Jump to content
akzo

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések

Recommended Posts

8 perce, rotel írta:

Az autót a GM gyártja,az olajat beszállítótól rendeli.Tovább ugye nem kell boncolgatnom? :)

Boncolgatni nem kell, eleg, ha pelda gyanant felsorolsz nehany olyan alkatreszt, amelyeket nem beszallitotol rendelnek :)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
18 órája, quad405 írta:

Milyen negatív tapasztalat van általában és neked mi volt konkrétan?

A castrolmintabolt.hu-n is rizikós?

Az előző autóm egy 2000-es évjáratú B Corsa volt X12XE motorral szerelve (ez ugye a 16 szelepes).11 hónaposan vettem 8500 km-rel a motorjában a Maxabónál tip-top állapotban.A motorba minden év vagy 10 ezer km után rendszeres volt az olajcsere (természetesen GM olaj ment bele).Kb.5-6 éves koráig nem is volt semmi gond .Nem volt hangja indítás után a hidrotőkéknek,az olajfogyasztás rendben volt (nem kellett az intervallumok között rátöltögetni semmit).Ezután kezdődtek a gondok (megjelentek az előzőleg említett tünetek) a motorral és nem tudtam mire vélni.Évi 10-12 ezer km-t tettem az autóba szinte végig,míg nálam volt.2 ilyen olajcserém volt és ekkor váltottam Castrol olajra (a szerelőm is javasolta).Láss csodát,minden helyreállt az olaj váltása után.Na ekkor mondtam én azt,hogy GM olajat többet soha!

A hamisításokról elég sok cikk jelent meg a neten,bőven találsz olvasnivalót.Az ember már nem tudja kiben bízhat.Én azért használok Motul-t,mert egyrészt prémium minőség (az XER motoros Astrám is nagyon kényes az olajra a változó szelepvezérlés miatt),másrészt még erről nem hallottam,hogy hamisítanák (egyelőre).

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
8 perce, csaba66 írta:

Boncolgatni nem kell, eleg, ha pelda gyanant felsorolsz nehany olyan alkatreszt, amelyeket nem beszallitotol rendelnek :)

Ez már nem igazán ennek a topiknak a témája,továbbá végeláthatatlan (és felesleges) adok-kapokba nem megyek bele.

• Like 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
13 órája, rotel írta:

Ez már nem igazán ennek a topiknak a témája,továbbá végeláthatatlan (és felesleges) adok-kapokba nem megyek bele.

Kesz szerencse. hogy ilyen bolcs es visszafogott resztvevok is vannak itt, akiktol mindig lehet tanulni :)

Ha jol ertem, akkor most eppen azt tanulhattam, hogy magat az autot a GM gyartja, igy annak a minosegere tud ugyelni, ellentetben a beszallito(k)tol rendelt olajjal, ahol siman at tudjak verni szegeny GM-et, es valami hasznalhatatlan lottyot soznak ra. 

Nehez am az autogyarak sorsa; kesz mazli, hogy az egyszeru felhasznalok is siman meg tudnak oldani olyan egyszeru dolgokat, amiket ok nem :) 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségeteket kérném egy égető problémámra. 

2016 októberben még melegebb idők voltak vettem egy Zafira B-t motorkód: Z16XER minden rendben volt, de ahogy jöttek a hidegebb reggelek előjött egy olyan probléma, hogy az autó lefulladt. Pontosabban amikor hidegen beindítom alapjárattal minden rendben elindulok megyek vele kb. 300-500m-t addig semmi gond, aztán lassításkor kuplung benyomásakor szépen visszaáll alapjárati fordulatra, de kb. 500m-t követően az autó kuplung benyomása esetén lefullad, van, hogy sikerül megmenteni, de menet közben gázadásra nem akar gyorsulni, még meg is torpan.Ha gurul még az autó és kuplung benyomásra lefullad a kuplung felengedését követően egy rándulással újraindul. Ez a probléma tart kb. 5 percig, addigra annyira felmelegszik az autó, hogy jó lesz és mint ha mi se történt volna, ez amikor már reggel 15-18 fokok vannak teljesen megszünik, de jött a 2017 ősz és ismét előjött a probléma. Szerintetek mi lehet az oka?

