Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Beltér, gyári hifi + karosszéria (Zafira B)


forumadmin

Recommended Posts

Remélem jó helyen kérdezem:

Elég ramaty állapotban vannak a vezetö oldali szönyegeim, mind a téli, mind a nyári. Viszont a többi olyan mint az új. Tudtok esetleg valami forrást, ahol egyenként is lehet kapni és nem kell 2 komplett garnitúrát vennem a 7 személyesre?

Üléshuzat meg Eleve nem Volt rajta, abból is szeretnék valami tartósat és jól passzolót, de elég volna az elsö 2-re mert hátul gyereküléseket használunk. Vagy esetleg mind az 5 ülésre, a hátsó kettöre felesleges.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok,

 

Vettem a mai nap egy 2005-ös B Zafirát. A kérdésem az lenne, hogy honnan tudnék angol nyelvű CD-t beszerezni? Jelenleg csak a német nyelvet lehet kiválasztani, ha mást választok ki, akkor kéri hogy telepítsem fel CD-ről. NAVI cd-t találtam már torrent oldalon, így azt mindjárt ki is próbálom, de ha németül kezd el nekem beszélni, akkor megfojtom! :D Köszönöm a segítséget előre is!

Üdv,

Gergő

 

Link to comment
Megosztás:

6 hours ago, Arklon said:

Sziasztok,

 

Vettem a mai nap egy 2005-ös B Zafirát. A kérdésem az lenne, hogy honnan tudnék angol nyelvű CD-t beszerezni? Jelenleg csak a német nyelvet lehet kiválasztani, ha mást választok ki, akkor kéri hogy telepítsem fel CD-ről. NAVI cd-t találtam már torrent oldalon, így azt mindjárt ki is próbálom, de ha németül kezd el nekem beszélni, akkor megfojtom! :D Köszönöm a segítséget előre is!

Üdv,

Gergő

 

 

Sziasztok,

Az angol nyelvet megoldottam (nem kellett CD én voltam b*l), a NAVI pedig tökéletesen teszi a dolgát :) Pár dolog előjött még, de ezeknek még utánaolvasok hátha találok rá megoldást.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok! 

CD30 MP3 gyári Aux előkészítésű fejhez kapható ebay-en az alább bluetooth modul: http://www.ebay.com/itm/Bluetooth-Adapter-Verstarker-Filter-OPEL-CD30-MP3-CDC40-Opera-CD70-Navi-DVD90-/201743662129?hash=item2ef8dbfc31:g:TawAAOSwcUBYTmh2

Van valakinek ezzel tapasztalata, érdemes-e beruházni rá (minőség, kompatibilitás stb.), szükséges-e tanítani hozzá a fejegységet vagy elegendő tényleg csak az aux helyére kötni és tápfeszt adni neki? 

 

 

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
On 2017. 05. 05. at 11:32, ltoth981 írta:

Sziasztok! 

CD30 MP3 gyári Aux előkészítésű fejhez kapható ebay-en az alább bluetooth modul: http://www.ebay.com/itm/Bluetooth-Adapter-Verstarker-Filter-OPEL-CD30-MP3-CDC40-Opera-CD70-Navi-DVD90-/201743662129?hash=item2ef8dbfc31:g:TawAAOSwcUBYTmh2

Van valakinek ezzel tapasztalata, érdemes-e beruházni rá (minőség, kompatibilitás stb.), szükséges-e tanítani hozzá a fejegységet vagy elegendő tényleg csak az aux helyére kötni és tápfeszt adni neki? 

Szia!

Kérdés, hogy mit rejt a zsugorcső, akár működhet is! ami biztos, hogy tápot kell neki adni az a fekete-piros kábel ami lóg, illetve ugye a mostani bemenetre kell kötni, azaz a jack aljzat megszűnne az autóban működni!

 

Link to comment
Megosztás:

  • 7 months later...

Szia!

Ha nem hővédő bevonatú az első szélvédő, akkor a kijelző feletti rácsos műanyag alá lehet betenni a gps antennát. A műanyag csak kapcsokkal van rögzítve, de azok nagyon erősen fogják. Javaslom oldalról és nem szemből felfeszíteni, így a szellőző körüli rész sérülése elkerülhető. Ha már le van szedve, akkor célszerű a műanyag érintkezési pontjait szövetes szalaggal befedni, így a zörgések jó része megszüntethető.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 8 months later...
  • 4 months later...
On 2014. 12. 21. at 17:37, greeeneagle írta:

Szia!

Magyar nyelvű 7 vagy 8 colos gyárival pontosan megegyező méretű és kinézetű, érintőképernyős, navis, bcvel kommunikáló, kormányvezérlést meghagyó cuccot is építenek be.

250 körül van, de le a kalappal.

Nem google magyarított, hanem a teljes szoftver magyar.

Az eredeti egység pontos mérete.

