Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Beltér, gyári hifi + karosszéria (Zafira B)


forumadmin

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

2006-os Zafira B-ben hogy lehet úgy kikapcsolni a rádiót, hogy ne kapcsoljon vissza a kocsi következő indításánál?
 A rádió nem navis, de a pontos típust nem ismerem. A tulajt nagyon idegesíti, hogy mindig szól a rádió és neki kell lekapcsolnia minden indításnál.

 

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Olvasgatom a neten, de nem teljesen tiszta:

Zafira B-hez CD30 helyére Settings és BC gombot (akát szoftveresen is) tartalmazó más típusú 7-8"-os 2dines rádió létezik vagy nem?

A rádión található BC nem egyezik meg a kormányvezérléssel!!! A rádión lévővel előhívhatóak egyéb infók is.

Esetleg létezik olyan rádió, amelynél be tudok állítani egy olyan oldalt, mely CAN-busról leszedi a szükséges infókat? (Pl sebesség, vízhőfok, tempomat célsebesség...)

A másik kérdésem:

Ha beteszek CD 30 helyett valami mást, a GID kijelző ugyanúgy fog mindent mutatni?

 

Válaszotok előre is köszönöm!

Üdv:

Szilárd

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2016. 11. 25. at 21:11, Bigiboy77 írta:

Sziasztok!

Olvasgatom a neten, de nem teljesen tiszta:

Zafira B-hez CD30 helyére Settings és BC gombot (akát szoftveresen is) tartalmazó más típusú 7-8"-os 2dines rádió létezik vagy nem?

A rádión található BC nem egyezik meg a kormányvezérléssel!!! A rádión lévővel előhívhatóak egyéb infók is.

Esetleg létezik olyan rádió, amelynél be tudok állítani egy olyan oldalt, mely CAN-busról leszedi a szükséges infókat? (Pl sebesség, vízhőfok, tempomat célsebesség...)

A másik kérdésem:

Ha beteszek CD 30 helyett valami mást, a GID kijelző ugyanúgy fog mindent mutatni?

 

Válaszotok előre is köszönöm!

Üdv:

Szilárd

Szia!

Gyári fejegységre kell cserélni akkor megmarad minden tudása, vagy még több is lesz! Nem gyári rádióknál canbusosat keress, ezek drágábbak, de jobb eséllyel vezérelnek majd mindent a kijelzőn is!

Ha esetleg gyári is érdekel keress meg cd70 fejegységet tudok adni!

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok Opelosok!

Én is segítséget szeretnék kérni. Az autómban egy CD70 -es rádió navigációs egység van.Viszont nincs benne telefon kihangosító egység.Hol tudnék ilyet találni ehhez a kiszereléshez,vagy van -e valakinek elfekvőben?:)   üdv Miklós

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 06. at 21:41, Miku írta:

Sziasztok Opelosok!

Én is segítséget szeretnék kérni. Az autómban egy CD70 -es rádió navigációs egység van.Viszont nincs benne telefon kihangosító egység.Hol tudnék ilyet találni ehhez a kiszereléshez,vagy van -e valakinek elfekvőben?:)   üdv Miklós

Szia!

A gyári kihangosítót (UHP4) utólag is be lehet szerelni. Kb.: 30 eFt körül van az ára mikrofonnal csatlakozóval. Ehhez egy kábelköteget kell még készíteni, és programozni. Másik megoldás az univerzális kihangosító, ez is beszerelhető, kb.: hasonló áron.

Az UHP4 mostanában eléggé fehér holló, de azért fel-feltűnik néha. Esetleg nézz körül a Jófogáson, Astra H extrákat árul egy 18. kerületi srác, hátha van neki. Vagy a Facebook-on keresd Kardos Csabát.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Miku írta:

Szia Koco!

Írtam facebookon egy Kardos Csabának .Van belőle egypár.Ő az audinál dolgozik talán ő lesz az.:confused:

Különben találtam modult "csak modult" 20 e. kábelek nélkül. Szted a mikrofon be lehet építve?

Üdv Miklós

 

Szia!

Facebook-on a Nem hivatalos Opel alkatrészek csoport Csabáé. Az audis nem lesz.

Mikrofon: kicsi az esély, de nézd meg. A beltéri világítás előtt van egy takaróelem, középen rácsos. A rács alatt van a mikrofon, a burkolat kicsit aláfeszítve lejön.

Önmagában a mikrofon még ritkább, viszont csatlakozóm van, ha nem adna hozzá az eladó.

Legyen letanítva az UHP4, ez fontos.

Link to comment
Megosztás:

22 órája, Miku írta:

Szia Koco!

ezt találtam , csak azt nem láttam a hírdetésben,hogy le van-e programozva.vagy lehet ,hogy az ennél nem számít? persze a másik kábel ehhez sincs.gondolom rajz alapján be lehet kötni üdv Miklós

Szia!

