Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


akzo

Recommended Posts

Az oldal tetején van egy boríték ikon, arra rákattintva tudod megnézni. ;-)

Köszi!:)

Utána jártam az alkatrészeknek!

Vízpumpa SKF, hosszbordás szíj Gates, feszítő görgő Gates, munkadíj és a fagyálló összesen 480000ft. Ennél jobbat nem találtam.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok,

Adott egy Z16XEP motor Astra h-ban.

Kellene nekem hozzá kartergázcső.

Találtam is 2 cikkszámot: 5656124 és 5656137

Nem tudom mi a különbség a kettő között, viszont az elsőt ~12eFt körül adják, míg a másodikat ~4eFt körül.

Bármilyen katalógusban nézem, nem különböztetik meg a kettőt akár évjárat, akár típus, vagy bármi más alapján.

Mi a különbség a kettő között?

Ha valaki tudja a megoldást, legyen szíves írja már le.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Adott egy Z16XEP motor Astra h-ban.

Kellene nekem hozzá kartergázcső.

Találtam is 2 cikkszámot: 5656124 és 5656137

Nem tudom mi a különbség a kettő között, viszont az elsőt ~12eFt körül adják, míg a másodikat ~4eFt körül.

Bármilyen katalógusban nézem, nem különböztetik meg a kettőt akár évjárat, akár típus, vagy bármi más alapján.

Mi a különbség a kettő között?

Ha valaki tudja a megoldást, legyen szíves írja már le.

Írj egy alvázszámot és megnézem!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Következő a probléma, nem tudom más is járt-e már így...

Folyamatosan égett a kipufogógáz kibocsátás lámpácska a műszerfalon (az a motor ábra, vagy mi). Bár a kocsi ment, mint a golyó, voltam szerelőnél és üzemanyag-korrekciós hibát jelzett ki a gép. Lukoilnál tankoltam addig. Azt mondták a szervizben, hogy a benzinben lehetett etanol és az zavarta meg a rendszert. Mivel itt nincs mit cserélni, így azt mondták, hogy váltsak kutat és tegyek a benzinbe szeleptisztító adalékot. Megtettem és eltűnt a hiba. Ez volt tavaly szeptemberben.

Most márciusban megint előjött a jelenség. Ugyanaz a történet, üzemanyag-korrekciós hiba, szerviz, szeleptisztító stb... Kiütötték a hibakódot, aztán 150 km múlva megint előjött. Szervizbe vissza, kb. 2 órát álltam a szerelők mellett. Mindent átnéztünk, de semmi. EGR szelep rendben, lambda szonda rendben, katalizátor rendben, fals levegőt sem szíve be és a kipufogót is átnézte.

De legalább rendes volt a szerelő, mert mondta, hogy nem áll neki cserélni a méregdrága alkatrészeket (EGR szelep, lambda szonda stb) addig, amíg a biztos hibaforrás nincs meg.

Persze a kocsi megy, mint a golyó, semmi sem utal arra, hogy valahol hiba lehet.

Most már ott tartok, hogy nem érdekel, megyek vele, amíg meg nem áll alattam.

Van valakinek valami ötlete, mi lehet itt a gixer?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Adott egy z18xer motorral szerelt 2006-os Astra kombi a következő hiba jelenséggel. Reggeli első indításkor a kocsi poccre indul majd pár méter után fulladozni kezd szinte le áll. Indításkor az alapjárat ingadozott ezen a pillangószelep alapos tisztítása segített. Viszont az indulaskori gondot nem oldotta meg. Ami még érdekes hogy a kuplung kinyomásával a lefulladás megszűnik és utána minden tökéletes. Van esetleg bármilyen ötlet hogy ezt a hibajelenséget? A szerelommel teljesen tanácstalanok vagyunk már.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Detto ugyanez a hiba, ugyanúgy 2005 ös 1.6 os h astra. Többször kimérve, hibakód nincs, sok minden cserélve. Azt mondták elvileg a hengerek kopását is jelezheti, nem kell vele foglalkozni, ha gond lesz majd kiadja, addig meg észre se kell venni :)

Sziasztok!

Következő a probléma, nem tudom más is járt-e már így...

Folyamatosan égett a kipufogógáz kibocsátás lámpácska a műszerfalon (az a motor ábra, vagy mi). Bár a kocsi ment, mint a golyó, voltam szerelőnél és üzemanyag-korrekciós hibát jelzett ki a gép. Lukoilnál tankoltam addig. Azt mondták a szervizben, hogy a benzinben lehetett etanol és az zavarta meg a rendszert. Mivel itt nincs mit cserélni, így azt mondták, hogy váltsak kutat és tegyek a benzinbe szeleptisztító adalékot. Megtettem és eltűnt a hiba. Ez volt tavaly szeptemberben.