Mindkét főmérséklet senzort kicseréltem, injektorokat kiszerelt állapotban kitisztíttatam, első lambdaszonda cserélve, beszívott levegő hőmérséklet jeladó cserélve lett. 

Tavaly benzinpumpa is lett cserélve.

Fals levegőt miatt több szerelő is megnézte, de nem szív.

Most volt fojtószelep tisztításon, de feleségem szerint még rosszabb lett a helyzet(állítása szerint).   

A fogyasztásom biztosan több mint amennyi normális lenne. 

Valami a szerelők és szerintem is az benzin- levegő keverékben lehet probléma.

Ami a legfontosabb, hogy semmi hiba üzenet nem jelentkezik!

A fojtószelepen lévő szelepállás érzékelő ha rossz azt honnan tudhatom.

Ami fontos még, hogy korábban gáz volt az autóban amit már megvétel előtt ki lett szerelve.

Egyik ötletem az volt, hogy a gáz miatt valamit állítottak esetlegesen az üzemanyag-levegő keverés arányon, de ezt nem tudom, hogy hogy lehetne, illetve esetleg az ECU-ban?

Szóval várom az észrevételeket, tapasztalatokat, megoldásokat!  

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Valaki fel tudna okositani hogy a Z16XEP termosztátjában mi a fenének kell elektromos fűtés?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
53 minutes ago, kisp113 said:

Valaki fel tudna okositani hogy a Z16XEP termosztátjában mi a fenének kell elektromos fűtés?

Azzal "kényszeríti" nyitásra a motorvezérlő ha a szükség úgy kívánja (pl. hirtelen nagy terhelés), megelőzve ezzel a túlmelegedést. Küldött itt a fórumon valaki egy jó kis leírást. abban ecseteli a gyártó, hogy miért is jó ez nekünk felhasználóknak. Valami olyasmi rémlik, hogy a jó hatásfok és kis szennyezőanyag kibocsátás érdekében, magas a modern motorok üzemi hőmérséklete. Nekem az jött le, hogy eleve a határon mozog ez a hőmérséklet és egy hirtelen terhelésnél, nem lehet már a lassú termosztátra bízni a dolgokat.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

K

1 hour ago, kisp113 said:

Közben megtaláltam az infót. Köszönet érte Csabának.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
1 órával ezelőtt, quad405 írta:

Azzal "kényszeríti" nyitásra a motorvezérlő ha a szükség úgy kívánja (pl. hirtelen nagy terhelés), megelőzve ezzel a túlmelegedést. Küldött itt a fórumon valaki egy jó kis leírást. abban ecseteli a gyártó, hogy miért is jó ez nekünk felhasználóknak. Valami olyasmi rémlik, hogy a jó hatásfok és kis szennyezőanyag kibocsátás érdekében, magas a modern motorok üzemi hőmérséklete. Nekem az jött le, hogy eleve a határon mozog ez a hőmérséklet és egy hirtelen terhelésnél, nem lehet már a lassú termosztátra bízni a dolgokat.

Köszönöm én is erre gondoltam mint egyetlen logikus magyarázat. Csak a tűzijáték hiányzik padlógázon, ami ezt a nagy elővigyázatosságot indokolná! :)

Az apropója a témának hogy előugrott a villáskulcs, pedálteszt 111606 - termosztát hibát mutat. ELM327-tel nézve a hőmérséklet nagyon hamar (5-6 fokos garázsból indulva 1km-en belül) eléri a 70-75 fokot, de onnan aztán nem nagyon akar feljebb mászni. 

Módosítva : kisp113

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!

