Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


akzo

Recommended Posts

13 órája, Gergo142 írta:

Kedves Fórumos tàrsak!

1.6 literes Astra H tulajdonos vagyok. Pár napja sípoló hang jön a motortérből. Ha esetleg valaki tudna ebben segíteni hogy mi lehet annak a segítsègèt megköszönném! Én gondoltam a kartergázszűrő membránra. Elvittem márka szervízbe is de természetesen ott nem produkálta ezt a hangot. Ezt csak sok állás utàn csinálja és szerencsère nem sokáig. Mindig gázadásra.

Segítsègeteket előre is köszönöm! 

Szia!

Enyém is csinál ilyet. Van mikor kevésbé, van mikor jobban, de mára már általános lett a kicsi gázadásoknál és 2-esbe 3-masba felváltásoknál. Olyan hang, mintha csúszna valami ékszíj rövid ideig. Pedig nem. Én úgy vettem észre, mintha a légszűrőház és a fojtószelepház közötti cső doboza környékéről jönne a hang. Nekem azt mondták ne foglalkozzak vele. Engem is zavar, gondolom csak nem kéne ilyen hangot adnia...

Link to comment
Megosztás:

15 órája, Gergo142 írta:

Kedves Fórumos tàrsak!

Én gondoltam a kartergázszűrő membránra.

Ha a szelepfedélben lévőre gondolsz, annak az egyik tünete amikor átszakad, hogy hirtelen megemelkedik az olajfogyasztás. Lehet cserélni a membránt külön, pár ezerből megvan, csak nagyon oda kell figyelni a cserénél. Másik megoldás, egy új szelepfedél, de az 50 ezer környékén mozog.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 06. 22. at 20:20, Zen írta:

Sziasztok!

Az 1.6-os Astrám(z16xep) lassításnál, megállásnál a kuplung kinyomásakor leáll. Nem mindig, hanem teljesen random módon. Van amikor csak beesik a fordulat 3-4-500 környékére és onnan jön vissza. Érdekes, hogy amikor látom, hogy a fordulat zuhan és még a leállás előtt ráengedem a kuplungot akkor, mintha mi sem történt volna megy rendesen tovább. Emellett gázelvételkor és visszaváltásnál is sokszor rángat, de néha alcsony gázállásnál menet közben is. Hibakódot nem dob ki. EGR és a fojtószelepház ki lett takarítva. Ezután szerelővel gépre rakva ki lett próbálva és azt mondták nem látnak semmi rendelleneset. Takarítás után 1 hétig nem is volt vele nagy gond. Akkor is leesett néha a fordulat megállásnál, de sokkal jobb volt összességében és nem is állt le. Mikor lekötöttem az akksit és nullázott mindent, akkor is kb. 1 hétig sokkal jobb volt, de utána megint előjöttek a hibák. Szerelő azt mondta gyújtáshibára gondol. Gyertyák jók így a gyújtótrafó csere lenne a következő.  Tippre nem nagyon szeretnék 40ezres alkatrészeket cserélgetni...Persze ha nincs ötlet, akkor az lesz.

Ezek a hibák minek a meghibásodására utalhatnak tipikusan?

Csináltam 2 videót, hogy gázadásra mit csinál. Normál használat mellett észre se vettem. Van egy belülről a fordulatszámmérőről: 

Szaggatottan esik vissza a fordulat. A videó végén is elég furán mozog a gázadásra.

 

Van még egy a motortérről: 

A légtömegmérő kattogás az normális? Vagy ez adta meg magát? Hibakód továbbra sincs.

 

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A problémáim fokozódtak. A hűtőfolyadék szint jelzés, majd a rángatás után a vizet is elforralta. Nem keringett. Elvittem márkaszervízbe ( ott adtak legkorábban időpontot) és a termosztátot ki is cserélték. Elvileg ezzel egy gond letudva. Gyújtótrafót mondták a rángatásra. Az is le lesz nemsokára cserélve gyertyákkal együtt. Kíváncsi leszek.

