Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


akzo

Recommended Posts

3 minutes ago, premium said:

A cserére az vett rá, hogy a traktorozás olyan mértékű volt indításnál, hogy attól féltem, leesik a vezérlés a helyéről. Szó szerint, mint egy olaj nélkül járatott száraz hidrotőkés régebbi motor. Összerezdültem.. És az eladó fizette az alkatrészeket.. Mindent. 

Az asszonynak is van egy ugyan ilyen, Z16XER, az is kezd traktorozni, de össze sem hasonlítható azzal, amit ez csinált.. Ha ilyen lesz a Tied is, hidd el, cseréni fogod :)

Szerintem kidobálom a szolenoidokat is, nem 5Ft, de lehet, el van dugulva, nincs olaj a kekekben.. Bár akkor kellene lenni P0014, vagy P0011-nek, de nincs.

Valamilyen hibakódot dobott a tied? Nekem a szervizben azt mondták, hogy alapból cserélnek ilyenkor szolenoidot is.

Mikor megvásároltad nem csinálta? Gondolom vásárlás után cseréltél olajat. Véletlenül nem azután kezdte el? Amiről beszélsz nálam is megjelent nemrég és érdekes módon egy olajcsere után. És nem is azonnal, hanem pár nap múlva. Főleg hosszabb állás után csinálja, de ahogy koszolódik az olaj egyre ritkábban és egyre csendesebben. De teljesen véletlenszerű. Van hogy nem is csattog egyáltalán. Az olaj elméletileg ugyan az mint előtte 0W40-es. Annyi a változás, hogy most le lett engedve, előtte pedig szivattyúzva volt. Arra gondolok, hogy szivattyúzásnál maradhatott bent némi kosz meg fáradt olaj ami növeli a viszkozitását a friss olajnak, emiatt nem jött elő eddig. Hidegben is ritkábban  vagy egyáltalán nem csinálja. Egyébként ez az elején is így volt. Ha hűlt az idő, halkult vagy abbamaradt a tarktorozás. Ebből arra merek következtetni, hogy nem biztos, hogy a 0-as olaj az ideális tarktorozás ellen. Szerintem lecserélem 5W-sre aztán meglátjuk.

Link to comment
Megosztás:

30 perce, premium írta:

Szia!

A cserére az vett rá, hogy a traktorozás olyan mértékű volt indításnál, hogy attól féltem, leesik a vezérlés a helyéről. Szó szerint, mint egy olaj nélkül járatott száraz hidrotőkés régebbi motor. Összerezdültem.. És az eladó fizette az alkatrészeket.. Mindent. 

Az asszonynak is van egy ugyan ilyen, Z16XER, az is kezd traktorozni, de össze sem hasonlítható azzal, amit ez csinált.. Ha ilyen lesz a Tied is, hidd el, cseréni fogod :)

Szerintem kidobálom a szolenoidokat is, nem 5Ft, de lehet, el van dugulva, nincs olaj a kekekben.. Bár akkor kellene lenni P0014, vagy P0011-nek, de nincs.

A szolenoidokat is cseréld ki,mielőtt még az új kerekeket is tönkretenné!Nekem se volt hibakód (tünetek viszont dögivel :( ).Mindent cseréltem (szolenoidok,okoskerekek,vezérlés,vízpumpa)

 

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Hibakód nincs, nem is volt. Olyan pofátlan alkuval vettem, hogy nem érdekel, hogy traktorozott :) Sőt.. :) 

Mindegy, kicserélem a 2 solenoidot is, 12eFt, nem nagy pénz, mint kiderült.. INA, nem is no name... Aztán meglássuk.

Olajat csak leengedve cserélünk :) Sőt, én kivéreztetem, mert éjszakára alatta a kübli, nyitott csavarral, minden kijön, utána öblítés, és a rendes olaj...

Módosítva : premium
Link to comment
Megosztás:

3 minutes ago, premium said:

Szia!

Hibakód nincs, nem is volt. Olyan pofátlan alkuval vettem, hogy nem érdekel, hogy traktorozott :) Sőt.. :) 

Mindegy, kicserélem a 2 solenoidot is, 12eFt, nem nagy pénz, mint kiderült.. INA, nem is no name... Aztán meglássuk.