Most márciusban megint előjött a jelenség. Ugyanaz a történet, üzemanyag-korrekciós hiba, szerviz, szeleptisztító stb... Kiütötték a hibakódot, aztán 150 km múlva megint előjött. Szervizbe vissza, kb. 2 órát álltam a szerelők mellett. Mindent átnéztünk, de semmi. EGR szelep rendben, lambda szonda rendben, katalizátor rendben, fals levegőt sem szíve be és a kipufogót is átnézte.

De legalább rendes volt a szerelő, mert mondta, hogy nem áll neki cserélni a méregdrága alkatrészeket (EGR szelep, lambda szonda stb) addig, amíg a biztos hibaforrás nincs meg.

Persze a kocsi megy, mint a golyó, semmi sem utal arra, hogy valahol hiba lehet.

Most már ott tartok, hogy nem érdekel, megyek vele, amíg meg nem áll alattam.

Van valakinek valami ötlete, mi lehet itt a gixer?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Következő a probléma, nem tudom más is járt-e már így...

Folyamatosan égett a kipufogógáz kibocsátás lámpácska a műszerfalon (az a motor ábra, vagy mi). Bár a kocsi ment, mint a golyó, voltam szerelőnél és üzemanyag-korrekciós hibát jelzett ki a gép. Lukoilnál tankoltam addig. Azt mondták a szervizben, hogy a benzinben lehetett etanol és az zavarta meg a rendszert. Mivel itt nincs mit cserélni, így azt mondták, hogy váltsak kutat és tegyek a benzinbe szeleptisztító adalékot. Megtettem és eltűnt a hiba. Ez volt tavaly szeptemberben.

Most márciusban megint előjött a jelenség. Ugyanaz a történet, üzemanyag-korrekciós hiba, szerviz, szeleptisztító stb... Kiütötték a hibakódot, aztán 150 km múlva megint előjött. Szervizbe vissza, kb. 2 órát álltam a szerelők mellett. Mindent átnéztünk, de semmi. EGR szelep rendben, lambda szonda rendben, katalizátor rendben, fals levegőt sem szíve be és a kipufogót is átnézte.

De legalább rendes volt a szerelő, mert mondta, hogy nem áll neki cserélni a méregdrága alkatrészeket (EGR szelep, lambda szonda stb) addig, amíg a biztos hibaforrás nincs meg.

Persze a kocsi megy, mint a golyó, semmi sem utal arra, hogy valahol hiba lehet.

Most már ott tartok, hogy nem érdekel, megyek vele, amíg meg nem áll alattam.

Van valakinek valami ötlete, mi lehet itt a gixer?

Mi volt a hibakód?

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Detto ugyanez a hiba, ugyanúgy 2005 ös 1.6 os h astra. Többször kimérve, hibakód nincs, sok minden cserélve. Azt mondták elvileg a hengerek kopását is jelezheti, nem kell vele foglalkozni, ha gond lesz majd kiadja, addig meg észre se kell venni :)

Műszaki vizsgán sincs belőle semmi gond?

Csak mert én úgy tudom, hogy ha járó motornál bármelyik sárga vagy piros lámpa világít a műszeregységen az elvileg helyből bukás.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Következő a probléma, nem tudom más is járt-e már így...

Folyamatosan égett a kipufogógáz kibocsátás lámpácska a műszerfalon (az a motor ábra, vagy mi). Bár a kocsi ment, mint a golyó, voltam szerelőnél és üzemanyag-korrekciós hibát jelzett ki a gép. Lukoilnál tankoltam addig. Azt mondták a szervizben, hogy a benzinben lehetett etanol és az zavarta meg a rendszert. Mivel itt nincs mit cserélni, így azt mondták, hogy váltsak kutat és tegyek a benzinbe szeleptisztító adalékot. Megtettem és eltűnt a hiba. Ez volt tavaly szeptemberben.

Most márciusban megint előjött a jelenség. Ugyanaz a történet, üzemanyag-korrekciós hiba, szerviz, szeleptisztító stb... Kiütötték a hibakódot, aztán 150 km múlva megint előjött. Szervizbe vissza, kb. 2 órát álltam a szerelők mellett. Mindent átnéztünk, de semmi. EGR szelep rendben, lambda szonda rendben, katalizátor rendben, fals levegőt sem szíve be és a kipufogót is átnézte.

De legalább rendes volt a szerelő, mert mondta, hogy nem áll neki cserélni a méregdrága alkatrészeket (EGR szelep, lambda szonda stb) addig, amíg a biztos hibaforrás nincs meg.