Viszont egy kicsit elgondolkodtam. Mikor szervízből hazahoztam az autót a hűtőfolyadék szint nem ment közel sem annyira feljebb, mint korábban. Igaz, ez nem volt hosszú út. Hosszú távon még nem próbáltam. Azzal megvárom a trafó cserét.

A kérdés pedig az, hogy igazán üzemmeleg állapotban mennyire mehet fel a folyadék szint a tartályban? Korábban soha nem néztem, de miután elkezdte kiírogatni a szint ellenőrzés üzenetet, meleg állapotan (indításnál vagy hidegen soha) mindig a tartály legtetején volt a szint. Normális ez? Azon gondolkodom ("rettegek"), hogy már akkor sem volt valami részben vagy teljesen rendben a hűtéssel és a hetekig való járkálás eredménye a rángatás?

Módosítva : RokaRudi
Link to comment
Megosztás:

27 perce, RokaRudi írta:

A kérdés pedig az, hogy igazán üzemmeleg állapotban mennyire mehet fel a folyadék szint a tartályban? Korábban soha nem néztem, de miután elkezdte kiírogatni a szint ellenőrzés üzenetet, meleg állapotan (indításnál vagy hidegen soha) mindig a tartály legtetején volt a szint. Normális ez? Azon gondolkodom ("rettegek"), hogy már akkor sem volt valami részben vagy teljesen rendben a hűtéssel és a hetekig való járkálás eredménye a rángatás?

A szint a hutofolyadek hotagulasatol emelkedik, a tartaly sapkajaban pedig van egy biztonsagi szelep, amelyiken adott nyomas folott kijon a levego, illetve akar a viz is, ha esetleg tul van toltve. Tehat a magas(nak tuno) szint onmagaban nem okozhat bajt. 

Baj abbol lehetett volna, ha felforr a viz, de ezt eszre kellett volna venned, es jelezte volna egy piros lampa. Egy megfozott motor pedig nem azt csinalja, hogy rendben mukodik, csak neha rangat...

Link to comment
Megosztás:

7 minutes ago, csaba66 said:

A szint a hutofolyadek hotagulasatol emelkedik, a tartaly sapkajaban pedig van egy biztonsagi szelep, amelyiken adott nyomas folott kijon a levego, illetve akar a viz is, ha esetleg tul van toltve. Tehat a magas(nak tuno) szint onmagaban nem okozhat bajt. 

Baj abbol lehetett volna, ha felforr a viz, de ezt eszre kellett volna venned, es jelezte volna egy piros lampa. Egy megfozott motor pedig nem azt csinalja, hogy rendben mukodik, csak neha rangat...

Jelzés nem volt. Én semmit nem vettem észre. Le sem tiltott. (Gondolom valami ilyesmi is van, ha már nagy a baj.) Viszont  kb.1,5 liter folyadékot kinyomott a biztonsági szelepen keresztül.

Írta, hogy ellenőrizzem a szintet. Viszont ezzel már nem foglalkoztam, mert 2-3 hete írogatta és előtte mindig jó volt. :(

Módosítva : RokaRudi
Link to comment
Megosztás:

4 órája, RokaRudi írta:

Jelzés nem volt. Én semmit nem vettem észre. Le sem tiltott. (Gondolom valami ilyesmi is van, ha már nagy a baj.) Viszont  kb.1,5 liter folyadékot kinyomott a biztonsági szelepen keresztül.

Írta, hogy ellenőrizzem a szintet. Viszont ezzel már nem foglalkoztam, mert 2-3 hete írogatta és előtte mindig jó volt. :(

Ha nem jelzett, de forrt a viz, az gaz... Talan elofordulhat, hogy a termosztat zarva marad, es ha a homerseklet szenzor a hideg oldalon van, akkor jelzes nelkul is forrhat a viz, de ez legalabbis furcsa. Letiltani nem fog, plane ha jelzes sincs, hiszen o is csak ugyanabbol tudna dolgozni, ha kapna informaciot arrol, hogy tul meleg a viz.

Erdemes lenne a homerseklet jeladot is tesztelni.

Ha tenyleg forrt, de a hengerfej tomites nem ment szet, akkor valoszinuleg megusztad. Nem tudom, mi egyeb tortenhet motor fozeskor; ha odaig fajul a dolog, hogy megszorulnak a dugattyuk, az biztos feltunt volna.

