Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


busójárás

Recommended Posts

Bill! Olvastam egy fórumon, hogy ez a hang valakinek a kopogás érzékelő meghibásodásától jött elő! Igaz azt nem írta az illető, hogy alacsony fordulaton-e, de hirtelen gyorsításkor előjön a hang! Te mit mondasz erre, lehet ez a hiba oka????

szintén ugyanez:

1.9 cdti Z19dth 2006-os

főleg hidegen , jobb oldalról ciripelő , súrlódó hang

Tipp? Vízpumpa, csapágy ?

Link to comment
Megosztás:

Bill! Olvastam egy fórumon, hogy ez a hang valakinek a kopogás érzékelő meghibásodásától jött elő! Igaz azt nem írta az illető, hogy alacsony fordulaton-e, de hirtelen gyorsításkor előjön a hang! Te mit mondasz erre, lehet ez a hiba oka????

Dieselben sztem nincs kopogásérzékelő, inkább hosszbordás szíj feszítőjét kell megnézni.

Link to comment
Megosztás:

szintén ugyanez:

1.9 cdti Z19dth 2006-os

főleg hidegen , jobb oldalról ciripelő , súrlódó hang

Tipp? Vízpumpa, csapágy ?

Szia igy látatlanba nehz válaszolni,de kezdésnek vedd le az ékszíjat éshallgasdmeg úgy!!!!!Ha a hiba fennáll akkor érdemes a vezérlésnék körül nézni!!!

Link to comment
Megosztás:

Szia igy látatlanba nehz válaszolni,de kezdésnek vedd le az ékszíjat éshallgasdmeg úgy!!!!!Ha a hiba fennáll akkor érdemes a vezérlésnék körül nézni!!!

Megtaláltuk:

-- a vezérműszíj műanyag burkolat megrepedt a csavarnál , az zörgött ahogy a levegő áramlott ki.

-- légkondi kuplungnál egy kis rozsda volt , meg a szíjtárcsa is nagyon száraz volt.

Megszűnt a jelenség.

Megjárattuk ékszíj nélkül azóta , szervízjelet ad be időnként a műszerfalon. Szerintem a generátor miatt... bár szervízmódban nincs hiba, és tárolva sem látom ... Majd hétfőn kiolvastatom , hogy mi lehet ez.

Link to comment
Megosztás:

Megtaláltuk:

-- a vezérműszíj műanyag burkolat megrepedt a csavarnál , az zörgött ahogy a levegő áramlott ki.

-- légkondi kuplungnál egy kis rozsda volt , meg a szíjtárcsa is nagyon száraz volt.

Megszűnt a jelenség.

Megjárattuk ékszíj nélkül azóta , szervízjelet ad be időnként a műszerfalon. Szerintem a generátor miatt... bár szervízmódban nincs hiba, és tárolva sem látom ... Majd hétfőn kiolvastatom , hogy mi lehet ez.

Figy ha leveszed az ékszíjat és úgy járatod egy picit akkor hidd el nem fog hibát generállni..Főleg nem úgy,h időnként világít csak....De reméljük semmi baja nincs.A lényeg,h a hang elmúlt!!!

Link to comment
Megosztás:

Figy ha leveszed az ékszíjat és úgy járatod egy picit akkor hidd el nem fog hibát generállni..Főleg nem úgy,h időnként világít csak....De reméljük semmi baja nincs.A lényeg,h a hang elmúlt!!!

Ha elindítom a motort nincs villáskulcs , megyek vele 300 métert utána kivillan és marad.

Beszéltem a szerelővel , holnap délben már többet tudok, mi lehet ez.

Link to comment
Megosztás:

Ha elindítom a motort nincs villáskulcs , megyek vele 300 métert utána kivillan és marad.

Beszéltem a szerelővel , holnap délben már többet tudok, mi lehet ez.

