Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


akzo

Recommended Posts

Sziasztok! Ma az autóm eléggé nehezen induld be azután nem aludt el a villáskulcsos autós visszajelző, gyújtás levesz utána megint csak nehezen indult be de a hiba nem maradt meg tehát kialudt az összes visszajelző. Kivillogattam a hibakódot: 1526: Fojtószelep vezérlés alsó pozíció nincs betanulva, ezt találtam a neten nem tudom mi okozhatja de, máskor is volt ilyen, hogy nehezen indult és égve marat a visszajelző. Csak azért aggódom mert pénteken mennék nyaralni és nem szeretném ha az autó cserben hagyna valami miatt. Esetleg házilag ez orvosolható egy fojtószelep kitakarítással vagy valami más baj lehet?
Z14XEP

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. 06-os GTC Astrához (Z14XEP) hébe-hóba beindítás után le is fullad egyből és kb 10 másodpercig nem tudom beindítani. Utána gond nélkül indul. A műszerfalon semmi hibajelzés nincs. Esetleg van valakinek valami ötlet?

Nálam ez akkor van, ha az immobiliser-t nem ismeri fel.

Ilyenkor fék+gáz+gyújtás kombóra kiírja a hibaüznetet (nem akarok hülyeséget írni, de ha jól emlékszem valami 165... a kód)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lécc segítsetek (az asszony már kikészít: minek nyúltál hozzá - szöveggel :) )

A problémám a következő (Z14XE-s 2000/12 havi Astra G)

Kiolvsatam a hibát egy ismerőssel, és hármat is kidobott

1. P0400 - EGR szelep hiba

2. P0230 - üzemanyag szivattyú relé vezérlés hiba

3. P0300 - különböző hengerek gyújtáskimaradás.

Az 1-el úgy kezdtem, h kitisztítottam az EGR-t, kapott 12V-t is meg minden, okés visszatettem.

A 2-el "nem foglalkozom", mert a maszek riasztóbeszerelés miatt dobja már egy jóideje ezt a hibát, azóta a riasztót szétkötettem.

A 3-nál úgy kezdtem h vettem új gyertyákat (gyári kétpólusú GM-es), és itt kezdődött a problémám.

Azóta nagyon sokáig tekeri indíításnál, és akkor nagyon nehezen elkapja és beindul az autó.Azelőtt szinte pöcre indult.

Nem tudom mi lehet a probléma, amikor levettem a trafót, szigetelő szalaggal volt körbetekerve a gyújtókábel, én is így tettem vissza (próbáltam nélküle, úgy is ugyanolyan rossz)

És még plusszba a folytóházszelepet is kitakarítottam, ezt csak úgy extrába.

Amúgy a motor azóta sokkal jobb lett, jobb élmény vezetni is, mintha elmúlt volna a gyújtáskimaradás, bár még azóta nem volt hibaolvasás.

Lécc segítesetek, szerintetek mi lehet a hiba?

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok !

Tegnap felnyitottam a motorháztetőt, és a légszűrő csöve alatt azt vettem észre, hogy olajos az alatta lévő fém cső. Megtudná valaki mondani, hogy mi lehet ez és, hogy mirre kell odafigyleni. Csináltam róla két képet. Astra 1.4 xep

Köszi előre is !

http://kepfeltoltes.hu/view/130721/CAM00106_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/130721/CAM00107_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Tegnap felnyitottam a motorháztetőt, és a légszűrő csöve alatt azt vettem észre, hogy olajos az alatta lévő fém cső. Megtudná valaki mondani, hogy mi lehet ez és, hogy mirre kell odafigyleni. Csináltam róla két képet. Astra 1.4 xep

Köszi előre is !

http://kepfeltoltes.hu/view/130721/CAM00106_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/130721/CAM00107_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az a klímának a csöve azt nem tudom a nyomó e vagy a szívó oldali de az biztos, hogy klíma cső valami leengedő csavar lehet vagy nem tudom. Lehet érdemes lenne elvinni egy klímáshoz ha már nyomja az olajat akkor ott a hűtőközeg is szivárog.

Link to comment
Megosztás:

Szervusztok!

Áruljátok el nekem legyetek szívesek, hogy Z16XEP motoron hol találom az olajnyomás gombát?