Link to comment
Megosztás:

On 6/26/2018 at 11:45 AM, csaba66 said:

Ha nem jelzett, de forrt a viz, az gaz... Talan elofordulhat, hogy a termosztat zarva marad, es ha a homerseklet szenzor a hideg oldalon van, akkor jelzes nelkul is forrhat a viz, de ez legalabbis furcsa. Letiltani nem fog, plane ha jelzes sincs, hiszen o is csak ugyanabbol tudna dolgozni, ha kapna informaciot arrol, hogy tul meleg a viz.

Erdemes lenne a homerseklet jeladot is tesztelni.

Ha tenyleg forrt, de a hengerfej tomites nem ment szet, akkor valoszinuleg megusztad. Nem tudom, mi egyeb tortenhet motor fozeskor; ha odaig fajul a dolog, hogy megszorulnak a dugattyuk, az biztos feltunt volna.

Ami gyanús, hogy a termosztát csere óta meghajtva az autót, soha nem megy feljebb annyira a hűtőfolyadék szintje, mint amikor elkezdte a folyadékszint hibát kiírni. Akkor üzemi állapotban totál a tartály tetejénél volt. Most közel sem megy annyira fel. A víz hőmérséklet ugyanannyi. Előtte soha nem néztem és nem is tudom, mennyire mehet fel, mikor még normális.

Szóval én továbbra is félek attól, hogy hetekig jártam nem megfelelő hűtéssel és enek eredménye a rángatás.

Link to comment
Megosztás:

41 perce, RokaRudi írta:

Ami gyanús, hogy a termosztát csere óta meghajtva az autót, soha nem megy feljebb annyira a hűtőfolyadék szintje, mint amikor elkezdte a folyadékszint hibát kiírni. Akkor üzemi állapotban totál a tartály tetejénél volt. Most közel sem megy annyira fel. A víz hőmérséklet ugyanannyi. Előtte soha nem néztem és nem is tudom, mennyire mehet fel, mikor még normális.

Szóval én továbbra is félek attól, hogy hetekig jártam nem megfelelő hűtéssel és enek eredménye a rángatás.

A rossz termosztat miatt lehet, hogy egyes helyeken joval melegebb volt, vagy akar forrt is a viz, ebbol adodhatott a nagyobb terfogat.

Az valoszinu, hogy nem megfelelo hutessel jartal, de azt nem tudom, ez hogy okozhatna rangatast, foleg olyat, ami nem mindig van.

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, RokaRudi said:

Ami gyanús, hogy a termosztát csere óta meghajtva az autót, soha nem megy feljebb annyira a hűtőfolyadék szintje, mint amikor elkezdte a folyadékszint hibát kiírni. Akkor üzemi állapotban totál a tartály tetejénél volt. Most közel sem megy annyira fel. A víz hőmérséklet ugyanannyi. Előtte soha nem néztem és nem is tudom, mennyire mehet fel, mikor még normális.

Ott voltál mikor kicserélték a termosztátot? Biztos kicserélték? Biztos az volt a forrás oka? Attól is forrhat még, ha a tágulási tartály kupakja nincs rendesen a helyén vagy esetleg hibás. Mivel nem tud kialakulni a túlnyomás emiatt fel tud forrni a víz és magasabbra is megy ilyenkor a vízszint a tartályban. Simán ki tud fröcsögni.

Egyébként tapasztalatom szerint a víz kb. a minimum jel jel és a tartály hegesztése közti távolság felével nő meg. Ha a jel és a hegesztés felénél van a szint hidegen, akkor meleg motornál a kb. hegesztésig tágul. 

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, quad405 said:

Ott voltál mikor kicserélték a termosztátot? Biztos kicserélték? Biztos az volt a forrás oka? Attól is forrhat még, ha a tágulási tartály kupakja nincs rendesen a helyén vagy esetleg hibás. Mivel nem tud kialakulni a túlnyomás emiatt fel tud forrni a víz és magasabbra is megy ilyenkor a vízszint a tartályban. Simán ki tud fröcsögni.

