Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


busójárás

Recommended Posts

nagyon zsír köszi !!!

Am most mikkor ezt a műveletet elvégeztem akkor észre vettem ,hogy az egr szelepen van egy kb 6 os furat az elején ha szembe állunk az autóval azon a furaton enyhén folyik az olaj vagy valami ilyesmi kifele nem vészes annyira egyébként! van ott vmi vakum cső előtte azon vettem észre az normális ?

Most nem tudom milyen furatra gondolsz, de ha bármi folyik bárhonnan, az szerintem nem normális.

Sikerült meg mókolnod az izzítást?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Vectra C Z19DT motor (1.9 cdti 88kw). Azt tapasztaltam ma, hogy a motortérből valami erős sivító hang jön, szakaszosan, kicsit elhallgat, aztán megint. Kuplung kinyomásra is elhallgat. Csak mire ma hazaértünk, akkor kezdte, útközben semmi nem volt. Itthon alapjáraton hagytam a kocsit, motorháztető kinyit, úgy már szinte fülsüketítő. Mi lehet ez?

Vezérlés csere 40e km ezelőtt volt. :blink:

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Valószínűleg kettős tömegű lendkerék. Ára kb 100.000 Ft Kuplunggal együtt érdemes cserélni, az is kb ennyibe kerül, plusz kinyomócsapágy, esetleg főtengely szimering. Plusz unkadíj (egész napos program) Összesen kb 250.000-300.000 Ft.

Szia! Köszi. Kettőstömegű csere óta nem mentünk még 5000 km se. Pár hónapja volt.

Link to comment
Megosztás:

Szia! Köszi. Kettőstömegű csere óta nem mentünk még 5000 km se. Pár hónapja volt.

Akkor vidd vissza oda ahol csinálták, mert itt valami nem kerek. Ha kettőstömegűt cserélnek, akkor kell teljes kuplungszerkezetet, kinyomócsapágyat, sőt, főtengely szimeringet is cserélni. Sőt, ha már úgyis szét van kapva, nem árt, ha a váltó is kap új olajat.

Vidd vissza, hogy 5000 km-t mentél vele, és nem jó.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok. Vectra c 1.9cdti (2006) néha olyat csinál hogy inditás után dadog és nem akar pörögni. Olyan mintha nem kapna ü-anyagot. Utána van hogy napokig semmi gond. Hibát nem ír. Valakinek valami ötlet?

Előre is köszi.

Szűrő elduguláskor szokott ez a jelenség lenni!de sztem adagoló!:(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni a következőben. A 2006-os évjáratú Vectra C 1.9CDTI gépem van. A következő dolog merül fel kérdésként. Mikor az olajszintet ellenőrzöm (természetesen hidegen), akkor a nívó pálcánál sokkal több olajat jelez mint amekkora a nívó szintje. Tehát kb. még 2-3 cm-el több olajat jelez a nívó pálcán.

Ha valaki találkozott már ilyennel kérem írjon valami okosat

Előre is nagyon szépen köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Segítségeteket szeretném kérni a következőben. A 2006-os évjáratú Vectra C 1.9CDTI gépem van. A következő dolog merül fel kérdésként. Mikor az olajszintet ellenőrzöm (természetesen hidegen), akkor a nívó pálcánál sokkal több olajat jelez mint amekkora a nívó szintje. Tehát kb. még 2-3 cm-el több olajat jelez a nívó pálcán.

Ha valaki találkozott már ilyennel kérem írjon valami okosat

Előre is nagyon szépen köszönöm

Töröld le és nézd meg újból. Olyankor általában jó lesz. Nekem is ilyen. Első meresnel mindig sokat mutat. A B vectram is ilyen volt. Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Töröld le és nézd meg újból. Olyankor általában jó lesz. Nekem is ilyen. Első meresnel mindig sokat mutat. A B vectram is ilyen volt. Üdv.

Ha ezek után is magas a szint, akkor kérdés, hogy van-e részecskeszűrőd és ha van akkor a regenerálások lefutnak-e. A befejezetlen tisztítások miatt sok gázolaj maradhat vissza a motorban, amit a szint emelkedése jelez (miközben felhígul az olaj).

Link to comment
Megosztás:

Akkor szerinted merjek venni automata dizelt,mert nagyon jol felszeretek,vagy inkább 1.8 140le benzinest vegyek ami többet fogyaszt,de kevesebb gond van velük??Tulnyomoan városban közlekedek,rövid utakat többnyire.

Köszi hacsinzon.

Benzinest vegyél ne automata váltóval.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok érdeklődni szeretnék, hogy van-e valakinek tapasztalata z19dth-nál az örvényszelepek kiiktatásával kapcsolatban?