Ritkán ugyan de időnként kigyullad az alacsony olajnyomás jel. Olajminőség, szint rendben. Első lépésként ennek ellenőrzésével, cseréjével gondoltam orvosolni a problémát.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Tegnap felnyitottam a motorháztetőt, és a légszűrő csöve alatt azt vettem észre, hogy olajos az alatta lévő fém cső. Megtudná valaki mondani, hogy mi lehet ez és, hogy mirre kell odafigyleni. Csináltam róla két képet. Astra 1.4 xep

Köszi előre is !

http://kepfeltoltes.hu/view/130721/CAM00106_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/130721/CAM00107_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Sziasztok! Nem tud valaki akkor pontosabban segìteni a képek alapjàn?Ma az egyik ismerösöm aki kicsit jobban ért hozzà mint én megnézte és azt mondta, hogy ö szerinte is a klìma nyom magàból valamilyen olajat és ha nem csinàltattom akkor valamilyen görgök tönkre mennek benne! Valaki talàlkozott màr ilyennel, lehet ennek valòsàg alapja? A klìma ugyan olyan hideget fùj mint mielött eszre vettem az olaj foltott!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nem tud valaki akkor pontosabban segìteni a képek alapjàn?Ma az egyik ismerösöm aki kicsit jobban ért hozzà mint én megnézte és azt mondta, hogy ö szerinte is a klìma nyom magàból valamilyen olajat és ha nem csinàltattom akkor valamilyen görgök tönkre mennek benne! Valaki talàlkozott màr ilyennel, lehet ennek valòsàg alapja? A klìma ugyan olyan hideget fùj mint mielött eszre vettem az olaj foltott!

A klímarendszerben természetes dolog az olaj. Klímakompresszor olaj.

Ha a klímacső alatt van, akkor könnyen lehet, hogy igen, a kompresszor olaj "csepegett" ki.

Bár ha egy lyukon a folyadék kifér, akkor a gáz is szerintem.

Egy klímás kanyar után simogasd végig a a csövet ha már nem hideg. Lehet bejön és olajos lesz a kezed, de inkább ne legyen igazam. Persze előtte töröld szárazra a csöveket.

A klíma még fújhat (majdnem) ugyan olyan hideget, mint a folt előtt, lehet csak ici-picit csökkent a rendszer nyomása.

Mikor töltötték utoljára? Esetleg színezéket nem adtak hozzá töltéskor?

Akkor UV lámpával látszana a szivárgás helye.

Debrecenben tudok megbízható klímást ajánlani.

Módosítva : orlix
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nem tud valaki akkor pontosabban segìteni a képek alapjàn?Ma az egyik ismerösöm aki kicsit jobban ért hozzà mint én megnézte és azt mondta, hogy ö szerinte is a klìma nyom magàból valamilyen olajat és ha nem csinàltattom akkor valamilyen görgök tönkre mennek benne! Valaki talàlkozott màr ilyennel, lehet ennek valòsàg alapja? A klìma ugyan olyan hideget fùj mint mielött eszre vettem az olaj foltott!

Nem mondott butaságot mivel a kompresszor lelke az olaj ha azt kinyomja a rendszer valahol akkor a kompresszorban beállnak a dugattyúk. Álltalában 6 db dugattyú van benne es ha beáll menet közbe le is dobhatja az ékszíjat (tapasztalatból mondom egy kontár klímás miatt) Hütőközeg (R134) szökik valahol akkor hosszabb klímázás után lefagynak a csövek a gázhiányos állapot miatt, meg hallani lehet is ilyen furcsa sziszegő hangot. Szerintem vidd el klímáshoz fejtsék le a hűtőkőzeget és töltsék fel nitrogénnel nyomáspróbázás céljából. A nitrogént hivatalosan egy hétig benne kéne hagyni, de ha nem tömített a rendszer akkor elszökik 1-2 nap alatt .

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nem tud valaki akkor pontosabban segìteni a képek alapjàn?Ma az egyik ismerösöm aki kicsit jobban ért hozzà mint én megnézte és azt mondta, hogy ö szerinte is a klìma nyom magàból valamilyen olajat és ha nem csinàltattom akkor valamilyen görgök tönkre mennek benne! Valaki talàlkozott màr ilyennel, lehet ennek valòsàg alapja? A klìma ugyan olyan hideget fùj mint mielött eszre vettem az olaj foltott!

