Jump to content
akzo

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések

Recommended Posts

4 órája, quad405 írta:

Hát szerintem regényeket találsz a neten a témában, akár itt a fórumon is. Valamennyi olajfogyasztás normális. Pont a 21. században vált újra "normálissá" a laza illesztések miatt. Ezzel is próbálják a gyátrók csökkenteni az üzemanyagfogyasztást. Miért mennyit fogyaszt a tied? Pontosan milyen olaj van benne? Mgebízható helyről vetted? Hány Km van a motorban? Milyen üzemben használod az autót? Pár dl 10.000 Km-enként szerintem még belefér. Mondjuk amit a a használati útmutattató ír, 0,6 l / 1.000 Km az szerintem is hülyeség. 

Szia! Magánszemélytől vettem az autót. Csak munkàba jàrt vele/vagy csak a városba mert 2000 km ment vele 2 év alatt. Ez egy német ember. Láttam mutatta a papirokat. Ide is adta. Ő meg a barátjàtól vette. Én vagyok a 3. tulajdonosa.143 ezer km- rel vettem most van benne 173 ezer. A legtöbbet hosszabb távokon használom. Eleinte 5w30at öntöttem bele. De már arra a szintre jutottam 10w 40. 1000km- re kell bele a 0,7-1 liter. Szereti. Ez egy 21. századi trabant!

Először elakartam adni. De nem akarok màst szívatni vele. Még egy darabig használom és utánna szerintem elviszem bontóba mert ez nem normális dolog.

Módosítva : Gergo142

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
34 perce, Gergo142 írta:

Szia! Magánszemélytől vettem az autót. Csak munkàba jàrt vele/vagy csak a városba mert 2000 km ment vele 2 év alatt. Ez egy német ember. Láttam mutatta a papirokat. Ide is adta. Ő meg a barátjàtól vette. Én vagyok a 3. tulajdonosa.143 ezer km- rel vettem most van benne 173 ezer. A legtöbbet hosszabb távokon használom. Eleinte 5w30at öntöttem bele. De már arra a szintre jutottam 10w 40. 1000km- re kell bele a 0,7-1 liter. Szereti. Ez egy 21. századi trabant!

Először elakartam adni. De nem akarok màst szívatni vele. Még egy darabig használom és utánna szerintem elviszem bontóba mert ez nem normális dolog.

Azzal a 10W40-es olajjal végképp hazavágod a motort.Ilyen olaj nem való H Astrába!Tedd rendbe a motort (a twinport-ot is) és mérséklődni fog az olajfogyasztás.

Módosítva : rotel

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!

Nem régen vásároltam egy 1.6 Astra H Kombi  2005 évjárat és az előző tulaj elvileg EGR szelepet tisztított, és bele törték az egyik csavart.
Ki lehet szedni a csavar maradványát valahogy?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!

Volna egy igazán számomra érdekes jelenség... Előző autóm Astra G volt most Astra H 1.6 (85kW X16XER, benzin) ha jól tudom.

A kérdésem az hogy ezek a motorok ilyen lomhák gyárilag vagy lehetséges hogy az előző tulaj piszkált bele valamit elektronikailag vagy nem tudom. Tehát egy G Astra-hoz képest lomha lassan gyorsul. Vagy ezt így szokjam meg? Meg a gázpedál sem azonnal reagál... Mikor lenyomom mintha várna 1-2 másodpercet hogy biztosan akarok gyorsítani? Furák ezek nekem...

Köszönöm a válaszokat: Szabolcs

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
11 hours ago, kszaby said:

Volna egy igazán számomra érdekes jelenség... Előző autóm Astra G volt most Astra H 1.6 (85kW X16XER, benzin) ha jól tudom.

A kérdésem az hogy ezek a motorok ilyen lomhák gyárilag vagy lehetséges hogy az előző tulaj piszkált bele valamit elektronikailag vagy nem tudom. Tehát egy G Astra-hoz képest lomha lassan gyorsul. Vagy ezt így szokjam meg? Meg a gázpedál sem azonnal reagál... Mikor lenyomom mintha várna 1-2 másodpercet hogy biztosan akarok gyorsítani? Furák ezek nekem...

