Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


akzo

Recommended Posts

Öööö,öööö...ezekre nagyjából ennyit tudok hozzászólni:)

Szóval gyári rendelős listát hol,honnan nézzek? Opel kereskedésben? Neten?

Már rég nem garis az autó...

A gyári műanyag kartervédő drága és nem sokat véd,könnyen törik...ha full összefüggő 4-es aluból csináltatok,akkor könnyebben túlmelegedhet az autó,mint eredetivel, valami lukacsos acél kellene, mint amit hirdettek G Astrához.

Köszi a szerviz szó javításáért,mindenki tévedhet... főleg,hogy szerízt írtam v nélkül:D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Hali :lol:

Mi a külömbség a 2.0T 171Le

2.0T 200Le

2.0T 240Le Motorok között? Az elektronikán kívül van e köztük különbség nagyobb turbó, más töltőnyomás stb,

Ha esetleg van olyan oldal ahol van róluk kép

Engem igazából a 171Le-s motor érdekel, mert nem értem hogy miért csak annyi, mikor az 1.6T is 180Le-s

Előre is köszi, remélem nem kavartam össze a dolgokat és érthető :huh:

Link to comment
Megosztás:

Hali :D

Mi a külömbség a 2.0T 171Le

2.0T 200Le

2.0T 240Le Motorok között? Az elektronikán kívül van e köztük különbség nagyobb turbó, más töltőnyomás stb,

Ha esetleg van olyan oldal ahol van róluk kép

Engem igazából a 171Le-s motor érdekel, mert nem értem hogy miért csak annyi, mikor az 1.6T is 180Le-s

Előre is köszi, remélem nem kavartam össze a dolgokat és érthető :huh:

Kiindulva a dieselekből ahol van 82 Le 101Le és az UJ ha jol tudm120LE körül van. Ahárom motor más tehát nem csak elektronika a más :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Azt hiszem,itt kérdezte valaki a váltóban történő olajcserét...

Kérdeztem egy másik topicban és ezt a választ kaptam:

"az Astrában elvileg nem kell cserélni. Ha nem cseréled le soha, valószínűleg akkor sem fog bajod származni belőle soha. Kb 5 éves kora előtt egyáltalán nem is érdemes cserélni benne.

Ha mégis úgy döntesz, lecseréled, akkor használj SAE 75W-80 API GL-4 hajtóműolajat.

Szervízkönyv sem fogja írni sehol, az enyém sem írta (Z16XEP).

A váltó gyári feltöltése egész élettartamára szól."

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom,ki mire van bejelentve,de nekem azt mondták,ha mindent viszek,akkor 3300ftért megcsinálják kb... mindenesetre van kartervédőm és most tudtam meg,hogy szakszervíz ugyan beteszi azt az olajat,amit én viszek, de a Mann W712/75ös olajszűrőt nem fogja betenni,mert előírás nekik,hogy csak GM olajszűrőt tehetnek be. Szóval olajcsere haverral lesz ingyér':huh: Mobil1 Protection formula 0W40...szerintem jó:lol: Kérdés: ha viszem éves szervízbe,ahová ugye mindig írják az olajat,akkor mit fognak írni? Mert lesz bent egy olaj,ami lehet,h nem lesz bejegyezve a szervizkönyvbe és van benne 3-4ezer km...lecseréltetni biztosan nem hagyom... vagy mindenképpen irassam be a szervizkönyvbe az olajcserét mostanság(azt is meg lehet oldani,csak elég macera).... vagy egyszerűen csak írjam bele, nincs lepecsételve nem érdekes? Vagy ez szabálysértés/bűncselekmény? (Hamisítás???) Fogalmam sincs ezekről...

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom,ki mire van bejelentve,de nekem azt mondták,ha mindent viszek,akkor 3300ftért megcsinálják kb... mindenesetre van kartervédőm és most tudtam meg,hogy szakszervíz ugyan beteszi azt az olajat,amit én viszek, de a Mann W712/75ös olajszűrőt nem fogja betenni,mert előírás nekik,hogy csak GM olajszűrőt tehetnek be. Szóval olajcsere haverral lesz ingyér':huh: Mobil1 Protection formula 0W40...szerintem jó:lol: Kérdés: ha viszem éves szervízbe,ahová ugye mindig írják az olajat,akkor mit fognak írni? Mert lesz bent egy olaj,ami lehet,h nem lesz bejegyezve a szervizkönyvbe és van benne 3-4ezer km...lecseréltetni biztosan nem hagyom... vagy mindenképpen irassam be a szervizkönyvbe az olajcserét mostanság(azt is meg lehet oldani,csak elég macera).... vagy egyszerűen csak írjam bele, nincs lepecsételve nem érdekes? Vagy ez szabálysértés/bűncselekmény? (Hamisítás???) Fogalmam sincs ezekről...

GM olajszűrő nem olyan vészes. ha jol tudom 2500 alatt van ha opelban veszed meg. olajat igyis ugyis te viszed. munkadijat fizeted de kapsz pecsétet :) Olajnak a gyári előírás a 0W-30 de gondolom 0W-40 is jo.