Olajat csak leengedve cserélünk :) Sőt, én kivéreztetem, mert éjszakára alatta a kübli, nyitott csavarral, minden kijön, utána öblítés, és a rendes olaj...

Öblítés? Mivel? Valami olcsó olajjal?

Link to comment
Megosztás:

2 perce, quad405 írta:

Öblítés? Mivel? Valami olcsó olajjal?

Nem szeretek reklámot csinálni semmilyen terméknek,mert általában nem nagyon hiszek ezekben.Viszont az előző autómon (2000-es évjáratú 1,2-es B Corsa X12XE motorkód,16 szelepes  ECOTEC ,valós 150 ezer km-nél ) olyan probléma jött elő,hogy az egyik hengerben 6 bar volt a nyomás kompressziómérésnél (másik 3 henger 11 bar volt).A szerelőmmel gondolatban már szétkaptuk a motort.Utolsó esélyként javasolt egy XADO motorolaj adalékot,amit olajcsere előtt kell betölteni a motorba.Én kb.200 km-t mentem vele és nehezen hittem el,de visszaállt az összes hengerbe a nyomás átlag 12 bar körülire.Azóta is rendben a kocsi,mert ismerős vette meg és néha beszélünk.

Link to comment
Megosztás:

Ami az előzőből marad...  (8e km a csere ennél, és az asszonyénál..) és 10e a Z16XE G astra esetében. Amikor kivérzett teljesen, nyakon öntöm az előző kanna maradékával, az is lecsurog kimossa a dekli aljából a mocskot. így kapja a frisset. Lehet, túlzás, de a "maradékot" nem öntöm bele az újhoz, kidobni meg pénz..

Link to comment
Megosztás:

31 perce, rotel írta:

Nem szeretek reklámot csinálni semmilyen terméknek,mert általában nem nagyon hiszek ezekben.Viszont az előző autómon (2000-es évjáratú 1,2-es B Corsa X12XE motorkód,16 szelepes  ECOTEC ,valós 150 ezer km-nél ) olyan probléma jött elő,hogy az egyik hengerben 6 bar volt a nyomás kompressziómérésnél (másik 3 henger 11 bar volt).A szerelőmmel gondolatban már szétkaptuk a motort.Utolsó esélyként javasolt egy XADO motorolaj adalékot,amit olajcsere előtt kell betölteni a motorba.Én kb.200 km-t mentem vele és nehezen hittem el,de visszaállt az összes hengerbe a nyomás átlag 12 bar körülire.Azóta is rendben a kocsi,mert ismerős vette meg és néha beszélünk.

Vélhetően le volt ragadva az egyik gyűrű, vagy olajsár volt a peremén, nem tudott befeszülni. Ezen ezek nagyon jól segítenek.

Én letapadásra egy C14NZ B corsa esetében színig töltöttem a motort gázolajjal. Színig alatt értem, hogy a kupakig. Benne volt 2 napig, majd leeresztve friss tesco olaj 100km időre, majd rendes olaj bele. Minden kalapálás, hidrotőke hang, nyiszatolás megszűnt. DE NEM AJÁNLOM SENKINEK! mert nem csak a rossz, hanem a jó koszt is kiszedi, vagyis a szimeringek, tömítések peremén beékelődött, és már olajszivárgást gátló koszt is :) Ebben az esetben nem volt veszteni való, de a Z16XER esetén nem merném megcsinálni.. BEINDÍTANI TILOS ÍGY! Nincs hova táguljon! 

Link to comment
Megosztás:

34 minutes ago, rotel said:

Nem szeretek reklámot csinálni semmilyen terméknek,mert általában nem nagyon hiszek ezekben.Viszont az előző autómon (2000-es évjáratú 1,2-es B Corsa X12XE motorkód,16 szelepes  ECOTEC ,valós 150 ezer km-nél ) olyan probléma jött elő,hogy az egyik hengerben 6 bar volt a nyomás kompressziómérésnél (másik 3 henger 11 bar volt).A szerelőmmel gondolatban már szétkaptuk a motort.Utolsó esélyként javasolt egy XADO motorolaj adalékot,amit olajcsere előtt kell betölteni a motorba.Én kb.200 km-t mentem vele és nehezen hittem el,de visszaállt az összes hengerbe a nyomás átlag 12 bar körülire.Azóta is rendben a kocsi,mert ismerős vette meg és néha beszélünk.