Úgy néz ki hogy a kis drááágaszágunkon elkezdett szórakozni az EGR és ha már megbontjuk akkor szeretném kitisztítani a szívósort is + már a mienken is mocorog az örvényszelepek rudazata, szóval vagy kiiktatjuk az örvényszelepeket vagy elküldöm ide: http://www.szivosor.hu/tipusok/motorkod-szerint/z19dth/ Szerintem ők elég korrektül fel tudják újítani a szívósort. Csapágyazzák a lapátokat és a mozgató rudazatot is.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Csak egy tanulságos esetet szeretnék megosztani veletek.

Az én C vectrám is elkezdte ezt a 2000-es fordulat alatt nem akarunk gyorsulni történetet, persze hibakód nem volt. A szerelők egyből EGR-re gyanakodtak, le is szedtük és lám alap helyzetben nyitva volt egy kicsit. Jött a takarítás visszaraktuk, pár napig jobb is volt, de aztán megint kezdte. Sajnos akkor új EGR-t kell venni. Biztos tönkrement az elektromágnese és megint nyitva van. Megrendeltem az újat másnapra meg is volt a gyári Pierburg cirka 38000-ért kedvezménnyel együtt. Ahogy hazaértem neki is estem, leszedtem a régit és lás csodát nincs nyitva, zár rendesen. Ekkor jutott eszembe, hogy pár hónapja olvastam egy Alfás fórumon, hogy a Map szenzort se árt néha kipucolni, tudniillik az Alfákban is van ugyan ilyen Z19DTH-s motor. Ki is szereltem a MAP szenzort és csodák csodájára ki se látszott a koromból. Kapott egy kis féktisztítót, ecsettel kitakarítottam és ment is vissza a helyére. Azóta úgy megy a Vectra mint előtte soha. Persze az új EGR-t már nem vették vissza. Szóval mielőtt bárki 30-40 ezres költségbe veri magát nem árt megnézni a MAP szenzort ha nem akar gyorsulni az autó.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Csak egy tanulságos esetet szeretnék megosztani veletek.

Az én C vectrám is elkezdte ezt a 2000-es fordulat alatt nem akarunk gyorsulni történetet, persze hibakód nem volt. A szerelők egyből EGR-re gyanakodtak, le is szedtük és lám alap helyzetben nyitva volt egy kicsit. Jött a takarítás visszaraktuk, pár napig jobb is volt, de aztán megint kezdte. Sajnos akkor új EGR-t kell venni. Biztos tönkrement az elektromágnese és megint nyitva van. Megrendeltem az újat másnapra meg is volt a gyári Pierburg cirka 38000-ért kedvezménnyel együtt. Ahogy hazaértem neki is estem, leszedtem a régit és lás csodát nincs nyitva, zár rendesen. Ekkor jutott eszembe, hogy pár hónapja olvastam egy Alfás fórumon, hogy a Map szenzort se árt néha kipucolni, tudniillik az Alfákban is van ugyan ilyen Z19DTH-s motor. Ki is szereltem a MAP szenzort és csodák csodájára ki se látszott a koromból. Kapott egy kis féktisztítót, ecsettel kitakarítottam és ment is vissza a helyére. Azóta úgy megy a Vectra mint előtte soha. Persze az új EGR-t már nem vették vissza. Szóval mielőtt bárki 30-40 ezres költségbe veri magát nem árt megnézni a MAP szenzort ha nem akar gyorsulni az autó.

Köszönjük hogy megosztottad. Az EGR-re 30.000-ért vevő vagyok, ha tényleg gyári, és még nem volt beépítve. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémában kérném a segítséget, hogy Opel Zafira X20DTL, gyorsításkor nincs semmi probléma, ha tartok egy egyenletes tempót kigyullad a check lámpa és eltűnik az erő, ha tovább gyorsítok kialszik és visszatér az erő, illetve, ha elérem autópálya tempónál a 3000-es fordulatot ismét megjelenik a probléma és akkor véglegesen. Ha leállítom és újra indítom megint minden rendben. Kiolvastuk a hibát (p400) elvileg EGR hiba. Találkozott már valaki ilyen gonddal, hogy egy kicsit pontosabb képet kapjak a megoldásról?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Csak egy tanulságos esetet szeretnék megosztani veletek.

Az én C vectrám is elkezdte ezt a 2000-es fordulat alatt nem akarunk gyorsulni történetet, persze hibakód nem volt. A szerelők egyből EGR-re gyanakodtak, le is szedtük és lám alap helyzetben nyitva volt egy kicsit. Jött a takarítás visszaraktuk, pár napig jobb is volt, de aztán megint kezdte. Sajnos akkor új EGR-t kell venni. Biztos tönkrement az elektromágnese és megint nyitva van. Megrendeltem az újat másnapra meg is volt a gyári Pierburg cirka 38000-ért kedvezménnyel együtt. Ahogy hazaértem neki is estem, leszedtem a régit és lás csodát nincs nyitva, zár rendesen. Ekkor jutott eszembe, hogy pár hónapja olvastam egy Alfás fórumon, hogy a Map szenzort se árt néha kipucolni, tudniillik az Alfákban is van ugyan ilyen Z19DTH-s motor. Ki is szereltem a MAP szenzort és csodák csodájára ki se látszott a koromból. Kapott egy kis féktisztítót, ecsettel kitakarítottam és ment is vissza a helyére. Azóta úgy megy a Vectra mint előtte soha. Persze az új EGR-t már nem vették vissza. Szóval mielőtt bárki 30-40 ezres költségbe veri magát nem árt megnézni a MAP szenzort ha nem akar gyorsulni az autó.