Ez sajnos ilyen. :( Van benne erő, de sajnos pörgetni kell, hogy előjöjjön. 3000 fölött kezd feléledni. Sajnos minden alá van rendelve a  környezetvédelmi normáknak. Emiatt pörög fel meg le lassan. Meg az is lehet, hogy az előző tulaj rossz benzinnel használta rövid utakon és van benne némi koksz. Tankolj bele 100-as OMV-t és menj ki vele pár 100 Km-t a pályára. Ha bizonytalan a gyertyák életkora, akkor azt se ártana cserélni. Nekem a Bocsh vállt be nagyon. A "gyári" Champion felejtős.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
22 órája, quad405 írta:

Ez sajnos ilyen. :( Van benne erő, de sajnos pörgetni kell, hogy előjöjjön. 3000 fölött kezd feléledni. Sajnos minden alá van rendelve a  környezetvédelmi normáknak. Emiatt pörög fel meg le lassan. Meg az is lehet, hogy az előző tulaj rossz benzinnel használta rövid utakon és van benne némi koksz. Tankolj bele 100-as OMV-t és menj ki vele pár 100 Km-t a pályára. Ha bizonytalan a gyertyák életkora, akkor azt se ártana cserélni. Nekem a Bocsh vállt be nagyon. A "gyári" Champion felejtős.

Köszi először is a segítő választ.

Akkor megpróbálom elfogadni a "kisasszonyt" így ahogy van :-) Nemrég cseréltettem benne gyertyákat asszem NGK raktak bele, de majd megnézem a dobozát. Olajcsere is volt Mobil 1 van 5W30. Akkor még a benzint megpróbálom leváltani... hátha... Esetleg sportosabb vezetés? :-)

Még lenne három fura észrevételem hátha tudtok rá valamit mondani.

1. Váltáskor akár hidegen vagy melegen felmegy a fordulatszám mérő mikor kinyomom a kuplungot. Alapjárat viszont teljesen rendben van simán jár a motor... :mellow:

2. Állóhelyzetben a motor megy simán és mikor hirtelen megnyomom a gázpedált akkor a motortól valami sziszegős szívó hang jönne mintha levegő féleség lenne.... - Ez mi lehet?

3. Ablaktörlő kapcsoló - Ennek szerintem valami külön lelki világa van amit meg kell érteni... Valaki elmagyarázná hogy lehet normális szakaszolót beállítani? Ez ha egyszer bekapcsolom úgy töröl ahogy ő akar.... Néha sűrűbben néha ritkábban... Nem tudok rájönni  a működésére. A kézikönyvvel nem sokra mentem. :cry:

Bocsánat a tudatlanságomért srácok de csak próbálom megismerni az autómat :)

Módosítva : kszaby

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
1 hour ago, kszaby said:

Köszi először is a segítő választ.

Akkor megpróbálom elfogadni a "kisasszonyt" így ahogy van :-) Nemrég cseréltettem benne gyertyákat asszem NGK raktak bele, de majd megnézem a dobozát. Olajcsere is volt Mobil 1 van 5W30. Akkor még a benzint megpróbálom leváltani... hátha... Esetleg sportosabb vezetés? :-)

Még lenne három fura észrevételem hátha tudtok rá valamit mondani.

1. Váltáskor akár hidegen vagy melegen felmegy a fordulatszám mérő mikor kinyomom a kuplungot. Alapjárat viszont teljesen rendben van simán jár a motor... :mellow:

2. Állóhelyzetben a motor megy simán és mikor hirtelen megnyomom a gázpedált akkor a motortól valami sziszegős szívó hang jönne mintha levegő féleség lenne.... - Ez mi lehet?

3. Ablaktörlő kapcsoló - Ennek szerintem valami külön lelki világa van amit meg kell érteni... Valaki elmagyarázná hogy lehet normális szakaszolót beállítani? Ez ha egyszer bekapcsolom úgy töröl ahogy ő akar.... Néha sűrűbben néha ritkábban... Nem tudok rájönni  a működésére. A kézikönyvvel nem sokra mentem. :cry:

Bocsánat a tudatlanságomért srácok de csak próbálom megismerni az autómat :)

Az egyik fórumtársunk jól megfogalmazta. A G igásló, a H primadonna. :) Igen a sportosabb vezetéssel felélednek a pacik.