Persze a kocsi megy, mint a golyó, semmi sem utal arra, hogy valahol hiba lehet.

Most már ott tartok, hogy nem érdekel, megyek vele, amíg meg nem áll alattam.

Van valakinek valami ötlete, mi lehet itt a gixer?

Szia!

Nekem is így kezdődött (világított a motor a műszerfalon).

Először nem éreztem semmit, aztán elkezdett berángatni, majd kijött a 0301-es hibakód.

A hiba: a gyertyák szét voltak égve (a szerelő szerint még a gyáriak voltak), és tönkretették a trafósort is.

Az tény viszont, ha kigyullad az a lámpa, sok mindent jelenthet.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Detto ugyanez a hiba, ugyanúgy 2005 ös 1.6 os h astra. Többször kimérve, hibakód nincs, sok minden cserélve. Azt mondták elvileg a hengerek kopását is jelezheti, nem kell vele foglalkozni, ha gond lesz majd kiadja, addig meg észre se kell venni :)

Szia!

Jó tudni, hogy nem vagyok egyedül. Bevallom nekem ez a nem kell foglalkozni vele elég furának tűnik. Voltam egy szerelőnél aki Tech2-vel ezt-azt kijavított, amikor neki elmondtam a hibát azt mondta, hogy ez az 'xer' motorok tipikus hibája, és szívóoldali szelepet kell cserélni. Ezzel az a baj, hogy a pillangó szelepen kívül nincsen más szelep szívóoldalon....

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Jó tudni, hogy nem vagyok egyedül. Bevallom nekem ez a nem kell foglalkozni vele elég furának tűnik. Voltam egy szerelőnél aki Tech2-vel ezt-azt kijavított, amikor neki elmondtam a hibát azt mondta, hogy ez az 'xer' motorok tipikus hibája, és szívóoldali szelepet kell cserélni. Ezzel az a baj, hogy a pillangó szelepen kívül nincsen más szelep szívóoldalon....

Szívó oldalon minden hengerhez 2 szívóoldali szelep tartozik (többek között). :)

Nekem is volt xep-es motornál 301-304,310-es hibám. Nekem a szelepszár szimering volt úgy megkeményedve, hogy a szelepek nem zártak időben, ezért dobta a hibákat.

Amúgy a 301-es (és társai) hiba valóban sok hibára utalhatnak, de a gyertya és trafó csere viszonylag egyszerűen detektálható. A többi ehhez kapcsolódó hiba meg vszínűleg már csak motorbontással javítható.

Viszont szerintem meg kell vele foglalkozni, mert egyrészt a motornak nem használ ez az állapot, átkapcsolhat vészüzemmódban bármikor ami életveszéles is lehet (pl. autópályán előzés közben senkinek nem ajánlom), ill. a fogyasztásban is jelentkezik, ill. pl. tönkre teheti a kipufogó oldalon a karalizátort, lambdaszondát, stb.

Az a szerelő, amelyik ilyet mond, hogy nem kell vele foglalkozni, azt nagy ívben elkerülném.

Link to comment
Megosztás:

Szívó oldalon minden hengerhez 2 szívóoldali szelep tartozik (többek között). :)

Nekem is volt xep-es motornál 301-304,310-es hibám. Nekem a szelepszár szimering volt úgy megkeményedve, hogy a szelepek nem zártak időben, ezért dobta a hibákat.

Amúgy a 301-es (és társai) hiba valóban sok hibára utalhatnak, de a gyertya és trafó csere viszonylag egyszerűen detektálható. A többi ehhez kapcsolódó hiba meg vszínűleg már csak motorbontással javítható.

Viszont szerintem meg kell vele foglalkozni, mert egyrészt a motornak nem használ ez az állapot, átkapcsolhat vészüzemmódban bármikor ami életveszéles is lehet (pl. autópályán előzés közben senkinek nem ajánlom), ill. a fogyasztásban is jelentkezik, ill. pl. tönkre teheti a kipufogó oldalon a karalizátort, lambdaszondát, stb.

Az a szerelő, amelyik ilyet mond, hogy nem kell vele foglalkozni, azt nagy ívben elkerülném.

Szia!

Igen a szerelőm szerint is foglalkozni kell vele. Hibakód egy darab sincs a tárolóban. Ez nyilván megkönnyitía dolgokat. Azt hiszem ennek alaposan utána járok, mert így nem maradhat.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Igen a szerelőm szerint is foglalkozni kell vele. Hibakód egy darab sincs a tárolóban. Ez nyilván megkönnyitía dolgokat. Azt hiszem ennek alaposan utána járok, mert így nem maradhat.

