Jump to content
OPEL FÓRUM

Calibra problémák

Recommended Posts

• Replies 375
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Köszi az eddigi hozzászolásokat! Találtam 1 cimet a loerő ujságban, itt foglalkoznak rejtett üzemeltetési hibakodolvasással,holnap viszem a gépet,majd leirom a fejleményt,hátha tudok segiteni másnak i

bazzeg te még mindig itt tartasz??? :shock: legalább 20 levelet irtam neked ezzel kapcsolatban. na tudod ki fog neked ímélt irni ezután..... én biztos nem. :roll:

Le is szedted azt a gumicsövet?

A gondom a következő!

Chippeltettem a 4x4 calibra turbot. A következő a gond.

-Nem lehet max teljesitményt fékpadon mérni,mert bizonyos fordulaton, leszabájoz,és rövid ideig kivillan a chakpot (motorszimbolum)lámpa, de nem tárolja a hibát. Így a hibakod olvasás nem lehetséges rajta!

A hiba chip előtt is megvolt.Ez a hiba 4-5 fokozatban 3500-4000-es fordulatnál 120-150km/h között jön elő,és ekkor villan be a lámpa. A leszabályzás nem jár motorrángatással! :evil:

Bizonytalan ideig, max. 5perc.

Erre,ha tudnátok olyat aki a rejtett üzemeltetési hibákat pontosan tudja diagnosztizálni,itt pest megyében, ha van!

:?

Anélkül, hogy tapasztalatom volna velük, írok pár helyet, ahol Opel tuninggal forglalkoznak, érdemes rákérdezni :

Incontrol - 30/9826223

Syntech - 20/5543201

El tudom képzelni, hogy leráznak, mert nem egy nagy buli hibát keresgélni... pláne, ha nem náluk csináltad a chip-elést.

Sok sikert !

Calijaninak:

Bár nem vagyok szerelő, de 3 éve van 4x4 Calim, 1-2 dolgot megjegyeztem. Én is tuningoltattam a kocsit, ugyanazt csinálta, mint Neked. Én "visszatuningoltattam". De már előtte is kivillant a motorkontroll néha.

Nekem a kopogásérzékelő volt rossz (a tuningos levágta róla a drótot, hátha akkor nem ég a motorkontroll ill. nem szabályoz le, de így hibakódot sem tárolt a komputer). Vissza lett kötve, utána kiadta a kopogásérzékelő hibakódját.

Hát, lehet, hogy semmit nem segítettem...

Hello

Köszi az eddigi hozzászolásokat! Találtam 1 cimet a loerő ujságban, itt foglalkoznak rejtett üzemeltetési hibakodolvasással,holnap viszem a gépet,majd leirom a fejleményt,hátha tudok segiteni másnak is,mert ugy látom nem vagyok egyedül ezzel a gondal!

• Like 1

Voltam autodiagnosztikán! A helyzet a következő:Mivel a vezérlőegység felülirt,így az adatolvasás nem lehetséges,az új szoftver ismerete nélkül.U.e tipusu C20LET nem chippelt elektronikát kellene behelyezni,hogy megállapithato legyen,hogy a hiba a chipp előtt is fenntállt-e, vagy a chippelésből ered.

Szoval, nem lettem okosabb,és a gép is maradt ugyanugy.

• 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

------KÜLÖN TÉMA NYILT ENNEK PEDIG IDE VALÓ!!!----------

Sziasztok

Az alábbiakban kérem a segítségetek.

Az autóról: 1991 opel calibra 16V

Szombaton megált mint a szög. (lefulladtam ) és nem indúlt újra, olyannyira , hogy amikor gyújtásra teszem a sárga controll lámpasor normálisan ég az olaj és akkumlátor visszajelzője olyan halvány mint ha nem is lenne izom az akksiban.

Nem indít, nem is "kattog a Bendix.sőt a gyújáskulcs elforgatásakor mintha valami zárlat lenne mert minden elsötétűl.

