Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


akzo

Recommended Posts

10 órája, quad405 írta:

Srácok, nem a quick-heat nevű villanyrezsó eszi a generátorokat meg az akkukat? Frankie neked gondolom van, Csabának meg feltételezem, hogy nincs.

Nekem sem volt. Mégis 5 évesen, 80 ezer km után diódasort kellett cserélni. Aztán 5 évvel később azt láttam, hogy néha, de egyre gyakrabban hisztizik, így egy hosszabb út előtt lecseréltem egy újra. 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, zotya975 írta:

Igen elindul, de nagyobb fordulatszámon jön csak meg a töltés. 

Koszonom, akkor lassan osszeall a kep. Irtad, hogy a szokottnal nagyobb teljesitmenyu a visszajelzo izzo, nyilvan azert, hogy a rajta atfolyo aram biztosan eleg legyen kis fordulaton is a toltes megindulasahoz, de az is latszik, hogy ha esetleg kieg az izzo, az sem tragedia.

Egyebkent vannak segeddioda nelkuli megoldasok is, ahol a feszultsegszabalyzo az akkurol kap tapot, igy izzotol es fordulatszamtol is fuggetlenul intezi a gerjeszto aramot, azaz kesleltetni is tudja a generator terhelesenek megjeleneset. Az izzo pont sietteti ugyanezt, ami az indulo motor esetleges lefullasztasa szempontjabol nem jo.

Ha a visszajelzo izzo helyere mondjuk egy 100 wattosat tennel, lehet, hogy a motor indulasa is megnehezulne, a generator egy az egyben a starter ellen dolgozna :)

 

Link to comment
Megosztás:

4 perce, csaba66 írta:

Koszonom, akkor lassan osszeall a kep. Irtad, hogy a szokottnal nagyobb teljesitmenyu a visszajelzo izzo, nyilvan azert, hogy a rajta atfolyo aram biztosan eleg legyen kis fordulaton is a toltes megindulasahoz, de az is latszik, hogy ha esetleg kieg az izzo, az sem tragedia.

Egyebkent vannak segeddioda nelkuli megoldasok is, ahol a feszultsegszabalyzo az akkurol kap tapot, igy izzotol es fordulatszamtol is fuggetlenul intezi a gerjeszto aramot, azaz kesleltetni is tudja a generator terhelesenek megjeleneset. Az izzo pont sietteti ugyanezt, ami az indulo motor esetleges lefullasztasa szempontjabol nem jo.

Ha a visszajelzo izzo helyere mondjuk egy 100 wattosat tennel, lehet, hogy a motor indulasa is megnehezulne, a generator egy az egyben a starter ellen dolgozna :)

 

Na igen, ha alapjáraton egyszerre sok nagyobb fogyasztót bekapcsolok, fűtőmotor 4-esen hátsó ablak fűtés, refi, ködös, akkor is megfogja egy pillanatra a motort, aztán persze korrigál. Ezek persze nem életszerű helyzetek. 

Link to comment
Megosztás:

On 4/3/2018 at 7:36 PM, csaba66 said:

Az akku jel csak arra utal, hogy nincs toltes, ami allo motornal nem csoda, de ha a starter el tudta inditani a motort, akkor a jarasahoz mar biztos eleg. Sot, jaro motornal akar le is lehet kotni az akkut, fog menni tovabb, bar nem nagyon erdemes ezzel jatszani, mert az elektronikak esetleg nem fogjak szeretni. 

A hibakodokat erdemes lenne kiolvani, hatha kiderul valami.

Ha nem, akkor jobb hijan tippek: esetleg az automata valto fogja meg a motort az elso indulaskor, bar az o lelkuletukkel nem igazan vagyok tisztaban. Az is lehet, hogy a motorvezerlo csinal valamit rosszul elsore es meg ki tudja mi. Ha masodikra biztosan indul, akkor hasznalni kell addig, amig el nem arul magarol valami plusz informaciot...

