Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motor - dízel


forumadmin

Recommended Posts

  • 11 months later...

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni egy Opel Astra J 1.7CDTI A17DTR 125 LE motor ügyében. Az autó 2500-as fordulat fölött elkezd rángatni kevésbé húz 2. sebességi fokozattól felfelé. Semmiféli hibát nem jelez ki sem az autó sem a diagnosztika. Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni egy Opel Astra J 1.7CDTI A17DTR 125 LE motor ügyében. Az autó 2500-as fordulat fölött elkezd rángatni kevésbé húz 2. sebességi fokozattól felfelé. Semmiféli hibát nem jelez ki sem az autó sem a diagnosztika. Előre is köszönöm a segítséget!

Opel szerviz nézte?

Pedig valamit kellene dobnia, ha valami nincs rendben. Esetleg valami dugulás (EGR, kipuff), befecskendező, CR rendszer.... vagy bármi lehet szinte így.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Igen már 2 szerviz is nézte. Egerben semmit sem tudtak mondani. Miskolcon pedig kitisztították az EGR-t és a részecskeszűrőt. Ugyanúgy csinálja most is. Semmi hibát nem dob továbbra sem :/ Én valami üzemanyag ellátási gondra gyanakszom. Mert például ha 2 esben nyomom neki és forog kb 3200-at. Akkor már 3. ban kezdi is a rángatást kb 2200-es fordulaton. De ha 2 esben mondjuk váltok 1500 ös fordulaton akkor meg például 3 asban nem rángat olyan 3200ig. A többi fokozatban ez a rángatás már mindenhol jelentkezik 2000 után.

Opel szerviz nézte?

Pedig valamit kellene dobnia, ha valami nincs rendben. Esetleg valami dugulás (EGR, kipuff), befecskendező, CR rendszer.... vagy bármi lehet szinte így.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Eljött az olaj csere ideje szeretett autónkban, ami egy Astra J B16DTH (2014.05), de sehol sem találom milyen és mennyi olaj megy bele, na meg olajszűrő. Tudnátok ebben segíteni?

Köszi :)

Szia,

ez még garanciális, szerintem szervizben cseréltesd. ;)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok,

Nemreg buszke tulajdonosa lettem egy Astra J 1.7 CDTI nek, ez a motorzaj jon elo ideonket es nem tudom mi lehet a problema vagy nem is problema?

Esetleg tapasztalt valaki hasonlot, tudjatok mi lehet a gond ?

Üdv,

Nálam is ugyan ez volt a jelenség, nyomásszabályzó szelep hibája okozza.

Fórumba közép tájon találod a leírásokat hol és hogyan lehet cserélni.

http://www.opelforum.hu/topic/1592-egyeb-cseveges/page-81

alkatrész:

http://www.opeleseknek.hu/opelshop/opel-astra-j-2010-alkatreszek/opel-astra-j-17-dizel/opel-nyomasszabalyzo-szelep-adagolonal-17-cdti-dizel-0819173-2940090260-denso

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Nemreg buszke tulajdonosa lettem egy Astra J 1.7 CDTI nek, ez a motorzaj jon elo ideonket es nem tudom mi lehet a problema vagy nem is problema?

Esetleg tapasztalt valaki hasonlot, tudjatok mi lehet a gond ?

Hej, a híres 1,7 CDTI! Örülj, ha még csak ez a fura motorhang van jelen...

Link to comment
Megosztás:

Miért? Mi a gond az 1.7-el? Ha nincs széthajtva, akkor jó kis motor az. ;) Miért, jobb a turbós benzines? Vagy a 2.0-ás diesel? Nem igazán...

Nekem csak ezek a gondok vannak vele:

- ingadozó alapjárat

- "gurgulázó" hang az üzemanyag ellátó rendszer felől 1700 1/min fordulat körül, főleg váltásoknál

- nagy melegben néha nem megy 1 henger (kijelzőn vész-üzemód stb.) Gondolom a motorvezérlő elektronikában eltéved egy "bit".

- bordás ékszíj felöl nyikorgó hang

- legutóbb pedig jéghideg motornál elindult a motortérben a hűtőventilátor

Még jó, hogy kiforrott ez a motorkonstrukció...

Link to comment
Megosztás:

Nekem csak ezek a gondok vannak vele:

- ingadozó alapjárat

- "gurgulázó" hang az üzemanyag ellátó rendszer felől 1700 1/min fordulat körül, főleg váltásoknál

- nagy melegben néha nem megy 1 henger (kijelzőn vész-üzemód stb.) Gondolom a motorvezérlő elektronikában eltéved egy "bit".

- bordás ékszíj felöl nyikorgó hang

- legutóbb pedig jéghideg motornál elindult a motortérben a hűtőventilátor

Még jó, hogy kiforrott ez a motorkonstrukció...

