Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motor - dízel


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok!

Olyanban szeretném a segítségeteket kérni, hogy az autóm hűtő ventilátora folyamatosan bekapcsol leállítás után 1 percre. Itt úgy értem hogy hideg időben is 1km-ter megtétele után is bekapcsol azonnal ha megállítom a motort. A hőgombát kicserélték már de a jelenség megmaradt......

 

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 11. 27., boba6 írta:

Megtörtént már az is. És a motor vezérlés kéri hogy induljon el......

Az érdekes. Nem látják, hogy mi alapján? Gondolom valami szenzor valamit érzékel, s annak az eredménye az. Vagy esetleg program frissítés? Hátha csak az ECU buggyant meg.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2015. 10. 04., haszper írta:

Sziasztok. Motorproblémával kapcsolatban szeretném kérni tanácsotokat/segitségeteket. Opel Astra J (2011) 1,7 CDTI 92kw/125LE 171000 km

Hideg inditásnál a motor elég furcsán működik a fordulatszám eléggé ingadozik. Video:

A másik probléma - furcsa hang - akkor jön elő mikor a motor már üzemi hőmérsékleten van. Videot is készitettem, talán az 5-12 másodperc között hallani legjobban. Olyan periodikus hang kb fél/egy másodpercenként. Video:

 

Köszi

Szia!  Alapjáraton a fordulatszámmérő fel-le mozog nekem is csak nem ennyire (ezt mi okozza?),viszont a motor alapjárata hallásra rendben van. Z17DTR Astra H. Tudom nem ide kellett volna írnom,de ahogy olvasgattam itt jobban benne vagytok a témában. Amúgy már én is cseréltem azt a szelepet mert olyan csúnya hangja volt mint a videón.   

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Ma juttottam arra a döntésre,h veszek egy j astrát 1.7 diesel 110 l  131.000 km,holnap venném meg,de ugyanezt a ingadozó alapjárati problémát tapasztaltam,és most teljessen elbizonytalanodtam... ez a szelep milyen árban mozog? komoly probléma,vagy ne aggodjak annyira ez végett? előre is köszi a segitséget!

 

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, gzu001 írta:

Sziasztok. Ma juttottam arra a döntésre,h veszek egy j astrát 1.7 diesel 110 l  131.000 km,holnap venném meg,de ugyanezt a ingadozó alapjárati problémát tapasztaltam,és most teljessen elbizonytalanodtam... ez a szelep milyen árban mozog? komoly probléma,vagy ne aggodjak annyira ez végett? előre is köszi a segitséget!

 

Hello gzu001!

Szerintem az általad említett problémát korábban többször is kiveséztük, valószínű, hogy a nyomásszabályozó szelep miatt ingadozhat az alapjárat. Az alkatrész ára attól függően változhat, hogy milyet veszel (gyári, utángyártott stb). Véleményem szerint a gyárit érdemesebb megvenni, még ha egy kicsit drágább is, 2 év garancia miatt. Az én kocsimhoz 52000-re kaptam alkatrész árajánlatot Opel márkaszervizben. A csere munkadíja szerintem lehet egy 15000 (erre nem emlékszem már). Ez mindenhol más és más. Érdekes, hogy nálam 10000 km megtétele után abbahagyta az ingadozást (107800-al vettem most kb 10000-el van benne több). A szervizben célszerű azért a kocsit átnézetni, hátha más miatt van az ingadozás, de mindenképpen célszerű átnézetni az autót!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszi Robi .

Ahogy értem te akkor ki sem cseréltetted,és megjavult? igy használtad még 10000km t?Igazábol ez nem is lenne még nagy probléma,csak nekem valahogy ugy jőtt le itt a forumon,h igen rejtélyes probléma.. el vette  a kedvem sajnos,pedig tetszik nagyon..

Link to comment
Megosztás:

Hello gzu001!

igazából a szervizben mondták, hogy addig ne cseréljem míg nem zavar nagyon, Nem befolyásol vagy generál problémát. Amikor már nagyon ugrál a fordulat akkor azért csere lesz. Nem tudom megjavult-e, de most tünetmentes. Ezektől függetlenül lehet a jelenségnek más oka is, de ez valószínű.

Link to comment
Megosztás:

Hello roob5.