Okoskerék csattogásra is jó vajon? :-) Jó lesz megjegyezni ezt a trükköt. Ennél a faxa kis motornál még akár szükség is lehet rá.

3 minutes ago, premium said:

Ami az előzőből marad...  (8e km a csere ennél, és az asszonyénál..) és 10e a Z16XE G astra esetében. Amikor kivérzett teljesen, nyakon öntöm az előző kanna maradékával, az is lecsurog kimossa a dekli aljából a mocskot. így kapja a frisset. Lehet, túlzás, de a "maradékot" nem öntöm bele az újhoz, kidobni meg pénz..

Hát egy kicsit tényleg túlzásnak tartom. :) Ártani biztos nem árt. Szerintem nem romlik meg és zacc sincs benne. :)  Én simán felhasználom ha ugyan olyan, ha más nem pótlásra 2 olajcsere között.

Link to comment
Megosztás:

6 minutes ago, premium said:

Vélhetően le volt ragadva az egyik gyűrű, vagy olajsár volt a peremén, nem tudott befeszülni. Ezen ezek nagyon jól segítenek.

Én letapadásra egy C14NZ B corsa esetében színig töltöttem a motort gázolajjal. Színig alatt értem, hogy a kupakig. Benne volt 2 napig, majd leeresztve friss tesco olaj 100km időre, majd rendes olaj bele. Minden kalapálás, hidrotőke hang, nyiszatolás megszűnt. DE NEM AJÁNLOM SENKINEK! mert nem csak a rossz, hanem a jó koszt is kiszedi, vagyis a szimeringek, tömítések peremén beékelődött, és már olajszivárgást gátló koszt is :) Ebben az esetben nem volt veszteni való, de a Z16XER esetén nem merném megcsinálni.. BEINDÍTANI TILOS ÍGY! Nincs hova táguljon! 

Látom te nem bízol semmit a véletlenre :) Na ez a jó kosz volt a másik tippem, az én esetemben. Mármint, hogy annyira tiszta volt ez a legutóbbi olaj, hogy kioldott az okoskerekekből valami jótékony koszt.

Link to comment
Megosztás:

Nos, kicseréltem a két mágnestekercset..

A szívó oldaliról hiányzott mindkét szűrőkosár, az első szűrőlap tele volt mocsokkal. A kipuff oldalit kivéve a szűrőkosár műanyag része elmálott, ahogy megtöröltem az olajat rajta. Hát...

azért jó volna tudni, a szívó oldali kosárkákkal mi történt. Valaki levette, előző tulajnál, vagy a motor ette meg...

Link to comment
Megosztás:

16 hours ago, premium said:

Nos, kicseréltem a két mágnestekercset..

A szívó oldaliról hiányzott mindkét szűrőkosár, az első szűrőlap tele volt mocsokkal. A kipuff oldalit kivéve a szűrőkosár műanyag része elmálott, ahogy megtöröltem az olajat rajta. Hát...

azért jó volna tudni, a szívó oldali kosárkákkal mi történt. Valaki levette, előző tulajnál, vagy a motor ette meg...

Mennyi volt 2 a szelep? Nagy meló  a csere? Kell utána valamit kalibrálni Opcom-mal? A szűrőket rajtahagytad? Azt hiszem itt is volt már róla szó, hogy eleve le kell venni a szűrőket, sőt régebbi szervizkönyvben állítólag benne is volt, hogy a bejáratás után el kell (lehet) távolítani a szűrőket. Ehhez képest a szervizben azt mondták, hogy nem lehetséges a szűrők levétele.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

INA szelepek, 13e/db volt nekem... Csere 1 csavar/szelep (külső torx) rongy alá, kihúz, új bedug, csavar beteker, csavar vissza. Kb. 2 perc/szelep. Nem kell csinálni vele semmit, sima buta mágnesszelep. Nincs mit programozni.

Szűrők rajta maradtak. Eltávolítani úgy lehet, hogy összetöröd. Rá van "öntve" a műanyag a hálóra, és lehúzni nem lehet. De szépen el tud forogni, amelyiken rajta volt még, az elmálott kivételkor... 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!  