Link to comment
Megosztás:

Azt hiszem,itt kérdezte valaki a váltóban történő olajcserét...

Kérdeztem egy másik topicban és ezt a választ kaptam:

"az Astrában elvileg nem kell cserélni. Ha nem cseréled le soha, valószínűleg akkor sem fog bajod származni belőle soha. Kb 5 éves kora előtt egyáltalán nem is érdemes cserélni benne.

Ha mégis úgy döntesz, lecseréled, akkor használj SAE 75W-80 API GL-4 hajtóműolajat.

Szervízkönyv sem fogja írni sehol, az enyém sem írta (Z16XEP).

A váltó gyári feltöltése egész élettartamára szól."

Ugyanezt tudom én is, hogy nem kell benne cserélni, valami olyat mondtak nekem hogy elszineződik ha mar nem okés. szerintem vezérmü szíj cserénél rá kell nézni hogy áll de lehet nem kell cserélni még akkor sem :huh: Ez olyan mint a fék olaj évente kell nézni egy forráspontot és amig jo addig maradhat. de az is birja 5 évet minimum jo persze 5 év alatt lehet menni 100.000km et meg 200.000 km et is

Link to comment
Megosztás:

  • 4 years later...

Megvolt a teljes vezérlés csere + vízpumpa + olaj az összes szűrővel.

Azt mondták a szívósor rendetlenkedik, lehet elég lesz egy tisztítás vagy cserélni kell?

Szia!

A kérdésedre sajna én nem tudok válaszolni. De a vezérlés csere ára érdekelne. Nekem láncos a gép Z14Xep.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

A kérdésedre sajna én nem tudok válaszolni. De a vezérlés csere ára érdekelne. Nekem láncos a gép Z14Xep.

Nekem 100 ezer volt a teljes művelet, mondjuk ismerős csinálta(márkaszervizes), szerintem a tiédbe sem lehet sokkal több vagy kevesebb :)

Link to comment
Megosztás:

Mit értenek a "rendetlenkedik" alatt? Abban az esetben, ha nincsenek szétkopva a műanyag alkatrészei, akkor biztosan.

Nagyon hangos és gázadásra kattogó hangot ad, ami egyre növekszik a gázpedál lenyomásával.

Néha pedig nem húz rendesen az autó.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok, az alábbi esetre szeretnék véleményeket és segítséget kérni tőletek.

Egy népszerű H astráról van szó, 1.3 benzin.

Eset: Egy vízcső szívárgása miatt, beállt a motor. Kilyukadt egy kis cső, elfolyt a hűtővíz, nem jelzett az autó csak mikor már nagy volt a baj. Nyár volt, nagyon okos hozzá nem értő emberek ráöntöttek hideg vizet, motort újra indít, tovább szenved még 10km és végleg megáll.

Trélerre fel, szerelőhöz el. Megállapítás: Felforrt a motor, mindent újítani cserélni kell. Ámen! Tudomásul vettem, meg is csinálták.

Hengerfej síkba csiszolása, nyomáspróba, rendben! Új gyűrűk, minden ami kell, új tömítés. Rendben! Mondhatjuk, hogy a motort felújították. 1 hét után újra nálam az autó. Örömködés :) Majd... eltelt 2 hónap, az autót használom távolabbi utakra. Egyik alkalommal "véletlenül" nyitom fel a motortetőt, (elfogyott az ablakmosó) megdöbbenve látom, hogy nincs fagyálló a hűtő kiegyenlítőjébe. Sokkolt a látvány!

Megvártam még kihül szépen, feltöltöttem újra. Újabb 500km és fogy a fagyálló... jelentősen.

Újra szerelő. Megállapítás: (Csak szimpla ránézéssel) A motorblokk repedt és valószínűleg ott ereszt, mert a motorba van víz!!!!!!!!!! (olaj beömlő nyílásnál már szépen ki is csapódott a fagyálló, mintha iszap lenne benne...)

Kérdésem: Amikor szétszedték az autót... teljesen... nem terheli felelősség a szerelőt, HA már döbbenetes módon (állítólag soha nem láttak még ilyet) felforrt a motor, hogy a blokkot is megnézze?

Összerakták az autót úgy, hogy egy alapvető alkatrészt nem vizsgáltattak be.

Most a lehetőségem amit ők javasoltak. Adjam el az autót ahogy csak tudom... vagy vegyek új motort bele.

Közel 300e magyar forint volt a motor felújítása. Kicsivel kellett volna megtoldanom, (ha jelzik a motorblokk repedését) és másik motort rakatok bele.

Most van egy felújított motorom... repedt blokkal.

További kérdésem, hogyan lehet megállapítani a motorblokk repedését? Nem lehet, hogy ők rontottak el valamit vagy esetleg a hengerfej tömítés volt hibás és ott enged át?

Javaslatokat is várok egyben, hogy Ti mit cselekednétek a helyemben.

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.