Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


akzo

Recommended Posts

1 órával ezelőtt, Tomika085 írta:

Sziasztok!
Van egy 2007-es, benzines (Z16XER) H Astrám.
Melegen olyan hangot produkál mintha dízel lenne. Csak alapjáraton hallani. Az alapjárat is ilyenkor olyan mintha "akadna", vagy nem tudom hogy mondjam. Teljesítményben nem érzek változást. Mi lehet a gond?

Hali.Milyen régen van meg a probléma? Régebben vagy szinte egyik napról a másikra.Ha régebben akkor inkább az okoskerékre tippelnék.

Link to comment
Megosztás:

Kedves Márkatársak!
Adott egy Z16XE1 motor. Alacsony fordulaton mikor gázt adok a motor térből csörgést (dízeles hangot) lehet hallani.
Csak néhány "csörgés" a fordulatszám emelkedésével elmúlik, és ezt csak 1-2 sec-ig lehet hallani, de nagyon zavaró.
Valaki találkozott már hasonlóval. Több mindent találtam neten, de megoldást még nem.
Készítettem egy videót is a csörgésről. A következő másodperceknél lehet hallani: 9, 15, 18, 21, 26

Z16XE1 csörgés


Lehet a kopogásérzékelő a gond?
Egy plusz kérdés, most, hogy újra néztem nem nagyon mozog az a motor??
Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Z16XEP-nél a pedálteszt 013604 és 013607-es hibakódot ad, illetve a check engine is világít.
Ha jól sejtem, a katalizátor utáni lambdaszondát kellene cserélni. Van tippetek, hogy milyet érdemes vásárolni?
Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 07. 12. at 9:34, zotya975 írta:

Alapból a vízpumpa két helyen tud ereszteni a tengelyétől és a fészkénél az alatta található O gyűrűnél. Ugye első esetben pumpa csere a megoldás a másodikban elvileg elég lenne kicserélni az O gyűrűt, de ha már kiveszik a pumpát nem szokták visszatenni, hacsak nem tiszta új. 

Szia, köszönöm a választ a vízpumpa cserélve lesz az O gyűrűvel és a teljes vezérlés is. De a fő kérdés maga a vízpumpa háza (hosszbordásszíj hajtja a pumpálni ami egy külön alu házban van) és a motorblokk találkozásánál jön sajnos a víz. Erre a vízpumpa ház és motorblokk találkozásra és annak szigetelésére tudtok javaslatot adni (szigetelést venni valahol vagy hogy nézhet ez ki) Mit kell itt cserélni.

Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

8 perce, iolesz írta:

Szia, köszönöm a választ a vízpumpa cserélve lesz az O gyűrűvel és a teljes vezérlés is. De a fő kérdés maga a vízpumpa háza (hosszbordásszíj hajtja a pumpálni ami egy külön alu házban van) és a motorblokk találkozásánál jön sajnos a víz. Erre a vízpumpa ház és motorblokk találkozásra és annak szigetelésére tudtok javaslatot adni (szigetelést venni valahol vagy hogy nézhet ez ki) Mit kell itt cserélni.

Köszi előre is!

A képen nem látod a kérdéses tömítést? https://opel.7zap.com/hu/car/t98/f/0/18-2/

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 07. 18. at 10:26, zotya975 írta:

A képen nem látod a kérdéses tömítést? https://opel.7zap.com/hu/car/t98/f/0/18-2/

Szia,

Köszönöm a gyors segítséget, szerintem itt a 20-as számú lesz majd, de az a bajom ezen a rendszeren mintha rajta lenne a termosztát, az enyémen a motor ha szembe állok a jobb oldalán van a termosztátháza benne egy hevítőszál amivel a motorvezérlő nyitni tudja a termosztátot igény esetén. Tehát azt akarom mondani nagyon hasonló ehhez a robbantott ábrához, a hossz bordás szíj hajtja a vízpumpát de ott nem látok termosztátot, mintha ezen az ábrán meg ott lenne a hűtő felé kimenő vastag cső, vagy csak én nem tudom pontosan azonosítani az egységet. De ha ez stimmel motorkód alapján akkor ez is jó lehet, már a 20-as tömítés.