2005 évj. Astra H 1.8 16v automatám szórakozik.. Hidegen az elsö 5-6km en hibátlanul vált, de utána elkezd csuszni, majd elmúlik minden fokozat, hátramenet sincs. Pár perc várakozás után újra megy de már kevesebb ideig. Hibakódot néztem P0730, később P0720.

Hol van helyileg a kocsiban a váltóvezérlő?

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 09. 11. at 19:36, ricsike1989 írta:

Hello.3 hónapja vagyok tulajdonosa egy Opel Astra H 1.6 Twinport Z16XEP motorkódos autónak.Teljesen jól müködik az autó fogyasztása is jónak mondható vegyes èrtèk 8 liter körül alakul.Mostanában azt kezdte el játszani hogy megyek 50.el tempomattal vagy nèlküle, klimával vagy nèlküle, elkezd megnöni a fogyasztás ilyen 10 liter körülire  elkezdi berázni autót es a fordulatszám sem csökken csak rángat adok egy kis gázt abba hagyja, utána megint.De nem válik erötlennè, nem gyullad ki check engine lámpa, nem ír semilyen hiba kódot.A legjobb az benne hogy ezt nem csinálja mindig nèha elöjön, utána pár napig nem.Gyertyák cserèlve, az egr szelepet lebontotta autó szerelö teljesen tiszta ès hibátlanul müködik.Valami tipp mi lehet?Lehet a twinport rendszer?86.000km van amugy az autóban ès ezt pár hete kezdte.Ha valaki tud valami segitsèget elfogadom.Elöre köszi

Szia! Az enyèm is ilyen motorral van és  nem működik a twinport. Azt modták szakszervízben, hogy attól az autó menni fog nem állmeg. Màr 30 ezret mentem vele így.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek! 

Van nekem z16xep motorjelzésű astrám. A kérdésem az lenne, hogy az olajfogyasztás az normális? Pár szervízben kèrdeztem ott azt mondtàk normális. A 21. században szerintem màr az ilyen dolgokat nemkène természetesnek nevezni. Esetleg van valakinek ötlete, tapasztalata, tippje az olajfogyásztàs csökkentèsére vagy megszüntetésére? 

Előre is köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

15 hours ago, Gergo142 said:

Van nekem z16xep motorjelzésű astrám. A kérdésem az lenne, hogy az olajfogyasztás az normális? Pár szervízben kèrdeztem ott azt mondtàk normális. A 21. században szerintem màr az ilyen dolgokat nemkène természetesnek nevezni. Esetleg van valakinek ötlete, tapasztalata, tippje az olajfogyásztàs csökkentèsére vagy megszüntetésére? 

Hát szerintem regényeket találsz a neten a témában, akár itt a fórumon is. Valamennyi olajfogyasztás normális. Pont a 21. században vált újra "normálissá" a laza illesztések miatt. Ezzel is próbálják a gyátrók csökkenteni az üzemanyagfogyasztást. Miért mennyit fogyaszt a tied? Pontosan milyen olaj van benne? Mgebízható helyről vetted? Hány Km van a motorban? Milyen üzemben használod az autót? Pár dl 10.000 Km-enként szerintem még belefér. Mondjuk amit a a használati útmutattató ír, 0,6 l / 1.000 Km az szerintem is hülyeség. 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, quad405 írta:

Hát szerintem regényeket találsz a neten a témában, akár itt a fórumon is. Valamennyi olajfogyasztás normális. Pont a 21. században vált újra "normálissá" a laza illesztések miatt. Ezzel is próbálják a gyátrók csökkenteni az üzemanyagfogyasztást. Miért mennyit fogyaszt a tied? Pontosan milyen olaj van benne? Mgebízható helyről vetted? Hány Km van a motorban? Milyen üzemben használod az autót? Pár dl 10.000 Km-enként szerintem még belefér. Mondjuk amit a a használati útmutattató ír, 0,6 l / 1.000 Km az szerintem is hülyeség. 

Szia! Magánszemélytől vettem az autót. Csak munkàba jàrt vele/vagy csak a városba mert 2000 km ment vele 2 év alatt. Ez egy német ember. Láttam mutatta a papirokat. Ide is adta. Ő meg a barátjàtól vette. Én vagyok a 3. tulajdonosa.143 ezer km- rel vettem most van benne 173 ezer. A legtöbbet hosszabb távokon használom. Eleinte 5w30at öntöttem bele. De már arra a szintre jutottam 10w 40. 1000km- re kell bele a 0,7-1 liter. Szereti. Ez egy 21. századi trabant!