Tisztelt Csaba,

 

először is köszönöm a választ. Szándékosan nem írtam rögtön, kicsit teszteltem; másnap reggel hidegen az autó gyönyörűen indult. Aztán kedden nem mentem vele, szerda reggel megint elsőre indult. MEséltem egy kollegámnak, aki szerelőműhyelyben dolgozik (is), mondta, hogy hidegben az akkuban meg tud fagyni egy cella, és akkor elsőre nem indulhat be. Kint -8 fok volt, lent a teremgarázsban 0 körül, ráadásul napokig állt az autó. A szakszervizben is mondták, hogy az új akkuktól ne várjak 14 év élettartamot, a benne lévő gyári 14 évig bírta, ezzel gondolom jelenzték, hogy ne lepődjek meg, ha 5-6 éven belül cserére szorul, sokaktól hallottam hasonlót. Csütörökön megint nem használtam, péntek reggel szépen indult, igaz már 6-8 fok volt a garázsban. Szóval a többség eddig a hidegre fogja. Én nem értek hozzá. Ma is és tegnap is elsőre szépen indult már 10 fokos garázsban.

Remélem, a probléma forrása a hideg volt, igazából semmilyen már rendelleneséget nem mutatott az autó.

Link to comment
Megosztás:

On 7/3/2018 at 1:38 PM, pjotr said:

Nekem is hasonló gondom van, de nekem néha többször is indítanom kell. Ha pl. indítás után rögtön elkezdem tekerni a kormányt, akkor mindig hozza a hibajelenséget. Kormányszervo-snál már voltam a hibával, esküdött rá, hogy az elektromos szervónak semmi baja, azt valószínűsítette, hogy a lassan áll fel a gerjesztés a generátorban, és a hirtelen áramfelvétel megfogja a motort a generátoron keresztül. Egyébként összefügg a hideggel és az akksival is, hidegben gyakrabban csinálja; illetve nagyobb kapacitású akksi csere után nekem is javult a helyzet, de nem múlt el...ez is csak a generátor felé mutat. Azt viszont nem tudom, hogy hogyan lehet megtudni biztosan, hogy a generátorral van-e gond, illetve ha ez a helyzet, akkor lehet-e javítani vagy csere (vki esetleg??)

Csak kíváncsiságból...neked indítás uán, ha rögtön tekered a kormányt, akkor leáll a motor?

kedves Pjotr,

 

köszönöm a választ. ELmondom: beülök, kulcs be, fék (automataváltó), indítok, amíg a fordulat az olajnyomás felálltát követően beáll, addig a telefon be a tartóba, övet becsatolom, garázstávirányítót előveszem. A kormányhoz nem is nyúlok. A héten tökéletesen indult minden nap, igaz, a garázsban mára már 10 fok volt.

Hogy érted? 

Csak kíváncsiságból...neked indítás uán, ha rögtön tekered a kormányt, akkor leáll a motor?

Mondom, amikor a fordulat beáll, akkor nyúlok a kormányhoz, és fordulok balra a teremgarázs kijárata felé. Motorindítás után rögtön soha nem kormányzok.

 

Link to comment
Megosztás:

15 perce, iampeti írta:

másnap reggel hidegen az autó gyönyörűen indult. Aztán kedden nem mentem vele, szerda reggel megint elsőre indult. MEséltem egy kollegámnak, aki szerelőműhyelyben dolgozik (is), mondta, hogy hidegben az akkuban meg tud fagyni egy cella, és akkor elsőre nem indulhat be. Kint -8 fok volt, lent a teremgarázsban 0 körül, ráadásul napokig állt az autó. A szakszervizben is mondták, hogy az új akkuktól ne várjak 14 év élettartamot, a benne lévő gyári 14 évig bírta, ezzel gondolom jelenzték, hogy ne lepődjek meg, ha 5-6 éven belül cserére szorul, sokaktól hallottam hasonlót. Csütörökön megint nem használtam, péntek reggel szépen indult, igaz már 6-8 fok volt a garázsban. Szóval a többség eddig a hidegre fogja. Én nem értek hozzá. Ma is és tegnap is elsőre szépen indult már 10 fokos garázsban.

