Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motor - dízel


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok

2014 es 1,7cdti ecoflex Start stoppos automnal a következö problama van reggel hidegbe beinditom olyan 800-1000 közötti az alapjarat. Majd kb fel perc utan megemelkedik 1200 ra es meg a motor benem melegszik közel 70 fokosra ott is marad. Valakinek valami ötlet?

 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Üdv sziasztok!

Kérdéssel fordulok hozzátok. Még friss vagyok a témában és minden jó tanácsot szívesen veszek. Opel meriva vásárlása elött állok, 1.7 diesel. Hidegen kicsit füstöl és kopogást is hallok... ha bemelegszik akkor elhalkul. Difertől vennénk az autót és megmutadták az összes papirt amit a kocsin cseréltek. Köztük hengerfej felujjitás... és csapágy csere is volt sok egyéb mellett. Én elösszőr a csapágyra gondoltam. Mivel ujj van alatta ezért nem tudom mi lehet? Porlasztó? De melegen nem csinálja.... köszi a válaszokat előrre is.. Zsolt

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Hello!En az ilyen javitott autókat nem vennék meg az tuti vagy nagyon nyomott áron!A szavatosság semmit nem fog érni mert az orrod ala dörgölik hogy tudtál róla hogy meg volt bontva a blokk.Összefoglalva ha jól a piaci ár alatt adják, és akit viszel szerelő rábolint vedd meg,de masképpen nem érdemes!Van olyan elado meriva a használtautón aminek a motorja gyári állapotnak örvend.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Sziasztok.

Van egy 1.7 cdti meriva b-m

A17dts motorral, 2010/11.havi, 189ezer km-el. Hidegen kicsit kopogos hangot hallat gyorsulásnál. Fordulati tartományt eddig nem figyeltem meg, mert Anya használja igy ritkán van lehetőségem mefigyelni. Most végig olvastam a forumot, igy tudom, hogy kevés lehet az info....reggel amikor 10-15fok van akkor hallani...de kevés menet után elmúlik. Napközben, amikor 25fok körül van, nem is hallani, még két napi állás után sem. Egyébként tökéletesen dolgozik a motor, szép alapjárat,jó teljesítmény. Tehát hidegen kicsit csörög, rövid ideig. Minden tippet szívesen veszek.  Köszi.

Módosításban folytatnám.

2000-es fordulat körül csörög hidegen meg erölködésnél hallani talán....de melegen seghol semmi.Az alapjárat ingadozás is jelen van hidegen, de az nem számottevő, enyhe. Gondolom ez a nyomásszabályozó szelep ,mint korábban olvastam...

Amugy ez a topic halott február óta?

 

Módosítva : HunBraun
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Teljesen normalis hogy egy diesel hidegen kopogósan jár.Az hogy a cr rendszerűeknél ez kevesbé észlelhető akkor is jelen van.Teljesen mind1 hogy kinnt 25 fok van vagy -25 ez csak a bemelegedés idejét határozza meg. Alapszabály dieselt hidegen nem terhelünk főleg nem hirtelen gyorsításokkal. Most ezekben az időben (10-15 fok reggel) izzítás kivárása utan a motort indítva, kb 20-30 mp után lehet indulni óvatos gázzal fimoman gyorsítva mikor már kezd a viz (vele parhuzamosan az olaj melegedni,vizhőfok mutatató a szokásos állás legalább feléig bejött) akkor lehet intenzívebben gyorsítani de az se legyen teljes gázzal történő. A diesel kopogással csörgéssel jelzi ha "szenved".Ha hosszú ideig szeretnéd jó karban tudni a kocsidat akkor a fentieket betartod.Ami még dieselnél nagyon fontos az időben történő olajcsere meg ha turbós akkor a hidegen nem nyomjukon túl, a tartós nagyobb terhelés utani egyből leallítás elkerülése.Értem ezalatt ha pályán lecsavarsz több 10 esetleg 100 kmt egyhúzomban, majd kedved szottyan egy pihenőbe bármi okból kiállni, ne állitsd le hanem hagyd alapjáraton ketyegni egy 3-5 percet.Ezaltal a forró turbo kicsit vissza tud hülni és nem ég bele az olaj. 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Sziasztok! Sajnos utolért az izzítógyertya halál. Tegnap reggel párom szüleitől hazafelé reggeli induláskor izzítás majd, "kérem vigye szervizbe" kiirás. Hazaérve delphivel kiolvasva 1 es henger izzítas áramkör szakadt. Gyertyára rámérve multival sajna szakadt. Most innentől kezdődnek a bajok. Nekiállni nem mertem a kivételnek mert sok legenda kering a beleszakadt gyertyákrol a neten. Szerintetek milyen kilátasok elé nézek?? Ez egy 2012 es 165 ezret futott 1.7 cdti 81 kw os kombi. Akinek van tapasztalata irjon, minden érdekel kiszerelés módja tapasztalatok stb...