Értem.. hát nem vettem meg még,mert közben ugy egyzetem meg a tulajjal,h térjünk rá vissza h ő elviszi,és rendbe teszi ezt a problémát..elvileg reggel viszi gödőlöre. Gyanussan le esett az ára ennek a tipusnak valamiért.. annyira megoszlanak a vélemények erről az autóról,ugyhogy fingom sincs meg merjem e venni

https://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_j/opel_astra_j_sports_tourer_1.7_cdti_sport_hitel_20-tol-9630240 egyébként ő az.

 

Link to comment
Megosztás:

Hello gzu001!

Megnéztem, hogy legyen összehasonlítási alapom az árakat, az én kocsimat most mennyiért tudnám megvenni azonos felszereltséggel és kb azonos kilométerrel, azt vettem észre, hogy nincs különösen nagy árkülönbség. 40000 ezerrel láttam olcsóbban az  azonos évjáratú, azonos felszereltségű sport tourert, mint azt január elején lehetett venni. Ez elég csekély áresés, ahhoz képest, hogy közben kijött az új modell a 'K' és eltelt egy év. A Te általad kiválasztottat nem tudom mivel összehasonlítani.

A kocsi, amit kinéztél céges, behozott, itthoni? Szervizkönyv? Volt törve? Mindenképpen szerviz átnézetés legyen vétel előtt. Általában a kintről behozott autók kint futnak 30-60 ezer km egy évben alaphangon, de itthoni kocsit is láttam 3 éves kora előtt 200 ezerrel (szervizkönyvvel), amikor még keresgéltem. Írtad (csatolt link), hogy a kocsi 131 ezerrel van. Megvolt a 120-as szervize? Nekem emlegették már a szervizben, hogy féktárcsák, betétek stb, ami egy normál kiadásnál több. Gumik kopása, mert ez is nagyobb kiadás, ha ezzel kell indítanod és még több is lehet, amiről nincs ismeretem, de itt gondolom fórumtársak is hozzá tudnak tenni ill. kijavítani, ha valamit rosszul írok.

Link to comment
Megosztás:

Szia roob 5.

igen van szervizkönyv magyarorszagi ,es a 120 szerviz is megvolt a kovetkző 150 nél. Friss vizsga,a gumik kb70 % ,és el is hoztam.. ;) a szervizben azt mondták ez nem hiba,es nem ir semmit valoszinü ez a szelep vegett van ..,de a alapjarat pld most nem is mocorgott viszont az a szivos vagy surlodos hang van, még mindig . arra gondolunk,h a vizpumpa is adhat mar ilyen hangot es akkor a vezerles cserenel eltunhet akár . azt nem bánnám ha akkor megoldodna..

 

Link to comment
Megosztás:

21 hours ago, gzu001 írta:

Szia roob 5.

igen van szervizkönyv magyarorszagi ,es a 120 szerviz is megvolt a kovetkző 150 nél. Friss vizsga,a gumik kb70 % ,és el is hoztam.. ;) a szervizben azt mondták ez nem hiba,es nem ir semmit valoszinü ez a szelep vegett van ..,de a alapjarat pld most nem is mocorgott viszont az a szivos vagy surlodos hang van, még mindig . arra gondolunk,h a vizpumpa is adhat mar ilyen hangot es akkor a vezerles cserenel eltunhet akár . azt nem bánnám ha akkor megoldodna..

 

Vezérlés cserénél? Azt nem hiszem! Itt a vízpumpát a hosszbordás szíj hajtja, és nem kell cserélni, csak ha gond van vele... Nem nyikorog? Mert nekem a nyikorgást a hosszbordás szíj cseréje oldotta meg. Igaz azt vezérlés cserénél dobattam le.

Link to comment
Megosztás:

Akkor nem tudom,valamelyik nap levszem a szervizbe,és megnézatem.. még arra nem jottem rá hogyan nezem meg a fogyasztasomat mert csak a km t mutatja,meg, egy hibakodot ami e85 ,elvileg valami szurők leszek vagy mi..valamiert nem tudok tovabb jutni a menet adatokban.. esteleg egy kis segitség jol jonne.. előre is kőszi.

 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 01. 02. at 15:07, roob5 írta:

Létezik olyan valaki, aki olajcserekor nem cseréli a szűrőt?!

