Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


akzo

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
On 2018. 09. 11. at 19:36, ricsike1989 írta:

Hello.3 hónapja vagyok tulajdonosa egy Opel Astra H 1.6 Twinport Z16XEP motorkódos autónak.Teljesen jól müködik az autó fogyasztása is jónak mondható vegyes èrtèk 8 liter körül alakul.Mostanában azt kezdte el játszani hogy megyek 50.el tempomattal vagy nèlküle, klimával vagy nèlküle, elkezd megnöni a fogyasztás ilyen 10 liter körülire  elkezdi berázni autót es a fordulatszám sem csökken csak rángat adok egy kis gázt abba hagyja, utána megint.De nem válik erötlennè, nem gyullad ki check engine lámpa, nem ír semilyen hiba kódot.A legjobb az benne hogy ezt nem csinálja mindig nèha elöjön, utána pár napig nem.Gyertyák cserèlve, az egr szelepet lebontotta autó szerelö teljesen tiszta ès hibátlanul müködik.Valami tipp mi lehet?Lehet a twinport rendszer?86.000km van amugy az autóban ès ezt pár hete kezdte.Ha valaki tud valami segitsèget elfogadom.Elöre köszi

Szia!

Nekem is ilyen autóm van és ugyan ilyen problémával, csak nekem még lassításnál/megállásnál a kinyomott kuplungra le is áll. Ha reggel az első indításnál járatom indulás előtt 1-2 percig, akkor nem csinálja egész nap. Ha reggel egyből elindulok vele, akkor egész nap rángat 50 körül és leáll kuplungra. Nyáron a nagy melegekben nem kellett járatni, akkor semmi baja nem volt. Próbáld ki! Ha rájössz mi a probléma feltétlenül írd le, mert nagyon érdekelne! :) Én már sokmindent cseréltem, tisztítottam, de előbb utóbb mindig visszatért a rángatás/leállás.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 09. 22. at 21:47, Zen írta:

Szia!

Nekem is ilyen autóm van és ugyan ilyen problémával, csak nekem még lassításnál/megállásnál a kinyomott kuplungra le is áll. Ha reggel az első indításnál járatom indulás előtt 1-2 percig, akkor nem csinálja egész nap. Ha reggel egyből elindulok vele, akkor egész nap rángat 50 körül és leáll kuplungra. Nyáron a nagy melegekben nem kellett járatni, akkor semmi baja nem volt. Próbáld ki! Ha rájössz mi a probléma feltétlenül írd le, mert nagyon érdekelne! :) Én már sokmindent cseréltem, tisztítottam, de előbb utóbb mindig visszatért a rángatás/leállás.

Köszi megprobálom ezt is.Nemtudom lehet e szoftveres probléma ez.Mert mindig csak abban az 1800-2000 fordulat tartományban csinálja.

Hw.: D5.20//2004.08.20

Sw:  20.04.2004/O/GD55-/00050

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 09. 22. at 21:47, Zen írta:

Szia!

Nekem is ilyen autóm van és ugyan ilyen problémával, csak nekem még lassításnál/megállásnál a kinyomott kuplungra le is áll. Ha reggel az első indításnál járatom indulás előtt 1-2 percig, akkor nem csinálja egész nap. Ha reggel egyből elindulok vele, akkor egész nap rángat 50 körül és leáll kuplungra. Nyáron a nagy melegekben nem kellett járatni, akkor semmi baja nem volt. Próbáld ki! Ha rájössz mi a probléma feltétlenül írd le, mert nagyon érdekelne! :) Én már sokmindent cseréltem, tisztítottam, de előbb utóbb mindig visszatért a rángatás/leállás.

Nem lehet hogy valami hőfok jeladó gondod lehet. Mert az okozhat ilyet, valamint magas fogyasztást, mert a keverék dús marad ha rossz jelet kap az ECU? 

Link to comment
Megosztás:

10 órája, kadett17dforever írta:

Nem lehet hogy valami hőfok jeladó gondod lehet. Mert az okozhat ilyet, valamint magas fogyasztást, mert a keverék dús marad ha rossz jelet kap az ECU? 