2010-es Astra H (L48) Z14XEP motorhoz szükségem volna tömítés készletre (alsó+felső), viszont alsóból és felsőből is kétféle van.

Az egyik alsó tömítéskészlet a 19MA9234 motorszám-ig használható, a másik 19MA9235-től. Az enyém 19UA49**  így ha jól értelmezem (M<U) az utóbbi készlet lenne a jó, de aki esetleg biztos benne, kérem erősítsen meg!

Az egyik felső készlethez 3 "vázszám" van megadva: 42 999999-ig, 45 99999-ig, 48 999999-ig,

a másikhoz pedig 52 000001-től, 55 000001-től, 58 000001-től. Fogalmam sincs melyik lenne nekem megfelelő. Ezeket a számokat hol találom?

Előre is köszönöm!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
8 perce, Cell114 írta:

Az egyik felső készlethez 3 "vázszám" van megadva: 42 999999-ig, 45 99999-ig, 48 999999-ig,

a másikhoz pedig 52 000001-től, 55 000001-től, 58 000001-től. Fogalmam sincs melyik lenne nekem megfelelő. Ezeket a számokat hol találom?

Gondolom, az alvazszam utolso 8 jegye... Ezek kozul az elso a modellev, tehat 2004. augusztus vege a valtas, igy a 2010-es egyertelmuen a masodik verzio.

A masodik szam egyebkent az uzem jele, ahol keszult, az utolso hat pedig a sorszam. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
10 perce, csaba66 írta:

Gondolom, az alvazszam utolso 8 jegye... Ezek kozul az elso a modellev, tehat 2004. augusztus vege a valtas, igy a 2010-es egyertelmuen a masodik verzio.

A masodik szam egyebkent az uzem jele, ahol keszult, az utolso hat pedig a sorszam. 

Így már érthető. Bezavart hogy nálam betű is van a számok között.
Köszi a segítséget és az infókat - jó tudni! 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
9 perce, Cell114 írta:

Így már érthető. Bezavart hogy nálam betű is van a számok között.
Köszi a segítséget és az infókat - jó tudni! 

A motorszamban nem tudom, mi mit jelent, de az alvazszamban az evjarat 2010-tol A, B, C... -vel megy tovabb.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
9 perce, csaba66 írta:

A motorszamban nem tudom, mi mit jelent, de az alvazszamban az evjarat 2010-tol A, B, C... -vel megy tovabb.

Igen, így passzol is, 2010-es és A2 -vel kezdődik nálam.
A motorszámmal kapcsolatban meg arra gondolok, hogy amúgy is az utolsó gyártási évből való a kocsi, elég esélyes hogy a második megadott motorszám utáni.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok.

A problémám a következő: Astra H 2004. 1.8 automata.

Decemberben pár alkalommal másodjára indult be. Első alkalomra felpörget, majd ahogy a fordulat esne, lefullad. Másodjára az indítás tökéletes. (betudtam a hidegnak)

Kapott új, gyári 65aH akksit, 2 hónapig nem csinálta, de már sokszor melegen is. Egyszerűen indítás után visszafullad, másodjára hibátlan. A gyertyák gyáriak, 12k km van bennük, akksi új, megkímélt darab az autó. Menet közben jól húz, semmi fulladás, semmi dadogás, megy mint a golyó.

Valakinek van ötlete, hogy ezt mi okozza? Annyi info még, hogy visszafulladáskor, a piros akksi jel világít, a többi nem. EZ jelentheti azt, hogy valami az új akksi körül nincs rendben? Sárga motorlámpa menet közben se  nem villog, se nem ég, semmi hibalámpa. Csak az akksi jel visszafulladáskor.

(minden beavatkozás szakszervizben történt, és csak drága gyári cuccok kerülnek bele,)

Hát nagyon köszönöm a tippeket. Rengeteg posztot megnéztem már itt, de ilyesmit nem találtam.