Tobb dolgot sem ertek... Azt irtad, vagy legalabbis en ugy ertettem, hogy elindul a motor, de utana lefullad, ami arra utal, hogy az akku annyira beteg nem lehet.

Toltott akkuban a sav nem fagy meg -10fokon, ha pedig annyira le van merulve, hogy igen, akkor miert csak egy cella tenne? Elvileg eppen lehet, ha mondjuk az akku befele nezo vege meg nem hult le elegge, de egy fagyott akkunak megreped a burkolata, es inditani sem fog.

Viszont ha mar egyszer elindult a motor, es lefullad, azt eleg nehez az akkura kenni...

 

6 perce, iampeti írta:

Mondom, amikor a fordulat beáll, akkor nyúlok a kormányhoz, és fordulok balra a teremgarázs kijárata felé. Motorindítás után rögtön soha nem kormányzok.

Ez vilagos, de a kerdes az, hogy ha egyszer megis kivetelt tennel, es rogton inditas utan megmozditanad a kormanyt, mi tortenne.

Link to comment
Megosztás:

19 órája, iampeti írta:

kedves Pjotr,

 

köszönöm a választ. ELmondom: beülök, kulcs be, fék (automataváltó), indítok, amíg a fordulat az olajnyomás felálltát követően beáll, addig a telefon be a tartóba, övet becsatolom, garázstávirányítót előveszem. A kormányhoz nem is nyúlok. A héten tökéletesen indult minden nap, igaz, a garázsban mára már 10 fok volt.

Hogy érted? 

Csak kíváncsiságból...neked indítás uán, ha rögtön tekered a kormányt, akkor leáll a motor?

Mondom, amikor a fordulat beáll, akkor nyúlok a kormányhoz, és fordulok balra a teremgarázs kijárata felé. Motorindítás után rögtön soha nem kormányzok.

 

Ha fordulat beáll, már nálam sem áll le a motor...

Az indítás utáni tekerésre hadd mondjak egyéletszerű példát:

Ha pl. indítás után a slusszkulcsot elengedve egyből sebességbe rakom majd gázt adva ki akarok kanyarodni az út széléről  - tehát egy viszonylag gyors elindulás - na ez az ami biztosan nem megy, mert ahogy az autó orra kikanyarodik lefullad  a motor. Az elején volt 1-2 kellemetlen szitu ebből, hogy félig kikanyarodva a forgalomba indítóznom kellett.

Most már csak öregurasan tudok indulni, motorindítás...megvárom még beáll az alapjárat, aztán utána van csak indulás.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Most lettem egy Astra J A16LET tulajdonosa, megjelent egy zaj a motortérben a hosszbordás szíj mentén, mire gondolnátok?

Tudom, hogy ez H astra fórumtéma, de ez a része hasonló a két típusnál...

Megnéztem egy szerelővel ő azt mondja a vizpumpa tengelyétől jön. A lényeg, hogy akkor lehet hallani, amikor a klíma nem működik, ütemes hang, tehát a fordulat függvényében változik. Amikor a klíma kompresszor elindul, akkor abbahagyja, gondolom ilyenkor a terhelés áthelyeződik a kompresszorra...

Csináltam egy videót róla...

Astra J A16LET drive belt noise

Köszi a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

18 órája, kadett17dforever írta:

Sziasztok,

Most lettem egy Astra J A16LET tulajdonosa, megjelent egy zaj a motortérben a hosszbordás szíj mentén, mire gondolnátok?

Tudom, hogy ez H astra fórumtéma, de ez a része hasonló a két típusnál...

Megnéztem egy szerelővel ő azt mondja a vizpumpa tengelyétől jön. A lényeg, hogy akkor lehet hallani, amikor a klíma nem működik, ütemes hang, tehát a fordulat függvényében változik. Amikor a klíma kompresszor elindul, akkor abbahagyja, gondolom ilyenkor a terhelés áthelyeződik a kompresszorra...

Csináltam egy videót róla...