Link to comment
Megosztás:

15 órája, _Robi_ írta:

Sziasztok! Sajnos utolért az izzítógyertya halál. Tegnap reggel párom szüleitől hazafelé reggeli induláskor izzítás majd, "kérem vigye szervizbe" kiirás. Hazaérve delphivel kiolvasva 1 es henger izzítas áramkör szakadt. Gyertyára rámérve multival sajna szakadt. Most innentől kezdődnek a bajok. Nekiállni nem mertem a kivételnek mert sok legenda kering a beleszakadt gyertyákrol a neten. Szerintetek milyen kilátasok elé nézek?? Ez egy 2012 es 165 ezret futott 1.7 cdti 81 kw os kombi. Akinek van tapasztalata irjon, minden érdekel kiszerelés módja tapasztalatok stb...

Hello!

 

Engem már korábban elért ez a hiba kb 140 ezer körül. Én csak cseréltettem szervizben. Úgy emlékszem nem volt olyan vészes. 

Link to comment
Megosztás:

Amikor cserélted akkor mennyi idős volt? Én 4 db ba gondolkodom. Azt nem szeretném hogy 1000 km ként cserélek egyet. Tél jön azt jósolják hogy extrém kemény. Nem kockáztatok hátha nem indul :) Asszony D cosaja 1.3 cdti 11 éves abba még gyáriak, de csak 101000 km van és még izzít. Félek hogy ha beszarik abból úgy kell kifúratni (persze lehet az enyémből is) vagy hengerfej le. Ezek pedig igen drága témák jó lenne megelőzni.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

 

Szerintem 2 éve tavasszal vagy ősszel cseréltettem és gyárit tetettem be helyette. Azóta is működik és nem kellett másikat is cserélni, pedig az udvarról indult a kocsi (télen és nyáron is). Ez nem zárja ki, hogy később mindet ki kell cseréltetnem. Azt mondta a szervizben a szerelő, hogy az 1-es hengerben szokott megszakadni az izzító. Arra már nem emlékszem, hogy könnyen ki tudta-e csavarni a szerelő.

"Szerintem 10 ezer körül volt a csere" ezt elírtam. 130-140 ezer körül, biztos, hogy még a vezérlés csere előtt jóval.

Link to comment
Megosztás:

Jah nekem is az 1es hengerben ment tönkre. Nagy dilemma nekem hogy 1et vagy 4 et cseréljek. Gyerkőc meg gyesen lévő asszony mellet jobb lenne az 1db de ha meg 1000 km ként kell cserélgeni azt nem szeretném :) Ahoz most tul fontos a kocsi hogy ne induljon :) Bár igaz ott a corsa is de ebbe jobban beleférünk :)

Link to comment
Megosztás:

Hello!

A csere óta már megtettem 30-40 ezret. A hibát (izzító gyertya hiba) csak úgy vettem észre, hogy dobta a komputer. Az izzításnál 3 gyertyával is pöccre indult. Félre ne érts, nem akarlak rábeszélni, hogy csak 1-et cserélj (ideális, ha mind cserére kerül egyszerre). A tapasztalatomat írtam le. A másik kocsimban F astra 1.7 Isuzu-ban is 1-et cseréltem, de ott a 2-es hengerben, addig, amíg az összeset ki nem cseréltem, addig minden évben ki kellett cserélnem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Olyan kérdésem lenne, hogy Astra J 2012  A17DTR motorkódú autóban jelenleg Denso 8-97376270-3 porlasztó van. Van valakinek tapasztalata arról, hogy esetleg bele lehet-e tenni csere esetén a Denso 55567729 számú porlasztóját?