Köszi!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
15 perce, iampeti írta:

Decemberben pár alkalommal másodjára indult be. Első alkalomra felpörget, majd ahogy a fordulat esne, lefullad. Másodjára az indítás tökéletes. (betudtam a hidegnak)

Kapott új, gyári 65aH akksit, 2 hónapig nem csinálta, de már sokszor melegen is. Egyszerűen indítás után visszafullad, másodjára hibátlan. A gyertyák gyáriak, 12k km van bennük, akksi új, megkímélt darab az autó. Menet közben jól húz, semmi fulladás, semmi dadogás, megy mint a golyó.

Valakinek van ötlete, hogy ezt mi okozza? Annyi info még, hogy visszafulladáskor, a piros akksi jel világít, a többi nem. EZ jelentheti azt, hogy valami az új akksi körül nincs rendben? Sárga motorlámpa menet közben se  nem villog, se nem ég, semmi hibalámpa. Csak az akksi jel visszafulladáskor.

Az akku jel csak arra utal, hogy nincs toltes, ami allo motornal nem csoda, de ha a starter el tudta inditani a motort, akkor a jarasahoz mar biztos eleg. Sot, jaro motornal akar le is lehet kotni az akkut, fog menni tovabb, bar nem nagyon erdemes ezzel jatszani, mert az elektronikak esetleg nem fogjak szeretni. 

A hibakodokat erdemes lenne kiolvani, hatha kiderul valami.

Ha nem, akkor jobb hijan tippek: esetleg az automata valto fogja meg a motort az elso indulaskor, bar az o lelkuletukkel nem igazan vagyok tisztaban. Az is lehet, hogy a motorvezerlo csinal valamit rosszul elsore es meg ki tudja mi. Ha masodikra biztosan indul, akkor hasznalni kell addig, amig el nem arul magarol valami plusz informaciot...

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 3/4/2018 at 18:59, iampeti írta:

Sziasztok.

(minden beavatkozás szakszervizben történt, és csak drága gyári cuccok kerülnek bele,)

Hát nagyon köszönöm a tippeket. Rengeteg posztot megnéztem már itt, de ilyesmit nem találtam.

Köszi!

Nekem is hasonló gondom van, de nekem néha többször is indítanom kell. Ha pl. indítás után rögtön elkezdem tekerni a kormányt, akkor mindig hozza a hibajelenséget. Kormányszervo-snál már voltam a hibával, esküdött rá, hogy az elektromos szervónak semmi baja, azt valószínűsítette, hogy a lassan áll fel a gerjesztés a generátorban, és a hirtelen áramfelvétel megfogja a motort a generátoron keresztül. Egyébként összefügg a hideggel és az akksival is, hidegben gyakrabban csinálja; illetve nagyobb kapacitású akksi csere után nekem is javult a helyzet, de nem múlt el...ez is csak a generátor felé mutat. Azt viszont nem tudom, hogy hogyan lehet megtudni biztosan, hogy a generátorral van-e gond, illetve ha ez a helyzet, akkor lehet-e javítani vagy csere (vki esetleg??)

Csak kíváncsiságból...neked indítás uán, ha rögtön tekered a kormányt, akkor leáll a motor?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
2 órája, pjotr írta:

Egyébként összefügg a hideggel és az akksival is, hidegben gyakrabban csinálja; illetve nagyobb kapacitású akksi csere után nekem is javult a helyzet, de nem múlt el...ez is csak a generátor felé mutat. Azt viszont nem tudom, hogy hogyan lehet megtudni biztosan, hogy a generátorral van-e gond, illetve ha ez a helyzet, akkor lehet-e javítani vagy csere (vki esetleg??)

Ha a generator egyebkent tolt, akkor kar lenne ilyesmi miatt cserelni, foleg, hogy ha tul hamar kap gerjesztest, az nem is az o hibaja. Anno nezegettem ezt, es irtam is rola ide, bar pontosan nem emlekszem a reszletekre. 