Astra J A16LET drive belt noise

Köszi a válaszokat.

Olyan mintha valami le lenne lazulva és hozzáérne valamihez...így videón majdnem fémes köszörülős hangja van. 

Link to comment
Megosztás:

17 perce, zotya975 írta:

Olyan mintha valami le lenne lazulva és hozzáérne valamihez...így videón majdnem fémes köszörülős hangja van. 

A vizpumpa környékéről jön, olyan mintha a tengelye száraz lenne, vagyis a csapágya és az suhog. Mindenesetre a szerelőm azt mondta, hogy le kell venni a hosszbordás szijat és akkor kiderul, ha megporgetem egyenként a tarcsakat... 

Vizpumpat megrendeltem, meg a szijat, szíj feszítőt és kiderul... 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, kadett17dforever írta:

A vizpumpa környékéről jön, olyan mintha a tengelye száraz lenne, vagyis a csapágya és az suhog. Mindenesetre a szerelőm azt mondta, hogy le kell venni a hosszbordás szijat és akkor kiderul, ha megporgetem egyenként a tarcsakat... 

Vizpumpat megrendeltem, meg a szijat, szíj feszítőt és kiderul... 

Hát ha megpörgeti kézzel úgy valószinűleg már érezni lehet. De szerintem a hideg motort szíj és hűtés nélkül is el lehet indítani pár pillanatra amig kiderül ez okozza-e a hangot. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 

Eddig Mobil 1 volt az autóban (5w30)  s csipegette olyan 1-1,5 dl/1000 km szinten. Nyáron ha toltam neki akkor 2dl ment el. Most, h bejött a Castrol új olaja (Edge Titanium Fst 5w30), már ezzel történt az olajcsere. 1500 km alatt meg sem moccant az olajszintem s a színe is makulátlan még. Egyrészt örülök másrészt nem értem.. 

Ami viszont feltűnt h a motor felett van vmi olajfolt ami eddig nem nagyon. Oda hogy kerülhet? Csatoltam képet. Elméletileg egy szelepfedél tömítésre gondolnék. 

https://prnt.sc/iucrmj

Köszi a választ! 

Astra H 1.4 (zxep) 

Módosítva : Peter80
Link to comment
Megosztás:

5 órája, Peter80 írta:

Sziasztok! 

Eddig Mobil 1 volt az autóban (5w30)  s csipegette olyan 1-1,5 dl/1000 km szinten. Nyáron ha toltam neki akkor 2dl ment el. Most, h bejött a Castrol új olaja (Edge Titanium Fst 5w30), már ezzel történt az olajcsere. 1500 km alatt meg sem moccant az olajszintem s a színe is makulátlan még. Egyrészt örülök másrészt nem értem.. 

Ami viszont feltűnt h a motor felett van vmi olajfolt ami eddig nem nagyon. Oda hogy kerülhet? Csatoltam képet. Elméletileg egy szelepfedél tömítésre gondolnék. 

https://prnt.sc/iucrmj

Köszi a választ! 

Astra H 1.4 (zxep) 

Ez nem szelepfedél,hanem  fojtószelepház.Elég rondán néz ki,megérne egy alapos tisztítást.Az odavezető kartergáz csöveket is takarítsd ki jól,akkor egy darabig jó lesz.

1500 km alatt még gyakorlatilag nem változott az olaj színe?Ez nem biztos,hogy olyan jó dolog.

 

Módosítva : rotel
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Korábban már írtam ezzel kapcsolatban, hogy nagyon rángat az autó és most, hogy "beteg" volt a G Astra, megint a H-t használtam és iszonyatos módon rángat, főleg hidegen. Mintha valami nagyon béna sofőr lennék, aki nem tud normálisan váltani. Azt vettem észre, hogy mikor váltanék és kinyomom a kuplungot, akkor pörög az autó tovább és kis idő múlva esik vissza a fordulat. Ha ott engedem rá a kuplungot akkor nincs rángatás. Annak idején tanácsoltátok, hogy kössem le az EGR-t és próbáljam ki úgy, talán meg is írtam, ezt megtettem régebben de semmi változás nem volt és ami furcsa, hogy hibalámpa sem volt, hogy nincs bekötve az EGR. Lehet, hogy nagyon rossz a feltételezésem, de kuplung baja nem lehet az autónak. Ha van valami tipp azt szívesen veszem, hogy mit nézzek meg, mert bár nagyrészt nem én használom, de én ápolom-pátyolgatom az autót és szeretném, ha rendben lenne, illetve ha a családnak megfelelően működne. Köszi előre is. G.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, huggybear írta:

Sziasztok!