A képek alapján azt mondta egy ismerősöm, hogy igen az klímacső, és ez egy toldás, ott van egy tömítés, ami elfáradhatott és azért enged. A gáz azért nem szökik el, mert tolja maga előtt az olajat, ami igazából tömít is.

Klímaszervizben, ha olyan helyre viszed, le tudják fejteni a gázt és akkor nem kell majd újabb töltésért fizetned, de sok helyen nincs ilyen lefejtő, mert elvileg drága eszköz. Ott elengedik a gázt és feltöltik új adaggal.

Mindenképpen kérdezd meg a szervizt, hogy mi a javítás menete, lefejtik-e a gázt!

(Környezetvédelmi szempontból sem utolsó dolog.)

Továbbá érdemes már akkor átvizsgálni az egész rendszer tömítettségét, ahogy Pyte kolléga írta, nitrogénes nyomáspróbával.

Bár már láttam olyat is, hogy szivárgáskereső spray-vel nézték első körben meg a klímarendszert. Ráfújta a csövekre, toldásokra, stb, és ha el kezdett habosodni, akkor ott eresztette a gázt.

Majd számolj be javítás után!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Na ennek nem örülök mert pont most hétvégén megyek haza vidékre ami 300 km oda-vissza.:(

Akkor ha a fent leírtakat jól értelmezem akkor inkább ne használjam a klímát mert kipurcanhat a rendszer!

Megpróbálok Kisvárdán nézni valami klímást hátha ért ott valaki hozzá :) bár nem hiszem, hogy találok ott megbízható szerelőt :(

A javítást majd kommentálom, minden este kíváncsian várom én is a javítási költséget.

Köszönöm mindenkinek a válaszokat !

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hááát mi történt a szívosoroddal???

Az enyémmel szerencsére semmi. Egyik kollégának kellene, mert lehetséges, hogy eladja az autót, de így nem akarja. Elmondása szerint minden klappol, de olyan hangja van a motornak, mint egy jó öreg MTZ-nek. :-)Állítólag konstrukciós hiba, és 100, 120 ezer km körül már elő szokott jönni.

Bontós haveromat hívtam fel, de kincsként tekint rá mindenki, szinte sehol sem lehet kapni. Ahogy mondtam mi a gond, már nyomta is fejből a motorkódot. :-)

Link to comment
Megosztás:

Az enyémmel szerencsére semmi. Egyik kollégának kellene, mert lehetséges, hogy eladja az autót, de így nem akarja. Elmondása szerint minden klappol, de olyan hangja van a motornak, mint egy jó öreg MTZ-nek. :-)Állítólag konstrukciós hiba, és 100, 120 ezer km körül már elő szokott jönni.

Bontós haveromat hívtam fel, de kincsként tekint rá mindenki, szinte sehol sem lehet kapni. Ahogy mondtam mi a gond, már nyomta is fejből a motorkódot. :-)

Ja, hülye vagyok...látom, hogy neked 1.9D van.

De repedt van mi van vele???

Ez még öntvény vagy már valami műanyag?

Link to comment
Megosztás:

Az enyémmel szerencsére semmi. Egyik kollégának kellene, mert lehetséges, hogy eladja az autót, de így nem akarja. Elmondása szerint minden klappol, de olyan hangja van a motornak, mint egy jó öreg MTZ-nek. :-)Állítólag konstrukciós hiba, és 100, 120 ezer km körül már elő szokott jönni.

Bontós haveromat hívtam fel, de kincsként tekint rá mindenki, szinte sehol sem lehet kapni. Ahogy mondtam mi a gond, már nyomta is fejből a motorkódot. :-)

Nem kell azt venni. Ezért nem érdemes pénzt adni. Javítható.

Ki kell venni a szívósort és szét kell szedni a két részt (a csavarok mellett tömítőanyaggal van összeragasztva).

Nem nehéz szétszedni, csak a csavarok kiszedése után óvatosan szét kell feszíteni.

Szétszedés után látni, hogy van benne egy terelőlemez, amit két csavar tart. A két csavar (vagy az egyik) kilazul, ezért zörög.

Én csavarragasztóval raktam vissza a csavarokat, így örök életű (nem is értem gyárilag miért nem raktak rá).