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 07. 20. at 15:16, zotya975 írta:

Igaz, nem tudom miért G astra képet nézegettem én is. :omg:

Köszi a segítséget, meglett a ludas. Az itt lévő ábra 7-es tömítése lesz cserélve. Elég nagy munka a vezérlést is le kell szedni, meg hűtővíz+olajcserével együtt ját mert több kört is megszakít, de csak így lehet cserélni, ha a teljes tömítés szett cserélve lesz. Alkatrész száma GM 24405911. Ez a teljes vezérlés oldali tömítés, de sok ismerőstől hallottam, hogy a hűtővíz szivárgás miatt ezt a belső tömítést kellett cserélni, mert itt szivárog a hűtővíz. (Volt olyan ismerősöm is akinél szintén egy hasonló belső tömítést kellett cserélni az 1.2 Corsán, ugyan ezen okból, de ott külön is volt tömítéskészlet). Tanulságként, hogy ha szivárog a hűtővíz nem biztos hogy a vízpumpa tengelye vagy O-gyűrű a ludas, hanem a vízpumpa-ház mögötti motor oldali tömítés. Szerencsére nem drága de annál nehezebb kicserélni, és ilyenkor kell olajcsere, hűtővízcsere és ha szét van szedve érdemes a vezérlést is cserélni.

Egyébként minden hűtővíz gondom ott jött elő, hogy ki lett cserélve a termosztát egy teljesen új gyárira, ami az öreg autó öreg vízrendszerén ismét magasra engedte a vízhőfokot (mint gyárilag kell), és ezt az öreg rendszer, öreg tömítései már nem tolerálták.

Update: nyaralás közben több óra monoton autópálya után egy vízcső is eldurrant az autópályán hazafelé, szintén az elöregedést és az új termosztátot tenném meg ludasnak, de remélem a tömítéscsere és vízcső-csere után ismét helyreáll a rend :-)

A ludas 7-es tömítés:

https://opel.7zap.com/hu/car/a04/e/3/5-1/

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok! 1 éve van nálam egy Opel Astra H 1,4EXP motorral szerelt autó. Használtan vettem ezért természetesen a vásárlás után elvittem szervízbe és az általános átvizsgálás mellett megcsinálták az olajcserét és persze a szűrők cseréjét. Most 1 év után ismét megtörtént a szervíz ennek ellenére 1 hét múlva megjelent az insp felirat. A törlésre megtaláltam a videót ezzel nincs is semmi gond. Gondolom ilyenkor nullázódik az intervallum figyelés. A kérdésem az, hogy akkor is meglehet a nullázást csinálni ha még nem jelent meg az insp felirat? A másik kérdés pedig mivel láncos vezérlésről van szó a vezérműláncot nyilván csak akkor cserélik ha szükséges. Ennek ellenére a vízpumpát itt is ki kell cserélni? Bocs ha nagyon buta a kérdés de ehhez én nem értek.

Módosítva : kisapa63
Link to comment
Megosztás:

3 órája, kisapa63 írta:

Sziasztok! 1 éve van nálam egy Opel Astra H 1,4EXP motorral szerelt autó. Használtan vettem ezért természetesen a vásárlás után elvittem szervízbe és az általános átvizsgálás mellett megcsinálták az olajcserét és persze a szűrők cseréjét. Most 1 év után ismét megtörtént a szervíz ennek ellenére 1 hét múlva megjelent az insp felirat. A törlésre megtaláltam a videót ezzel nincs is semmi gond. Gondolom ilyenkor nullázódik az intervallum figyelés. A kérdésem az, hogy akkor is meglehet a nullázást csinálni ha még nem jelent meg az insp felirat? A másik kérdés pedig mivel láncos vezérlésről van szó a vezérműláncot nyilván csak akkor cserélik ha szükséges. Ennek ellenére a vízpumpát itt is ki kell cserélni? Bocs ha nagyon buta a kérdés de ehhez én nem értek.

Hali.