Ha tul lassan kapna gerjesztest, akkor legfeljebb egy ideig nem toltene az akkut, de annak el kene vinnie mindent, foleg ha uj. En inkabb arra tippelek, hogy eppen hogy tul hamar kap gerjesztest, es pont az ebbol adodo mechanikai terheles fogja le a motort. Egyszeru ellenorizni: le kell venni a generatort hajto szijat.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
35 perce, csaba66 írta:

Ha a generator egyebkent tolt, akkor kar lenne ilyesmi miatt cserelni, foleg, hogy ha tul hamar kap gerjesztest, az nem is az o hibaja. Anno nezegettem ezt, es irtam is rola ide, bar pontosan nem emlekszem a reszletekre. 

Ha tul lassan kapna gerjesztest, akkor legfeljebb egy ideig nem toltene az akkut, de annak el kene vinnie mindent, foleg ha uj. En inkabb arra tippelek, hogy eppen hogy tul hamar kap gerjesztest, es pont az ebbol adodo mechanikai terheles fogja le a motort. Egyszeru ellenorizni: le kell venni a generatort hajto szijat.

Nekem a benzin-gazos omega csinalt regen ilyet es az egyetelmuen amiatt volt, hogy a gaz nem volt 100%-ra belove es elhuzta a mapot. Opcommal lehetne a tanult ertekeket resetelni, egy probat megerne.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
7 órája, csaba66 írta:

Nem úgy van, hogy a generátor  a gerjesztő izzón (töltésjelző)keresztül kap áramot, és amint kialszik, van rendes töltés? Mert ezek normál esetben másodpercek alatt történnek indításkor. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
7 órája, zotya975 írta:

Nem úgy van, hogy a generátor  a gerjesztő izzón (töltésjelző)keresztül kap áramot, és amint kialszik, van rendes töltés? Mert ezek normál esetben másodpercek alatt történnek indításkor. 

A gerjeszto aram nem folyik at az izzon, mert akkor az pont forditva mukodne, de valoban ugy van kotve az izzo, hogy a kialvasa jelezze a gerjeszto feszultseg megletet. 

Normal esetben inditas utan roviddel lesz mar toltes, de az elektronikus szabalyzokkal pont azt oldjak meg, hogy ez a rovid ne azonnal legyen, azaz a generator inditas kozben, es rogton utana ne terhelje a motort.

Jelen esetben az a feltetelezes, hogy pont a tul hamar gerjesztett generator mechanikai terhelese okozza a lefulladast.

Ha a generator kesve kap gerjesztest, akkor addig az akku lat el mindent arammal. A motorvezerlo kb. 8 voltig mukodokepes (starterezes kozben is leeshet eddig a feszultseg), tehat ha a kormany mozgatasa ez ala tudja vinni a feszultseget, akkor nagyon beteg lenne az akku, valoszinuleg inditani sem tudna.

Amikor van gerjesztes, akkor a kormany aramfelvetele a generatornak plusz terhelest jelent, tehat hozzajarulhat a lefulladashoz. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
13 perce, csaba66 írta:

A gerjeszto aram nem folyik at az izzon, mert akkor az pont forditva mukodne, de valoban ugy van kotve az izzo, hogy a kialvasa jelezze a gerjeszto feszultseg megletet. 

Normal esetben inditas utan roviddel lesz mar toltes, de az elektronikus szabalyzokkal pont azt oldjak meg, hogy ez a rovid ne azonnal legyen, azaz a generator inditas kozben, es rogton utana ne terhelje a motort.

Jelen esetben az a feltetelezes, hogy pont a tul hamar gerjesztett generator mechanikai terhelese okozza a lefulladast.

Ha a generator kesve kap gerjesztest, akkor addig az akku lat el mindent arammal. A motorvezerlo kb. 8 voltig mukodokepes (starterezes kozben is leeshet eddig a feszultseg), tehat ha a kormany mozgatasa ez ala tudja vinni a feszultseget, akkor nagyon beteg lenne az akku, valoszinuleg inditani sem tudna.