Korábban már írtam ezzel kapcsolatban, hogy nagyon rángat az autó és most, hogy "beteg" volt a G Astra, megint a H-t használtam és iszonyatos módon rángat, főleg hidegen. Mintha valami nagyon béna sofőr lennék, aki nem tud normálisan váltani. Azt vettem észre, hogy mikor váltanék és kinyomom a kuplungot, akkor pörög az autó tovább és kis idő múlva esik vissza a fordulat. Ha ott engedem rá a kuplungot akkor nincs rángatás. Annak idején tanácsoltátok, hogy kössem le az EGR-t és próbáljam ki úgy, talán meg is írtam, ezt megtettem régebben de semmi változás nem volt és ami furcsa, hogy hibalámpa sem volt, hogy nincs bekötve az EGR. Lehet, hogy nagyon rossz a feltételezésem, de kuplung baja nem lehet az autónak. Ha van valami tipp azt szívesen veszem, hogy mit nézzek meg, mert bár nagyrészt nem én használom, de én ápolom-pátyolgatom az autót és szeretném, ha rendben lenne, illetve ha a családnak megfelelően működne. Köszi előre is. G.

Igen, rángatás lehet kuplung hiba is. vagy a súrlódó felülettel van valami gond megégett pölö és nem kapaszkodik meg egyből, vagy esetleg a tárcsában található rugók gyengültek, törtek el. Ezek engednek némi rugalmas elmozdulást, de közel sem annyit mint a mostani kettöstömegű lendkeréknék .

2797716-20180325-SBtN0M.jpg

Link to comment
Megosztás:

3 hours ago, huggybear said:

... a H-t használtam és iszonyatos módon rángat, főleg hidegen. Mintha valami nagyon béna sofőr lennék, aki nem tud normálisan váltani. Azt vettem észre, hogy mikor váltanék és kinyomom a kuplungot, akkor pörög az autó tovább és kis idő múlva esik vissza a fordulat. Ha ott engedem rá a kuplungot akkor nincs rángatás. ...

Én újkorától használom az autómat és első pillanattól megvan ez a "béna sofőr" érzés. Az autócserével mintha elfelejtettem volna váltani. :) De teljesen véletlenszerű, nem állandó. Intenzív gyorsításkor sosem jelentkezik csak viszonylag nyugodtabb vezetéskor. Régebben próbáltunk rájönni itt 1-2 fórumtárssal, hogy mi lehet az oka, de a tutit senki nem tudja. Szerintem nem a váltó az oka. Én azt gondolom, hogy annyira alá van rendelve minden az emissziós szabvány teljesítésének, hogy emiatt lomha a motor és emiatt ejti vissza lassabban a fordulatot. Nekem 2000 alatt az is előfordult, hogy kicsit fel is pörgette mikor kinyomtam a kuplungot. Ez valami hülyesége a vezérlőnek. Egy ideje tudatosan figyelek arra, hogy lehetőleg 2000 fölött tartsam mindig a fordulatot és visszagondolva, azóta ez a probléma nem nagyon van már.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, huggybear írta:

Sziasztok!