Indulás után nekem nincs villáskulcs, de olajcsere előtt ha rajta volt a gyújtás és elaludtak a lámpák, a villáskulcs égve maradt, indítás után eltűnt! Aztán megvolt az olajcsere és a szűrők cseréje és a leírt jelenség megszűnt, már gyújtásnál a lámpák elalvása után se marad égve a villáskulcs! Most viszont előjött! Nem tudom köze lehet e az olajhoz, mert 5W40 volt benne és most 0W40-t tettem bele!

Link to comment
Megosztás:

az örvényszelep működtetőt is cserélted? az is meg szokott dögleni....

de lehet bármi :(

Igen, sajnos oválisra kopott a szelep fogadó rész is, plusz a vezérlő tolattyú gömbfejei is totálkárosak voltak.

Kb egy órája lett kész, kitakarították az EGR -t is. Egész más hangja lett az autónak.

Most a szívem boldog, a pénztárcám meg sokkot kapott.... :excl:

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Faternek van egy C vectra-ja. Y20DTH. Olyan problémánk van, hogy alapjáraton csörög benne valami. A turbó után van közvetlenül egy kis szerkezet, ami ki be mozog. Az szét tud esni ott belül? Úgy hallani, hogy onnan jön a csörgés. Előre is köszi a választ!

Üdv Tibi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Faternek van egy C vectra-ja. Y20DTH. Olyan problémánk van, hogy alapjáraton csörög benne valami. A turbó után van közvetlenül egy kis szerkezet, ami ki be mozog. Az szét tud esni ott belül? Úgy hallani, hogy onnan jön a csörgés. Előre is köszi a választ!

Üdv Tibi

Egy kis fémházas membrán,amire egy vákuumcső megy és ki-be mozog benne egy kis rudazat?Ha igen,az a turbo megkerülőszelepét vezérlő membrán,nem tud szétesni és nagyon csörgésre képes alkatrészek sincsenek benne.Valószinűbb,hogy az oxidációs katalizátornak széttört a bele és az kalimpál alapjáraton a fémházban.

Link to comment
Megosztás:

Egy kis fémházas membrán,amire egy vákuumcső megy és ki-be mozog benne egy kis rudazat?Ha igen,az a turbo megkerülőszelepét vezérlő membrán,nem tud szétesni és nagyon csörgésre képes alkatrészek sincsenek benne.Valószinűbb,hogy az oxidációs katalizátornak széttört a bele és az kalimpál alapjáraton a fémházban.

Igen, arra a kis rudazatra gondoltam. Az oxidációs katalizátor az ami a kipufogórendszeren van az utastér alatt?

Link to comment
Megosztás:

Valahol ott lesz,az első dobszerűség a rendszerben.

Akkor egyre gondoltunk csak így még nem hallottam, hogy oxidációs katalizátor. Elvileg a szerelő megnézte a kipufogó rendszert, mert mi is ilyesmire gyanakodtunk, de azt mondta, hogy nem onnan jön a hang és hogy biztos ebben. Valami ötlet még esetleg? Nézegettem környéken a lemezeket, de egyik sem remegett. Tanácstalan vagyok. Köszi az eddigi segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Akkor egyre gondoltunk csak így még nem hallottam, hogy oxidációs katalizátor. Elvileg a szerelő megnézte a kipufogó rendszert, mert mi is ilyesmire gyanakodtunk, de azt mondta, hogy nem onnan jön a hang és hogy biztos ebben. Valami ötlet még esetleg? Nézegettem környéken a lemezeket, de egyik sem remegett. Tanácstalan vagyok. Köszi az eddigi segítséget.

A turbón van egy boltives hőfogó lemez esetleg még az.

Link to comment
Megosztás:

A turbón van egy boltives hőfogó lemez esetleg még az.