Amikor van gerjesztes, akkor a kormany aramfelvetele a generatornak plusz terhelest jelent, tehat hozzajarulhat a lefulladashoz. 

Előrebocsátom nincs rajzom a G astrához, de F-n a legjobb tudásom szerint az izzón keresztül kapja a gerjesztést más bekötése nincs is neki nyilván a vastagon kívül amin keresztül az akkut tölti vissza, illetve itt dieselnél a fordulatszám jel kábele. tehát gyujtásra itt megkapja a 12 voltot, ahogy elkezd tölteni a generátor, onnan is kap ugyanennyit, ezért az izzó elalszik. Nálatok máshogy van? 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
6 perce, zotya975 írta:

Előrebocsátom nincs rajzom a G astrához, de F-n a legjobb tudásom szerint az izzón keresztül kapja a gerjesztést más bekötése nincs is neki nyilván a vastagon kívül amin keresztül az akkut tölti vissza, illetve itt dieselnél a fordulatszám jel kábele. tehát gyujtásra itt megkapja a 12 voltot, ahogy elkezd tölteni a generátor, onnan is kap ugyanennyit, ezért az izzó elalszik. Nálatok máshogy van? 

Ha egy izzon aram folyik, akkor vilagit, tehat ha rajta folyna at a gerjeszto aram, akkor pont forditva mukodne (raadasul az aramot is korlatozna, azaz nem is mukodne rendesen a generator). Elektronikaban nem jaratos szemnek a rajz kisse atveros, de a lenyeg a harom kis dioda, rajtuk folyik a gerjeszto aram. Amikor nem, akkor a gerjeszto tekercsen at foldre kerul az izzo egyik polusa, azert vilagit. Ilyenkor valoban atfolyik az izzo arama a gerjeszto tekercsen, de ez sokkal kisebb, mint ami a gerjeszteshez kell. 

Tehat abban kell gondolkodni, hogy mekkora a feszultseg a bal oldalon levo fekete pottynel: ha nulla (jobban mondva pici), akkor az izzon folyik aram, tehat vilagit, ha viszont 13V korul van, akkor minimalis lesz az izzo arama, tehat nem fog vilagitani, van toltes. Legalabbis jo esetben, mert pl. ha szakadt a gerjeszto tekercs, vagy betegek a szenkefek, akkor se toltes, se vilagito izzo nem lesz. 

Image138.gif

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2018. 03. 08. at 7:55, csaba66 írta:

Ha egy izzon aram folyik, akkor vilagit, tehat ha rajta folyna at a gerjeszto aram, akkor pont forditva mukodne (raadasul az aramot is korlatozna, azaz nem is mukodne rendesen a generator). Elektronikaban nem jaratos szemnek a rajz kisse atveros, de a lenyeg a harom kis dioda, rajtuk folyik a gerjeszto aram. Amikor nem, akkor a gerjeszto tekercsen at foldre kerul az izzo egyik polusa, azert vilagit. Ilyenkor valoban atfolyik az izzo arama a gerjeszto tekercsen, de ez sokkal kisebb, mint ami a gerjeszteshez kell. 

Tehat abban kell gondolkodni, hogy mekkora a feszultseg a bal oldalon levo fekete pottynel: ha nulla (jobban mondva pici), akkor az izzon folyik aram, tehat vilagit, ha viszont 13V korul van, akkor minimalis lesz az izzo arama, tehat nem fog vilagitani, van toltes. Legalabbis jo esetben, mert pl. ha szakadt a gerjeszto tekercs, vagy betegek a szenkefek, akkor se toltes, se vilagito izzo nem lesz. 