Egyébként tapasztalatom szerint a víz kb. a minimum jel jel és a tartály hegesztése közti távolság felével nő meg. Ha a jel és a hegesztés felénél van a szint hidegen, akkor meleg motornál a kb. hegesztésig tágul. 

Nem voltam ott, de a termosztátot utána cserélték. Most kb. annyival nő a szint, amennyire írod. Termosztát csere előtt nem így volt. Jóval feljebb.

A szint jelzési hiba még mindig él. Szóval a tartályt még cserélni kell. Ez lesz a következő. Lehet, a kupakkal együtt, mert elég érdekes a menet. Csak nem tudom, hogy a tartályon vagy a kupakon. De lehet jobb lesz mindkettőt. Biztos, ami biztos alapon.

Egyébként köszönöm az eddigi válaszokat mindenkinek.

Módosítva : RokaRudi
Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, csaba66 said:

A rossz termosztat miatt lehet, hogy egyes helyeken joval melegebb volt, vagy akar forrt is a viz, ebbol adodhatott a nagyobb terfogat.

Az valoszinu, hogy nem megfelelo hutessel jartal, de azt nem tudom, ez hogy okozhatna rangatast, foleg olyat, ami nem mindig van.

Gyártyák és trafó most lett cserélve. Először is ránézésre úgy néz ki, a gyertyákra bőven ráfért. Én nem értek hozzá, de nem a sokat kibíró fajta volt bent. Ami azért gáz, mert 120 ezernél cserélte márkaszervíz és most volt 150 ezresen ugyanott, de nem cserélték. Másrészt azt mondták, nem is volt rendesen meghúzva.

Rövid teszt után jobbnak tűnik, de mintha nem mindig lenne még az igazi. Hosszabb használat után többet fogok tudni. Kiderül.

Mégegyszer neked is köszönöm az eddigi válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

16 minutes ago, RokaRudi said:

.... a tartályt még cserélni kell. Ez lesz a következő. Lehet, a kupakkal együtt, mert elég érdekes a menet. Csak nem tudom, hogy a tartályon vagy a kupakon. De lehet jobb lesz mindkettőt. Biztos, ami biztos alapon.

Hopp! Mi az, hogy "érdekes" a menet? Netán nem lehet rendesen rácsavarni? Megugrik?

120.000-ig a gyertyákat én is 60.000-ként cseréltem. Aztán 147.000 környékén megadta magát a trafó. Akkor gyertyát is cseréltem újra. Előtte gyári GM (Champion) volt benne. Most Bosch. A szerelő szerint ezek sokkal jobbak. Hát én sem vagyok szakértő de tényleg elég sz@rul néztek ki a Championok.

Módosítva : quad405
Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, quad405 said:

Hopp! Mi az, hogy "érdekes" a menet? Netán nem lehet rendesen rácsavarni? Megugrik?

120.000-ig a gyertyákat én is 60.000-ként cseréltem. Aztán 147.000 környékén megadta magát a trafó. Akkor gyertyát is cseréltem újra. Előtte gyári GM (Champion) volt benne. Most Bosch. A szerelő szerint ezek sokkal jobbak. Hát én sem vagyok szakértő de tényleg elég sz@rul néztek ki a Championok.

A menet nekem úgy érdekes, hogy meghúzás közben megszorul, picit tovább forgatva újra könnyebben lehet csavarni. Majd egy kb. fél fordulat után újra szorul. És így tovább.

Levenni pedig elég nehéz. Lehet, nem jól csinálok valamit. Nem tudom. Márkaszerviz nem mondott semmit. Pl. hogy nem jó a sapka vagy hogy a tartályt mindenképpen ki kellene cserélni. Pedig levették a kupakot, mikor pótolták a hűtőfolyadékot, ami elforrt.

 

Az alacsony szintjelzéshez visszatérve. Kérdés nem csak neked.

Mindig csak menet közben írja, amikor bőven üzemmeleg a víz. Indulásnál soha. Ez vajon inkább tartály hiba vagy a jeleadó? Vagy valami más?