Azt kb 1 hónapja leszedtem, hogy jobban megnézzem azt a kis rudazatot és akkor is csinálta. Nekem is elfogytak az ötleteim. Szerelő azt mondja, hogy a kipufogóbol jön a lakatos, hogy a motorból jön. Ha jobb idő lesz kicsit alaposabban átnézem mégegyszer. Hátha találok valamit. Ha addig lenne még valakinek valami ötlete akkor írjátok le légyszi. Köszi az eddigi segítséget. Ha megtalálom a hibát megírom :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! :)

C Vectra vásárlása előtt állok, főleg 2004-2005-ös 1.9 CDTi motorral szereltek közül válogatok. Érdekelne a véleményetek, mielőtt nekivágok a vásárlásnak, hogy melyik motorral szereltet (120le vagy 150le) részesítsem előnyben? Más fórumokon is nézelődtem és egy kicsit aggaszó néhány probléma :D : kettős tömegű lendkerék, szívósor, injektorok, központi egység a kormánynál. Ki lehet e szűrni ezek hibáját, azaz vannak e erre utaló jelek? Nem nagyon örülnék annak, ha egyből ezek cseréjére lenne szükség. Segítségeteket előre is köszönöm, üdv. Gyuri!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! :)

C Vectra vásárlása előtt állok, főleg 2004-2005-ös 1.9 CDTi motorral szereltek közül válogatok. Érdekelne a véleményetek, mielőtt nekivágok a vásárlásnak, hogy melyik motorral szereltet (120le vagy 150le) részesítsem előnyben? Más fórumokon is nézelődtem és egy kicsit aggaszó néhány probléma :D : kettős tömegű lendkerék, szívósor, injektorok, központi egység a kormánynál. Ki lehet e szűrni ezek hibáját, azaz vannak e erre utaló jelek? Nem nagyon örülnék annak, ha egyből ezek cseréjére lenne szükség. Segítségeteket előre is köszönöm, üdv. Gyuri!

Hát kiszürni nem tudom menyire lehet, ami fontos ne hidd el ami az órában van:) 5-6 éve autoban nem 100.000-120.000km van ezt garanatálom, biztos van olyan is, de ritka.

Nekem spec 120Le van gond nélkül 100.000km én csak ajánlani tudom.

üdv

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Van egy 2005 1,9cdti z19dt motor kódos Vectra C -m. Érdekes problémám van vele. Hidegen reggel simán indul. Munkába megyek vele leállitom. 2 óra múlva beinditom melegités, járatás nélkül megyek vele kb. 500-1000 métert, leállitom. 2 perc múlva nem indul be. forgatni forgatja a motort. olyan mint ha az immobilaizer tiltana. gyári rendszer van benne. 5-6 inditás után se. várok vele, leveszem az akksi sarut egy cigi szünetnyi idöre . és álltalába beindul. azt is megfigyeltem,hogy fordit rajta az öninditó vagy2-3 mat mire elkapja. mi lehet vele a gond? imo? izzítás? más elektronika?

Ha valaki tud segitsen.

Ezért volt jó a jó öreg zsiguli! Benzin van. Szikra van. Akkor nincs nagy gond! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 2005 1,9cdti z19dt motor kódos Vectra C -m. Érdekes problémám van vele. Hidegen reggel simán indul. Munkába megyek vele leállitom. 2 óra múlva beinditom melegités, járatás nélkül megyek vele kb. 500-1000 métert, leállitom. 2 perc múlva nem indul be. forgatni forgatja a motort. olyan mint ha az immobilaizer tiltana. gyári rendszer van benne. 5-6 inditás után se. várok vele, leveszem az akksi sarut egy cigi szünetnyi idöre . és álltalába beindul. azt is megfigyeltem,hogy fordit rajta az öninditó vagy2-3 mat mire elkapja. mi lehet vele a gond? imo? izzítás? más elektronika?

Ha valaki tud segitsen.

Ezért volt jó a jó öreg zsiguli! Benzin van. Szikra van. Akkor nincs nagy gond! :lol:

Első körbe hibát olvasatnék benne hátha segít!!!

Ha immo akkor a szervíz kulcsnak kéne villognia!!!

Van olyan problem is,h gyenge az önindító..Ebben van áttétel ...

De lyan is,h a főtengely kerekének eltörik az éke...De akkor dob veztengely hibát..Szóval Tech 2 első körben!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.