Nekem volt hibakódom, de én biztosra mentem. Elvittem az autót a totalcaros Novoth Tiborhoz autodiagnosztikára.

Igaz, hogy 15eFt volt mindenesetül, de megkíméltem magam attól, hogy a szerelők "kísérletezzenek" az autón.

Ő megmondta, hogy melyik hengernél a kipufogó szelepek nem zárnak jól. Ő kokszosodásra gyanakodott, és ezért nem zár rendesen, de végülis kiderült, hogy a szelepszár szimmeringek voltak megkeményedve. (hogy miért passz). Sajnos ehhez szét kell bontani a fél motort. :( De most jobb, mint újkorában. Pl. állva 0,5L/h eszik most, korábban, meg 0,6-0,7L/h volt a fogyasztás (mikor már rossz volt 0,8-0,9L/h volt a tipikus).

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nekem is így kezdődött (világított a motor a műszerfalon).

Először nem éreztem semmit, aztán elkezdett berángatni, majd kijött a 0301-es hibakód.

A hiba: a gyertyák szét voltak égve (a szerelő szerint még a gyáriak voltak), és tönkretették a trafósort is.

Az tény viszont, ha kigyullad az a lámpa, sok mindent jelenthet.

Bárcsak rángatna az én kocsim is...:)

De remekül megy, fogyasztás jó, semmi gond.

Egyszer már volt cserélve trafósor. De ha az volna a hiba most is, akkor kijelezné, és persze rángatna.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Akkor nekem is lenne egy érdekes jelenségem.

Időnként nézem menet közben a töltési feszültséget, ami 14,4V általában.

Viszont a múlt héten a nagy melegben, városban araszolva ez csak 13,9-14,0V. Olyan min ha valami túlmelegedne. Ilyenkor nagyobb fogyasztót bekapcsolva a feszültség is leesik akár 13,6-13,7V-ra. Ilyet pl. ma nem csinált, szépen tartja a 14,3-14,4V-tot, pedig direkt kipróbáltam.

Más is tapasztalt ilyet? Vagy kezd megdögleni a generátoron a diódasor? Vagy esetleg az akksi nem bírja a meleget? Bár az a jelenség, hogy terhelésre melegben leesik a feszültség, inkább a diódahídra tereli nálam a gyanút. Amúgy a generátort megfogva az kb. motor meleg volt, ami mondjuk nem csoda hiszen ahhoz van rögzítve, közelről fűti.

Amúgy hibát nem véltem felfedezni. Ha nem néztem volna rá múlt héten tök véletlenül a feszültségre, akkor észre sem veszem.

Link to comment
Megosztás:

Időnként nézem menet közben a töltési feszültséget, ami 14,4V általában.

Viszont a múlt héten a nagy melegben, városban araszolva ez csak 13,9-14,0V. Olyan min ha valami túlmelegedne. Ilyenkor nagyobb fogyasztót bekapcsolva a feszültség is leesik akár 13,6-13,7V-ra. Ilyet pl. ma nem csinált, szépen tartja a 14,3-14,4V-tot, pedig direkt kipróbáltam.

Más is tapasztalt ilyet? Vagy kezd megdögleni a generátoron a diódasor? Vagy esetleg az akksi nem bírja a meleget? Bár az a jelenség, hogy terhelésre melegben leesik a feszültség, inkább a diódahídra tereli nálam a gyanút. Amúgy a generátort megfogva az kb. motor meleg volt, ami mondjuk nem csoda hiszen ahhoz van rögzítve, közelről fűti.

Amúgy hibát nem véltem felfedezni. Ha nem néztem volna rá múlt héten tök véletlenül a feszültségre, akkor észre sem veszem.

Nem kell allandoan nezelodni :) Amugy valoszinuleg nincs semmi gond, a 14.4 voltot alapjaraton es sok fogyaszto mellett nem koteles tudni. Ez amugy egy felso hatar, ha fole megy, karosodhat az akku. Alatta lehet, es ha fordulaton eljut 14.4-ig, akkor nincs baj.

Link to comment
Megosztás:

A hibakód: P0171, szegény keverék vagy mi

Miért? Neked is volt ilyen?

Szia!

Olaj nem fogy? Nekem szintén ez volt, időközönként, általában 50-100km-ként, max. 200km megtétele után kigyulladt a MIL lámpa,és a p0171-es kód jelentkezett. A szervizben tök ugyanezt mondták nekem is, de ez mellett fogyott az olaj is. Amióta Novoth Tibor megcsinálta az autómat, nem eszi az olajat, és nincs p0171 kód. Az autó előtte is jól ment...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.