Módosítva : RokaRudi
Link to comment
Megosztás:

11 hours ago, RokaRudi said:

A menet nekem úgy érdekes, hogy meghúzás közben megszorul, picit tovább forgatva újra könnyebben lehet csavarni. Majd egy kb. fél fordulat után újra szorul. És így tovább.

Levenni pedig elég nehéz. Lehet, nem jól csinálok valamit. Nem tudom. Márkaszerviz nem mondott semmit. Pl. hogy nem jó a sapka vagy hogy a tartályt mindenképpen ki kellene cserélni. Pedig levették a kupakot, mikor pótolták a hűtőfolyadékot, ami elforrt.

 

Az alacsony szintjelzéshez visszatérve. Kérdés nem csak neked.

Mindig csak menet közben írja, amikor bőven üzemmeleg a víz. Indulásnál soha. Ez vajon inkább tartály hiba vagy a jeleadó? Vagy valami más?

Sejtettem, hogy ez van. Simán lehet, hogy nem zárt rendesen a kupak és emiatt fröcskölt ki  a vized. Persze attól még lehetett rossz a termosztát. De ezt már szerintem nem fogjuk megtudni.

Nekem is volt ilyen hibám. Mármint a menettel. Szerencsére vízveszteségig nem fajult a  dolog. Gyakorlatilag lekopik a menet. Szerintem inkább a tartályról mert az a puhább anyag, de talán a kupakról is. Anno próbáltam kideríteni, hogy melyik a  rossz. Egy Astrás kolléga segítségével csereberéltük a kupakokat, de nem volt egyértelmű az eredmény. Végül kupakkal együtt cserélve lett a tartály, az a biztos. Amúgy szerintem a szervizben valami fakezű baltázhatta el. Én mindig óvatosan teszem vissza, ügyelve, hogy rákapjon a menet.

Az alacsony szintjelzés úgy tudom gyakori hiba. Szerencsére az enyémben nincs, így ezzel nem kell kínlódnom. Ha jól emlékszem a tartály hibája, de biztos nem vagyok benne. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Z14XEP manuális 5 fokozat induláskor finoman csúsztatott kuplunggal erősen rázkódik az autó. Ez gondolom kuplung csere lesz. Elég leengedni a váltóolajat és eltávolítani a féltengelyeket, szétkötni a váltórudazatot ahhoz hogy leválasszam a váltót a motorról, vagy a segédalvázkeretet is le kell szerelni hozzá? Mi az amit feltétlenül szét kell szedni, hogy hozzáférjek a kuplunghoz?

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Caravan14 írta:

Sziasztok!

Z14XEP manuális 5 fokozat induláskor finoman csúsztatott kuplunggal erősen rázkódik az autó. Ez gondolom kuplung csere lesz. Elég leengedni a váltóolajat és eltávolítani a féltengelyeket, szétkötni a váltórudazatot ahhoz hogy leválasszam a váltót a motorról, vagy a segédalvázkeretet is le kell szerelni hozzá? Mi az amit feltétlenül szét kell szedni, hogy hozzáférjek a kuplunghoz?

Én mielőtt nekiesnék a kuplungnak,azért jobban szemügyre venném a váltókulissza alatt lévő motortartó bakot.Sokszor az a hunyó ilyen tüneteknél,bár többnyire csak addig,amíg a motor nem éri el az üzemi hőfokot.

Módosítva : rotel
Link to comment
Megosztás:

2 órája, rotel írta:

Én mielőtt nekiesnék a kuplungnak,azért jobban szemügyre venném a váltókulissza alatt lévő motortartó bakot.Sokszor az a hunyó ilyen tüneteknél,bár többnyire csak addig,amíg a motor nem éri el az üzemi hőfokot.

Valóban csökken a vibráció ahogy bemelegszik a motor. Köszönöm a tippet, a körmére nézek!

Link to comment
Megosztás:

On 6/28/2018 at 9:20 AM, quad405 said:

Sejtettem, hogy ez van. Simán lehet, hogy nem zárt rendesen a kupak és emiatt fröcskölt ki  a vized. Persze attól még lehetett rossz a termosztát. De ezt már szerintem nem fogjuk megtudni.