Hát én nem értek ilyen szinten hozzá, csak abból indultam ki, hogy ha ki van égve a tötlésvisszajelző, akkor nincs normális töltés, vagy legalábbis sokkal nagyobb fordulatszámnál jön meg. Tovább a könyvben ezt olvastam: A gerjesztőtekercs  a forgórészbe van beépítve, a gerjesztőáram a szénkeféken és a csúszógyűrűn keresztül jut el a forgórészbe. Mivel a generátornak más bekötése nincs csak a test ami maga a fém ház-pajzs, a közvetlen kapcsolat az akkuval, és az említett töltésvisszajelző izzó, ( dieselnél még a fordulatszám jel)úgy gondoltam ezen keresztül kapj a gerjesztő áramot. Továbbá azért alszik el, mert miután a generátor is elkezdi termelni az áramot mindegyik lábán azonos fesz jelenik meg. Legalábbis én így gondoltam a működését. F astránál előfordul hogy ha az F-7es bizti ki van olvadva, ( amiről kapja a visszajelző a tápot) akkor gyújtáson nem világít, járó motornál igen, és a töltés gyenge. Nekem ez is azt igazolta hogy ezen keresztül kapja a gerjesztést a generátor. Aztán még egy info a végére: a visszajelző izzó sokkal nagyobb mint a többi a műszeregységben, amik 1.2-2Wattos rizsszem izzók, ez viszont 4 Wattos, ebből is azt gondoltam, hogy nem csak sima visszajelző, hanem más funkciója is van. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
23 perce, zotya975 írta:

Hát én nem értek ilyen szinten hozzá, csak abból indultam ki, hogy ha ki van égve a tötlésvisszajelző, akkor nincs normális töltés, vagy legalábbis sokkal nagyobb fordulatszámnál jön meg. Tovább a könyvben ezt olvastam: A gerjesztőtekercs  a forgórészbe van beépítve, a gerjesztőáram a szénkeféken és a csúszógyűrűn keresztül jut el a forgórészbe. Mivel a generátornak más bekötése nincs csak a test ami maga a fém ház-pajzs, a közvetlen kapcsolat az akkuval, és az említett töltésvisszajelző izzó, ( dieselnél még a fordulatszám jel)úgy gondoltam ezen keresztül kapj a gerjesztő áramot. Továbbá azért alszik el, mert miután a generátor is elkezdi termelni az áramot mindegyik lábán azonos fesz jelenik meg. Legalábbis én így gondoltam a működését. F astránál előfordul hogy ha az F-7es bizti ki van olvadva, ( amiről kapja a visszajelző a tápot) akkor gyújtáson nem világít, járó motornál igen, és a töltés gyenge. Nekem ez is azt igazolta hogy ezen keresztül kapja a gerjesztést a generátor. Aztán még egy info a végére: a visszajelző izzó sokkal nagyobb mint a többi a műszeregységben, amik 1.2-2Wattos rizsszem izzók, ez viszont 4 Wattos, ebből is azt gondoltam, hogy nem csak sima visszajelző, hanem más funkciója is van. 

A feszultseg es az aram nem fuggetlenek egymastol. Egy izzon, ha azonos feszultsegen van a ket laba, nem folyik at aram, es nem vilagit, ha pedig kulonbozoek a feszultsegek, akkor folyik aram, es vilagit. Minel nagyobb a feszultsegkulonbseg, annal nagyobb lesz az aram es a fenyero, aztan ha sikerul tulzasba vinni a dolgot, ki is fog egni.

Ez a dolog biztos resze, igy barmilyen aramkort is nezel, nem fordulhat elo benne, hogy azonos feszultsegu pontok kozott aram folyik. Pont a (kozel) azonos feszultseggel indokoltad az izzo kialvasat, amikor van toltes, ilyenkor viszont nyilvanvaloan legfeljebb minimalis aram folyhat rajta, ami messze nem eleg a gerjeszteshez.

Az, hogy hany bekotese van a generatornak, nem jelent semmit, ugyanis "hazon belul" adja a gerjeszto aramot a segeddiodakon at, ahogy a rajzon is latszik. Ott is cak harom csatlakozo van: test, pozitiv, es izzo.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.