Én is vettem és beszereltem is ez ,,

PUMPKIN 32GB + 2GB Octa Core Android Autoradio Multimedia Player für Opel Astra Corsa Zafira Vivaro Meriva Vectra mit GPS Navi unterstützt Bluetooth WLAN DAB+ Subwoofer USB MicroSD 7 Zoll Display ,, amit mindent működik...kamera ,GPS, wifi,android 6,Bluetooth,USB,sd card,kormány irányítás plusz régi opel beállítások hozzáférés. Ezt vettem két éve 90000 Ft ért most viszont van jobb ,, https://www.amazon.de/XTRONS-Autoradio-Autostereo-unterstützt-Bluetooth5-0-Grau/dp/B07MTYNK26/ref=sr_1_6?keywords=multimedia+zafira+b&qid=1553892241&s=ce-de&sr=1-6

Gabriel ja és ez teljesen magyar menü :)

 

 

Módosítva : u.a.gabor
Link to comment
Megosztás:

  • 7 months later...

Sziasztok, 

Teljesen új Opeles vagyok .Sikerült vásárolnom egy 2011-es zafirát ,de pár dologgal nem boldogulok. CD 30 MP3 9 Gombos egység van benne, de csak settings és Sound gomb van rajta nincs ok gomb .Nem tudom használni a beállításokat,mert nincs gomb amivel kiválaszthatnám az opciókat . A kormányról sem megy ,mert rögtön a BC-re vált át . 
Előre is köszönöm a válaszokat .

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 11. 12. at 21:01, Kaltenecker79 írta:

Sziasztok, 

Teljesen új Opeles vagyok .Sikerült vásárolnom egy 2011-es zafirát ,de pár dologgal nem boldogulok. CD 30 MP3 9 Gombos egység van benne, de csak settings és Sound gomb van rajta nincs ok gomb .Nem tudom használni a beállításokat,mert nincs gomb amivel kiválaszthatnám az opciókat . A kormányról sem megy ,mert rögtön a BC-re vált át . 
Előre is köszönöm a válaszokat .

Szia!

A Corsa D rádióján nem szokott OK gomb lenni, a Zafirába való rádión jobbra fent kell lennie. Milyen a bekapcsoló/hangerő gomb a rádiódon? Olyan mint az alatta lévő klímapanel középső gombja, vagy lekerekített szélű, króm gyűrű nélküli?

A kormányról a bal oldali görgető benyomásával lehet OK-ot nyomni (ha minden rendben).

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Szia!

A gyakorlatban még nem találkoztam ilyen összeállítással (B Zafira/H Astra + Corsa D rádió), ezért ha biztosan működő megoldást kellene mondanom, akkor az a rádió cseréje lenne. Egy letanított, AUX-os CD30MP3 olyan 15 eFt körül beszerezhető. Ha grafikus kijelződ van (sárga, monokróm, opeles neve: GID), akkor érdemes elgondolkodni egy CD40USB egységen ami 40-50 eFt környékén kapható. Ez az egyetlen gyári megoldás a pendrive-os lejátszásra.

A lényeg: bármilyen gyári rádiót veszel, az legyen letanított (leválasztott). A saját autódnak pedig legyen meg a biztonsági kódja.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Biztos volt már sokszor, de nem találom. Egy Zafira cd70 navi rádiót szeretnénk alkalmassá tenni, hogy telefonról vagy usbről is játszom zenét. Találtam különféle adaptereket a neten de nem világos mit hova kell kötni. Neki állhatok egyáltalán magam vagy kell szakember? köszi

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ha a rádió AUX képes (a menüben kiválasztható az AUX és 3,5 mm-es aljzat is van az autóban) akkor megoldható. Ha nincs a rádióban AUX, akkor Somi-t keresd, ő gyári minőségben kiépíti.

A telefonról mehet vezetéken keresztül a zene (3,5 mm-es aljzat az autóban), vagy a neten kapható adapterrel bluetooth-on. Ha nincs AUX és elviszed Somihoz, akkor vidd magaddal a bluetooth cuccot is, mert akkor Somi azt is beköti.

Van még egy szint, de az jelentősen többe kerül az eddigieknél: Dension GW300.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok,

nem biztos, hogy ebbe a topicba szól a kérdésem, nézzétek el nekem.. vettem egy Zafira B-t 2005. 1.9 cdti.. a lényeg, hogy 1 db kulcsot kaptam csak hozzá és valószinüleg az sem a gyári kulcs már,  mint kiderült a távirányító részéből hiányzik egy mikrokapcsoló. igy csak zárni tudom vele az autót, nyitni kulccsal kell csak ilyenkor néha előfordul hogy beriaszt. szeretnék új kulcsot csináltatni, de persze nincs meg a carpass kártyája se.. (sok sok évvel ezelőtt németből behozott autó)... valakinek van esetleg tapasztalata hogy lehet megoldani egy új működö kulcs készitését? ha lehet nem arany árban.. :) köszönöm a válaszokat

Link to comment
Megosztás:

11 órája, zspapi írta:

Sziasztok,

nem biztos, hogy ebbe a topicba szól a kérdésem, nézzétek el nekem.. vettem egy Zafira B-t 2005. 1.9 cdti.. a lényeg, hogy 1 db kulcsot kaptam csak hozzá és valószinüleg az sem a gyári kulcs már,  mint kiderült a távirányító részéből hiányzik egy mikrokapcsoló. igy csak zárni tudom vele az autót, nyitni kulccsal kell csak ilyenkor néha előfordul hogy beriaszt. szeretnék új kulcsot csináltatni, de persze nincs meg a carpass kártyája se.. (sok sok évvel ezelőtt németből behozott autó)... valakinek van esetleg tapasztalata hogy lehet megoldani egy új működö kulcs készitését? ha lehet nem arany árban.. :) köszönöm a válaszokat

Hát a Carpass kód mindenképp kelleni fog hozzá... ez viszont nem probléma, mert a tulajdonjog igazolása után elvileg bármelyik Opel-márkaszervizben megmondják a Carpass kódodat néminemű juttatás fejében (hallottam már 10, de 15 ezerről is, személyes tapasztalatom nincs az ügyben)

Ha a Carpass kód megvan, akkor az első lehetőséged hogy ott a szalonban rendelsz egy másik kulcsot hozzá, ennek költségvonzatát nem tudom, tippem szerint ez is lesz pár tízezer forint. A másik mód némileg olcsóbb, de körülményes: veszel eBay-en vagy AliExpressen új (programozatlan) távirányító elektronikát Zafira B-hez (praktikusan komplett kulcsfejet szoktak árulni nyomógombokkal és benne az elektronikával, de kulcsszár és immochip nélkül) és azt felprogramoztatod ugyanúgy márkaszervizben, illetve kulcsmásolónál másoltatsz hozzá egy immochipet meg egy kulcsszárat a mostani kulcsodról. Azért fontos hogy új, eddig még programozatlan kulcsfejet/elektronikát vegyél, mert csak ezt lehet autóra programozni, ha bontottat veszel ami már egy autóra rá volt tanítva, azt már nem lehet másikra átttanítani. A márkaszerviz meg azért kell a programozáshoz mert egyrészt gyári műszer kell hozzá (Tech2 vagy MDI), másrészt meg ott meg tudják mondani hogy mennyi kulcs van az autódra programozva, és a feleslegeseket törölni is tudják, így nem fordulhat elő hogy valahol a világban valakinél van egy kulcs ami nyitja és indítja is az autódat. Ennek a másodiuk megoldásnak a költsége némileg kevesebb, de a programozás meg a kulcsmásolás miatt ez is lesz 10-15e Ft, plusz még hosszadalmas is mire megjön a kulcsfej a netről. Összefoglalva: van az egyszerűbb és gyorsabb verzió mondjuk 30-40e-ért, és van az olcsóbb, de hosszadalmas 25-30e-ért.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, tgabika76 írta:

Hát a Carpass kód mindenképp kelleni fog hozzá... ez viszont nem probléma, mert a tulajdonjog igazolása után elvileg bármelyik Opel-márkaszervizben megmondják a Carpass kódodat néminemű juttatás fejében (hallottam már 10, de 15 ezerről is, személyes tapasztalatom nincs az ügyben)

Ha a Carpass kód megvan, akkor az első lehetőséged hogy ott a szalonban rendelsz egy másik kulcsot hozzá, ennek költségvonzatát nem tudom, tippem szerint ez is lesz pár tízezer forint. A másik mód némileg olcsóbb, de körülményes: veszel eBay-en vagy AliExpressen új (programozatlan) távirányító elektronikát Zafira B-hez (praktikusan komplett kulcsfejet szoktak árulni nyomógombokkal és benne az elektronikával, de kulcsszár és immochip nélkül) és azt felprogramoztatod ugyanúgy márkaszervizben, illetve kulcsmásolónál másoltatsz hozzá egy immochipet meg egy kulcsszárat a mostani kulcsodról. Azért fontos hogy új, eddig még programozatlan kulcsfejet/elektronikát vegyél, mert csak ezt lehet autóra programozni, ha bontottat veszel ami már egy autóra rá volt tanítva, azt már nem lehet másikra átttanítani. A márkaszerviz meg azért kell a programozáshoz mert egyrészt gyári műszer kell hozzá (Tech2 vagy MDI), másrészt meg ott meg tudják mondani hogy mennyi kulcs van az autódra programozva, és a feleslegeseket törölni is tudják, így nem fordulhat elő hogy valahol a világban valakinél van egy kulcs ami nyitja és indítja is az autódat. Ennek a másodiuk megoldásnak a költsége némileg kevesebb, de a programozás meg a kulcsmásolás miatt ez is lesz 10-15e Ft, plusz még hosszadalmas is mire megjön a kulcsfej a netről. Összefoglalva: van az egyszerűbb és gyorsabb verzió mondjuk 30-40e-ért, és van az olcsóbb, de hosszadalmas 25-30e-ért.

Köszi.. Már vettem egy klónkulcsot elektronikával.. Csak ugye már immo letilt igy nem tudom szinkronizálni.. Tehát mindenképpen márka szerviz

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.