Nekem is volt ilyen hibám. Mármint a menettel. Szerencsére vízveszteségig nem fajult a  dolog. Gyakorlatilag lekopik a menet. Szerintem inkább a tartályról mert az a puhább anyag, de talán a kupakról is. Anno próbáltam kideríteni, hogy melyik a  rossz. Egy Astrás kolléga segítségével csereberéltük a kupakokat, de nem volt egyértelmű az eredmény. Végül kupakkal együtt cserélve lett a tartály, az a biztos. Amúgy szerintem a szervizben valami fakezű baltázhatta el. Én mindig óvatosan teszem vissza, ügyelve, hogy rákapjon a menet.

Az alacsony szintjelzés úgy tudom gyakori hiba. Szerencsére az enyémben nincs, így ezzel nem kell kínlódnom. Ha jól emlékszem a tartály hibája, de biztos nem vagyok benne. 

A termosztát már szerintem korábban is rossz lehetett. Erre abból következtetek, hogy amikor elkezdte a szintjelzést kiírogatni, olyankor melegen a tartály tetején (csurig) volt a szint melegen. Most alig változik valamit a szint melegen a hideghez képest. Lehet, az érzékelő is ekkor hibásodott meg. A csatlakozónál a tesztet meg akartam már csinálni. Ha ott OK, akkor azt hiszem tartály kupakostól és jeladóstól cserélve lesz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 
Másik topikban már írtam, de ebben találtam hasonló írásokat, bocsi, hogy nem néztem alaposabban körbe. 
Illetve remélem, hogy nem lesz "leharapva a fejem" :( Nem vagyok profi rutinos :(
Adott az autóm, ami 5 ajtós H Astra 1.6 benzines, Z16XEP, 77KW, 105LE.

Olyan észrevételem van, vagyis tapasztalatom, hogy kettesben elég lomhának, lassúnak érzem. Adott a szituáció, kanyarodnék ki a főútra az utcából, odaérek lassítok, majd megállok egyest rakok és amit lehetőségem van elindulok, de előtte a kuplungot tartom, mert lejtős az út és nem akarok vissza gurulni ( van amikor mégis egy kicsit..) szóval indulnék előre nyomom a gázt finoman, hogy ne bőgessem a motort,  a kuplungot meg lassan engedem fel, a gáz pedálnál a benyomás után (fokozatosan próbálom lassan nyomni) úgy érzem, hogy nyomom de nem történik semmi 1-2 másodpercig, majd csak utána ahogy beljebb nyomom akkor erősödik fel a motor hang, elindulok, mozgásban az autó és kettesbe teszem, majd gázt adok neki közepes tempóval, és itt érzem a legjobban, hogy lomba az autó, mintha nem akarna menni kettesben. Kicsit próbálom kihúzatni, majd harmadikat rakni, és negyediket. Ha egyedül vagyok nem zavar, de ha mögöttem állnak, aki szintén arra megy amerre én,  nagyon zavaró, mert a lökhárítón érzem :(

Hasonló a helyzet piros lámpánál,  ha első vagyok,  szinte letolnak, és ideges leszek.  Illetve körforgalomba is tapasztaltam, hogy ha kettesbe vagyok nincs erő, nem húz.
Aztán, hogy most vezettem egy kicsit egy 1.2-s C  Corsa-t, le vagyok döbbenve, hogy mégse vagyok annyira béna az elindulással.

Min kell változtatnom, vagy hogy tegyem fel a jó kérdést, a jó válaszhoz ? :/
 

 

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 07. 08. at 0:39, Devis írta:

Sziasztok! 
Másik topikban már írtam, de ebben találtam hasonló írásokat, bocsi, hogy nem néztem alaposabban körbe. 
Illetve remélem, hogy nem lesz "leharapva a fejem" :( Nem vagyok profi rutinos :(
Adott az autóm, ami 5 ajtós H Astra 1.6 benzines, Z16XEP, 77KW, 105LE.

