Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Futómű, kormánymű, gumik, felnik és fékrendszer


Tara

Recommended Posts

  • 4 months later...

Üdv Mindenkinek!

Olyan kérdésem lenne, hogy 2006 "C" Vectrának a felni osztóköre 5x110! Egyszerűen fel lehet valahogy rakni 5x108 osztókörű felnit, vagy nagy alakításokat kell véghez vinni???

Sürgős lenne...

Köszi

Üdv

Mozgó kúpos csavarokkal fel lehet tenni.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Sziasztok. 2006.c vectra 1.9cdti menet közben van hogy teljesen kemény lesz a kormány. Olyan mintha nem lenne szervo. Valakinek valami tipp??? Előre is köszi.

Úgy tudom, elektromos rásegítésű a kormány (villanymotor hajtja a szivattyút). A töltést, akkumulátort kellene első körben ellenőrizni, és természetesen a kormányszervó folyadékszintjét.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Meg tudná nekem mondani valaki, hogy 2004.05. Vectrc c GTS y22dtr motorral az első futómű 285 vagy 295-ös féktárcsával van szerelve, mert hát ugye elméletileg 295 mert ún. "sportfutómű" van alatta de az alkatrész oldalaknál sem teljesen egyértelmű, több helyen is a 285-ös méretűnél fel van tüntetve , hogy kivéve sportfutómű , akkor melyik!?!?

Tudom, hogy egyszerűbb lenne megmérni de most ez volt az egyszerűbb!

Köszi

Módosítva : csaszarmate
Link to comment
Megosztás:

  • 9 months later...

Sziasztok 

Nyári gumi vásárlás előtt állok. Most 215/50 r17 nyári gumik vannak fent.Váltsak 225/45 r17-r? Vagy azon gondolkodtam hogy vegyek e rá 225/50 r17et?(nem tudom hogy az jó e lenne rá?) Egyébként kombi autóm van. A 45ös gumi nem mutatna rajta kicsinek? 

Válaszotokat előre is köszönöm. 

Link to comment
Megosztás:

  • 5 months later...

Sziasztok!

 

2006-os 1.9 CDTI 150 LE kombi vectrám zabálja a 2 első gumit.Március óta a 3. garnitúra kopik el.A gumik belső fele kopik le. 2 szerelőnél is jártam ,és mindegyik azt mondta ,hogy a futómű jó,és nincs ötletük. Vki esetleg akinek van ötlete a problémára???

Link to comment
Megosztás:

39 perce, Csizi76 írta:

Sziasztok!

 

2006-os 1.9 CDTI 150 LE kombi vectrám zabálja a 2 első gumit.Március óta a 3. garnitúra kopik el.A gumik belső fele kopik le. 2 szerelőnél is jártam ,és mindegyik azt mondta ,hogy a futómű jó,és nincs ötletük. Vki esetleg akinek van ötlete a problémára???

A futómű jó, de a kerékösszetartás ( dőlés ha lehet állítani) be lett állítva? 

Link to comment
Megosztás:

 

Sziasztok!

 

2006-os 1.9 CDTI 150 LE kombi vectrám zabálja a 2 első gumit.Március óta a 3. garnitúra kopik el.A gumik belső fele kopik le. 2 szerelőnél is jártam ,és mindegyik azt mondta ,hogy a futómű jó,és nincs ötletük. Vki esetleg akinek van ötlete a problémára???

 

 

A futómű jó, de a kerékösszetartás ( dőlés ha lehet állítani) be lett állítva? 

 

Összetartás ,dőlés rendben .Minden érték tűrésen belül van

 

Módosítva : Csizi76
Link to comment
Megosztás:

17 órája, Csizi76 írta:

 

Sziasztok!

 

2006-os 1.9 CDTI 150 LE kombi vectrám zabálja a 2 első gumit.Március óta a 3. garnitúra kopik el.A gumik belső fele kopik le. 2 szerelőnél is jártam ,és mindegyik azt mondta ,hogy a futómű jó,és nincs ötletük. Vki esetleg akinek van ötlete a problémára???

 

 

A futómű jó, de a kerékösszetartás ( dőlés ha lehet állítani) be lett állítva? 

 

Összetartás ,dőlés rendben .Minden érték tűrésen belül van

 

Hát tudtommal, akkor kopik a belső fele, ha vagy a dőlés nagy vagy az összetartás, illetve ha valami miatt lóg a kerék. Csapágy, ( de az búgni szokott már jóval korábban) vagy pölö lengőkar szilent miatt. Vagy esetleg valamibe beleér a gumi, de annak általában hangja van. Nincs ültetve? 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 years later...

Sziasztok! 

Opel vectra c caravan 1.9 cdti-re(z19dt)  szeretnék vásárolni lemezfelnit(5*110,r16). A catcar.com-on eddig mindent megtaláltam, most egy 6,5jx16 ET41-es számot találtam rá. De miközben így írtam ki a hírdetést,  - hogy ilyen felnit keresek-egy wheels size.com oldalon kategóriákkal másabb számokat találtam (7Jx16 ET36) !Egy kicsit összezavart... Meg tudná valaki mondani, leolvasni, hogy mi a gyári ETszám?  Azok írjanak légyszíves, akinek pont ilyen kocsija van! Előre is köszönöm szépen! 

Módosítva : somatomi
Link to comment
Megosztás:

  • 10 months later...

Sziasztok,

az alany egy Signum gyári IDS futóművel, a csillapítók fel vannak újítva és nagyon kemény a futómű szinte lepattog az útról. A kérdésem az lenne, hogy kinek melyik rugó gyártó melyik terméke vált be komfort szempontból? Nagy ültetést nem tervezek így is eléggé lent van nekem.

Előre is köszönöm. Szép Napot.

Tisztelettel Csaba

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.