Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Calibra problémák


Galambos Gábor

Recommended Posts

Az a nagy helyzet ,hogy amikor még jó volt a ball oldali ablakom ,akkor mindkettőt szétszedtem és elkezdtem méricskélni.A két kábelköteg végén ugyan azt a feszültségeket mértem és ugyan úgy viselkedtek a gombok lenyomására.Amit még mindig nem tudok ,hogy az ablakemelő konzolon az ablakemelő gombokon kívűl van még egy gomb, amit nem tudom micsoda...

Tehát első elképzelésem az ,hogy talán a kapcsolók és a motorig tartó kábelköteg a csatlakozóig jó. Ezért gondoltam a motorra...

Remélem tudtok mondani vmit !!!

:shock:

Link to comment
Megosztás:

Az a nagy helyzet ,hogy amikor még jó volt a ball oldali ablakom ,akkor mindkettőt szétszedtem és elkezdtem méricskélni.A két kábelköteg végén ugyan azt a feszültségeket mértem és ugyan úgy viselkedtek a gombok lenyomására.Amit még mindig nem tudok ,hogy az ablakemelő konzolon az ablakemelő gombokon kívűl van még egy gomb, amit nem tudom micsoda...

Tehát első elképzelésem az ,hogy talán a kapcsolók és a motorig tartó kábelköteg a csatlakozóig jó. Ezért gondoltam a motorra...

Remélem tudtok mondani vmit !!!

:shock:

Igen, mert, ha szorul az ablak, akkor megáll mielőtt a motor leégne, ha nyomod, akkor nem áll meg

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 5 months later...
Üdv mindenkinek!

Van egy 8V-es calibrám és abban kérném a segítségeteket

hogy rálehet-e tenni egy 7,5-9,5x16-17-es felnit

225/45x16-17-es gumival

Kérlek segítsetek előre is kössz!

csiszi 8V

hi ezek 9x16-os felnik 215/40es gumikkal c20xe-n(hirdetésen belül piros cali) ki áll kb. 2-3 centit!!!

http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hi...creenwidth=1280

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Van egy 8V-es calibrám és abban kérném a segítségeteket

hogy rálehet-e tenni egy 7,5-9,5x16-17-es felnit

225/45x16-17-es gumival

Kérlek segítsetek előre is kössz!

csiszi 8V

Egy dologról nem beszéltél, az pedig a felni ET-száma. Egy átlagosnak tekinthető ET30-ös 7,5" széles felni még éppen nem lőg ki a kasztni alól (ilyen az enyém is, onnan tudom), de ugyanez 8-8,5 colosban vagy még szélesebben, esetleg ugyanilyen szélességben, de kisebb ET számmal (ET 20, ET 10, vagy még kevesebb) megintcsak ki fog lógni.

Jah és nem írtad milyen motor van a Calidban. Ez azért fontos, mert a C20NE (2.0 8szelep) gyári gumimérete 195/60 R14, ennek meg nem váltómérete a 225/45 R16 (ugyanez 17"-esben pláne nem), inkább 225/40 R16 kellene. Ha C20XE-d van (2.0 16V, gyári gumiméret 195/60 R15), annak mondjuk jó váltómérete az általad említett 225/45 R16 (17"-esben ugyanez már ide is sok lenne), arról meg nem is beszélve hogy a 225-ös gumi iszonyat csúnyán néz ki 7,5 coll széles felnin, annak már illene szélesebb, de az meg ugye kilóg a sárvédő alól.

Link to comment
Megosztás:

Üdv !

kössz az infót mindenkinek, akkor mardjak a 16-osnál?

Abbol lehet 9,5x16? , és a gumi méretem mekkora legyen?

Csiszi 8V

A 9,5coll mindenképp ki fog lógni, akár 16", akár 17" ármérőjű a felni!

Ami még nem lóg ki az max. a 8" széles felni, max. ET30-al. Erre a 215-ös gumi ideális, de ha ragaszkodsz a 9,5" széles felnihez, arra már nyugodtan mehet a 235-ös gumi is, és még valszeg azzal is átkozni fognak a gumisok... arról nem is beszélve hogy egy rakás pénzbe fog kerülni, és akkor még a sárvédő szélesítést is meg kell oldani, különben a rendőrök úton-útfélen kivesznek majd a forgalomból...

Link to comment
Megosztás:

Figyi nekem egy széria autóm van ami 8v-es

arra mi a legnagyobb amit rátehetek átalakítás nélkül?

mijen felni és gumi, neked pl:mijen van?

Amit a fenti képeken látsz, az is egy széria 8v (eltekintve az ültetéstől, de attól nem fog jobban kilógni a kerék, se kevésbé), és történetesen éppen Borbet felni van rajta 8x17"-es méretben ET 30-al, 215/40 R17-es gumival. Hátra ez tökéletes is, előre én inkább 7,5x17"-est tennék. Nekem ekkora van mindkét tengelyen (a fenti képek egy jóbarátom autójáról készültek, nem az enyémről), Artec R típusúak ET 35-el, a gumiméret pedig szintén 215/40 R17.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.