Korábban már írtam ezzel kapcsolatban, hogy nagyon rángat az autó és most, hogy "beteg" volt a G Astra, megint a H-t használtam és iszonyatos módon rángat, főleg hidegen. Mintha valami nagyon béna sofőr lennék, aki nem tud normálisan váltani. Azt vettem észre, hogy mikor váltanék és kinyomom a kuplungot, akkor pörög az autó tovább és kis idő múlva esik vissza a fordulat. Ha ott engedem rá a kuplungot akkor nincs rángatás. Annak idején tanácsoltátok, hogy kössem le az EGR-t és próbáljam ki úgy, talán meg is írtam, ezt megtettem régebben de semmi változás nem volt és ami furcsa, hogy hibalámpa sem volt, hogy nincs bekötve az EGR. Lehet, hogy nagyon rossz a feltételezésem, de kuplung baja nem lehet az autónak. Ha van valami tipp azt szívesen veszem, hogy mit nézzek meg, mert bár nagyrészt nem én használom, de én ápolom-pátyolgatom az autót és szeretném, ha rendben lenne, illetve ha a családnak megfelelően működne. Köszi előre is. G.

Lehet,hogy meglepő lesz,amit írok de nagyon sok esetben (csak hideg motor esetén)a rángatás oka a hátsó motortartó bak elöregedése.Érdekes módon,ahogy a motor eléri az üzemmeleg állapotot a jelenség megszűnik.Én is jártam így (igaz nem a mostani H Astrával,hanem az előző B Corsámmal).Nem elszigetelt jelenség,nagyon sokan jártunk már így.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Z16XEP-vel kapcsolatban kérdeznék. Új vagyok, most vettem az autót.

Remeg az autó kb 2800-3000 es fordulat között. Álló helyzetben is. Szóval a futóműben, kerekekben nem keresném a hiba okát. Motortartó? Váltótartó? Kuplung? Mi lehet? Valakinek volt már esetleg hasonló hibája?

Link to comment
Megosztás:

5 órája, KISSARPI írta:

Sziasztok! Z16XEP-vel kapcsolatban kérdeznék. Új vagyok, most vettem az autót.

Remeg az autó kb 2800-3000 es fordulat között. Álló helyzetben is. Szóval a futóműben, kerekekben nem keresném a hiba okát. Motortartó? Váltótartó? Kuplung? Mi lehet? Valakinek volt már esetleg hasonló hibája?

Álló helyzetben kuplung ilyet nem nagyon csinálhat.Valamelyik gumibak lehet a hunyó.

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Fórumozók!

Tanácsot/segítséget vagy hozzáértő szerelőt keresnék (Budapest és vonzáskörzetében) egy ijesztő problémára, mert a feleségem már nem meri vezetni az autót a munkába járáshoz, életveszélyes dolgokat művel a motorja. Évek óta becsben tartott, rendszeresen, minőségi anyagokkal szervizelt 12 éves Opel Astra H, Z16XEP motorral, 212.000 km-el. Az autó szeszélyes, váratlanul előbukkanó hibajelenségei: alapjárati megtorpanások, utazás közben 1500-2000 fordulat közötti rángatások (ha súlyt viszek akkor nem jellemző), valamint olykor és ami az életveszélyes, elinduláskor néha 1-2 másodpercig erőtlenül mozdul meg, mintha 3-hengerező hangot hallanék, majd megtáltosodik. Ez utóbbinak köszönhetően 2x majdnem belénk jöttek oldalról a kereszteződésből való kifurduláskor. Már félünk közlekedni! Folyamatosan váltogatom az üzemanyagokat, mert következetlenül kigyullad néha a check engine lámpa, P0171 (52)-es hibakódra hivatkozva, miszerint a keverék összetétel szegény (esetleg fals levegő szívás?). Mert kicseréltettük a lambdaszondát is, de nem hozott megoldást, semmi változás. Természetesen új GM gyújtógyertyái vannak, belevaló minőségi motorolaj, olajszűrő, levegőszűrő és minőségi benzin. Valahol az alábbi javaslatokat találtam böngészés közben az alapjárati ingadozásra, elképzelhető a fent leírt hibajelenségek ehhez vezethetők vissza? Építő válaszukat előre is köszönöm!