Benzint azért lenne jó váltani egy időre, hogy kitisztítsd a motort. De ehhez ó lenne meg is járatni nagyobb fordulaton.

1. ez is ilyen :) Próbáltuk már megfejteni, hogy miért csinálja, de nem jöttünk rá igazán semmire. Nem is mindig csinálja. Valami olyasmi lehet, hogy ha túl alacsonynak ítéli meg a  fordulatszámot, akkor megemeli, hogy elkerülje a lefulladást. Csak egy kicsit túlszabályozza néha. Emiatt néha úgy váltok mint egy kezdő pedig levezettem már jópár Km-t :) 

2. Hát ha arra az erőteljes szippantásra gondolsz akkor az a beszívott levegő hangja. De ez régebbi motoroknál is volt szerintem, de lehet nem volt ilyen hangos.

3. Az ablaktörlő működése le van írva a használati útmutatóban. Javaslom tölts le egyet és olvasd át. Egyébként 1x megnyomod lefelé, ekkor töröl egyet. Ha jól emlékszem 10-12 mp-en belül ha felnyomod akkor a 2 nyomás közt eltelt időt megjegyzi és ilyen időközönként fog törölni. Ha 10-12 mp-en túl nyomod felfelé akkor beáll az alap 6 mp-es törlésre. Akkor is az alap 6 mp-cel fog törölni, ha egyből szakaszosra állítod.

• Köszi! 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok! Valaki tudna segíteni? Az olajsapkát ha leveszem vákum van , és el is szívja az olajat. A szelepfedelet kicseréltem egy teljesen újra, de a probléma fent áll. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

A16XER, ezt a furcsa, só- vagy vízkőszerű lerakódást találtam a blokk bal oldalán. Hasonló nyomok vannak lefelé, a kuplung házán is. Mi lehet ez?

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Módosítva : Kishenceg

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2018. 09. 28. at 10:27, Márkó015 írta:

Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni,hogy mi lehet a hiba nekem is ugyan ilyen hangot ad ki ugyan így "csattog vagy kerreg" köszönöm a segítséget

XEP legtöbbször akkor add ilyen hangot, ha szívósor műanyag alkatrészek elkoptak. Bővebben: https://www.szivosor.hu/tipusok/motorkod-szerint/z16xep/ 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Üdv!

Tanácsotokat szeretném kérni, A16XER motor esetében mikor esedékes a vezérlés cseréje? Interneten sok minden kering, 60/90/150 ezer km, valamint 5/7/10 év. Konkrét adatokkal tud valaki szolgálni? Mivel szíjas motor, előbb utóbb úgyis cserélném, de megvárnám vele a következő esedékes olajcserét. (bár gyanítom a kettő nem jár együtt, csak így nem kell kétszer vinni a szerelőhöz) Köszönöm.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
1 hour ago, KMilán said:

Tanácsotokat szeretném kérni, A16XER motor esetében mikor esedékes a vezérlés cseréje?

150.000 Km vagy 10 év. Ez  a hivatalos gyári adat. Régebbi kézikönyvekben még benne van.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2018. 12. 17. at 19:47, quad405 írta:

150.000 Km vagy 10 év. Ez  a hivatalos gyári adat. Régebbi kézikönyvekben még benne van.

Én is ezt találtam végül is. MyOpel nem írja még, hogy sürgősen vigyem. Előző tulaj lelkiismeretesen végig hordta márkaszervizbe az autót, így akkor annyira nem kell elsietnem a dolgot ezek szerint. Most 7 év 125.000 Km. Azért szerintem a  nyáron meg lesz ejtve a csere. Addig amúgy is csak 1-2 ezer km fog belemenni.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
15 hours ago, KMilán said:

Én is ezt találtam végül is. MyOpel nem írja még, hogy sürgősen vigyem. Előző tulaj lelkiismeretesen végig hordta márkaszervizbe az autót, így akkor annyira nem kell elsietnem a dolgot ezek szerint. Most 7 év 125.000 Km. Azért szerintem a  nyáron meg lesz ejtve a csere. Addig amúgy is csak 1-2 ezer km fog belemenni.