Mielőtt szétszeditek vegyetek hozzá tömítőanyagot, amivel majd a szétszedett szívósort össze tudjátok ragasztani.

Nem tudom mi a neve, de olyan, mint az fbs, száradás után olyan gumi szerű anyag lesz. Nekünk nagy kinyomós tubusban volt, piros színű (nem tudom ez lényeges-e), és 200 fokig hőálló. Direkt ilyen motor tömítés.

Link to comment
Megosztás:

Nem kell azt venni. Ezért nem érdemes pénzt adni. Javítható.

Ki kell venni a szívósort és szét kell szedni a két részt (a csavarok mellett tömítőanyaggal van összeragasztva).

Nem nehéz szétszedni, csak a csavarok kiszedése után óvatosan szét kell feszíteni.

Szétszedés után látni, hogy van benne egy terelőlemez, amit két csavar tart. A két csavar (vagy az egyik) kilazul, ezért zörög.

Én csavarragasztóval raktam vissza a csavarokat, így örök életű (nem is értem gyárilag miért nem raktak rá).

Mielőtt szétszeditek vegyetek hozzá tömítőanyagot, amivel majd a szétszedett szívósort össze tudjátok ragasztani.

Nem tudom mi a neve, de olyan, mint az fbs, száradás után olyan gumi szerű anyag lesz. Nekünk nagy kinyomós tubusban volt, piros színű (nem tudom ez lényeges-e), és 200 fokig hőálló. Direkt ilyen motor tömítés.

Köszi! Utánaérdeklődünk, ki az aki ezzel esetleg foglalkozik, vagy csinált már ilyet. Nekem a műszaki érzékenységem addig terjed, hogy ki, meg be tudok csavarni egy csavart, meg azért a motornak nem szívesen esek neki. Utoljára kispolski motort szedtem szét, meg raktam össze, felügyelet mellett, ez meg már egy kicsit más.:-)

Link to comment
Megosztás:

Az Astra Classic III (H)-ban használt 1.6 115 lovas benzines motor láncos kivitelű? A G astranal tudom sokan szídták az 1.6-ost hogy eszi az olajat ennél a 115 lovasnál is fennáll ez a jelenség? Aránylag azért rugalmas vele az 5 ajtós kivitel? 100 ill 130-nál mennyit forog 5. fokozatban?

Bocsi a sok kérdésért. :)

Link to comment
Megosztás:

Az Astra Classic III (H)-ban használt 1.6 115 lovas benzines motor láncos kivitelű? A G astranal tudom sokan szídták az 1.6-ost hogy eszi az olajat ennél a 115 lovasnál is fennáll ez a jelenség? Aránylag azért rugalmas vele az 5 ajtós kivitel? 100 ill 130-nál mennyit forog 5. fokozatban?

Bocsi a sok kérdésért. :)

Ha jól tudom, szíjas. Az baj valamiért?

Z16XER

Bauform: R4

Steuerung: DOHC

Anzahl der Ventile: 16

Bohrung (mm): 79,0

Hub (mm): 81,5

Volumen (cm³): 1598

Leistung (kW bei min-1): 85 / 6000

Drehmoment (Nm bei min-1): 155 / 4000

Verdichtung: 11,0 : 1

Motormanagement: Siemens Simtec 75.1

Oktanzahlbedarf: 95 / 98 / 91, klopfgeregelt

Steuerung: Zahnriemen

Abgasanlage: AGR, geregelter Katalysator

Besonderheiten: E-Gas, Tempomat, variable Einlass- und Auslasswellensteuerung

Verwendung: Astra H

Olajat akkor eszi (többek között) ha ki van keményedve/kopva a szelepszár szimering.

Aránylag igen. Gyorsulási versenyen ne indulj vele, de el lehet vele közlekedni.

Kombit vezettem, de gondolom a váltó ugyan az. 130-nál 5.-ben kerek 4000-et forog a motor. Nem kevés...

(U.i.: Ugyan azt a kérdést elég egy helyre kiírni.)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Most tőrtént velem.....

1,4 benzines H Astra 3 éves 50e km:

Elkezd bizonytalanná válni az alap járat,majd le is áll,újra indítva kigyullad a motor hiba lámpa:(

Kinyitom a motorházat és látom,hogy a kartergáz visszavezető cső szét van nyílva.

Valaki járt már így?

Mi okozhatta?

köszi

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.