Olyan észrevételem van, vagyis tapasztalatom, hogy kettesben elég lomhának, lassúnak érzem. Adott a szituáció, kanyarodnék ki a főútra az utcából, odaérek lassítok, majd megállok egyest rakok és amit lehetőségem van elindulok, de előtte a kuplungot tartom, mert lejtős az út és nem akarok vissza gurulni ( van amikor mégis egy kicsit..) szóval indulnék előre nyomom a gázt finoman, hogy ne bőgessem a motort,  a kuplungot meg lassan engedem fel, a gáz pedálnál a benyomás után (fokozatosan próbálom lassan nyomni) úgy érzem, hogy nyomom de nem történik semmi 1-2 másodpercig, majd csak utána ahogy beljebb nyomom akkor erősödik fel a motor hang, elindulok, mozgásban az autó és kettesbe teszem, majd gázt adok neki közepes tempóval, és itt érzem a legjobban, hogy lomba az autó, mintha nem akarna menni kettesben. Kicsit próbálom kihúzatni, majd harmadikat rakni, és negyediket. Ha egyedül vagyok nem zavar, de ha mögöttem állnak, aki szintén arra megy amerre én,  nagyon zavaró, mert a lökhárítón érzem :(

Hasonló a helyzet piros lámpánál,  ha első vagyok,  szinte letolnak, és ideges leszek.  Illetve körforgalomba is tapasztaltam, hogy ha kettesbe vagyok nincs erő, nem húz.
Aztán, hogy most vezettem egy kicsit egy 1.2-s C  Corsa-t, le vagyok döbbenve, hogy mégse vagyok annyira béna az elindulással.

Min kell változtatnom, vagy hogy tegyem fel a jó kérdést, a jó válaszhoz ? :/
 

 

Ez tuti nem normális, 1-2 mp-es késés azért már az elektromos gázpedálnál is soknak számít (max fél mp). Egy 1.6-os H Astra nem ennyire lomha, főleg egy 1.2-es Corsával összehasonlitva nem kellene különbségnek lennie. Piros lámpánál sem kellene szégyenkezni azért még vele. Sok minden lehet az ok, először nézzél / nézessél hibakódokat.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 06. 29. at 20:33, rotel írta:

Én mielőtt nekiesnék a kuplungnak,azért jobban szemügyre venném a váltókulissza alatt lévő motortartó bakot.Sokszor az a hunyó ilyen tüneteknél,bár többnyire csak addig,amíg a motor nem éri el az üzemi hőfokot.

 

On 2018. 06. 29. at 23:13, Caravan14 írta:

Valóban csökken a vibráció ahogy bemelegszik a motor. Köszönöm a tippet, a körmére nézek!

Sziasztok! Az előző hétvégén kicseréltem mind a 4 motortartó bakot. Az első és a hátsó látványosan elfáradt. A jobbos és a balos még nem volt vészes. Ezután az elmúlt héten vibrációmentesen indult az autó :-)! Még egyszer köszönöm a hasznos tanácsot!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Sajnos megadta magát az olajgomba a kocsiban. (Z14XEP)

Unix honlapján nézegettem elég sok ajánlatot feldob, melyik márkát ajánlanátok?

Delphi, Elparts, EPS-Facet, FAE, Hans-Pries, Hella, MagnetiMarelli, Meat & Doria, Meyle, Swag/Febi, Vemo

Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

8 hours ago, Gola said:

Sajnos megadta magát az olajgomba a kocsiban. (Z14XEP)

Unix honlapján nézegettem elég sok ajánlatot feldob, melyik márkát ajánlanátok?

Delphi, Elparts, EPS-Facet, FAE, Hans-Pries, Hella, MagnetiMarelli, Meat & Doria, Meyle, Swag/Febi, Vemo

Delphi-vel szerintem nagyon nem lőhetsz mellé, az egy ismert márka. Az olajgomba amúgy sem egy bonyolult dolog.

Nemrég cseréltem trafósort. A gyári is Delphi volt és ugyan arra lett cserélve.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, quad405 írta:

Delphi-vel szerintem nagyon nem lőhetsz mellé, az egy ismert márka. Az olajgomba amúgy sem egy bonyolult dolog.

Nemrég cseréltem trafósort. A gyári is Delphi volt és ugyan arra lett cserélve.

 

edit: tárgytalan, megtaláltam, a kereső a barátom. :):icon13:

Módosítva : Kishenceg
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.