A nullázást ha megjelenik akkor meglépni.Egy darabig nem jön elő.Ha nem jelenik meg akkor nincs mit nullázni.A vizpumpa külön egységként cserélhető.Ha még jó akkor nem kell.Szíjtárcsát forgatva ha nem karcos nem lóg sima a forgása akkor még nem kell cserélni.Láncot is akkor ha már dízeles jellegű a hangja.

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

22 órája, kingblue írta:

Hali.

A nullázást ha megjelenik akkor meglépni.Egy darabig nem jön elő.Ha nem jelenik meg akkor nincs mit nullázni.A vizpumpa külön egységként cserélhető.Ha még jó akkor nem kell.Szíjtárcsát forgatva ha nem karcos nem lóg sima a forgása akkor még nem kell cserélni.Láncot is akkor ha már dízeles jellegű a hangja.

Szia!

Köszönöm a választ. Azt, hogy jó-e a vízpumpa gondolom csak szerelő tudja megállapítani.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok,

Pár hónapja vettem egy 2006-os Opel astra H TT-t 1.6-os Z16XEP motorral és iszonyatosan eszi az olajat. 1000km-en kb 1 litert. Volt már benne olaj cserélve 2x is, de nem oldotta meg a problémát. Szerelőnél azt mondták minden is rossz és mindent is ki kell cserélni... Az lenne a kérdésem, hogy valakinek volt-e már hasonló problémája és mi lehet rá a megoldás? Vagy esetleg egy jó szerelőt ajánlani Budapest és környékén.

Nagyon szépen köszönöm a segitségeket előre is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 
Olajhűtő tömítés csere lesz a hétvégén ha minden igaz miután emiatt majdnem kigyulladt az autóm. 
Meghúzási nyomatékokra lennék kíváncsi. Maga a hőcserélő nyomatékára 6 db csavar, valamint az egész komplexumra ami a blokk oldalára felmegy, és a kipufogó csonk nyomatékára is. 8-as illetve leginkább 6-os csavarok ezek ha jól tudom. Előre is köszi! 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Nagyon remélem tudtok segíteni:

H astra Z16XER motor. Meleg motornál (hosszabb utaknál) azt vettem észre, hogy néha gyorsításkor "eltűnik" a motorból az erő, enyhén rángat, a kipufogóból pedig erős olajfüst jön ki kb: 0,5-1mp -ig. Utána magára talál a motor, mintha mi sem történt volna, és jó ideig semmi gond.

Mi lehet a probléma?

Üdv:

Hurubbi.

Link to comment
Megosztás:

7 perce, hurubbi írta:

Sziasztok!

Nagyon remélem tudtok segíteni:

H astra Z16XER motor. Meleg motornál (hosszabb utaknál) azt vettem észre, hogy néha gyorsításkor "eltűnik" a motorból az erő, enyhén rángat, a kipufogóból pedig erős olajfüst jön ki kb: 0,5-1mp -ig. Utána magára talál a motor, mintha mi sem történt volna, és jó ideig semmi gond.

Mi lehet a probléma?

Üdv:

Hurubbi.

Hali.

Mikor volt utoljára gyertyacsere?Vagy trafósor gond is lehet.Általában melegen jelentkezik a hiba.Hibakód nincs?

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 10. 04. at 17:57, kingblue írta:

Hali.

Mikor volt utoljára gyertyacsere?Vagy trafósor gond is lehet.Általában melegen jelentkezik a hiba.Hibakód nincs?

Hát utánanéztem a szervízkönyvben, sajnos pár éve már nincs vezetve ( 2 hónapja vettem a kocsit), lehet hogy elég régen.

Milyen gyertyát ajánlasz? Elég sok fajta jó hozzá.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, hurubbi írta:

Hát utánanéztem a szervízkönyvben, sajnos pár éve már nincs vezetve ( 2 hónapja vettem a kocsit), lehet hogy elég régen.

Milyen gyertyát ajánlasz? Elég sok fajta jó hozzá.

Hát ez is olyan mint az olaj téma.Én NGK-t használok nagyon régóta.Nekem semmi gondom még nem volt vele.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.