Először elakartam adni. De nem akarok màst szívatni vele. Még egy darabig használom és utánna szerintem elviszem bontóba mert ez nem normális dolog.

Módosítva : Gergo142
Link to comment
Megosztás:

34 perce, Gergo142 írta:

Szia! Magánszemélytől vettem az autót. Csak munkàba jàrt vele/vagy csak a városba mert 2000 km ment vele 2 év alatt. Ez egy német ember. Láttam mutatta a papirokat. Ide is adta. Ő meg a barátjàtól vette. Én vagyok a 3. tulajdonosa.143 ezer km- rel vettem most van benne 173 ezer. A legtöbbet hosszabb távokon használom. Eleinte 5w30at öntöttem bele. De már arra a szintre jutottam 10w 40. 1000km- re kell bele a 0,7-1 liter. Szereti. Ez egy 21. századi trabant!

Először elakartam adni. De nem akarok màst szívatni vele. Még egy darabig használom és utánna szerintem elviszem bontóba mert ez nem normális dolog.

Azzal a 10W40-es olajjal végképp hazavágod a motort.Ilyen olaj nem való H Astrába!Tedd rendbe a motort (a twinport-ot is) és mérséklődni fog az olajfogyasztás.

 

 

Módosítva : rotel
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Volna egy igazán számomra érdekes jelenség... Előző autóm Astra G volt most Astra H 1.6 (85kW X16XER, benzin) ha jól tudom.

A kérdésem az hogy ezek a motorok ilyen lomhák gyárilag vagy lehetséges hogy az előző tulaj piszkált bele valamit elektronikailag vagy nem tudom. Tehát egy G Astra-hoz képest lomha lassan gyorsul. Vagy ezt így szokjam meg? Meg a gázpedál sem azonnal reagál... Mikor lenyomom mintha várna 1-2 másodpercet hogy biztosan akarok gyorsítani? Furák ezek nekem...

 

Köszönöm a válaszokat: Szabolcs

Link to comment
Megosztás:

11 hours ago, kszaby said:

Volna egy igazán számomra érdekes jelenség... Előző autóm Astra G volt most Astra H 1.6 (85kW X16XER, benzin) ha jól tudom.

A kérdésem az hogy ezek a motorok ilyen lomhák gyárilag vagy lehetséges hogy az előző tulaj piszkált bele valamit elektronikailag vagy nem tudom. Tehát egy G Astra-hoz képest lomha lassan gyorsul. Vagy ezt így szokjam meg? Meg a gázpedál sem azonnal reagál... Mikor lenyomom mintha várna 1-2 másodpercet hogy biztosan akarok gyorsítani? Furák ezek nekem...

Ez sajnos ilyen. :( Van benne erő, de sajnos pörgetni kell, hogy előjöjjön. 3000 fölött kezd feléledni. Sajnos minden alá van rendelve a  környezetvédelmi normáknak. Emiatt pörög fel meg le lassan. Meg az is lehet, hogy az előző tulaj rossz benzinnel használta rövid utakon és van benne némi koksz. Tankolj bele 100-as OMV-t és menj ki vele pár 100 Km-t a pályára. Ha bizonytalan a gyertyák életkora, akkor azt se ártana cserélni. Nekem a Bocsh vállt be nagyon. A "gyári" Champion felejtős.

Link to comment
Megosztás:

22 órája, quad405 írta:

Ez sajnos ilyen. :( Van benne erő, de sajnos pörgetni kell, hogy előjöjjön. 3000 fölött kezd feléledni. Sajnos minden alá van rendelve a  környezetvédelmi normáknak. Emiatt pörög fel meg le lassan. Meg az is lehet, hogy az előző tulaj rossz benzinnel használta rövid utakon és van benne némi koksz. Tankolj bele 100-as OMV-t és menj ki vele pár 100 Km-t a pályára. Ha bizonytalan a gyertyák életkora, akkor azt se ártana cserélni. Nekem a Bocsh vállt be nagyon. A "gyári" Champion felejtős.

Köszi először is a segítő választ.