Hazajövet( behúztuk) a motor elektronikai sárga lámpa hol égett, hol pedig nem. Amikor égett eléggé szabálytalanúl járt, AC pumpa?

Amikor elaludt a lámpa, minden mintha megjavúlt volna.(kontaktos valami?)

Segítsetek mert az idegesít a legjobban , hogy nem tudom mi a gikszer.

Sziasztok GYIMI16V

tegnap írtam, hogy gyimi vagyok opel calibra , gonjaim vannak megálz mint a szög .Kaptam is választ, melyet egy óvodás is elvégez mielött kérdez. (csiszold meg az a ksisarut, stb.)

A kivettem az önindítót, kipróbáltam JÓ, visszatettem.a saruk és az aksi tip-top!

Az AC zümmögését nem hallom gyujtáson.

amikor elfordítom a kucsot, halvány a controll-lámpasor. kiveszem az ac relét kigyullad rendesen inden.

Gyujtáskapcsolót megnéztem, lemértem jó.

Gyujtás, indítanék de semmi, sőt elhalványulnak a kontroll lámpák.

se katt, se semmi.

KI tud olyan opelszervízt ahol ezt meg tudnák nézni?

persze nem horror áron.

Sziasztok

Elérhetőségeim:

gyimi1@axelero.hu

mob: 0620-389-29-50

ne nyiss légyszives minden hozzászólásnál új topikot

köszi

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Egy haverom most vett egy calibrát. De bánatára nincs benne fedélzeti computer (BC).

(Ez egy '91-es 16V cali.)

A kérdés az lenne, hogy utólagosan megoldható-e a BC beszerelése.

Ha igen, akkor mekkora meló lenne, és mennyibe fájna neki?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv,

Raptor.

Szia Gyimi! Én még itt új vagyok! Légyszi, segíts! Hol is találom?
el lett rontva a linkelés de sztem erre gondolt

(jaa nemkicsit öröm látni, hogy beirtam goggléba "bc beszerelése" és elso találatként a mote-s oldalt dobta ki )

Egy barátom megkérte rakjam ki a következő hirdetést.

Társakat keresek egy Cali Turbo kaszni megvételéhez. Nekem az első

futómüböl, és karosszéria elemekből kell leginkább, A többi esetleg

valakinek? Ha kell valami valakinek hívjon fel, én egyedül nem tudom

megvenni. Esetleg emilben megirhatom, hogy mik vannak, de elvileg

minden van, kivéve a motor váltó, viszont az emil nehézkes nekem, tehát

jobb lenne ha hivnátok az alábbi számon:

Dani 06-30-2225-071.

Opel Calibra Turbo

Sziasztok.

Keresek használt ,esetleg Túrában már nem használható, üléseket 2 db-ot

se :) gítsetek sehol nem találok a neten.

Visszatérve a problémámra:

Mindenkinek ajánlom az OPEL Duna-t mert elég rendesek és megoldották 6500 Ft-ért a problémát.(lásd előzőek)

Akkor valami nagy változás lehetett Dunáéknál!

Én köpködve, rugdosódva, balhézva jöttem el tőlük 1-másfél éve... :wink:

Talán már meg is csinálják azt, amit kiszámláznak ? :) Wowww !

Velem kultúrok voltak, egyébként a "Dezsőt" kell kereseni ő "fájin "gyerek egy óra alatt kompúterre dugta megtudta a problémát, anyaghiány miatt lett ennyi idő alatt kész.

1 és fél év alatt sok víz lefolyik a "dunán" a mostani kollégám focistársa. és volt kollégája. én azt vettem ki a szavaiból, hogy kezes gyerek. Sziasztok.

Más,

keresek kagylóüléseket, használtakat, kárpitozást megoldom.

lehet rally III. as is. :shock:

keresek kagylóüléseket, használtakat, kárpitozást megoldom.

lehet rally III. as is. :shock:

esetleg nézz szét duen.hu-n ott mindenféle ilyen használtcuccokat árulnak

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.