- ingadozó alapjárat Nyomásszabályzó szeleped rossz, csere (széria hiba - DENSO )

- "gurgulázó" hang az üzemanyag ellátó rendszer felől 1700 1/min fordulat körül, főleg váltásoknál Ezt más is írta, de nem talált rá megoldást

- nagy melegben néha nem megy 1 henger (kijelzőn vész-üzemód stb.) Gondolom a motorvezérlő elektronikában eltéved egy "bit". Nézetted szervizben?

- bordás ékszíj felöl nyikorgó hang ​Hosszbordás? Nálam is meg van, nyikorogjon... de csak időnként jön elő.

- legutóbb pedig jéghideg motornál elindult a motortérben a hűtőventilátor Nem lehet, hogy a légkondid volt elindítva?

Link to comment
Megosztás:

- ingadozó alapjárat Nyomásszabályzó szeleped rossz, csere (széria hiba - DENSO )

- "gurgulázó" hang az üzemanyag ellátó rendszer felől 1700 1/min fordulat körül, főleg váltásoknál Ezt más is írta, de nem talált rá megoldást

- nagy melegben néha nem megy 1 henger (kijelzőn vész-üzemód stb.) Gondolom a motorvezérlő elektronikában eltéved egy "bit". Nézetted szervizben?

- bordás ékszíj felöl nyikorgó hang ​Hosszbordás? Nálam is meg van, nyikorogjon... de csak időnként jön elő.

- legutóbb pedig jéghideg motornál elindult a motortérben a hűtőventilátor Nem lehet, hogy a légkondid volt elindítva?

- ingadozó alapjárat Nyomásszabályzó szeleped rossz, csere (széria hiba - DENSO ) OK!

- "gurgulázó" hang az üzemanyag ellátó rendszer felől 1700 1/min fordulat körül, főleg váltásoknál Ezt más is írta, de nem talált rá megoldást Nem OK!

- nagy melegben néha nem megy 1 henger (kijelzőn vész-üzemód stb.) Gondolom a motorvezérlő elektronikában eltéved egy "bit". Nézetted szervizben? Szoftvert akartak frissíteni, de abban nem hiszek.

- bordás ékszíj felöl nyikorgó hang ​Hosszbordás? Nálam is meg van, nyikorogjon... de csak időnként jön elő. Igen, a hosszbordás. Azért, ha lehet ne nyikorogjon!

- legutóbb pedig jéghideg motornál elindult a motortérben a hűtőventilátor Nem lehet, hogy a légkondid volt elindítva? Nem, de eddig csak egyszer csinálta.

Link to comment
Megosztás:

- ingadozó alapjárat Nyomásszabályzó szeleped rossz, csere (széria hiba - DENSO ) OK!

- "gurgulázó" hang az üzemanyag ellátó rendszer felől 1700 1/min fordulat körül, főleg váltásoknál Ezt más is írta, de nem talált rá megoldást Nem OK! Az igaz, de nekem még jó.

- nagy melegben néha nem megy 1 henger (kijelzőn vész-üzemód stb.) Gondolom a motorvezérlő elektronikában eltéved egy "bit". Nézetted szervizben? Szoftvert akartak frissíteni, de abban nem hiszek. Pedig megérné, mikor volt frissítve rajta a SW? 2013.10 havában volt egy olyan frissítés, ami nélkül probléma lehet! Az ingyenes, mert volt rá visszahívás

- bordás ékszíj felöl nyikorgó hang ​Hosszbordás? Nálam is meg van, nyikorogjon... de csak időnként jön elő. Igen, a hosszbordás. Azért, ha lehet ne nyikorogjon! Mindig nyikorog, vagy csak időnként?

- legutóbb pedig jéghideg motornál elindult a motortérben a hűtőventilátor Nem lehet, hogy a légkondid volt elindítva? Nem, de eddig csak egyszer csinálta. Érdekes.

Link to comment
Megosztás:

Szoftvert akartak frissíteni, de abban nem hiszek

Pedig higgyél bent, mert sok hibát lehet szoftveresen javítani, és rengeteg "hardveres" hiba jön elő a hibás szoftver miatt, szóval nyugodtan frissíttesd le velük, rosszat biztos nem teszel vele, illetve ingyenes ha jól tudom.

Link to comment
Megosztás:

- ingadozó alapjárat Nyomásszabályzó szeleped rossz, csere (széria hiba - DENSO ) OK!Ok

- "gurgulázó" hang az üzemanyag ellátó rendszer felől 1700 1/min fordulat körül, főleg váltásoknál Ezt más is írta, de nem talált rá megoldást Nem OK! Az igaz, de nekem még jó. Üzemanyagszűrőcsere nekem megoldotta!

