Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AGR (EGR) szelep tisztítása, levakolása


tgabika76

Recommended Posts

A kipufogógáz-visszavezető szelep. ( Abgasrückführung/Exhaust Gas Recirculation) A német gyártású autókban tehát AGR szelep van! :)
Nyitja és zárja a kipufogógáz- és szívócsonk közötti összeköttetést. Ezt egy villanymotor működteti. A vezérlést a motorvezérlő egység végzi. Astrák esetében gyakori hibaforrás. Probléma megoldása lehet a tisztítása, levakolása, leprogramozása.

Tisztítás:

Csak hideg motornál állj neki! Az akku sarut nem vettem le, de a kulcs sem volt a gyújtáskapcsolóban. Összeszerelés után nem jelzett hibát a műszerfal.

Első lépés a motor burkolatának eltávolítása:
1. csavard ki a csavarokat
2. enyhén húzd maga felé a burkolatot.
Először egy rövid csavarhúzó segítségével nyomd fel a pöcköt és húzd szét a csatlakozót.(nem egyszerű jól eltalálni..)
A két torx csavar izomból van rögzítve, csak megfelelő szerszámmal állj neki.
Ha lelazítottad, figyelj az alátétre nehogy leessen, majd vedd kézbe az EGR szelepet.
Én festékboltban vettem denaturált szeszt (etilalkohol) és kevertem bele egy kevés benzint.

A nyitáshoz az AGR szelep két szélső csatlakozójára kell 12V-ot kötni.

Lezárás:

Legyártottam az alátét alapján rozsdamentes lemezből a lezárást, majd rögzítettem (a torxokat lecseréltem normál csavarra) , csati vissza. S nem rángatott...

Megjegyzés: ez egyik csavart, ami csak a lemezt és az alátétet rögzíti, rövidebbre cseréltem. A másik rögzíti az AGR-t, de figyelni kell, hogy a közepe ne feküdjön fel a félrefordított állapotban.

gallery_123_176_49166.jpg

gallery_123_176_56546.jpg

gallery_123_176_34687.jpg

gallery_123_176_88638.jpg

gallery_123_176_23205.jpg

gallery_123_176_38642.jpg

gallery_123_176_8436.jpg

Leprogramozás:

Tech 2 műszer segítségével, egy olyan motorvezérlő szoftvert kel az autóra tölteni, amelyik nem kezeli a szelepet. A szelep vezérlése/megléte ország és évjárat függő. Néhány távoli országban nem szereltek AGR-t az Astrákba, illetve 2004-es gyártású motorok is mentesek a kipufogógáz visszavezető szeleptől.

  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.