Hol találtad ezt a szettet, rá tudsz kérdezni, hogy le van-e tanítva? Egyébként a kép alapján ehhez igazából minden van, amit bontottként adni lehet: az UHP4, mikrofon, csatlakozó, és Astra H tartó. Viszont szinte biztos, hogy frissíteni kell majd beépítés után a szoftverét, hogy okostelefonnal is együtt tudjon működni.

A hozzá adott csatlakozó pár centis vezetékeit kell meghosszabbítani, és a megfelelő helyekre csatlakoztatni. Rajzot tudok adni, beépítésben tudok segíteni.

Módosítva : koco
Link to comment
Megosztás:

Hát ez elment 110 eur.ebay-en találtam spanyolhonbóan.Dunsztom nincs ,hogy le volt-e tanítva.Ez feltétlen szükséges?

Még keresek .Kicsit elment a kedvem.Azt hittem jó lesz .Kb 1 éve  vettem a szines kijelzőt. Helyette ki kellett volna cserélni  ennyi pénzért a cd70 es fejet elegáns cuccra ami mindent tud.A kérdés csak az ,hogy tényleg jól működnek.e mivel nem gyáriak.

Szia Miklós

 

Link to comment
Megosztás:

12757013_400x400.jpg Szia Laci! Ez csak így üresen van 13200,-Valószínű,hogy nincs letanítva viszont tudnak adni gyári kódot.

Ez elég lehet? Mikrofont is találtam külön az eBay-en.Bocsi a sok zaklatásért:blush:

Találtam komplettet 170 fontért +posta 40 font.(kicsit sok)

Üdv Miklós

Link to comment
Megosztás:

Szia Laci!

Sikerült megvennem ezt a modult.Azt mondtad ,hogy van hozzá rajzod  a bekötéséhez.Úgy néz ki,hogy kellene. meg esetleg tippek ,hogy hogyan varázsoljam fel a mikrofon kábelét.A másik ,ha bekötöttem akkor be kell mennem opel szalonba feltanítani?Az egység "car free" és 3.2 v.softver van rajta.

köszi Miklós

Ja , júniusban lesz a 3.jet találkozónk.sok magyar német ,osztrák stb hozzák az "olcsó" cuccaikat.Ha érdekel szívesen látunk .kaja pia van.Mit mondtál ,hol laksz?Lehet hogy messze nem tudom de itt nagyon sokan sátrazunk.Ha gondolod szólj...

 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 23. at 22:22, Miku írta:

Szia Laci!

Sikerült megvennem ezt a modult.Azt mondtad ,hogy van hozzá rajzod  a bekötéséhez.Úgy néz ki,hogy kellene. meg esetleg tippek ,hogy hogyan varázsoljam fel a mikrofon kábelét.A másik ,ha bekötöttem akkor be kell mennem opel szalonba feltanítani?Az egység "car free" és 3.2 v.softver van rajta.

köszi Miklós

Ja , júniusban lesz a 3.jet találkozónk.sok magyar német ,osztrák stb hozzák az "olcsó" cuccaikat.Ha érdekel szívesen látunk .kaja pia van.Mit mondtál ,hol laksz?Lehet hogy messze nem tudom de itt nagyon sokan sátrazunk.Ha gondolod szólj...

 

Szia Miklós!

Bocs, nem néztem. Szóval, megkeresem a rajzot és átküldöm neked (csak adj egy elérhetőséget légyszi). Mikrofon: első körben fent körül kell nézni, mert gyakran be van húzva egészen az A oszlop alján lévő nagy csatlakozóig. Ha meg nincs, akkor az A oszlop burkolatát, a napellenzőt és a tetővilágítást kell levenni. Gyári saruval ellátott vezeték darabot tudok adni, azt pedig a mennyezeti csatlakozóba csak be kell tolni. Kábelnek nagyszerű lehet egy rca audió kábel (az rca nem lényeg, le lesz vágva, csak a beazonosítás miatt írtam). Programozni csak Tech2-vel lehet, és a kijelzőt is hozzá kell lőni, ez többnyire Opel márkaszervizben lehetséges.

Csepelen lakom, de szívesen utazgatunk... :)

Link to comment
Megosztás:

 Szia Laci!

Megjött a csomag.Mint a képen látszik elő van készítve minden  apás ill anyás pici saruval ,vezetékek számozva elvileg csak be kell dugdosni. Kűldtek egy leírást is mindjárt csatolom.csatolnám de nem tudom(word) .:confused: A mikrofon oldalon a gyári csatira is tüzősaru van rakva, jó lenne kicserélni az eredeti ellenoldalira. Szóval jó lenne a gyári cstlakozó meg a rajz.Az opel szalonban nem tudják mi ez ,így nem tudom hogyan fogják feltanítani?

Egyenlőre ennyi

Miklós

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.