- nagy melegben néha nem megy 1 henger (kijelzőn vész-üzemód stb.) Gondolom a motorvezérlő elektronikában eltéved egy "bit". Nézetted szervizben? Szoftvert akartak frissíteni, de abban nem hiszek. Pedig megérné, mikor volt frissítve rajta a SW? 2013.10 havában volt egy olyan frissítés, ami nélkül probléma lehet! Az ingyenes, mert volt rá visszahívás?Pass

- bordás ékszíj felöl nyikorgó hang ​Hosszbordás? Nálam is meg van, nyikorogjon... de csak időnként jön elő. Igen, a hosszbordás. Azért, ha lehet ne nyikorogjon! Mindig nyikorog, vagy csak időnként?Csere

- legutóbb pedig jéghideg motornál elindult a motortérben a hűtőventilátor Nem lehet, hogy a légkondid volt elindítva? Nem, de eddig csak egyszer csinálta. Érdekes.Az enyém is csinálta egyszer! Akkor a pillanatnyi fogyasztás alapjáraton 3,5L volt!

Utánna jártam,olyankor tisztitja a részecskeszürőt! Megvárni mig visszaáll 0,5L-re aztán le lehet állítani!

Link to comment
Megosztás:

- ingadozó alapjárat Nyomásszabályzó szeleped rossz, csere (széria hiba - DENSO ) OK!Ok

- "gurgulázó" hang az üzemanyag ellátó rendszer felől 1700 1/min fordulat körül, főleg váltásoknál Ezt más is írta, de nem talált rá megoldást Nem OK! Az igaz, de nekem még jó. Üzemanyagszűrőcsere nekem megoldotta!

- nagy melegben néha nem megy 1 henger (kijelzőn vész-üzemód stb.) Gondolom a motorvezérlő elektronikában eltéved egy "bit". Nézetted szervizben? Szoftvert akartak frissíteni, de abban nem hiszek. Pedig megérné, mikor volt frissítve rajta a SW? 2013.10 havában volt egy olyan frissítés, ami nélkül probléma lehet! Az ingyenes, mert volt rá visszahívás?Pass

- bordás ékszíj felöl nyikorgó hang ​Hosszbordás? Nálam is meg van, nyikorogjon... de csak időnként jön elő. Igen, a hosszbordás. Azért, ha lehet ne nyikorogjon! Mindig nyikorog, vagy csak időnként?Csere Én most cseréltettem hosszbordás szíjat, most nem nyikorog, majd meglátjuk pár1000km után mit mondok

- legutóbb pedig jéghideg motornál elindult a motortérben a hűtőventilátor Nem lehet, hogy a légkondid volt elindítva? Nem, de eddig csak egyszer csinálta. Érdekes.Az enyém is csinálta egyszer! Akkor a pillanatnyi fogyasztás alapjáraton 3,5L volt!

Utánna jártam,olyankor tisztitja a részecskeszürőt! Megvárni mig visszaáll 0,5L-re aztán le lehet állítani! Tényleg ez lehet, mert mikor pucolja, akkor megy rajta minden. :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Minden tapasztalat érdekelne, ami a részecskeszűrővel kapcsolatos. Tényleg minden.

- Városi/országúti használatnál milyen gyakran tisztítja magát?

- Miből veszitek észre, ha nekiáll?

- Mennyi ideig csinálja?

- "Be lehet-e csapni" az agyát a gépnek: ha hosszabb útra megyek, és magasabban tartom a fordulatszámot, nekiáll-e tisztítani?

- Találkoztatok-e már a visszajelző lámpával, ami azt jelzi, hogy most mindenképpen meg kell indítani a tisztítást?

- Esetleg valakinek kellett-e szervizben tisztíttatnia, és ez milyen eredménnyel zárult?

- Még inkább esetlegesen: valaki kiiktattatta már az egész hóbelevancot úgy ahogy van? Erről milyen tapasztalatok vannak?

Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Minden tapasztalat érdekelne, ami a részecskeszűrővel kapcsolatos. Tényleg minden.

- Városi/országúti használatnál milyen gyakran tisztítja magát?

- Miből veszitek észre, ha nekiáll?

- Mennyi ideig csinálja?

- "Be lehet-e csapni" az agyát a gépnek: ha hosszabb útra megyek, és magasabban tartom a fordulatszámot, nekiáll-e tisztítani?

- Találkoztatok-e már a visszajelző lámpával, ami azt jelzi, hogy most mindenképpen meg kell indítani a tisztítást?

- Esetleg valakinek kellett-e szervizben tisztíttatnia, és ez milyen eredménnyel zárult?

- Még inkább esetlegesen: valaki kiiktattatta már az egész hóbelevancot úgy ahogy van? Erről milyen tapasztalatok vannak?

Köszi előre is!

Szia!

Nekem 2-500km között csinálja, ez sok mindentől függ (milyen hosszú utakra használom, mennyire melegszik fel a kocsi)...

Én az átlagfogyasztásom veszem észre, vagy ha elfelejtem, akkor pedig, ha kiszállok, akkor megy a motorhűtő, mint a veszedelem...

A kiiktatás engem is érdekelne A17DTR esetében. Habár eddig kipp-kopp jó.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.