A gyári előírás 60e vagy 2 év, sikerült kideríteni. Azért a majdnem 10k-s gyári szűrőt feleslegesen cserélni. Én max 25-30-enél cserélni fogom, még az is fele, mint amit írnak....

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok!

Érdeklődök, hogy kinek milyen véleménye van az 1,6-os CDTI (136LE) motorról? (Esetleges típushibák, visszahívás stb., ha volt valakinek?)

Én január óta ültem át 1,7 CDTI-ből (125LE), de ég-és-föld a két motor. Az újabb sokkal halkabb, alacsony fordulaton jobban húz és magasabb fordulatig is érdemesebb pörgetni. Szerintem a 6 sebességes váltó is más lehet a két kocsiban, mert az 1,7-es példásul 2. fokozatban jobban gyorsult, a többiben pedig az 1,6-os fickósabb. Még csak 5600km van benne, de még a fogyasztása szerintem lehetne kisebb is.

 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok!

2hónapja lecseréltem a 7 éve nálam szolgálaltot teljesítő g sedanomat egy J sports tourerre 1.7cdti 110 lóerősre. Lenne pár kérdésem ezzel kapcsolatban. Az autóban 110 ezer km van.Mikor megvettem észrevettem egy olyant hogy remeg meg dobol a lábam alatt a kuplung.Szóvá is tettem a kereskedőnek aki hosszas vita után belement egy kettős tömegű cserébe+kuplung szettbe (amit én fizettem)Le is cserélték viszont jelenség enyhébben de maradt.Majd visszavittem éa újralekerült a váltó a jelenlétemben.Akkor kimyomócsapágyat  és szerkezetet cseréltek ismét hátha gyári hibás. Jelenség sajna megintcsak maradt.Erre a szerelő közölte hogy szerinte ez jó. Nektek akiknek már régebben van ilyen motorú j tek mi a tapasztalat. Válaszokat előre is köszönöm!!

Link to comment
Megosztás:

19 órája, _Robi_ írta:

Sziasztok!

2hónapja lecseréltem a 7 éve nálam szolgálaltot teljesítő g sedanomat egy J sports tourerre 1.7cdti 110 lóerősre. Lenne pár kérdésem ezzel kapcsolatban. Az autóban 110 ezer km van.Mikor megvettem észrevettem egy olyant hogy remeg meg dobol a lábam alatt a kuplung.Szóvá is tettem a kereskedőnek aki hosszas vita után belement egy kettős tömegű cserébe+kuplung szettbe (amit én fizettem)Le is cserélték viszont jelenség enyhébben de maradt.Majd visszavittem éa újralekerült a váltó a jelenlétemben.Akkor kimyomócsapágyat  és szerkezetet cseréltek ismét hátha gyári hibás. Jelenség sajna megintcsak maradt.Erre a szerelő közölte hogy szerinte ez jó. Nektek akiknek már régebben van ilyen motorú j tek mi a tapasztalat. Válaszokat előre is köszönöm!!

Hello!

 

Tavaly én is 100 ezerrel vettem a vasat, a jelenség nálam is meg volt. A szervizbe nekem azt mondták, hogy ez, ilyen :( ! 30 vagy 60 ezer van benne akkor is, ezért nálam ki se cserélték. Kicsit zavaró, de kibírható. Indításkor, leállításkor nem rázkódik meg a kocsi, nem venni észre mást csak a kuplungpedál egy kicsit mozog a talpam alatt, ha nem nyomom be teljesen. Van valaki aki újonnan vette a kocsit, nála mi a helyzet? 

Link to comment
Megosztás:

Teljesen ugyan ez a jelenség nálam is!Pedig nálam minden új!Kuplung szett kompletten+kettős tömegű is.Kiváncsi lennék hogy honnan jön a rezonancia.Ugyanis ha a kinyomót "pofozza" vmi akkor annak kis élettartamot jóslok.Miután nálam minden új ezért vagy a főtengelyről vagy a váltó felől a nyelestengelyről jön???Ha ezek vmelyik kapufa az nagyon nem jó mert az kb gazdasági totálkár. Szervizeknek meg az "ez ilyen" kijelentéseit eléggé kérkedve fogadom. Mérges vagyok nagyon emiatt,mert amúgy minden oké vele.Végre egy jó fogyasztású kocsi jól felszerelt!Csakhát ez a fránya kuglung....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.