"Ha az Opel motor alapjárata ingadozik, nagy valószínűséggel az alábbi okok miatt lehet :
- alapjárati motor
- tömítetlenségi probléma a szívó oldalon, szívósor tömítés hiba
- központi befecskendező injektor egység vagy pillangószelepház talptömítés hibája
- tankszellőzetető rendszer hibája – vákumredszeri probléma
- falslevegő kerül a motorba pl. valamelyik cső hibája miatt
- szelepfedél tömítetlenség"

Módosítva : Black Rainbow
Link to comment
Megosztás:

17 órája, Black Rainbow írta:

Tisztelt Fórumozók!

Tanácsot/segítséget vagy hozzáértő szerelőt keresnék (Budapest és vonzáskörzetében) egy ijesztő problémára, mert a feleségem már nem meri vezetni az autót a munkába járáshoz, életveszélyes dolgokat művel a motorja. Évek óta becsben tartott, rendszeresen, minőségi anyagokkal szervizelt 12 éves Opel Astra H, Z16XEP motorral, 212.000 km-el. Az autó szeszélyes, váratlanul előbukkanó hibajelenségei: alapjárati megtorpanások, utazás közben 1500-2000 fordulat közötti rángatások (ha súlyt viszek akkor nem jellemző), valamint olykor és ami az életveszélyes, elinduláskor néha 1-2 másodpercig erőtlenül mozdul meg, mintha 3-hengerező hangot hallanék, majd megtáltosodik. Ez utóbbinak köszönhetően 2x majdnem belénk jöttek oldalról a kereszteződésből való kifurduláskor. Már félünk közlekedni! Folyamatosan váltogatom az üzemanyagokat, mert következetlenül kigyullad néha a check engine lámpa, P0171 (52)-es hibakódra hivatkozva, miszerint a keverék összetétel szegény (esetleg fals levegő szívás?). Mert kicseréltettük a lambdaszondát is, de nem hozott megoldást, semmi változás. Természetesen új GM gyújtógyertyái vannak, belevaló minőségi motorolaj, olajszűrő, levegőszűrő és minőségi benzin. Valahol az alábbi javaslatokat találtam böngészés közben az alapjárati ingadozásra, elképzelhető a fent leírt hibajelenségek ehhez vezethetők vissza? Építő válaszukat előre is köszönöm!

"Ha az Opel motor alapjárata ingadozik, nagy valószínűséggel az alábbi okok miatt lehet :
- alapjárati motor
- tömítetlenségi probléma a szívó oldalon, szívósor tömítés hiba
- központi befecskendező injektor egység vagy pillangószelepház talptömítés hibája
- tankszellőzetető rendszer hibája – vákumredszeri probléma
- falslevegő kerül a motorba pl. valamelyik cső hibája miatt
- szelepfedél tömítetlenség"

Szia! 

EGR szelep tisztítás, ellenőrzés, ha még nem volt, akkor próbáld meg!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2018. 04. 03. at 15:42, Black Rainbow írta:

 

"Ha az Opel motor alapjárata ingadozik, nagy valószínűséggel az alábbi okok miatt lehet :
- alapjárati motor
- tömítetlenségi probléma a szívó oldalon, szívósor tömítés hiba
- központi befecskendező injektor egység vagy pillangószelepház talptömítés hibája
- tankszellőzetető rendszer hibája – vákumredszeri probléma
- falslevegő kerül a motorba pl. valamelyik cső hibája miatt
- szelepfedél tömítetlenség"

Nekem a felsoroltak közül p0171-et a twinport egység (típus-)hibája okozott, de komoly rángatast még az sem.

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 1.6 xer van a kocsiban. Indítás után egyenletlen az alapjárat. Gázadásra visszadurrog. Ha bemelegszik, akkor minden rendben. Gyertyák újak, Gm. Szelepfedél membrán új, folytószelep tiszta, tömítés jó. Ami feltűnt, hogy a 2.lambda fűtés nem indul el. Hidegen nem is szabályoz. Melegen, szabályoz. De jó a szonda fűtése. Az ecu tól a vezeték jó....   Valakinek van vmi ötlet?  Köszönöm előre is! 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.