Ha biztos vagy a kmóra állásban akkor ilyen várható futásteljesítmény mellett én megvárnám a 10 évet. Persze te tudod ... Én 150.000 Km-nél cseréltem 6,5 évesen. Nem mondom, hogy olyan volt minden mint az új, de simán elment volna még pár 10.000 Km-t. A feszítőgörgő felülete volt már kicsit megkopva meg kicsit nehezebben forgott mint az új és emiatt hirtelen gázadáskor előfordult, hogy meg-megcsúszott rajta  szíj és olyasmi hangot adott mintha szelephang lenne. De nem az volt. De így mentem vele 15.000 Km-t mielőtt lecseréltem. Gates szettel lett cserélve, abban minden ugyan az volt mint amit az eredeti gyári.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Üdv!

Tanácsot szeretnék kérni, Astra h 1.4 xep szelepfedél tömítésben melyik márkát,tipúst javasolnátok,ezek közül esetleg ?  https://cromax.hu/motor/hengerfej_es_alkatreszei/szelepfedel_tomites/szelepfedel_tomites_opel_suzuki_1_2_1_4_32847 köszönöm szépen! R

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
1 órával ezelőtt, Roberth írta:

Üdv!

Tanácsot szeretnék kérni, Astra h 1.4 xep szelepfedél tömítésben melyik márkát,tipúst javasolnátok,ezek közül esetleg ?  https://cromax.hu/motor/hengerfej_es_alkatreszei/szelepfedel_tomites/szelepfedel_tomites_opel_suzuki_1_2_1_4_32847 köszönöm szépen! R

BGA-t vettem nyáron valami 2300 pénzért. 4 évente ledobálni tökéletes. Cromax kicsit borsos ebből a szempontból.

• Like 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
4 hours ago, Roberth said:

Üdv!

Úgy tudom, hogy az Elring jó márka és már 5.000 körül is van a Cromaxban. Én azt tennék bele. Szerintem a Cromax clubtag árai korrektek.  Az nem normális, ha 4 évente cserélni kell. Ez csak az új idők rossz minőségű alkatrészei miatt van így.

• Like 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 1/7/2019 at 10:05 PM, quad405 said:

Úgy tudom, hogy az Elring jó márka és már 5.000 körül is van a Cromaxban. Én azt tennék bele. Szerintem a Cromax clubtag árai korrektek.  Az nem normális, ha 4 évente cserélni kell. Ez csak az új idők rossz minőségű alkatrészei miatt van így.

Köszönöm szépen az infót srácok!És tömítőpasztát érdemes vagy kell használni?PL Loctite?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
1 hour ago, Roberth said:

Köszönöm szépen az infót srácok!És tömítőpasztát érdemes vagy kell használni?PL Loctite?

Szerintem ártani nem árt. Tömítés mellett még segít a helyén tartani a tömítést mikor felhelyezed a helyére a fedelet.

• Like 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
19 minutes ago, quad405 said:

Szerintem ártani nem árt. Tömítés mellett még segít a helyén tartani a tömítést mikor felhelyezed a helyére a fedelet.

Köszönöm szépen! Üdv R

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
1 hour ago, quad405 said:

Ja és óvatosan a csavarokkal. Nekem az egyiknek letört a feje pedig nem volt erőltetve.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
3 órája, Roberth írta:

Nem, nem kell. 2 pici csík kell a vezérlés fedelénél és ennyi. Mikor kaparni kell cserénél és őszülsz bele akkor megköszönöd. A tömítés és gyári technológia így jó, ahogy És működik, hidd el.

Jah és nyomatékkulcs, ofc.

Módosítva : Kukacka
  • Like 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
4 hours ago, Kukacka said:

Nem, nem kell. 2 pici csík kell a vezérlés fedelénél és ennyi. Mikor kaparni kell cserénél és őszülsz bele akkor megköszönöd. A tömítés és gyári technológia így jó, ahogy És működik, hidd el.

Jah és nyomatékkulcs, ofc.

Oké,köszönöm szépen!Nyomatékkulcs van! :)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.