Hello.Nemtudom egyenlore mi lehet a gond.Autoszerelom is mar sokmindent kiprobalt de eredmenytelenul.Lambda szondara es a fotengely jeladora gyanakszik meg de majd jovo heten folytatjuk a dolgokat.Beszeltem Wessz.el is hozza 17.re kaptam idopontot majd utana meglatjuk megjavul e.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok! Segítség kellene! 

Amikor 1-esbe indulok elkezd remegni rángatózni a kocsi mintha ki akarna esni a motor.De ez nem mindig van úgy hogy rájön  és csak indulásnál.Olvastam a fórumon hogy, esetleg pára a kuplungban vagy gumibakok hibája.Azt megfigyeltem mindegy reggel-este, hideg-meleg, párás vagy száraz idő van random jön elő a jelenség. Egyik kolégám szerelő azt javasolta picit süssem meg a kuplung tárcsát mert be szokott üvegesedni (a kuplung komplett 20000km ezelőtt cserélve) vagy gumibakk. Az első billenés gátlót ma kicseréltem nem segített. Másik dolog kuplung csere után de csak hidegen kb 50-100m megtétele után van egy furcsa zaj ami mintha valami rugóféle dologhoz kapcsolódna és vissza ugrana a helyére jobban nem bírom leírni talán úgy hogy "slity-koty". Bocsi ha nem világosan írtam. Jah még annyi hogy, a remegés kettessel indulva picit csúsztatva nem érződik, egyesbe hiába csúsztatom játszom a fordulattal nem segít. Köszi előre is ha tud valaki tanácsot adni.

Link to comment
Megosztás:

13 perce, Kukacka írta:

A világegyetemből bármi.

Mondjuk kéne a kattanás helye.

Világegyetem! Rossz helyen járok ez csillagászati fórum?

Viccet félretéve. Olyan válaszoljon akinek értékelhető információja van.

Tehát volt G astra-m ott is megvolt ez a jelenség és most a H astra-nál is. Az egyetlen összefüggést a motor miatt gondolom mind a kettő z14xep. Első elinduláskor 20km/h-nál az utastérben egyértelműen hallható kattanás van.

Link to comment
Megosztás:

12 perce, VGabi82 írta:

Világegyetem! Rossz helyen járok ez csillagászati fórum?

Viccet félretéve. Olyan válaszoljon akinek értékelhető információja van.

Tehát volt G astra-m ott is megvolt ez a jelenség és most a H astra-nál is. Az egyetlen összefüggést a motor miatt gondolom mind a kettő z14xep. Első elinduláskor 20km/h-nál az utastérben egyértelműen hallható kattanás van.

Értékelhető infót akkor tudsz kapni, ha valamit konkretizálsz, ez már csak ilyen szakma.

Véletlenül nem azt hallod, hogy az ajtók lezárnak? G-ben mondjuk ez szerintem nem volt opciós sem.

Link to comment
Megosztás:

2 perce, Kukacka írta:

Értékelhető infót akkor tudsz kapni, ha valamit konkretizálsz, ez már csak ilyen szakma.

Véletlenül nem azt hallod, hogy az ajtók lezárnak? G-ben mondjuk ez szerintem nem volt opciós sem.

Biztos hogy nem az ajtó. Tűzfal felől érkezik a hang, de azt nem tudom megmondani a műszerfal alól vagy a motortérből hallatszik be.

Link to comment
Megosztás:

VGabi82 Ha visszaolvasod a kérdező kommentemet szerintem nálad is ez lehet a baj mint nálam. Én úgy írtam le hogy "slity-sluty" és valóban csak hosszabb leállást (reggel meló kb 9 óra múlva haza) követően hallatszik induláskor. Nekem is inkább a tűzfal mögül jön  a hang. Csaba66 ABS önteszt az mit takar?

 

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Breeze írta:

Csaba66 ABS önteszt az mit takar?

