szorul/rossz, vagy kopott a szivattyú ami a melegen még higabb gázolajat már nehezebben képes az adott nyomásra feltermelni. Elöljáróban ennyi ötletem van. Jó lenne tudni hogy amíg jár a motor üzemmelegen megfelelö e a teljesíménye (gyorsul e rendesen az autó) illetve milyen az alapjárat. Jo lenne alapjárati korrekciós tényezöt nézni a csúcsokról az sokat elárul, ugyanis egy már rosszul záró ( bepisilő csúcs is tud indítási nehézsegeket okozni) Remélem tudtam irányt mutatni ha van még kérdés jöhet hátha tudok rá válaszolni :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. 

Nemrég vásároltam egy 2012 és J 1.7 Cdti 110le astrát 6sebességes sport tourer. Olvastam visszább, hogy sokan panaszkodtak az ingadozó alapjáratra. 

Ez nekemis megvan/volt, de csak hideg motornál. 

Tankoltam bele jobb minőségű dízelt. És azóta abba maradt, a jelenség. 

Továbbá szeretnék infót gyűjteni ennek a motornak a fogyasztásáról. 

500km mentem vele.,átlagban 6.5 liter jött ki 

Ebből városban kb 50km, pályán 350km tempomattal 130-140 km/h sebességgel, országuton 100km 70-90km/h között? 

Szerintetek ez normális? 

Köszönöm a választ előre is! 

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 07. 15. at 21:41, _Robi_ írta:

Hello! 

Olvasva a problémát ez eléggé üzemanyag ellátási probléma. Elsönek kéne egy élöadat kiolvasás hogy mennyi a rail csö nyomása üzemmelegen indítózás közben. Ugyanis van egy minimum nyomás rendszerektöl függöen 140-200bar közt amit ha nem ér el a rail csöben a nyomás nem vezérli ki az ecu a csúcsokat. Opelnél 150bar a minimum nyomás. Továbbgörgetve a kérdést hogy mitöl is nem épülhet fel a nyomás. Lehet hogy a magasnyomásu szivattyún lévö hozamszabályzó szelep szorul/rossz, vagy kopott a szivattyú ami a melegen még higabb gázolajat már nehezebben képes az adott nyomásra feltermelni. Elöljáróban ennyi ötletem van. Jó lenne tudni hogy amíg jár a motor üzemmelegen megfelelö e a teljesíménye (gyorsul e rendesen az autó) illetve milyen az alapjárat. Jo lenne alapjárati korrekciós tényezöt nézni a csúcsokról az sokat elárul, ugyanis egy már rosszul záró ( bepisilő csúcs is tud indítási nehézsegeket okozni) Remélem tudtam irányt mutatni ha van még kérdés jöhet hátha tudok rá válaszolni :)

Szia.

Köszönöm a választ, élő adatot megpróbálok valakivel olvastatni, nekem is van kiolvasóm de valahogy nem tudok élőadatot olvasni vele.( Delphi, würth progikkal nem tudok, lehet csak béna vagyok). Kínai op-commal pedig nem lehet az autót olvasni, nem engedi be az ECU-ba.

A motor teljesítménye rendben van, gyorsul, megy mint amikor megvettük, alapjárata szintén rendben van. 

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 07. 20. at 10:44, Szabados István írta:

Sziasztok. 

Nemrég vásároltam egy 2012 és J 1.7 Cdti 110le astrát 6sebességes sport tourer. Olvastam visszább, hogy sokan panaszkodtak az ingadozó alapjáratra. 

Ez nekemis megvan/volt, de csak hideg motornál. 

Tankoltam bele jobb minőségű dízelt. És azóta abba maradt, a jelenség. 

Továbbá szeretnék infót gyűjteni ennek a motornak a fogyasztásáról. 

500km mentem vele.,átlagban 6.5 liter jött ki 

Ebből városban kb 50km, pályán 350km tempomattal 130-140 km/h sebességgel, országuton 100km 70-90km/h között? 

Szerintetek ez normális? 

Köszönöm a választ előre is! 

Szia,

Nekem lassan 4 éve van ilyen motorral szerelt Meriva B autóm. A fogyasztásom átlag 6-7 liter között mozog. Az autó átlag 6 litert ír de tankolásokkor mindig kiszámolom és 6 és 7 között szokott lenni. Ha még valamiben tudok segíteni kérdezz nyugodtan.

Jani

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

15 órája, realpopek írta:

Szia,

Nekem lassan 4 éve van ilyen motorral szerelt Meriva B autóm. A fogyasztásom átlag 6-7 liter között mozog. Az autó átlag 6 litert ír de tankolásokkor mindig kiszámolom és 6 és 7 között szokott lenni. Ha még valamiben tudok segíteni kérdezz nyugodtan.

Jani

Rendben, Köszönöm!

 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Hello!

Nekem egy 2012 es J astra STm van 110LE 1,7es dízellel. Fogyasztás nagyon láb és használat függő. De nekem is az 5,5-7,5 ig minden van. Legobban akkor fogyaszt ha országuti tempóban klima nélkül egyedül utazom vele ekkor meg lehet közelíteni az 5litert. Ha kis családom belakja ill meleg miatt klímát bekapcsolva pályázva már bizony kerüli a 6,5 -t. Legjobban a várost rühelli. Városi töszörgésben teliülve klimázva akár 7,5L is lehet, de télen városozva ha nem tud felmelegedni akár 8L is van. Egyszó mint 100 erősen használatfüggó a fogyasztás. De a 6-7 nagyjából ráfogható erre a motorra ezzel a kasztnival.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...

Sziasztok!

Van egy Astra J Sport Tourer-em (218000 km). Tökéletesen indul hidegben is. Legfőképpen hideg időben, és főleg ha dugóban állok, kb 30-90 fokos motor hőmérsékletig elkezd fehér, rettenetesen büdös füstöt eregetni. Kicsit változik az alapjárat amikor elkezdi, a teljesítményben nem érzékelek változást. Hibakódot nem tudtunk kiolvasni. Ha felmelegedett abbahagyja.  Ha folyamatosan megyek vele ezt a füstölést nem érzékelem. Víz olaj nem fogy. Ha egyszer már csinálta aznap már nem jön elő többet. 

Tudna valaki tanácsot adni ez ügyben?

Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.