Akkor megpróbálom elfogadni a "kisasszonyt" így ahogy van :-) Nemrég cseréltettem benne gyertyákat asszem NGK raktak bele, de majd megnézem a dobozát. Olajcsere is volt Mobil 1 van 5W30. Akkor még a benzint megpróbálom leváltani... hátha... Esetleg sportosabb vezetés? :-)

Még lenne három fura észrevételem hátha tudtok rá valamit mondani.

1. Váltáskor akár hidegen vagy melegen felmegy a fordulatszám mérő mikor kinyomom a kuplungot. Alapjárat viszont teljesen rendben van simán jár a motor... :mellow:

2. Állóhelyzetben a motor megy simán és mikor hirtelen megnyomom a gázpedált akkor a motortól valami sziszegős szívó hang jönne mintha levegő féleség lenne.... - Ez mi lehet?

3. Ablaktörlő kapcsoló - Ennek szerintem valami külön lelki világa van amit meg kell érteni... Valaki elmagyarázná hogy lehet normális szakaszolót beállítani? Ez ha egyszer bekapcsolom úgy töröl ahogy ő akar.... Néha sűrűbben néha ritkábban... Nem tudok rájönni  a működésére. A kézikönyvvel nem sokra mentem. :cry:

Bocsánat a tudatlanságomért srácok de csak próbálom megismerni az autómat :)

Módosítva : kszaby
Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, kszaby said:

Köszi először is a segítő választ.

Akkor megpróbálom elfogadni a "kisasszonyt" így ahogy van :-) Nemrég cseréltettem benne gyertyákat asszem NGK raktak bele, de majd megnézem a dobozát. Olajcsere is volt Mobil 1 van 5W30. Akkor még a benzint megpróbálom leváltani... hátha... Esetleg sportosabb vezetés? :-)

Még lenne három fura észrevételem hátha tudtok rá valamit mondani.

1. Váltáskor akár hidegen vagy melegen felmegy a fordulatszám mérő mikor kinyomom a kuplungot. Alapjárat viszont teljesen rendben van simán jár a motor... :mellow:

2. Állóhelyzetben a motor megy simán és mikor hirtelen megnyomom a gázpedált akkor a motortól valami sziszegős szívó hang jönne mintha levegő féleség lenne.... - Ez mi lehet?

3. Ablaktörlő kapcsoló - Ennek szerintem valami külön lelki világa van amit meg kell érteni... Valaki elmagyarázná hogy lehet normális szakaszolót beállítani? Ez ha egyszer bekapcsolom úgy töröl ahogy ő akar.... Néha sűrűbben néha ritkábban... Nem tudok rájönni  a működésére. A kézikönyvvel nem sokra mentem. :cry:

Bocsánat a tudatlanságomért srácok de csak próbálom megismerni az autómat :)

Az egyik fórumtársunk jól megfogalmazta. A G igásló, a H primadonna. :) Igen a sportosabb vezetéssel felélednek a pacik.

Benzint azért lenne jó váltani egy időre, hogy kitisztítsd a motort. De ehhez ó lenne meg is járatni nagyobb fordulaton.

1. ez is ilyen :) Próbáltuk már megfejteni, hogy miért csinálja, de nem jöttünk rá igazán semmire. Nem is mindig csinálja. Valami olyasmi lehet, hogy ha túl alacsonynak ítéli meg a  fordulatszámot, akkor megemeli, hogy elkerülje a lefulladást. Csak egy kicsit túlszabályozza néha. Emiatt néha úgy váltok mint egy kezdő pedig levezettem már jópár Km-t :) 

2. Hát ha arra az erőteljes szippantásra gondolsz akkor az a beszívott levegő hangja. De ez régebbi motoroknál is volt szerintem, de lehet nem volt ilyen hangos.

3. Az ablaktörlő működése le van írva a használati útmutatóban. Javaslom tölts le egyet és olvasd át. Egyébként 1x megnyomod lefelé, ekkor töröl egyet. Ha jól emlékszem 10-12 mp-en belül ha felnyomod akkor a 2 nyomás közt eltelt időt megjegyzi és ilyen időközönként fog törölni. Ha 10-12 mp-en túl nyomod felfelé akkor beáll az alap 6 mp-es törlésre. Akkor is az alap 6 mp-cel fog törölni, ha egyből szakaszosra állítod.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.