Megtisztelo a feltetelezes, ha azt hiszed, hogy tudom, de a reszleteirol legfeljebb talalgatok. :)

Alapvetoen az ertendo alatta, amikor az ABS rendszer eldonti magarol, hogy jo-e, vagy inkabb bekapcsolja a hibat jelzo piros LED-et. Szo van rola (hanggal egyutt) a H Astra hasznalati utasitasaban is, illetve nem H-nal, amikor az ABS meg ujdonsag volt, egy kicsit bovebben is meseltek rola: https://workshop-manuals.com/vauxhall/astra/h__brakes/abs/other_information/driving_with_abs/

Hogy tenylegesen mi tortenik, nem tudom; nyilvan ellenorzi, hogy a jeladokrol epeszu jelek jonnek-e, es a szelep(ek)et is megjaratja, ez adja a hangot.

 

Link to comment
Megosztás:

14 órája, csaba66 írta:

Megtisztelo a feltetelezes, ha azt hiszed, hogy tudom, de a reszleteirol legfeljebb talalgatok. :)

Alapvetoen az ertendo alatta, amikor az ABS rendszer eldonti magarol, hogy jo-e, vagy inkabb bekapcsolja a hibat jelzo piros LED-et. Szo van rola (hanggal egyutt) a H Astra hasznalati utasitasaban is, illetve nem H-nal, amikor az ABS meg ujdonsag volt, egy kicsit bovebben is meseltek rola: https://workshop-manuals.com/vauxhall/astra/h__brakes/abs/other_information/driving_with_abs/

Hogy tenylegesen mi tortenik, nem tudom; nyilvan ellenorzi, hogy a jeladokrol epeszu jelek jonnek-e, es a szelep(ek)et is megjaratja, ez adja a hangot.

 

Szinte biztos hogy ez hallható. Köszönöm a választ.

Breeze. A kattanó hang után tényleg megfigyelhető egy szelep szerű hang

Link to comment
Megosztás:

8 hours ago, kszaby said:

Sziasztok!

Hűtőfolyadékot szeretnék cserélni a kocsiba mert elég trutyis. Hány liter desztillált víz kell a teljes rendszer feltöltéséhez?

2008-as Z16XER 5 ajtós változat.

Köszönöm!

Bocs de kicsit pontatlan a kérdés. Az alábbi link szerint a rendszerben 6,9 l hűtőfolyadék van (de ennek csak a fele desztillált víz) Mivel nem tudod teljesen kiüríteni a rendszert, ezért szerintem 5-6 l közt lehet mi kijön. Alapból ennyit tudsz csak visszatölteni. A gyári Dex-cool fagyállót fele-fele arányban kell hígítani vízzel. Ez elméletileg akár csapvíz is lehet, de én azért nem fukarkodnék azon a  pár forinton. Viszont ha trutyis, akkor nem ártana átmosni a rendszert deszt. vízzel és valami megfelelő adalékkal majd párszor átöblíteni sima deszt. vízzel. Nekem a Wynn's Radiator flush bevállt. https://www.wynns.eu/product/radiator-flush/

https://workshop-manuals.com/vauxhall/astra-h/j__engine_and_engine_aggregates/cooling_system/specifications/coolant_circuit/

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2009 novemberi Z16XER H  astra dolgoztat meg.. Szokásos diesel hangja volt, természetesen "okoskerék" csere lett belőle, de ha lúd, legyen kövér, és vezérlés csere is aktuális volt, kicseréltem a szívó, és a kipufogó oldalit is. Gyári mindkettő, vezérlés szett is GM, olaj természetesen Mobil1, 0W30. Friss. Olajhűtő, és tömítések is cserélve lettek, mert az is szivárgott már, szép tortúra volt.  Autóban 120e km van.  (tényleg annyi..)

Csere után 1000-1200km alatt semmi hiba, mint a svájci óra. 3 napja vettem észre, hogy dugóban araszolva kopog, 1100-1300 között, enyhén dieseles hangja van. Hibakód nincs. Tegnap 1,5 órát ültem dugóban, az idegbajba kergetett, bár tény, átlag user észre sem venné.. Engem minden zaj zavar.. kb 1 hete is mintha hallottam volna ezt, de bebeszétem magamnak, nem, biztos az előttem levő, mert elmúlt..