Egy-két helyen a neten ahol árulják írják, hogy Opel Astra J Sports Tourer (P10) autóba (Opel Astra A17DTR Euro5 2010/01) passzol.

Ha abba passzol akkor én úgy gondolnám, hogy a 2012/05 évjáratúba is jó lehet.

Ma beszéltem egy szakival is, de ő sem tudta megmondani, hogy meg lehet-e tanítani neki.

Előre is köszönöm az építő jellegű hozzászólást

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

van egy A17DTS motorkódú 2013-as Opel Mokkánk, és egy olyan probléma fordul elő vele egyre többször, hogy normál használat után/közben (város, autóút, autópálya), ha az ECO mód be van kapcsolva, és az autó leáll lámpánál automatikusan, akkor újraindulásnál elég ronda kicsit "köhögő-röfögő:-)" hangot hallat, megpróbál elindulni, de nem sikerül. Utána újra próbálja, megint nem sikerül neki. Ilyenkor kulccsal sem indul el rendesen. 10-20 másodpercet várva, kulccsal indítva elindul, illetve ha indulásnál az ECO módot kikapcsolom, akkor bármelyik kézi leállítás után simán újraindul. Elég bosszantó, nyáron rendszeres hogy lámpánál megállva a start-stop rendszer leállítja a motort, fél perc múlva a légkondi miatt újraindulna de nem tud, vagy csak simán lámpánál zöldre nem tud az ember elindulni vele.

Szervízben már többször mondtuk, de ők nem tudják reprodukálni - szerintem leszarják -, hibakódot nem találnak. Nem biztos hogy emiatt, de egy ilyen nemindulás után az autó baromi zajos lett, barátnőm két sarokra volt kb a lakástól, onnan még hazaért vele, aztán trélerrel vitték el a szervízbe, lendkerék csere, ~60000km! után, jó drága volt, kicsit azóta szebben jár a motor, viszont ez a start-stop probléma továbbra is fennáll.

Bármilyen ötlet, javaslat érdekel, bárki aki találkozott hasonlóval, örömmel veszem ha megosztja a tapasztalatokat. Egyetlen hasonló probléma leírást találtam egyébként eddig neten, Vauxhall fórumon, de megoldás ott sincs, csak az hogy rutinból kikapcsolni az ECO módot. Esetleg ha tudtok megbízható szerelőt aki tényleg ért ezekhez a dízelekhez, és nem szarik bele a melóba, hanem lelkiismeretesen végzi a munkáját, akkor osszátok meg az elérhetőségét, mert alapvetően elégedettek vagyunk az autóval, minden más teljesen jó benne, de ott járunk hogy a barátnőm lassan fél beleülni és vezetni, és engem is idegesít mikor állnak mögöttem, vagy dudálnak, mert az autó nem indul.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Tisztelt MrBandi!

Igaz ugyan hogy nem mokka és nem a17dts hanem j astra és a17dtc motorkódú autónál fordult elő havernál hasonló jelenség, hogy a start stop rendszer ha leállította a motort nem indult neki újra. Nála a megállapítás üzemanyagnyomás szabalyzó szelep hibáját hozta, ki is lett cserélve (70 ezer volt anyag+melódíj egyben) utána jobb lett sokkal de néha ugy vette észre hogy sokat teker mielőtt elindulna. Bevitte a győri szervizbe ott 8ezerért szoftvert frissitettek az ecun azóta sokkal racionálisabban viselkedik a start stop és egyből indul. Ott azt mondta a szerelő hogy érdemes ezeket a szoftver frissíteseket megcsináltatni, mert sajna j astra szintű autónál ez már olyan mint a windows update :( Remélem nálad is megoldást hozhat ez. Esetleg ha van rá lehetőséged menjetek rádugott op com vagy delphi/autocom al esetleg gmmdi vel és figyeljétek a rail cső nyomást mikor a start stop próbálja indítani leallításból a motort. Ha nem épül fel 1 mp alatt 200 barra akkor az a baj. Ugyanis mikor az ecu próbál indítani az a mielőbbi beindulás miatt kicsit más táblázatból dolgozik mint mikor Te kulccsal indítod. Hiába hogy mindkettőnél az ecu dönt az indítómotor vezérléséről illet a befecskendezés alakításáról mégis más. Remélem meglesz a "porszem a gépezetben"