Szia!

Nekem is hasonló a panaszom, hogy/honnan szerelted ki a MAP szenzort? Átlag user is ki tudja szerelni?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nekem is hasonló a panaszom, hogy/honnan szerelted ki a MAP szenzort? Átlag user is ki tudja szerelni?

Bocsi a késedelemért.

Ha van torx bitfejed akkor ki tudod szedni. Az alábbi képen meg van jelölve a MAP szenzor:fern_8895491333879155959.jpg. A csatlakozóján a sárga biztosító műanyagot hátrahúzod a kábelek felé majd van egy fekete fül a csatlakozón azt óvatosan benyomva lehúzod a csatlakozót. A csavart ezután érdemes kivenni. Ha az is kész akkor kis forgató mozdulatokkal húzd ki a szenzort:P0471350.JPG egy kicsit nehezen jön mert van rajta egy tömítő O gyűrű. Én a tisztításhoz féktisztító spayt használtam meg egy ecsetet. Egy kis tisztító utánna ecsettel óvatos dörzsölés ezt egy párszor el kell játszani. Mielőtt visszaraknád várd meg míg teljesen megszárad, bár a féktisztító hamar elpárolog.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémában kérném a segítséget, hogy Opel Zafira X20DTL, gyorsításkor nincs semmi probléma, ha tartok egy egyenletes tempót kigyullad a check lámpa és eltűnik az erő, ha tovább gyorsítok kialszik és visszatér az erő, illetve, ha elérem autópálya tempónál a 3000-es fordulatot ismét megjelenik a probléma és akkor véglegesen. Ha leállítom és újra indítom megint minden rendben. Kiolvastuk a hibát (p400) elvileg EGR hiba. Találkozott már valaki ilyen gonddal, hogy egy kicsit pontosabb képet kapjak a megoldásról?

Első körben le kellene vennetek az EGR-t. És kitakarítani + ha le van véve nézzétek meg, hogy alap helyzetben teljese el van-e zárva. Az elektromágneses felében a szelepet mozgató tengely hüvelye ki tud kopni és előfordulhat, hogy megakad és nem tud teljesen visszamenni a helyére így résnyire nyitva marad és teleköpi a szívósort korommal, némelyik típusoknál az elektromágneses részt is szét lehet szedni és így tűreszelővel javítható a probléma. Egyébként EGR-nek több hibája is lehet hogy azért jelez a lámpája mert túl sok kipufogó gázt enged a szívósórba, vagy azért mert túl keveset. Szerintem a te esetedben az utóbbi eset áll fent, ha így van akkor elvileg egy EGR takarítás megoldja a problémát. Ha már úgy is szereltek akkor neked is ajánlom a MAP szenzor takarítását.

Link to comment
Megosztás:

Első körben le kellene vennetek az EGR-t. És kitakarítani + ha le van véve nézzétek meg, hogy alap helyzetben teljese el van-e zárva. Az elektromágneses felében a szelepet mozgató tengely hüvelye ki tud kopni és előfordulhat, hogy megakad és nem tud teljesen visszamenni a helyére így résnyire nyitva marad és teleköpi a szívósort korommal, némelyik típusoknál az elektromágneses részt is szét lehet szedni és így tűreszelővel javítható a probléma. Egyébként EGR-nek több hibája is lehet hogy azért jelez a lámpája mert túl sok kipufogó gázt enged a szívósórba, vagy azért mert túl keveset. Szerintem a te esetedben az utóbbi eset áll fent, ha így van akkor elvileg egy EGR takarítás megoldja a problémát. Ha már úgy is szereltek akkor neked is ajánlom a MAP szenzor takarítását.

Kivettük, megtakarítottuk. Kitakarítottuk a komplett szívósort, de így sem működik. Teljesen zárt állapotban van. Most azt próbáltuk, hogy kiszerelve rajta hagytuk a vákuumcsövet és úgy járattuk az autót, de meg sem mozdult. MAP szenzor tiszta, mindenhol meg van a vákuum. Most azt találtuk ki, hogy részben le lesz dugózva a szelep. Az alábbi linken amit találsz, esztergáltatom és remélem jó lesz. Ez elméletileg kismértékben folyamatosan nyitva lesz.

http://www.ebay.com/itm/89-EGR-VALVE-BLANKING-PLATE-REPLACEMENT-SAAB-TiD-OPEL-VAUXHALL-DI-DTI-2-0-2-2-/171471517409?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item27ec7fb6e1&vxp=mtr

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.