Ma megint semmi. Mint a svájci óra, megint.. Nem bemelegedés függő. Akkor jön elő, ha erőlködik, csak araszolok 1-esben, vagy 2-es fokozatban lassabban gyorsítok, nem lépek oda neki. Ha taposom, azonnal csend van. Olyasmi hang, mint amikor a Z16XE szelepfedél takarónak eltört mindkét gumi karma, és lecsavarozva sem volt.. Csak ez hangosabb. Egy kopogó mechanikai hang, de nagyon szűk fordulat tartományban. 

Mi a franc lehet ez?

 

köszönöm!

 

Link to comment
Megosztás:

23 minutes ago, premium said:

2009 novemberi Z16XER H  astra dolgoztat meg.. Szokásos diesel hangja volt, természetesen "okoskerék" csere lett belőle, de ha lúd, legyen kövér, és vezérlés csere is aktuális volt, kicseréltem a szívó, és a kipufogó oldalit is. Gyári mindkettő, vezérlés szett is GM, olaj természetesen Mobil1, 0W30. Friss. Olajhűtő, és tömítések is cserélve lettek, mert az is szivárgott már, szép tortúra volt.  Autóban 120e km van.  (tényleg annyi..)

Csere után 1000-1200km alatt semmi hiba, mint a svájci óra. 3 napja vettem észre, hogy dugóban araszolva kopog, 1100-1300 között, enyhén dieseles hangja van. Hibakód nincs. Tegnap 1,5 órát ültem dugóban, az idegbajba kergetett, bár tény, átlag user észre sem venné.. Engem minden zaj zavar.. kb 1 hete is mintha hallottam volna ezt, de bebeszétem magamnak, nem, biztos az előttem levő, mert elmúlt..

Ma megint semmi. Mint a svájci óra, megint.. Nem bemelegedés függő. Akkor jön elő, ha erőlködik, csak araszolok 1-esben, vagy 2-es fokozatban lassabban gyorsítok, nem lépek oda neki. Ha taposom, azonnal csend van. Olyasmi hang, mint amikor a Z16XE szelepfedél takarónak eltört mindkét gumi karma, és lecsavarozva sem volt.. Csak ez hangosabb. Egy kopogó mechanikai hang, de nagyon szűk fordulat tartományban. 

Mi a franc lehet ez?

Nem tudom mi lehet, gondolom valami rezonancia vagy a benzin nem teszik neki. Próbáld kiüríteni a tankot amennyire csak tudod és tankolj 100-as OMV-st. Ha azzal is csinálja akkor a benzint kizárhatjuk. Amúgy milyen benzinnel járatod?

Egyébként meg a puttonyom tele van ezzel a motorral. 2x egymás uán nem megy ugyan úgy. Hol müxik szépen, hol meg nyeklik-nyaklik makrancoskodik. De eddig se a légnyomással, hőmérséklettel, páratartalommal, időjárással vagy üzemanyaggal nem találtam összefüggést. Olyan 100-110.000 körül kezdte nekem is a traktorozást meg az olajszivárgást. De az okoskerekeket még mindig nem cseréltem ki. Az egyre rondább traktorozáson kívül én nem észlelek semmit és állítólag kárt sem tesz semmiben. Megkérdezhetem, hogy téged mi vett rá a cserére?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

A cserére az vett rá, hogy a traktorozás olyan mértékű volt indításnál, hogy attól féltem, leesik a vezérlés a helyéről. Szó szerint, mint egy olaj nélkül járatott száraz hidrotőkés régebbi motor. Összerezdültem.. És az eladó fizette az alkatrészeket.. Mindent. 

Az asszonynak is van egy ugyan ilyen, Z16XER, az is kezd traktorozni, de össze sem hasonlítható azzal, amit ez csinált.. Ha ilyen lesz a Tied is, hidd el, cseréni fogod :)

Szerintem kidobálom a szolenoidokat is, nem 5Ft, de lehet, el van dugulva, nincs olaj a kekekben.. Bár akkor kellene lenni P0014, vagy P0011-nek, de nincs.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.