Módosítva : _Robi_
Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok, 

Van egy Opel Astra J autóm 2014 es, egy hete elkezdett " rosszalkodni" reggel nagyon nehezen tudok váltani,  nem megy be könnyen.,  eddig nem volt gondom, szeptemberben kicseréltem mindent rajta, lendkerék, olajak, kuplung (nem kis összeg volt),  nem találkozott valaki hasonló problémával? sebváltó feljavítás kellene? lehet az olaj nem jó amit szeptemberben cseréltek ? (sebváltó olaj)

 

Köszi előre is mindenkinek  

Link to comment
Megosztás:

Egy újabb kérdésem merült fel, a J Astra Sport Tourembe,  egy navi 650 es van, ehhez keresnek friss térképet, egész Európára, továbbá egy olyan kérdés merült fel, hogy nem tudok telefonrol lejátszani semmit, nem megy át bloututon, csak a beszélgetés, a zene pl: youtubrol nem, másnek nem volt ilyen gondja? 

 

Köszi szépen előre is 

Link to comment
Megosztás:

Navi 650 térkép nehéz eset mert nem SD kartyán van. Tudomásom szerint csak a navi szoftverének a tört változatra lecserélése után lehet rá nem gyári térképet feltelepíteni. 17.kerbe van egy tag aki jófogason szokott hirdetni ő csinál ilyent elég drágán cca 20ezer. 

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Segítséget, tanácsot szeretnék kérni Tőletek egy 2013-as Astra J Sports Tourer (1.7 CDTI 131 LE) alapjárat ingadozásával kapcsolatosan. A ventilátor nálam mindig 2-es fokozaton van, amikor az alapjárat elkezd ingadozni a ventilátor mintha egy pillanatra magasabb fokozatra kapcsolna befúj egyet, aztán visszaáll. És ez ismétlődik kb 5-10 másodpercenként.

Olvasom, hogy alapjárati problémánál elsősorban a nyomásszabályzó hibája merül fel.  A nyomásszabályzó elégtelen működés esetén okozhat ilyen tünetet?

Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Szia Kata!

Az alapjárat kérdésedre válaszolva igen okozhatja a nyomásszabalyzó szelep. Kérdés hogy mennyire ingadozik? Jó lenne gépre tenni megnézni a rail cső nyomást az ominózus idöszakban.Ugyanis hibás nyomásszabályzó szelepnél elég tág határok között változik,ugyanis az ECU próbálja tartani az alapjáratot de hibás szelep miatt nem képes határértéken tartani a rail cső nyomást. A ventillátor fordulat és az alapjárat ingadozás összefüggése megint egy érdekes paradoxon. Ugyanis itt megint több kerdés felmerül. 1. Venti fordulatszáma attól valtozik mert hibás a digitklíma panele, vagy amiatt mert beleng az alapjárat és mikor visszaáll a hirtelen megnövekvö fordulat növeli a töltőfeszt és emiatt pörög jobban. 2 a J astra figyeli az áramfelvételt az akku felöl (kis gyűrü a negatív kábelen az egy lakatfogó) és az eredményezheti hogy ha a venti vmi üzemzavar miatt felpörögne hirtelen az ECU alapjáratot emel a megnövekvő fogyasztás kiszolgálására. Megintcsak gépen látható hogy a motorvezérlő kér-e magasabb alapjarátot. Remélem vmennyire érthető voltam :) Ha van kérdés akkor szívesen válaszolok.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.